PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا وردپرس مناسبه برای سایت ؟

Mehdi 130
August 25th, 2015, 18:11
با سلام
من وقتی وردپرس رو شروع کردم شیفته اون شدم به خاطر قالب های زیبا و افزونه های کاربردی اون
اما الان که دیتابیسم اونم روی لوکال و سرور سنت او اس 6.4 رسیده به 700 مگابایت که نوشته و فیلم و عکس است احساس میکنم سرعت اون با اینکه روی سیستم شبکه لوکال خودمون است پایین اومده آیا برداشت من اشتباهه یا وردپرس در دیتابیس های بالا با مشکل مواجه میشه؟
آیا شما نمونه سایت پربازدید ایرانی و سنیگین میتونین معرفی کنین که با وردپرس باشه و سرعتشو بتونم خودم تست بزنم؟

با تشکر

Edwin
August 25th, 2015, 18:16
وردپرس پتانسیل بسیار خوبی برای سئو دارد برای همین زودتر از بقیه اسکریپت ها مطالبش در گوگل ثبت می شود.

mrwebhost
August 25th, 2015, 18:43
سلام اگر اون طور که منظورتون رو فهمیده اشم دانلود ها رو ه چک کنید

TeraServerCo
August 25th, 2015, 20:22
سایت های بزرگی از وردپرس استفاده میکنن. شما بهتره دیتابیس رو بهینه سازی کنید 100% مشکلتون حل میشه

Mehdi 130
August 25th, 2015, 22:22
سایت های بزرگی از وردپرس استفاده میکنن. شما بهتره دیتابیس رو بهینه سازی کنید 100% مشکلتون حل میشه
میتونید چند تا از این سایت ها رو نام ببرین
دوم اینکه دیتابیس روچگونه میشه بهینه سازی کرد؟

سلام اگر اون طور که منظورتون رو فهمیده اشم دانلود ها رو ه چک کنید
دانلود رو چطور چک کنم ؟

TeraServerCo
August 25th, 2015, 22:34
http://www.downloadha.com/
www.persianscript.com
http://www.iranfilm.com/

- - - Updated - - -

پلاگین های زیادی برای بهینه سازی دیتابیس وجود داره یکم سرچ کنید پیدا میکنید

Hi Data
August 25th, 2015, 22:34
بنظرم شما یه سرور جدا برای فایل هات در نظر بگیر و عکس ها و فایل های دانلودی رو در اون بریز و لینک بگیر ازش ...

hamra
August 25th, 2015, 22:46
100 درصد وردپرس سیستم خیلی خوب و پرکاربردی است .

