PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین مکان برای نوشتن و نگهداری پسورد ها کجاست؟

سیدرضا بازیار
August 16th, 2015, 23:08
شاید شما از دسته کسانی باشید که در همه سرویس های ایمیل دهی - وبلاگدهی - سایت های بزرگ - شبکه های اجتماعی و... عضو هستید
نمیشه واسه همه اینا 1 رمز گذاشت و باید رمز همه متفاوت باشه

فرض کنید روی هم رفته 500 رمز میشه. حفظ کردن رمز ها هم تقریبا غیر ممکنه

رمز ها رو کجا بنویسیم که همیشه محفوظ باشن؟؟؟

توی موبایل ممکنه ***یده بشه یا فرمت بشه. توی لپ تاپ و کامپیوتر هم امن نیست
توی دفتر هم نمیشه اون رو حمل کرد (واسه کسی که همیشه در شهر های مختلف هست)

راه حل این مشکل چیه؟

TeraServerCo
August 16th, 2015, 23:13
سلام
1- سینک کردن در جیمیل
2- ذخیره کردن در مرورگر و زمانی که قصد دارید جابجا شوید کافیست دو تا فایل مال مرورگر هستش اونا رو بردارید و روی سیستم جدید بریزید
و داخل سایت مورد نظر برید یوزر و پسورد شما به صورت سیو شده بالا می آید
hegza
August 16th, 2015, 23:16
شاید شما از دسته کسانی باشید که در همه سرویس های ایمیل دهی - وبلاگدهی - سایت های بزرگ - شبکه های اجتماعی و... عضو هستید

راه حل این مشکل چیه؟

هر جا دوست دارید ولی یک رابطه منطقی رو حفظ کنید مثلا: آخر همه رمزهای ایمیل شیفت+عدد سال تولد پدرتون/برای هاستینگ اولش شیفت + سال تولد ایکس و آخرش ...
فقط موراد بالا رو حفظ کن تهش 4 رابطه منطقی رو حفظ میکنید و رمزها رو بنویس تو همین تاپیک هیچ ارزشی نداره بجز وقتی شما باشید

- - - Updated - - -

سلام
1- سینک کردن در جیمیل
2- ذخیره کردن در مرورگر و زمانی که قصد دارید جابجا شوید کافیست دو تا فایل مال مرورگر هستش اونا رو بردارید و روی سیستم جدید بریزید
مررورگرها قابلیت بک آپ گیری دارند + روی بک آپ هم میشه رمز گذاشت ولی فکر اینرو بکنید تو جای خاصی باشید و باید رمزتون رو داشته باشید مثلا تفریح در کیش و لپ تابتون هم نیست !!!

Abolijoon
August 16th, 2015, 23:27
سلام و درود
بهترین و مطمئن ترین راه نوشتن در دفترچه یاداشت های کوچک و جیبی هست
ذخیره کردن در مرورگر : اگر ریموت شید میتونن دسترسی پیدا کنن
اضافه کردن علائم و....: زیاد روش مطمئنی نیست ممکنه از یاد خود فرد نیز بره

سیدرضا بازیار
August 16th, 2015, 23:28
سلام
1- سینک کردن در جیمیل
اگه جیمیل هک بشه یا اون ذخیره هک بشه یا لپ تاپ ***یده بشه همه چیز به باد میره...

هر جا دوست دارید ولی یک رابطه منطقی رو حفظ کنید مثلا: آخر همه رمزهای ایمیل شیفت+عدد سال تولد پدرتون/برای هاستینگ اولش شیفت + سال تولد ایکس و آخرش ...
فقط موراد بالا رو حفظ کن تهش 4 رابطه منطقی رو حفظ میکنید و رمزها رو بنویس تو همین تاپیک هیچ ارزشی نداره بجز وقتی شما باشید
میشه پسورد ها رو به صورت رمزی نوشت که کسی بجز خودت تشخیص نده چی نوشتی؟
میشه با مدادی نوشت که مثلا با چشم مسلح قابل دیدن نباشه؟

چون احساس میکنم در دفتر امن تر باشه...البته دلیل پرسیدن این سوال اینه که به مدت 2 سال باید در شهر های مختلف ایران سرگردان باشم...

