PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه بندی دیتاسنتر netdirekt

fastserver.ir
September 6th, 2010, 15:47
سلام
قبل از خرید سرور از این دیتاسنتر سوالی بر خوردم ، اونم اینه که در انجمن دیدم ایپی هایی که دیتاسنتر میده در رنج های مختلف هستش فکر میکنم برای مجازی ساز مثل ESXI که یک gateway قبول میکنه مشکل ساز باشه برای رفع این مشکل که وی پی اس ها به اینترنت وصل بشن چه باید کرد ؟

Aria
September 6th, 2010, 16:18
سلام.

خیر، مجازی ساز ESX و ESXi مشکلی برای قبول Gateway های مختلف ندارند و اگر شما این مشکل رو داشتید، می تونید با دیتاسنتر مورد نظر تماس بگیرید و بگید VLAN های سرور شما رو Share کنند که از اون پس بدون مشکل بتونید کارتون رو انجام بدید.

ما هم مشتریان زیادی داریم که ESX و ESXi استفاده می کنند و چندین رنج مختلف IP دارند و تا حالا یک بار هم گزارشی در باره مشکلات این کار از مشتریانمون دریافت نکردیم در حالی که در این انجمن کماکان این بحث مطرح میشه و جواب داده میشه و مجدداً از اول مطرح میشه!

با تشکر.

rn4j1m1
September 6th, 2010, 17:16
من روی هر سروری که توی پنلم هست 3 رنج مختلف آی پی هست و مشکلی هم نداره !

vPsPersia.COM
September 6th, 2010, 17:31
منم ESXI دارم و در NEtDirekT هستم . رنج آی پی های مختلفی هم دارم .

در ضمن 217.20.117.1 هم Gateway هست که به همه IP ها می خوره

Aria
September 6th, 2010, 17:39
سلام.

یک نکته دیگه رو هم لازم هست اشاره کنم (منظور شخص خاصی نیست) ولی در کل ناتوانی افراد در انجام مدیریت سرورشون به هیچ وجه به عهده دیتاسنتر نیست و ایشان بهتر هست به جای گله و شکایت های بیجا، به راحتی فقط از گوگل استفاده کنند و جوابشون رو دریافت کنند و بی دلیل چهره خودشون رو پیش دیتاسنتر به عنوان یک شخص زیاده خواه خراب نکنند جون *فقط* خودشون ضرر می کنند.

این نکته از حالا در تاپیک هایی که در ضمینه مشکلات *غیر واقعی* زده میشه، گفته خواهد شد تا کم کم افراد به این باور برسند که اشتباه از طرف خودشون هست و اینکه خودشون تمایل به وقت گزاشتن برای یادگیری حرفه ای یک کار رو ندارند، مربوط به خودشون هست و ضعف یک دیتاسنتر نیست!!

انتظار هم نداشته باشید که دیتاسنتر چون شما *بلد* نیستید، بیاد و بگه باشه، این بار کار شما رو مجانی انجام میدم چون این قبیل حرف ها فقط در ایران زده میشه و حتی در افغانستان هم دیتاسنتر ها به مشتری امتیاز بیشتر از هزینه پرداخت شده نمیدن!

با تشکر.