hegza
August 26th, 2015, 00:14
از اینکه ووردپرس سیستم خوبیه شکی توش نیست. اما یک نکته که وجود داره ورد پرس در ابتدا برای ایجاد سایتهای شخصی و سبک ارائه شد و هسته مرکزی اون هم برای همین منظور بوده اما به مرور زمان و با توجه به همون سئو خوب(در زمان خودش الان خیلی از آیتم هاش برای گوگل اصلا مهم نیست) خیلیها اومدن سمتش و حتی هم بزرگ شدن و دارن خدمات میدن اما اگر از اکثرشون بخواید واقعیت رو بهتون بگن اقرار خواهند کرد به این موضوع که وردپرس ضعف های بسیار زیادی داره
یکی از دوستان سایتهای بزرگ رو معرفی کرد:{اما با تمام احترام به عقیده شما باید عرض کنم بزرگی به بازدید نیست سایتهای بزرگ با پتانسیل های زیاد و سطح کاربر گیری وسیح رو نام ببرید که از وردپرس استفاده کردند؟اکثر این سایتها یک مشت مطالب پرطرفدار ارائه میدن و بکر و خوب بروز میکنن اما بزرگیشون به اسکریپتشون نیست همینطور که کلی سایت وردپرسی داریم که هیچی نشدند}
اگر بخوام کامل مثال بزنم من روی پی سی خودم ویندوز نصب کردم ولی برای تمکا سرورهام و سیاتهام از لینوکس استفاده میکنم این دلیل نمیشه که ویندوز بده یا لینوکس خوبه یا برعکس
ببینید از سایتتون چی میخواید بعد سبک سنگین کنید کدوم سیستم خوبه!!
ببینید بنده یک سیستم دارم کلی هم یوزر و بازدید داره ولی چون بیس و الگوریتمش توسط خودمون پیاده شده بود هنگام با رشد سایت به راحتی تغییر موضع دادیم مثلا قسمت مطلب گیری رو شیر کردیم به 50-60 تیبل ولی شما این ورد پرس رو ببینید هرچیزی میخواد آنالیز کنه میبره تو یک تیبل و فقط و فقط با یک فیل نوعیتش رو تغییر میده مثلا این بازدید بوده/پست بوده/بازدید کامنت بوده و.../ بله بعدها هم میشه وردپرس رو درست کرد اما بشخصه اعتقاد دارم وردپرس همونطور که انعطاف اولیه خوبی برای توسعه دهنده ها داره کانورت سیستمیش دست برنامه نویس(کسانیکه کد میزنن و فریم ورک کار نمیکنن) رو واقعا میبنده منظور از سیستم همون پایگاه داده اون هست وگرنه کدهاش که مهم نیست هنگام کانورت.
بهرحال فراموش نکنیم وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا هست نه مدیریت یوزر/نه مدیریت ....
بهرحال با اینکه جوملا رو اصلا کار نکردم ولی سایت بیتوته نامبر یک ایرانه جوملا هست ولی این نشون میده جوملا بهتر از وردپرسه؟! با اینکه جوملا بیس هسته اصلیش براساس کامپونیت یا همون توسعه گزاشته شده ولی وردپرس هرچیزی که میخواد رو بسیار آماتور از دیتابیس طلب میکنه و منابع سخت افزاری زیاد مصرف میکنه*** بعضی ها میگن کش و پلاگین های خاص نصب کنید برای اینکار اما اینو بدونید با اینکار سایتتون شاید در روز 2 ساعت در مجموع داینامیک و ماباقیش کش شو میکنه و استاتیکه و فقط هدف همون بازدید و مدیریت مطلب هست راست میگن کش رو بردارن منابع رو 4 برابر هم کنند کم میاره
بهرحال باز هم میگم وردپرس خوبه اما نه برای 700 مگ دیتا بیس فکر میکنید دانلودها چقدر دیتابیسشه؟؟؟!! 15 هزار مطلب خیلی باشه 10 کیلو بایت تکس هست یعنی هنوز خیلی فاصله داره با اون دی بی شما
بهرحال اسپمر ها هم برای حل این مشکل سایت رو در فولدرهای یا سابدامنه های مختلف نصب و با مدیریت ار اس اس به هم بوت میکنن

hamid2010
August 26th, 2015, 11:10
سلام
سرعت لود یک سایت فقط به برنامه سایت و نحوه نوشتن شدن آن مرتبط نیست بلکه به کانفیگ و سرعت سرور میزبان هم مرتبط است. همچنین سئو خیلی از موارد مربوط به داخل سایت و بک لینک است ولی باز قسمت اعظمش برمیگرده به مشخصات سرور و سرعت و آی پی های آن
وردپرس خوبه اگر به درستی استفاده بشه یعنی اینکه باید همیشه از آخرین نسخه برنامه استفاده بشه و از قالب های امن و پلاگین های معتبر استفاده بشه و بصورت دوره ای آپدیت کنی اگر سایتت مجهز به فایل آلوده بشه برعکس تاثیر منفی در سئو و موتورهای جستحو خواهد گذاشت . اینا رو در نظر بگیرید

- - - Updated - - -

در مقایسه جوملا با وردوپرس دوست من وردپرس بهتر و ایمن تره و از همه اینا بهتر و البته با کاربری سخت تر دروپال است

webhosts
August 26th, 2015, 11:48
سلام

دوستان تقریباً توضیحات رو خدمتتون عرض کردند. فقط اینو بگم اگر عکس ها و فایل های دانلودی را در کتابخانه وردپرس آپلود نکنید و در یک هاست دیگر آپلود کنید ، آن وقت خیلی زیاد از حجم دیتابیستان کم میشود. این رو خودمون تجربه کردیم...

موفق باشید