PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد لپ تاپ سبک و قوی تا4.5 میلیون

atena.elahi
July 26th, 2015, 13:27
سلام خدمت اساتید محترمhttp://www.shahrsakhtafzar.com/forum/images/smile/11%28%29.gif
خواهشا لطف کنید و قوی ترین لپ تاپ ممکن با وزن حداکثر 1.5 کیلو با قیمت حداکثر 4.5 میلیون معرفی کنید.
دانشجوی برق هستم و کار های رباتیک و برنامه نویسی نیز انجام میدهم.استفاده مالتی مدیا زیادی دارم. گیمر حرفه ای نیستم ولی گاهی اوقات بازی میکنم.و کامپیوتر قوی و با گرافیک خوب دیگری ندارم.
ترجیحا صفحه نمایش ips و مات و دارای درایو نوری.
ترجیحا مدل پیشنهادی لنوو نباشد چون معمولا کفیت تصویر و صدای خوبی نداره.
ممنون از توجهتونhttp://www.shahrsakhtafzar.com/forum/images/smile/pcnet/give_rose.gif

nginxweb
July 26th, 2015, 13:33
شما
دوستعزیز جمع نبندید. مدلهای 2015 لنوو را دیدید؟
این مدل لنوو رو ببینید:

Lenovo Y5070 2015

مشخصات فیزیکی:ابعاد: 22 × 263 × 386 میلی‌متر - وزن: 2.39 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4720HQ 2.60GHz up to 3.60 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: حافظه‌های هیبردی - مشخصات: یک ترابایت هارددیسک به همراه 8 گیگابایت حافظه SSD
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GTX 960M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080
امکانات:فاقد درایو نوری Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Ethernet Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

مشخصات فیزیکی

مشخصاتش فوق العادست
قیمت 3550 دیجی کالا بدون گارانتی هم 300 کمتر میتونید بخرید
هم از نظر صفحه نمایش عالیه هم پردازنده هم گرافیک و هارد هیبریدی هم دارد

tarf
July 26th, 2015, 14:38
در ادامه گفته های دوستمون لنوو از بلندگوهای jbl استفاده می کنه
من الان z510 دارم فوق العاده است کیفیت صدا
صفحه نمایش رو هم قبول دارم یک خورده ای توی صفحه مات بی کیفیت هست ولی در کل نسبت به امکانات دیگه بد نیست و میشه بگی راضی کننده است

atena.elahi
July 26th, 2015, 14:55
ممنون از راهنمایی تون
ولی میشه لپ تاپی با وزن حداکثر 1.5 کیلو معرفی کنید وزن خیلی برام مهمه

Matplotlib
July 26th, 2015, 15:06
با سلام.

اگر بازی کردن (اون هم نه همه موارد) رو کنار بذارید به نظرم برای برنامه نویسی و مالتی مدیا مک بوک (هم سری ایر و هم پرو) میتونه گزینه خوبی باشه براتون. اگر سیستم عامل خود مک به کارتون میاد (یه جست و جویی ابتدا بکنید تو نت در رابطه با نرم افزاراش) واقعا بی شک بهترین گزینست براتون.

به طور مثال این مدل (http://www.digikala.com/Product/DKP-71032/Apple-MacBook-Pro-with-Retina-Display-13-MF839/%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%85%DA%A9-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88-13-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4-%D8%B1%D8%AA%D9%8A%D9%86%D8%A7-MF839)

hoka
July 26th, 2015, 15:11
ممنون از راهنمایی تون
ولی میشه لپ تاپی با وزن حداکثر 1.5 کیلو معرفی کنید وزن خیلی برام مهمه

عزیز به خاطر 1 کیلو وزن کیفیت و سخت افزاری که 10 سال برات کار میکنه رو فدا نکن . مثلا مک بوک وزن کمی داره ولی سخت افزار خیلی قوی ای نداره + برنامه هایی که از همه نظر منتشر میشن خیلی راحت تر برای ویندوز ارائه میشه هم اصلی هم کر-کی نسبت به سیستم عامل اپل

لپ تاپ لنوویی که دوستمون معرفی کرد عالی هست از همه لحاظ و بهترین و قوی ترین سخت افزار رو داره

Matplotlib
July 26th, 2015, 15:28
عزیز به خاطر 1 کیلو وزن کیفیت و سخت افزاری که 10 سال برات کار میکنه رو فدا نکن . مثلا مک بوک وزن کمی داره ولی سخت افزار خیلی قوی ای نداره + برنامه هایی که از همه نظر منتشر میشن خیلی راحت تر برای ویندوز ارائه میشه هم اصلی هم کر-کی نسبت به ios

لپ تاپ لنوویی که دوستمون معرفی کرد عالی هست از همه لحاظ و بهترین و قوی ترین سخت افزار رو داره

بهتر است مقایسه درست انجام شود. هیچ کس قطعا نمیگه تنها فاکتور قدرت سخت افزاری است. درسته؟ وگرنه لپ تاپ msi معرفی میکنم با ۱۶ گیگابایت رم و ..... همه چیز باید در کنار هم قرار بگیرند و مقایسه شوند. از قبیل کاربردی که از لپتاپ انتظار داریم. میزان شارژدهی و ....

