PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی برای خرید لپ تاپ ( بحث آزاد )

Mr.Pr
August 24th, 2015, 04:39
دوستان رشته ام مهندسی کامپیوتر میباشد گرایش سخت افزار. بین دو لپ تاپ شدیدن دو دل شدم لطفا نظراتتون رو( فقط در رابطه با این دو لپ تاپ ) بیان کنید.

ممنون.
:104:
اولی (http://www.digikala.com/Product/DKP-71038/Apple-MacBook-Pro-MF840-with-Retina-Display-13-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-Apple-%D9%85%DA%A9-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-MF840-%D8%B3%D9%8A%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4-%D8%B1%D8%AA%D9%8A%D9%86%D8%A7)

دومی (http://www.digikala.com/Product/DKP-48111/ASUS-N56JN-C/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-N56JN)

mehrangta
August 24th, 2015, 07:32
موارد کارتون ؟

Mr.Pr
August 24th, 2015, 14:40
موارد کارتون ؟
اطلاع ندارم مهرماه میخوام برم سر کلاس:111:

hegza
August 24th, 2015, 14:59
یک چیز که ادم توجه نمیکنه و بعدا مشکل ساز میشه کیبور هست: سعی کنید کیبور مهندسی باشه(یعنی دکمه های اعداد و محاسباتی عین کیبوردهای معمولی سمت راستش باشه) چون عملکرد رو پائین میاره

navid2zp
August 24th, 2015, 15:13
برای دانشگاه هر دو قوی هستند
لپتاپ ضعیفتر هم بگیرید مشکلی نیست
توصیه می کنم مک نگیرید چون سخت افزار تقریبا همون نرم افزار هست و حداقل برای شروع سر کلاس های نرم افزار می شینید.
نرم افزار هایی هم که استفاده میشه روی ویندوز راحت تر کار می کنن
خیلی از دانشگاه ها از Eclips , MinGW استفاده می کنن که هر دو روی ویندوز استفاده می شند.
در کل برای رشته ای مثل سخت افزار سیستم عامل مک توصیه نمیشه مگر این که روش ویندوز نصب کنید.
باز باید بودجتون رو بگید و این که می خواید لپتاپ براتون بمونه یا فقط کار دانشگاه رو راه بندازه کافی هست

Mr-MAMAD
August 24th, 2015, 15:13
با سلام

مورد دومی.

چون برنامه های که آموزش میدن و سیستمی که کار میکنید توی دانشگاه بر پایه ویندوز هست .

اکثر برنامه های که آموزش میدن نیز بر روی سیستم مک غیر قابل اجراست

موفق باشید

Mr.Pr
August 24th, 2015, 15:25
برای دانشگاه هر دو قوی هستند
لپتاپ ضعیفتر هم بگیرید مشکلی نیست
توصیه می کنم مک نگیرید چون سخت افزار تقریبا همون نرم افزار هست و حداقل برای شروع سر کلاس های نرم افزار می شینید.
نرم افزار هایی هم که استفاده میشه روی ویندوز راحت تر کار می کنن
خیلی از دانشگاه ها از Eclips , MinGW استفاده می کنن که هر دو روی ویندوز استفاده می شند.
در کل برای رشته ای مثل سخت افزار سیستم عامل مک توصیه نمیشه مگر این که روش ویندوز نصب کنید.
باز باید بودجتون رو بگید و این که می خواید لپتاپ براتون بمونه یا فقط کار دانشگاه رو راه بندازه کافی هست

میخوام یه 4-5 سالی برام بمونه بله روی اپل میخوام ویندوز نصب کنم...
فقط نمیدونم کدوم بهتر هست ! اپل یا ایسوز

SajjadM2
August 24th, 2015, 15:26
سلام! asus رو بگیری بنظر من برای کارت بهتره ولی من خودم لپ تاپ های sony vaio رو بیشتر میپسندم!

navid2zp
August 24th, 2015, 15:27
میخوام یه 4-5 سالی برام بمونه بله روی اپل میخوام ویندوز نصب کنم...
فقط نمیدونم کدوم بهتر هست ! اپل یا ایسوز

هیچکدوم :

http://www.digikala.com/Product/DKP-80874/Lenovo-Y5070-2015-A-15-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-Lenovo-%D9%85%D8%AF%D9%84-Y5070-%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A

nexinel
August 24th, 2015, 15:27
Apple فقط برات دردسر هست تو ایران و با این اوضاع اقتصادی. ASUS رو بگیر، اما نه اون مدلی که خودت پیدا کردی، G56JK رو بگیر، دیگه توضیح نمیدم، اما از هر حیثی که بخوای بررسی کنی بهتر هست.