TeraServerCo
August 16th, 2015, 23:32

- - - Updated - - -

[QUOTE]
مررورگرها قابلیت بک آپ گیری دارند + روی بک آپ هم میشه رمز گذاشت ولی فکر اینرو بکنید تو جای خاصی باشید و باید رمزتون رو داشته باشید مثلا تفریح در کیش و لپ تابتون هم نیست !!!

در صورتی که شخص بخواد دسترسی به اینترنت داشته باشه باید حتما گوشی یا لپ تاب باهاش باشه !!

- - - Updated - - -

چون احساس میکنم در دفتر امن تر باشه...البته دلیل پرسیدن این سوال اینه که به مدت 2 سال باید در شهر های مختلف ایران سرگردان باشم...

پوزش ولی اگر قرار باشه د زد کیف شما که لپ تاب داخلش هستش رو ببره مطمئنن دفترتون هم داخلش هستش :)

ltiny
August 16th, 2015, 23:41
بهترین جا توی مغز شماست!

اما با این حال من هم لاگین با Gmail رو پیشنهاد میدم!

اگه هم هک بشه به محض اینکه فرد دیگه ای لاین کنه از طریق ایمیل پشتیبان که معرفی کردید موقع ثبت نام سریعاً به شما اطلاع داده میشه

در کل به نظر من Gmail از نظر امنیت بالاترین سطح رو در اختیار کاربرا قرار میده

yeganehha
August 17th, 2015, 00:14
دوست عزیز یک الگو برای خودت درست کن .
به نظر من یک رمز عبور برای خودت در نظر بگیر و رپی سایت های مختلف نسبت به دامنه سایت رمزعبور مخصوص اون سایت وارد کن .

سیدرضا بازیار
August 17th, 2015, 00:23
دوست عزیز یک الگو برای خودت درست کن .
به نظر من یک رمز عبور برای خودت در نظر بگیر و رپی سایت های مختلف نسبت به دامنه سایت رمزعبور مخصوص اون سایت وارد کن .

این کار هم میتونه خطرناک باشه
چون معمولا من رمز های 16 تا 32 رقمی شامل حروف بزرگ و کوچک - اعداد - علامت ها - حروف فارسی و کلمات موجود در alt استفاده میکنم...

حالا فکر این هستم که:
1- از چه الگویی استفاده کنم؟
2- آیا حقیقت داره که یه خودکار وجود داره که بعد از نوشتن با چشم قابل دیدن نیست و باید زیر نور متن رو مشاهده کرد؟

vp_server
August 17th, 2015, 00:30
از lastpass استفاده کنید
بی شک حرفه ای ترین نرم افزار ذخیره سازی پسورد می باشد و امنیت بالایی دارد.
میتوانید بسته به نیاز نیز از ورژن premium یا نسخه رایگان نرم افزار استفاده نمایید.

yeganehha
August 17th, 2015, 00:31
این کار هم میتونه خطرناک باشه
چون معمولا من رمز های 16 تا 32 رقمی شامل حروف بزرگ و کوچک - اعداد - علامت ها - حروف فارسی و کلمات موجود در alt استفاده میکنم...

حالا فکر این هستم که:
1- از چه الگویی استفاده کنم؟
2- آیا حقیقت داره که یه خودکار وجود داره که بعد از نوشتن با چشم قابل دیدن نیست و باید زیر نور متن رو مشاهده کرد؟

دوست عزیز من یه جورایی گیج شدم .
از طرفی علت خطرناک بودن متوجه نشدم .
یک مثال می گم
اسم شرکت ما ranaz هست . از طرفی poi و lkj و mnb هم اعدادی هستند که با یک الگو خوب کنار هم هستند.
عدد ۷۷۰ و ۱۰ و ۹۶ هم اطلاعات کارتی هست که پرداخت انلاین انجام می دم
حال بخوام توی سایت برای مثال زرین پال عضو بشم . حال من حروف z و i که حرف اول و چهارم دامنه هست را هم برمی دارم و یه رمز خوب مثل raN@zpoiLKJmnb770z10i96 میسازم و گاهی هم توی الگو تغییراتی می دم .
ولی در مورد اون خودکار ها باید بگم که یادم وقتی محصل بود دوران پنجم ابتدایی یکیش داشتم . بنفش رنگ بودن ولی فکر نکنم خیلی امن باشه اون برای فردی مثل شما که با این حساسیت دنبال می کنید .