استارتر گرامی لپ تاپ های قوی ای که مشخصات آنچنانی دارند اکثرا شارژدهی پایین دارند (کمتر از ۵ ساعت) در صورتی که لپ تاپ مک بوک ایر تا ۱۲ ساعت شارژدهی دارد (نزدیک به ۲.۵ برابر) کسی که با لپ تاپ کار میکند اگر سخت افزار و همین طور سیستم عامل مک بوک به کارش بیاید قطعا نمیرود شارژدهی و وزن آن را با مدل های دیگر (هرچند قوی تر) عوض کند.

ضمتا سخت افزار مک بوک با سیستم عامل OS X کاملا سازگاری دارد و بازدهی که دارد به مراتب بیشتر از همان مدل قطعات با ویندوز است.

به نظرم بهتر است استارتر نیاز خودش رو از یک لپ تاپ ابتدا خوب مشخص کند و بعد سبک سنگین کند (میزان وزن. شارژدهی. صفحه نمایش

jahromweb
July 26th, 2015, 15:58
باسلام
اگر به دنبال یک لپتاپ عالی با اخرین قطعات روز و اس اس دی و ... هستید : http://www.asus.com/Notebooks/GL552JX/Features/
لپتاپ قدرتمندی هست (گیمینگ) با قدرتمند ترین پردازنده ی اینتل برای لپتاپ ها (http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-4720HQ+%40+2.60GHz) همچنین اس اس دی و صفحه نمایش ips کارت گرافیک عالی و ...!

اگر نیز به دنبال یک لپتاپ با صفحه نمایش بسیار با کیفیت 4K هستید و طراحی و قدرت و همه چیز با هم نیاز دارید : http://www.asus.com/Notebooks/N551JX/ در مدل های ۵۵۱ میتوانید چنین چیزی پیدا کنید بسته به نیاز شما صفحه نمایش مات یا لمسی قابل انتخاب است .
موفق باشید

hoka
July 26th, 2015, 16:51
بهتر است مقایسه درست انجام شود. هیچ کس قطعا نمیگه تنها فاکتور قدرت سخت افزاری است. درسته؟ وگرنه لپ تاپ msi معرفی میکنم با ۱۶ گیگابایت رم و ..... همه چیز باید در کنار هم قرار بگیرند و مقایسه شوند. از قبیل کاربردی که از لپتاپ انتظار داریم. میزان شارژدهی و ....

استارتر گرامی لپ تاپ های قوی ای که مشخصات آنچنانی دارند اکثرا شارژدهی پایین دارند (کمتر از ۵ ساعت) در صورتی که لپ تاپ مک بوک ایر تا ۱۲ ساعت شارژدهی دارد (نزدیک به ۲.۵ برابر) کسی که با لپ تاپ کار میکند اگر سخت افزار و همین طور سیستم عامل مک بوک به کارش بیاید قطعا نمیرود شارژدهی و وزن آن را با مدل های دیگر (هرچند قوی تر) عوض کند.

ضمتا سخت افزار مک بوک با سیستم عامل OS X کاملا سازگاری دارد و بازدهی که دارد به مراتب بیشتر از همان مدل قطعات با ویندوز است.

به نظرم بهتر است استارتر نیاز خودش رو از یک لپ تاپ ابتدا خوب مشخص کند و بعد سبک سنگین کند (میزان وزن. شارژدهی. صفحه نمایش

بله صد در صد میزان شارژ دهی مهم هست . و اینکه کلا سیستم عامل های اپل چه برای گوشی هاش چه مک بوک هاش بسیار بهتر از سخت افزار استفاده میکنن . ولی شما این رو هم در نظر گرفتید که یک لپ تاپ با سی پی یو i7 و گرافیک بسیار قدرتمند باید بیشتر از یک لپ تاپ i5 و بدون گرافیگ برق مصرف کنه چون سخت افزار قدرتمند تری داره که برق بیشتری مصرف میکنن ؟

موضوع آخری هم که هست در مورد نرم افزار ها هست که 99.9 درصد ایرانی ها از نسخه ی های کر-کی استفاده میکنن و این نسخه ها اکثرا برای ویندوز منتشر میشن . در کل در بحث نرم افزاری هیچ کسی نمیتونه کمیت نرم افزار های ویندوزی رو با اپلی مقایسه کنه

amin0181
July 26th, 2015, 16:56
با سلام

Asus G550
مدل مناسبی هست

Ashkankamangar.ir
July 26th, 2015, 17:17
اگر وزن براتون مهمه فقط باید اپل بگیرید
باقی لب تاب ها همه بالای 2 کیلو هستند