Ramin
August 24th, 2015, 15:38
دوستان رشته ام مهندسی کامپیوتر میباشد گرایش سخت افزار. بین دو لپ تاپ شدیدن دو دل شدم لطفا نظراتتون رو( فقط در رابطه با این دو لپ تاپ ) بیان کنید.

ممنون.
:104:
اولی (http://www.digikala.com/Product/DKP-71038/Apple-MacBook-Pro-MF840-with-Retina-Display-13-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-Apple-%D9%85%DA%A9-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-MF840-%D8%B3%D9%8A%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4-%D8%B1%D8%AA%D9%8A%D9%86%D8%A7)

دومی (http://www.digikala.com/Product/DKP-48111/ASUS-N56JN-C/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-N56JN)

اطلاع ندارم مهرماه میخوام برم سر کلاس:111:

اگر دانشجوی یکی از دانشگاههای آزاد ، علمی کاربردی ، پیام نور هستید کلا نیازی به لپ تاپ ندارید ! شاید عجیب باشد اما کافی است کمی تحقیق کنید متوجه این موضوع می شوید !

در نتیجه لپ تاپ را تنها برای مصارف شخصی ، گیم ، نت و .... تهیه می کنید.
این موارد را خدمت شما گرامی شرح دادم تا به پشتوانه دانشگاه و .... هزینه بی دلیل صرف نکنید.
برای مصارف شخصی نیز بر اساس سخت افزار یکی از مدل های ایسوس و یا ایسر می تواند مناسب باشد

Mr.Pr
August 24th, 2015, 15:43
اگر دانشجوی یکی از دانشگاههای آزاد ، علمی کاربردی ، پیام نور هستید کلا نیازی به لپ تاپ ندارید ! شاید عجیب باشد اما کافی است کمی تحقیق کنید متوجه این موضوع می شوید !

در نتیجه لپ تاپ را تنها برای مصارف شخصی ، گیم ، نت و .... تهیه می کنید.
این موارد را خدمت شما گرامی شرح دادم تا به پشتوانه دانشگاه و .... هزینه بی دلیل صرف نکنید.
برای مصارف شخصی نیز بر اساس سخت افزار یکی از مدل های ایسوس و یا ایسر می تواند مناسب باشد

میدونستم دانشگاه های ازاد اینجوری هستن اما نمیدونستم دانشگاه ازاد تهران هم اینطور هست !

navid2zp
August 24th, 2015, 15:49
میدونستم دانشگاه های ازاد اینجوری هستن اما نمیدونستم دانشگاه ازاد تهران هم اینطور هست !

نه خوب دانشگاه آزاد تهران از این خبرا نیست

کلا تو ایران چند دانشگاه آزاد هستند که شرایطی مشابه با دانشگاه های سراسری دارند :
آزاد قزوین، آزاد تهراه، تبریز
این 3 دانشگاه از نظر سطحی هم از بسیاری از دانشگاه های سراسری بالاتر هستند و دستآورد های زیادی دارن
سایر دانشگاه ها ولی سر امتحان هر چی بنویسید نمره میگیرید.
به عنوان مثال دانشگاه قزوین برای درس برنامه نویسی 8 نمره پروژه برنامه نویسی هست که باید کامل شده تحویل بدید

Mr.Pr
August 24th, 2015, 15:57

کلا تو ایران چند دانشگاه آزاد هستند که شرایطی مشابه با دانشگاه های سراسری دارند :
این 3 دانشگاه از نظر سطحی هم از بسیاری از دانشگاه های سراسری بالاتر هستند و دستآورد های زیادی دارن
به عنوان مثال دانشگاه قزوین برای درس برنامه نویسی 8 نمره پروژه برنامه نویسی هست که باید کامل شده تحویل بدید

بله اینطور که رامین عزیز گفتن نگران شدم ! من دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران غرب میرم...

