PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه بکاپ گیری از کل سرور مجازی و بازیابی آن

ahmad660
August 24th, 2015, 21:39
سلام به همه.
سوال من اینه که چطور میشه از کل یک سرور مجازی بک آپ گرفت و در یک فایل در سیستم دیگری ذخیره کرد و در صورت خراب شدن یا هک شدن و یا هر مسئله ی دیگری سیستم رو بازیابی نمود.

لطفا با فرض های زیر به سوال بالا پاسخ بدید.

من یک سرور مجازی لینوکس دارم که کرنل اختصاصی داره و از خانواده ردهته (مثل CentOS).
تمام نرم افزارها و تنظیماتشون و حتی تنظیماتی که روی پورتهای SSH و یوزرها و غیره انجام دادم هم جزو بکاپ باشن.
نیاز به سرور دیگری نباشه فقط بشه بصورت فایل روی یک هاست دیگری ذخیره کرد(یعنی سرور مقصد که برای ذخیره سازیه فقط یه مکان برای ذخیره سازی باشه و نیازی به SSH کردن و غیره بهش نباشه.)
لطفا پاسخ هاتون یک خطی و سرسرکی نباشه هر توضیحی میفرمایید کامل باشه.

p2m
August 25th, 2015, 13:14
با عرض سلام

دوست گرامی اگر پنل دارید بحث متفاوت هست اگر دسترسی ssh دارید و میخواید بکاپ بگیرید از دستور rsync استفاده کنید و از سوئئچ -av میتونید بدین منظور بهره بگیرید البته حتما help دستور رو ببینید تا بیشتر اگاه بشید بعد مسیری که میخواید ازش بکاپ بگیرید رو مشخص میکنید و یک مسیر هم میدید او اون بکاپ میگیره بخواید انتقال هم بدید حالا یا با ftp و یا http میتونید اینکار رو بکنید

موفق و پیروز باشید

Yas-Host
August 25th, 2015, 13:18
سلام.

حتما برای بازیابی بهتر است اطلاعات باید از سرور بک آپی استفاده کنید که دسترسی root و SSH داشته باشید.

همچنین که یوزر p2m اعلام کردند می توانید از Rsync استفاده کنید.

در صورت نیاز راهنمایی هایی کامل در رابطه با این دستور و اتصال و sync کردن اطلاعات را برای شما ارسال کنم.

ahmad660
August 31st, 2015, 19:27
سلام.

حتما برای بازیابی بهتر است اطلاعات باید از سرور بک آپی استفاده کنید که دسترسی root و SSH داشته باشید.

همچنین که یوزر p2m اعلام کردند می توانید از Rsync استفاده کنید.

در صورت نیاز راهنمایی هایی کامل در رابطه با این دستور و اتصال و sync کردن اطلاعات را برای شما ارسال کنم.

از پاسختون ممنونم.
لطفا برایم ارسال بفرمایید.

---
August 31st, 2015, 19:44
سلام به همه.
سوال من اینه که چطور میشه از کل یک سرور مجازی بک آپ گرفت و در یک فایل در سیستم دیگری ذخیره کرد و در صورت خراب شدن یا هک شدن و یا هر مسئله ی دیگری سیستم رو بازیابی نمود.

لطفا با فرض های زیر به سوال بالا پاسخ بدید.

من یک سرور مجازی لینوکس دارم که کرنل اختصاصی داره و از خانواده ردهته (مثل CentOS).
تمام نرم افزارها و تنظیماتشون و حتی تنظیماتی که روی پورتهای SSH و یوزرها و غیره انجام دادم هم جزو بکاپ باشن.
نیاز به سرور دیگری نباشه فقط بشه بصورت فایل روی یک هاست دیگری ذخیره کرد(یعنی سرور مقصد که برای ذخیره سازیه فقط یه مکان برای ذخیره سازی باشه و نیازی به SSH کردن و غیره بهش نباشه.)
لطفا پاسخ هاتون یک خطی و سرسرکی نباشه هر توضیحی میفرمایید کامل باشه.

بهترین راه استفاده از قابلیت اسنپ شات هست که بیشتر مجازی ساز ها دارن .
دوم اینکه از فایل سیستمتون که به احتمال زیاد یک فایل vmdk و یا qcow2 هست یک بک آپ بگیرید .

hegza
August 31st, 2015, 20:00
بهترین راه استفاده از قابلیت اسنپ شات هست که بیشتر مجازی ساز ها دارن .
دوم اینکه از فایل سیستمتون که به احتمال زیاد یک فایل vmdk و یا qcow2 هست یک بک آپ بگیرید .
این فقط تنطیمات رو نگه میداره و تضمینی برای فایل ها نیست
ترکیبی بهتره اسنپ شاپ و بک آپ فایل

ahmad660
August 31st, 2015, 20:16
این فقط تنطیمات رو نگه میداره و تضمینی برای فایل ها نیست
ترکیبی بهتره اسنپ شاپ و بک آپ فایل

اکانش هست توضیح کامل بفرمایین؟