MOJTABA005
August 17th, 2015, 01:49
به نظر بنده از Gmail و Hotmail استفاده کنید ، امنیتش بالاست

secure_host
August 17th, 2015, 01:59
با سلام
نرم افزار های زیادی هستند برای این کار.
من نرم افزار KeePass را پیشنهاد میدم.
البته نرم افزار teampass هم پیشنهاد میدم به شرط این که بر روی آی پی لوکال محدود به شبکه داخلی استفاده بشه.
باتشکر

dayapay.com
August 17th, 2015, 02:36

راه حل این مشکل چیه؟
روش اول:
برنامه 1password توصیه میشه
این برنامه برای پلت فرم های مختلف برنامه داره ایفون و اندورید ویندوز و مک
یک مستر کد داره که بدون اون رمز مستر کسی نمیتونه به اطلاعت داخلش دسترسی پیدا کنه
به نحو های مختلف ذخیره میکنه
پلاگین برای مرورگر های فایکرفاکس کروم و....
داره که خود کار مثلا وارد یک سایتی میشید مستر کد رو میزنید و رمز رو میاره و لوگین میکنه
هم زمان میتونید داخل موبایل تبلت و سیستم های مختلفتون به کد ها دسترسی داشته باشید

روش دوم: استفاده از سیستم ذخیره خود فایرفاکس + master cod و ساین کردنش
که در این روش هم پسورد ها داخل سرور های فایرفاکس هم ذخیره هست و اگر سیتمتون پاک بشه گم بشه و.. با یک لوگین همه چیز بر میگرده و کسی هم هک کنه باز هم بدون master cod نمیتونه دسترسی داشته باشه

jahromweb
August 17th, 2015, 03:49
سلام
روش های زیادی هست یک روش که قبلا خودم استفاده میکردم :
۲ تا ۳ عبارت (میتواند هرچیزی باشد) درذهن داشته باشید که کسی اطلاعی از ان ندارد. اسم ان ها را a b c میگذاریم
برای هر سایت یک یوزر نیم و ادرس سایت را درنظر بگیرید که ان ها را d e مینامیم
حال یک برنامه بنویسید که این ۵ تا را اول تک تک کد گذاری کند و نتیجه ی نهایی را به صورت الحاقی کنار هم قرار دهد و مجدد کد کند و نتیجه را به تعداد حروف مورد نظر شما بشکند.
حتما کد گذاری یک طرفه استفاده کنید مثل sha1 sha256 ...
از مزایای این کار :
۱)سیستم کد نگاری انحصاری است .
۲)هیچ رمزی هیچ جا ذخیره نشده است و فقط ۲ تا ۳ عبارت در ذهن شما هست .
۳)نگرانی سرقت شدن و ... ندارید.

چند سال پیش از چنین چیزی استفاده میکردم و خوب بود.
موفق باشید

allbert
August 17th, 2015, 08:45
خود لینوکس پسورد رو در فایلی به نامه shadow در ادرس /etc/ نگه داری میکنه که البته بصورت رمز گذاری شده هست. میتونید در همین دایرکتوری پسوردتون رو ذخیره کنید فقط بصورت Plain Text نباشه ...

GREAT
August 17th, 2015, 09:08
یک فایل تسکت
همین و بس!

