PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : kvm vs xen

saeid_e00
August 18th, 2015, 14:23
سلام
وقت همه بخیر

قصد تهیه یه سرور جدید داریم واسه مجازی سازی
ولی این بار تصمیم داریم به جای وی ام ویر از kvm یا xen استفاده کنیم

دوستانی که تجربه کار با این مجازی ساز هارو دارن لطفا بگین که کدومش بهتره؟ معایب و مزایای هر کدومش؟

tar.gz
August 18th, 2015, 16:53
نمیشه گفت کدوم یکی بهتره. الان شرکتهای بزرگی هستن که بعضی از xen و بعضی دیگه از kvm استفاده میکنن
پنل solusvm هم هر دو رو پشتیبانی میکنه.xenhvm هم امکان داشتن کرنل اختصاصیو میده و kvm هم همینطور
در کل بستگی به دانش و به قولی مهارت شما داره. نظر شخصی من رو kvm هست چون مشکلات -احتمالی- رو راحت تر میتونین حل کنید

SCN
August 18th, 2015, 17:01
KVM صد درصد.
بزگترین VPS Provider ها از KVM استفاده می کنند.
IBM پیشنهاد اولش شده KVM
و.. و.. و..

saeid_e00
August 18th, 2015, 18:40
نمیشه گفت کدوم یکی بهتره. الان شرکتهای بزرگی هستن که بعضی از xen و بعضی دیگه از kvm استفاده میکنن
پنل solusvm هم هر دو رو پشتیبانی میکنه.xenhvm هم امکان داشتن کرنل اختصاصیو میده و kvm هم همینطور
در کل بستگی به دانش و به قولی مهارت شما داره. نظر شخصی من رو kvm هست چون مشکلات -احتمالی- رو راحت تر میتونین حل کنید

سلام
مرسی از راهنماییتون

به جز solusvm پنل دیگه ای نیست که بشه منیج کرد ؟؟
ترجیحا رایگان باشه

Yas-Host
August 18th, 2015, 18:48
Virtualizor را یک ماه رایگان تست کنید!

می تونید تمامی سرور های خود را به عنوان slave و یک سرور کنترل کننده به عنوان master ایجاد کنید! سرور master می تواند 1 گیگابایت رم هم داشته باشد!

پشتیبانی virtualizor واقعا عالی هست! مخصوصا از طریق اسکایپ

در کل هندی ها در زمینه IT موفق عمل کردند.

saeid_e00
August 18th, 2015, 19:03
Virtualizor را یک ماه رایگان تست کنید!

می تونید تمامی سرور های خود را به عنوان slave و یک سرور کنترل کننده به عنوان master ایجاد کنید! سرور master می تواند 1 گیگابایت رم هم داشته باشد!

پشتیبانی virtualizor واقعا عالی هست! مخصوصا از طریق اسکایپ

در کل هندی ها در زمینه IT موفق عمل کردند.

سلام
حقیقتش بنده سعی داشتم که kvm رو روی debian نصب کنم که متاسفانه Virtualizor پشتیبانی نمیکنه ...

SCN
August 19th, 2015, 10:25
سلام
حقیقتش بنده سعی داشتم که kvm رو روی debian نصب کنم که متاسفانه Virtualizor پشتیبانی نمیکنه ...
میتونید نصب کنید مشکلی نیست.
KVM در کل سازگارتر با Redhat base ها هست ولی اگر قصد ندارید با Libvirt زیاد ارتباط داشته باشید و از API های اون استفاده کنید Debian هم گزینه ی خیلی خوبی هست.

بنده در خیلی از سرورها از Proxmox استفاده می کنیم (OpenVZ & KVM) که سیستم عامل اصلی Debian توزیع Wheezy هست.