فکر میکنم همون ایسوز N56J - C رو بگیرم مشخصات بالاتری داره اپل در ایران فکر میکنم 90 % برای مصرف پز ! و کلاس گذاشتن استفاده میشه ! به خاطر همین طرز تفکر دوستان در ایران هست که من به خرید اپل شک کردم ... :d

ParsIranic
August 26th, 2015, 12:46
از نظر کیفیت کار و سخت افزار صد در صد اپل بهتره و بکپارچگی بسیار خوبی داره . از تجربه کار کردن با اون حتما لذت خواهید برد
اما مشکل اصلی اینه که مطمئنا تا مدتها کار با مکینتاش برای شما بسیار سخت خواهد بود و برای بعضی از نرم افزار هایی که تو محیط ویندوز هست در مکینتاش با مشکل رو به رو خواهید شد.
کلا از نصب ویندوز در مک تجربه خوبی ندارم و زیاد ناچار به تعویض ویندوز میشدیم. پس اگر قرارِ اپل بخرید ، از همین الان خودتون رو برای کار کردن با مکینتاش اماده کنید ، چون وقتی یاد گرفتید بسیار لذت بخش و جذاب خواهد بود.
اما دز زمینه ایسوس باید بگم این برند واقعا داره عالی کار میکنه و سخت افزار های بسیار با کیفیتی هم ارائه میده. از نظر زیبایی هم نقصی نخواهد داشت. و شما رو راضی نگه میداره . در ضمن از ویندوز استفاده میکنید و در دانشگاه هم با نرم افزار هایی که برمیخورید کاملا هماهنگ هستید.
شخصا اگه قرار باشه اپل بخرم ، حتما باید به لب تاب ویندوزی هم داشته باشم.
پیشنهادم برای شما ایسوز هست . دنبال برند دیگه ای هم نباشید . همینا فعلا بهترین برند های بازار لب تاب هستن. با فاصله بسیار زیاد نسبت به دیگران.

gigabyte2052
August 26th, 2015, 13:37

عذر میخوام شما کدوم دانشگاه درس خوندید که eclipse توش استفاده میشده ؟:|

تو 99% دانشگاه های ایران :| کلا بیشتر از برلندborland به کارتون نمیاد که یک رم 256 هم کافیه
و بیشتر برای مصارف شخصیتونه هرچی میگیرید توصیه میکنم اگر سیستم معمولی دارید اصلا نخرید اضافس

nexinel
August 26th, 2015, 13:51
عذر میخوام شما کدوم دانشگاه درس خوندید که eclipse توش استفاده میشده ؟:|

تو 99% دانشگاه های ایران :| کلا بیشتر از برلندborland به کارتون نمیاد که یک رم 256 هم کافیه
و بیشتر برای مصارف شخصیتونه هرچی میگیرید توصیه میکنم اگر سیستم معمولی دارید اصلا نخرید اضافس

چرا حرف بیهوده می زنید؟!! تمام دانشگاه های سراسری و آزاد تهران دارن به روز درس میدن و برای برنامه نویسی اگر ++C بخوان درس بدن یا NET. استفاده می کنن و یا ++C مدرن بدون فریم ورک که قطعا نمیشه با Borland کامپایلش کرد و نیازمند کامپایلر هایی مثل CMAKE یا GCC یا MinGW هستند و IDE های جدید. ضمن اینکه برخی اساتید برای تفهیم دروس از زبان های دیگری مثل #C یا Java یا ... هم استفاده می کنند. حتی در کلاس های گرافیک نیز به جای آموزش های سنتی بر پایه C آموزش OpenGL با زبان ++C باب شده و مفاهیم بسیار بیشتر و جالب تری به دانشجویان آموزش داده می شوند. حتی در درس های دیگر ریاضیاتی نیز بر خلاف دانشگاه های دیگر که به همان اصول ریاضی کفایت می کنند، دانشگاه های تهران کاربرد آن ریاضیات را در مهندسی کامپیوتر و برق نیز آموزش می دهند و این چیزی است که در اکثر دانشگاه های شهرستان مشاهده نمی شوند.