Hostline
August 17th, 2015, 09:20
www.roboform.com/download هم تست کن

noa_takotnaha
August 17th, 2015, 09:36
من Google Keep رو پیشنهاد میدم. روی گوشی و PC نصب میشه. با جیمیل هم سینک میشه و نیازی به بک آپ گیری ندارید.
امنیتش هم به اعتبار گوگل باید بالا باشه.

iranwhsrver
August 17th, 2015, 09:50
درود
ما معمولا کلیه پسورد هارو توی یه فایل text ذخیره میکنیم و تبدیل به فایل RARمیکنیم و روی فایل RARهم پسورد حفظ شده میذاریم ک هروقتی خواستیم هرجا خواستم باهامه تو فلش.
با احترام

ipsat
August 17th, 2015, 18:13
یک فایل تکست
همین و بس!
دقیقاً ، منم همین کار انجام میدم.:d

dayapay.com
August 17th, 2015, 19:31
دقیقاً ، منم همین کار انجام میدم.:d

البته میتونید اون فایل txt رو هم در یکی از سرویس های ابری همیشه ذخیره کنید که از دست نره.

ولی همچنان توصیه میکنم برنامه 1password رو حتما تست کند

ویدیو معرفی:
http://www.aparat.com/v/VsIAa

spark3r
August 17th, 2015, 21:02
سلام
از برنامه زیر استفاده کنید
keepassx

مینا-صیفی
August 17th, 2015, 21:55
من یک فایل txt درست میکنم 7ساله اینطوری پیش میرم و بعد zip or rar سپس password protection میزارم و در رم موبایل و یا فلش یا هارد خود کامپوترم هست به همین راحتی . و تمامی پسورد هام در مغز خودم رمز های خاصی هستند که استفاده میکنم که اگرم یادم بره یا نابود بشه رم و فلش و هارد در ذهنم حفظ هستم بیش از 15پسورد .

vp33
August 17th, 2015, 22:48
اسون ترین راه + معتبر ترین راه
3 رقم اول سایت رو تو پسورد بزار
مثلا
سایت gmail.com
pass : 1212eeeGMA
--------------------------
سایت yahoo.com
pass : 1212eeeYAH
-----------------------
بجای 1212eee پسورد کنونی خود را بگزارید
من خودم کرکر هستم
با این کار دیگر امکان کرک شدن اکانت شما در سایت ها وجود ندارد
زیرا
در صورت لو رفتن دیتابیس یک سایت , آن پسورد در سایت دیگر لوگین نمیشود و کرکر نزدیک 10000 یوزر دارد و برای رمز گشایی شما به خود زحمت نمیدهد

سیدرضا بازیار
August 18th, 2015, 07:56
اسون ترین راه + معتبر ترین راه
3 رقم اول سایت رو تو پسورد بزار
مثلا
سایت gmail.com
pass : 1212eeegma
--------------------------
سایت yahoo.com
pass : 1212eeeyah
-----------------------
بجای 1212eee پسورد کنونی خود را بگزارید
من خودم کرکر هستم
با این کار دیگر امکان کرک شدن اکانت شما در سایت ها وجود ندارد
زیرا
در صورت لو رفتن دیتابیس یک سایت , آن پسورد در سایت دیگر لوگین نمیشود و کرکر نزدیک 10000 یوزر دارد و برای رمز گشایی شما به خود زحمت نمیدهد

این که نیازی به کرک نداره. خیلی ضاسع هست و میشه فهمید

راستی: برخی از کد ها در md5 تشخیص داده نمیشن. دلیلش چیه؟ چیز خاصی توی اونا هست؟

nima17701
August 18th, 2015, 08:52
ساده ترین کار، یک فایل تکست و برای اینکه همیشه همراهتون باشه بزاریدش تو دراپ باکس ...
موفق باشید

hell.machine
August 18th, 2015, 08:59
خب چه کاریه اصلا
یه فایل text یا همون notepad درست کنید بریزید داخل یه فلش مموری یا هارد اکسترنال با خودتون ببرید

yourhosting
August 18th, 2015, 09:47
سلام
هیچکدوم از این نرم افزارها امن نیست و گاهی هم هک شدند و کل اطلاعات کاربر دست افراد سوجو افتاده است!
بهترین روش ایجاد یک الگوریتم در ذهنتون و استفاده از اون هست(بدون یادداشت در مکانی)