PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرفصل های مورد نیاز برای کانفیگ سرور

phpcoder
August 19th, 2015, 14:13
سلام به همه دوستان؛
من یک هاست لینوکس سنتوس 6.6 دارم که سنتوس روش نصبه.
حالا من می خوام یاد بگیرم مرحله به مرحله چه کارهایی باید انجام بدم تا سایتم با یک دامنه -(( مثلا test.ir ))- روی وب و با مرورگر قابل بازدید بشه.
خواهشم این است که سرفصل و عنوان کارهایی که باید انجام بشه رو به ترتیب بفرمایید تا من بتونم یک پلن منطقی برای مطالعه داشته باشم.
قریب به 100 لینک به زبان انگلیسی و فارسی رو بازدید کردم و اطلاعات نسبتا خوبی کسب شده، اما نکته ای که وجود داره این است که هرکدام از لینک ها و مقالات یکی یا چند عنوان رو پوشش داده.
مثلا برخی به نصب آپاچی و ... پرداختند، برخی به تغییر آی پی. تک تک کارها رو انجام دادم، اما نتیجه ای نداشت.
مثلا می خوام بدونم اول باید آپاچی رو نصب کنم، بعد برم سراغ مرحله بعدی، یا اول مرحله خاصی هست و بعد از اون نصب آپاچی و... است.
ممنون می شم دوستان حرفه ای راهنمایی کنند.
ضمنا آیا این امکان وجود داره که من یک لینوکس رو vmware نصب کنم و با طی مراحلی که شما قراره لطف کنید، یک صفحه ساده با حجم دو کیلو رو برای تست در ماشین مجازی خودم میزبانی کنم طوری که با یک آی پی تعریف شده توسط من در وب قابل دسترسی باشه؟
یعنی می خوام ماشین مجازیم رو بکنم هاست...

G3Ek
August 19th, 2015, 14:28
سلام دوست عزیز ، بله ببینید شما باید از کنتزل پنل استاده کنید ! خب ساده تر و رایگان تر از Kloxo-Mr نداریم . ولی اگر مایل به هزینه کردن هستید لایسنس cPanel/WHM رو برای یک ماه دریافت کنید .

اگر نمیخواهید از کنترل پنل استفاده کنید ، کافیه وب سرور مثلا Apache یا NGINX رو نصب کنید .
DNS Server نصب کنید ، ترجیخا Bind
دیگر ملزومات ی که نیاز دارید رو سرچ کنید ...

آموزش کانفیگ Bind هم باید در همین انجمن باشه .

phpcoder
August 19th, 2015, 14:39
سلام دوست عزیز ، بله ببینید شما باید از کنتزل پنل استاده کنید ! خب ساده تر و رایگان تر از Kloxo-Mr نداریم . ولی اگر مایل به هزینه کردن هستید لایسنس cPanel/WHM رو برای یک ماه دریافت کنید .

اگر نمیخواهید از کنترل پنل استفاده کنید ، کافیه وب سرور مثلا Apache یا NGINX رو نصب کنید .
DNS Server نصب کنید ، ترجیخا Bind
دیگر ملزومات ی که نیاز دارید رو سرچ کنید ...

آموزش کانفیگ Bind هم باید در همین انجمن باشه .

از راهنمایی شما ممنونم.
من هدفم این نیست که کار خاصی رو انجام بدم .
دارم سعی می کنم کانفیگ سرور لینوکس رو بدون نیاز به کنترل پنل یاد بگیرم.
الان آپاچی نصبه، ویرچوال هاست هم تعریف شده، آی پی سایت، پینگ هم داره، اما صفحه تست نمایش داده نمی شه و پیغام خطای request time out رو نمایش می ده.
با توجه به راهنمایی شما، احتمالا به دلیل عدم تنظیم و تعریف DNS ها این مشکل پیش میاد. اما آیا نباید بدون تعریف دی ان اس و صرفا با آی پی، صفحه تست نمایش داده بشه؟
هیچ مرحله دیگری به جز نصب آپاچی، مای اس کیو ال، پی اچ پی و BIND نیست؟

ضمنا ممنون می شم بخش دوم سوال رو هم جواب بدید.
امکان راه اندازی یک سرور تست روی ماشین مجازی سیستم شخصی

- - - Updated - - -

کانفیگ هایی که کارو راحت میکنن.
Kloxo-Mr دایرکت ادمین , سی پنل .

یه سوال شما وقتی apche رو کانفیگ کردین رو دامنتون child host ایجاد کردید؟

از راهمایی شما هم ممنونم.

نه، راستش نمی دونم چایلد هاست چیهف چه کار می کنه و چرا باید تنظیم بشه.

- - - Updated - - -

کانفیگ هایی که کارو راحت میکنن.
Kloxo-Mr دایرکت ادمین , سی پنل .

یه سوال شما وقتی apche رو کانفیگ کردین رو دامنتون child host ایجاد کردید؟

از راهمایی شما هم ممنونم.

نه، راستش نمی دونم چایلد هاست چیه، چه کار می کنه و چرا باید تنظیم بشه.

G3Ek
August 19th, 2015, 14:40
هیچ مرحله دیگری به جز نصب آپاچی، مای اس کیو ال، پی اچ پی و BIND نیست؟

خب بستگی به شما داره ! میل سرور ، پــروکسی سرور ، هر سرویسی که نیاز داشته باشید قابل نصب و اجرا هست .

آیا نباید بدون تعریف دی ان اس و صرفا با آی پی، صفحه تست نمایش داده بشه؟

خیر دوست عزیز :)

البته با آی پی سرور چرا میشه ، ولی منظورم دامنه بود .

امکان راه اندازی یک سرور تست روی ماشین مجازی سیستم شخصی

بله میشه تفاوتی نمیکنه .

Centos یا Ubuntu Server رو نصب کنید .