به هر صورت اگر استارتر بخواد هزینه کنه، روی همان حرفی هستم که قبل تر زدم، اما اگر میخواد با حداقل هزینه حداقل نیاز ها رو برطرف کنه، باید حداقل یک Core i5 با 4GB حافظه RAM خریداری کنه و گرافیک مناسبی هم داشته باشه تا بتونه رندر های گرافیکی ساده رو در سریعترین زمان کافی بگیره.

gigabyte2052
August 26th, 2015, 14:35
چرا حرف بیهوده می زنید؟!! تمام دانشگاه های سراسری و آزاد تهران دارن به روز درس میدن و برای برنامه نویسی اگر ++C بخوان درس بدن یا NET. استفاده می کنن و یا ++C مدرن بدون فریم ورک که قطعا نمیشه با Borland کامپایلش کرد و نیازمند کامپایلر هایی مثل CMAKE یا GCC یا MinGW هستند و IDE های جدید. ضمن اینکه برخی اساتید برای تفهیم دروس از زبان های دیگری مثل #C یا Java یا ... هم استفاده می کنند. حتی در کلاس های گرافیک نیز به جای آموزش های سنتی بر پایه C آموزش OpenGL با زبان ++C باب شده و مفاهیم بسیار بیشتر و جالب تری به دانشجویان آموزش داده می شوند. حتی در درس های دیگر ریاضیاتی نیز بر خلاف دانشگاه های دیگر که به همان اصول ریاضی کفایت می کنند، دانشگاه های تهران کاربرد آن ریاضیات را در مهندسی کامپیوتر و برق نیز آموزش می دهند و این چیزی است که در اکثر دانشگاه های شهرستان مشاهده نمی شوند.

به هر صورت اگر استارتر بخواد هزینه کنه، روی همان حرفی هستم که قبل تر زدم، اما اگر میخواد با حداقل هزینه حداقل نیاز ها رو برطرف کنه، باید حداقل یک Core i5 با 4GB حافظه RAM خریداری کنه و گرافیک مناسبی هم داشته باشه تا بتونه رندر های گرافیکی ساده رو در سریعترین زمان کافی بگیره.

من حرف بیهوده نمیزنم , در 3 دانشگاه ایران هم ازاد هم دولتی درس خوندم اونجاهای که من بودم ویژوال استدیو هم استفاده نمیکردن چون عملا عملی وجود نداشت

میشه اسم دانشگاه تونو لطف کنید ببینیم کجا اینارو تدریس میکنه؟!
و اینم یادتون باشه گفتم 99% دانشگاه های ایران روش تدریس مشابهی دارن و یک سری هاشون هنوز پاسکال تدریس میکنن .

nexinel
August 26th, 2015, 14:49
من حرف بیهوده نمیزنم , در 3 دانشگاه ایران هم ازاد هم دولتی درس خوندم اونجاهای که من بودم ویژوال استدیو هم استفاده نمیکردن چون عملا عملی وجود نداشت

میشه اسم دانشگاه تونو لطف کنید ببینیم کجا اینارو تدریس میکنه؟!
و اینم یادتون باشه گفتم 99% دانشگاه های ایران روش تدریس مشابهی دارن و یک سری هاشون هنوز پاسکال تدریس میکنن .

دانشگاه هایی که بنده مثال زدم شریف، امیر کبیر، آزاد تهران مرکز و ... بودند. این فرمایش شما در هیچ یک از این ها صادق نیست. تازه ما زمانی که اوایل دبیرستان بودیم، از طرف آموزش پرورش و دانشگاه شریف تحت آموزش قرار گرفتیم برای مسابقات ربوکاپ و آن زمان هم به ما ++c مدرن تدریس شد و نه نوع کلاسیک آن!! در دوران دانشگاه نیز هیچ گاه موارد کلاسیک آموزش داده نشدند! البته من در دانشگاه های شهرستان دقیقا عکس این را مشاهده کرده ام، حتی بهترین شعبات آن ها.

