PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در جلوگیری از کپی مطالب و تگ ها توسط خبرخوان ها

root#
August 9th, 2015, 12:35
با سلام.
ما یه سایت خبری(وردپرس) راه اندازی کردیم بعد از چندماه فعالیت سایت های خبرخوان به سراغ سایت ما اومدن و شروع به کپی مطالب کردن که نکته ی رنج آورش این بود که موتورهای جستجو گر مثل گوگل خبر کپی شده ی خبرخوان ها رو بالاتر از ما قرار می دادند و کلی به بازدید ما آسیب زدند.اولین کاری که کردم این بودکه سایتایی که آی فریم می گرفتن و ترافیک ما رو مصرف می کردند رو بستم یعنی بعد از چندسانیه آی فریم گرفتن کلا بیرون میاد از سایت خبرخوان و به سایت ما منتقل میشه.این هیچ! الان مشکل من با اون خبرخوان هایی هست که از rss سایت ما برای کپی مطالب استفاده می کنند و حتی کلمات کلیدی که ما برای نوشته می ذاریم رو راحت کپی برداری می کنند:102:
من دوست ندارم rss سایت رو ببندم!روش دیگه ای برای مقابله باهشون وجود داره؟می تونم ip هاست سایت ها رو تو لیست بلاک بذارم؟تاثیری داری این کار؟افزونه یا روشی برای مدیریت rss وجود داره؟ لطفا کمک کنید اعصابمو بهم ریختن این خبرخوان ها

root#
September 12th, 2015, 00:09
سلام دوستان من این مشکل رو چند روز بعد از اینکه اینجا مطرح کردم حلش کرم حالا برای کسای دیگه که احتمالا با این نشکل روبرو بشن باید بگم
سایت های خبرخوان دو دسته اند 1.سایت هایی که ا سایت شما ای فریم می گیرند و ترافیک شما را مصرف و به بازدید شما ضربه می زنند
2.سایت هایی که از rss شما یا از روش های دیگه برای کپی مطالب و حتی تگ های شما استفاده می کنند
در مورد نوع اول با یه اسکریپت ساده می تونید سایت خبرخوان رو مجبور کنید بعد از چند لحظه ای فریم گرفتن کاربر رو به سایت شما منطقل که خیلی ساده هم هست اگه کدش رو خواستید بگید تا بذارم
در مورد سایت های نوع دوم که مشکل من هم بود بدون فکر کردن و درگیر کردن خودتون فقط ip i هاست اون سایت ها رو بن کنید!تمام و خلاص!!!
برای بن کردن از افزونه هم میتونید استفاده کنید تا از شر این سایت ها خلاص شید

majid rostami
September 12th, 2015, 01:34
در مورد نوع اول با یه اسکریپت ساده می تونید سایت خبرخوان رو مجبور کنید بعد از چند لحظه ای فریم گرفتن کاربر رو به سایت شما منطقل که خیلی ساده هم هست اگه کدش رو خواستید بگید تا بذارم

دوست عزیز شما که زحمت کشیدید اطلاع دادید ، کدش رو هم قرار بدید لطفا

کدوم افزونه برای این کار مناسب تره ؟؟

sabafa
October 14th, 2015, 14:51
دو راه دارین برای این کار:
1- تعویق انداختن توی به روز رسانی rss سایت که میتونید از طریق قرار دادن کد زیر در فانکشن قالبتون ایجاد کنید:

<?phpfunction publish_later_on_feed($where) { global $wpdb; if (is_feed()) { $now = gmdate('Y-m-d H:i:s'); $wait = '5'; $device = 'MINUTE'; $where.=" AND TIMESTAMPDIFF($device, $wpdb->posts.post_date_gmt, '$now') > $wait "; } return $where;}add_filter('posts_where', 'publish_later_on_feed');?>

2- استفاده از افزونه iframecatcher
پیـــروز باشید

alborz94
October 14th, 2015, 15:21
با سلام

افزونه http://wordpress.org/extend/plugins/wp-copyright-protection می تونید استفاده کنید.

– غیر فعال سازی انتخاب متن ها
– غیر فعال سازی کلیک راست رو صفحه ها
– محافظت از ifram ها
– محافظت از درگ کردن تصاویر
– مشکل نداشتن با موتور ها ی جست و جو

این کد هم هست. راست کلیک رو هم می بنده.

function NoRightClick(e)
{
if(navigator.appName==”Netscape”)
{
if(e.which==3||e.which==2)
{
return false;
}
}
else
{
event.cancelBubble=true;
event.returnValue=false;
}
}
if(navigator.appName==”Netscape”)
window.captureEvents(Event.MOUSEDOWN)
document.oncontextmenu=NoRightClick;
window.onmousedown=NoRightClick;
function disableselect(e){
return false
}
function reEnable(){
return true
}
document.onselectstart=new Function (“return false”)
if (window.sidebar){
document.onmousedown=disableselect
document.onclick=reEnable
}
document.oncontextmenu = function(){return false}
document.onselectstart=function(){
if (event.srcElement.type != “text” && event.srcElement.type != “textarea” && event.srcElement.type != “password”)
return false
else return true;
};
if (window.sidebar){
document.onmousedown=function(e){
var obj=e.target;
if (obj.tagName.toUpperCase() == “INPUT” || obj.tagName.toUpperCase() == “TEXTAREA” || obj.tagName.toUpperCase() == “PASSWORD”)
return true;
else
return false;
}
}
if (parent.frames.length > 0) top.location.replace(document.location);
document.ondragstart = function(){return false}

یک کد دیگه که البته ازش استفاده نکردم.

add_action(‘admin_menu’,’config_copypro’);
add_action(‘wp_head’,’copyrighthead’);

kool
October 14th, 2015, 15:31
در مورد سایت های نوع دوم که مشکل من هم بود بدون فکر کردن و درگیر کردن خودتون فقط ip i هاست اون سایت ها رو بن کنید!تمام و خلاص!!!

البته اینجا یه مشکلی ایجاد میشه که باید لیست و آی پی اون سایت ها رو داشته باشید.
یه تاپیکی برای این کار ایجاد بشه و لیست و آی پی ها ثبت بشه بهتره. چون ممکنه هر یه مدت آی پی شون رو تغییر هم بدن.

alborz94
October 14th, 2015, 17:26
البته اینجا یه مشکلی ایجاد میشه که باید لیست و آی پی اون سایت ها رو داشته باشید.
یه تاپیکی برای این کار ایجاد بشه و لیست و آی پی ها ثبت بشه بهتره. چون ممکنه هر یه مدت آی پی شون رو تغییر هم بدن.
سلام
به نظرم افزونه کپی رایت خیلی خوب عمل می کند. من روی حدود 20 سایت نصب کردم. البته خودم از کدی که توی فانکشن گذاشتم استفاده کردم.
لیست آی پی ها را مونیتور کنی و بعد بن کنی یک مقدار کار رو سخت می کنه.
افزونه امنیتی وردپرس هم میشه نصب کرد که تعداد آی پی و کانکشن و ... را تنظیم کنید.