Apple MacBook Air 2015 - MJVP2

http://2.187.253.36/Digikala/Image/Webstore/Product/P_80616/Original/Notebook-Apple-MacBook-Air-MJVP22df70d.jpg
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 299 × 249 × 17.78 میلی‌متر - وزن: 1.08 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i5 5th Generation - Broadwell 1.6GHz up to 2.7 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 4 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 256 گیگابایت - نوع: SSD - مشخصات: حافظه خشک
پردازنده گرافیکی:Intel HD Graphics 6000 بدون حافظه‌ی گرافیکی مجزا
صفحه نمایش:11 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768
امکانات:فاقد درایو نوری Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Thunderbolt Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - Apple Mac OS

ابعاد
299 × 249 × 17.78 میلی‌متر

وزن
1.08 کیلوگرم

البته درایو نوری نداره و آی پی اس هم نیست

پیشنهاد من این هست

ASUS G550JX - A
http://2.187.253.36/Digikala/Image/Webstore/Product/P_91045/Original/Notebook-ASUS-G550JX-Ab3dd7a.jpg
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 27.7 × 255 × 383 میلی‌متر - وزن: 2.60 کیلوگرم
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: دو ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400RPM
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GTX 950M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع IPS LCD با دقت 4K 3840x2160 - با روکش مات
امکانات:DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Ethernet Port HDMI Port
سایر مشخصات:Microsoft Windows 8.1

مشخصات فیزیکی

ابعاد
27.7 × 255 × 383 میلی‌متر

وزن
2.60 کیلوگرم

navid2zp
July 26th, 2015, 17:23
این مدل رو بررسی کنید :
Lenovo Y5070 2015 - A

مشخصات فیزیکی:ابعاد: 22 × 263 × 386 میلی‌متر - وزن: 2.39 کیلوگرم
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: حافظه‌های هیبردی - مشخصات: یک ترابایت هارددیسک به همراه 8 گیگابایت حافظه SSD
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GTX 960M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LCD با دقت 4K 3840x2160
امکانات:فاقد درایو نوری Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Ethernet Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

atena.elahi
July 27th, 2015, 19:21
تشکر و عذر خواهی بابت اینکه وقتتون میگیرم:53:
با این مقدار بودجه اگر بخوام سراغ اپل برم مجبور به خرید i5 هستم.میشه بگید چقدر از i7 سری u ایسوس و سری m ان ضعیف تره؟
و اگر میشه بگین بین i7 نسل پایین ترسری (uوm) و i5نسل بالاتر کدوم قوی تره؟

- - - Updated - - -

و یک سوال دیگه اینکه اگر هم اپل بگیرم میخوام روش ویندوز و شاید لینوکس نصب کنم با این وجود باز هم اپل پیشنهاد میدین؟؟

Matplotlib
July 29th, 2015, 11:00
تشکر و عذر خواهی بابت اینکه وقتتون میگیرم:53:
با این مقدار بودجه اگر بخوام سراغ اپل برم مجبور به خرید i5 هستم.میشه بگید چقدر از i7 سری u ایسوس و سری m ان ضعیف تره؟
و اگر میشه بگین بین i7 نسل پایین ترسری (uوm) و i5نسل بالاتر کدوم قوی تره؟

- - - Updated - - -

و یک سوال دیگه اینکه اگر هم اپل بگیرم میخوام روش ویندوز و شاید لینوکس نصب کنم با این وجود باز هم اپل پیشنهاد میدین؟؟

بله روی مک بوک ها شما در کنار Mac OS X امکان نصب ویندوز و همچنین لینوکس رو دارید (ویندوز خیلی راحتتر) که پیشنهاد نمیکنم همچین کاری رو انجام بدید. (قبلش حتما مورد نیازتون رو سرچ کنید ببینید روی خود مک قابل انجام هست یا نه. که اگر بود دیگه نیازی به نصب سیستم عامل دیگری نباشه)

ببینید برای مقایسه ی سی پی یو ها از این سایت می تونید استفاده کنید: http://cpuboss.com

منتها این رو اطمینان داشته باشید با یک سخت افزار مشخص روی سیستم Mac OS X بازدهی بهتری خواهید داشت تا ویندوز. (هرچند نرم افزارهای ویندوزی خیلی بیشتر هستند)

موفق باشید.

alismt
July 29th, 2015, 16:36
بنده از
Asus G550 استفاده میکنم
عالی هست
کلا مدل Asus خوبه
موفق باشید

nexinel
July 29th, 2015, 16:43
من asus g56jk دارم و از همه نظر عالیه. البته من روش ssd انداختم و ماژول های ram رو نیز آپگرید کردم که بسی بهتر نیز شد!