softlayer
August 26th, 2015, 14:56
نظر دوستان تایید میشه، در مجموع دانشکاه های ما به گونه ای هستند که نیاز به سخت افزار انچنانی ندارید.
همه موارد بستگی به خود شما داره، استادی که ساعتی 3.500 تومان میگیره که سر کلاس بیاد هیچوقت خودشو درگیر چالشی تحت عنوان یادگیری شما نمیکنه.
اگر قصد شما اینه که خودتون تحقیق و ... داشته باشید و پیشرفت کنید یک لپتاپ با سخت افزار مناسب تهیه کنید که پاسخگوی حداقل چند سال باشه.
در مجموع برند اپل به کار شما نمیاد. علتش هم اینه که اگر در دانشکاه شما قصد بر یادگیری باشه به نرم افزار هایی مثل : visual studio,sql server,emulator 8086,afftereffect,photoshop,dreamweaver,enterprise architect,cisco packet tracer,.. نیاز پیدا میکنید که به برخی به روی مک قابل نصب نیست و تغییر سیستم عامل هم بازدهی سیستم شمارو پایین میاره
برند ایسوس هم برند خوبی هست اما سری N دیگه قدیمی شده کسی توصیه نمیکنه

Ramin
August 26th, 2015, 14:58

سلام

دوست عزیز بحث در خصوص دانشگاه های ایران نیست و تاپیک را منحرف نکنید !
ضمنا زیبا خواهد بود اگر یاد بگیریم در حین گذر از دوره کودکی و نوجوانی به جوانی و بزرگسالی همزمان با این پروسه نحوه برخورد و گفتار خود را نیز ارتقاء دهیم !
سیستم دانشگاههای دولتی با مراکز آموزش عالی غیر دولتی متفاوت است و دیگر کاربران نیز در خصوص مراکز دولتی صحبت نکردند ! همچنین مواردی که شما فرمودید تنها در فیلم های تخیلی هالیوود با موضوع فعالیت یک هکر و ..... وجود دارند ! در دانشگاهای ایران ........... بگذریم

استارتر محترم برای استفاده شخصی همانطور که در پست قبل خدمت شما عرض کردم. پیشنهاد بنده استفاده از برند ایسوس است و در اولیت دوم ایسر ( تنها به دلیل کیفیت )

موفق باشید

twohost
August 26th, 2015, 15:18
هیچکدوم :

http://www.digikala.com/Product/DKP-80874/Lenovo-Y5070-2015-A-15-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-Lenovo-%D9%85%D8%AF%D9%84-Y5070-%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A

منم این لپ تاپ رو دارم و بسیار بسیار راضی هستم

InterServer.ir
August 26th, 2015, 17:12
سلام

در مورد مک بهتره از خیرش بگذرید تا درگیر شرش نشید مخصوصا شما که برای کارهای دانشگاهی نیاز دارید احتمالش زیاده نرم افزار هایی که نیاز دارید روی مک نصب نشه یا ویندوز روی این لپتاپ ها خوب جواب نده

برای کارهای دانشگاهی هم مطمئن باشید رم 4 گیگ برای کار شما کافی خواهد بود. ولی اگر می خواین لپ تاپی با قدرت بالا داشته باشید که تا 5-6 سال آینده نیاز به ارتقا نداشته باشید پیشنهاد من برای شما لپتاپ زیر هست که الان نزدیک 2میلیون هست تو بازار بیشتر هزینه کردن اسراف هست چون لپتاپ زیر برای گیم های سنگین هم جوابگو خواهد بود.

Acer Aspire E1-572G-74508G1TMnkk - 15 inch Laptop

کیفیت این برند تا اوجا که من دیدم و کار کردم از asus هم بالاتر بوده و قیمت کمتری داره

OmidX
August 26th, 2015, 17:25
قطعا مک بوک پرو رو بخرید ... شما رو یک ویندوز مجازی هم میتونید VS , SQL Server و... رو بالا بیارید ... (کاری ک خود من انجام دادم)

بنده یک ویندوز ۸.۱ نصب کردم بهش ۸ گیگ رم اختصاص دادم و مجازی همه پروژه ها و... دانشگاه رو باهاش انجام دادم ، دانشگاه هم ک تموم شد ویندوز رو با دو کلیک remove کردم ...

اما در صورتیکه هدف شما از خرید لپ تاپ اجرای بازی های کامپیوتری هست (منظور حالت فقط Gaming ه ، ک طرف شب و روز میخواد بازی کنه.) ، در این صورت مک بوک پرو رو ب شما پیشنهاد نمیکنم .

کیفیت فوقالعاده بالا ، صفحه نمایش رتینا با دید بی نظیر و ماند گاری فوقالعاده محصولات اپل با هیچ برند دیگه ای قابل مقایسه نیست ، مقایسه اپل و ایسوس مثل مقایسه بنز و پیکان میمونه .

با تشکر ...