PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت هاست ویندوز با ویندوز کامپیوتر چیست؟

سیدرضا بازیار
July 19th, 2015, 12:07
اگه ممکنه بگید تفاوت هاست ویندوز با ویندوز کامپیوتر چیه؟
منظور از هاست ویندوز اینه که روی اون سرور یه ویندوز (xp یا 7 یا 8) نصب شده؟

hamid.soltani92
July 19th, 2015, 14:21
سلام.
http://lmgtfy.com/?q=%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA+%D9%88%DB%8C%D9%86%D8% AF%D9%88%D8%B2+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA
دوست عزیز سعی کنید در این موارد که با یک جستجوی ساده به نتیجه مورد نظر می‌رسید، از ایجاد تاپیک صرف‌نظر کنید.
ارادتمند.

سیدرضا بازیار
July 19th, 2015, 15:14
سلام.
http://lmgtfy.com/?q=%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA+%D9%88%DB%8C%D9%86%D8% AF%D9%88%D8%B2+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA
دوست عزیز سعی کنید در این موارد که با یک جستجوی ساده به نتیجه مورد نظر می‌رسید، از ایجاد تاپیک صرف‌نظر کنید.
ارادتمند.
جستجو کردم. اما به نتیجه نرسیدم
فقط تفاوت لینوکس با ویندوز هست (در مورد کاربرد اونا هم میدونم و با هر دو کار کردم)

میخواستم بدونم هاست ویندوز میتونه با سیستم عامل ویندوز 10 باشه؟

jahromweb
July 19th, 2015, 15:23
جستجو کردم. اما به نتیجه نرسیدم
فقط تفاوت لینوکس با ویندوز هست (در مورد کاربرد اونا هم میدونم و با هر دو کار کردم)

میخواستم بدونم هاست ویندوز میتونه با سیستم عامل ویندوز 10 باشه؟
سلام
ببینید ویندوز سرور استفاده میشه نسخه ی ۲۰۰۸ یا ۲۰۱۲ یا ۲۰۰۳
شما چیزی از محیط ویندوز نمیبینید کلا یه پنل دارید و..
توجه کنید که بدرد زمانی میخوره که اسکریپت شما به زبان asp.net باشه وگرنه ارزشی نداره...

iranwhsrver
July 19th, 2015, 15:29
سلام
ببینید ویندوز سرور استفاده میشه نسخه ی ۲۰۰۸ یا ۲۰۱۲ یا ۲۰۰۳
شما چیزی از محیط ویندوز نمیبینید کلا یه پنل دارید و..
توجه کنید که بدرد زمانی میخوره که اسکریپت شما به زبان asp.net باشه وگرنه ارزشی نداره...

اتفاقا ویندوز سرور ارزش بسزایی داره قربان
مناسب برای سایت هایی که اقدامات دانلودی بسیار بالایی دارند.
سایت های موزیک - فیلم - تحلیل خبری با مطالب سنگین و بالا - و مسائل دیگر
ویندوز سرور به دلیل اینکه در وضعیت اینترنتی بالای دارد فرق داره سیستم خانگی با محیطی که از خام که شما میتوانید خودتون اقدام به نصب ویندوز نمایید .نرم افزار های خاص نصب کنید و به صورت خانگی کار کنید
تفاوت اصلی در بخش ویندوز سرور همین مبحث دانلود و آپلود سریع اینترنتی و.. می باشد
با احترام

سیدرضا بازیار
July 19th, 2015, 15:30
ویندوز سرور به دلیل اینکه در وضعیت اینترنتی بالای دارد فرق داره سیستم خانگی با محیطی که از خام که شما میتوانید خودتون اقدام به نصب ویندوز نمایید .نرم افزار های خاص نصب کنید و به صورت خانگی کار کنید
نصب ویندوز سرور با ویندوز خانگی فرق داره؟ سیستم عاملشون با هم فرق داره؟ مگه ساخت مایکروسافت نیست؟

jahromweb
July 19th, 2015, 15:39
نصب ویندوز سرور با ویندوز خانگی فرق داره؟ سیستم عاملشون با هم فرق داره؟ مگه ساخت مایکروسافت نیست؟

زیاد تفاوتی نداره اما بعد از نصب امکانات متفاوت هست یک بار نصب کنید متوجه میشید...

سیدرضا بازیار
July 19th, 2015, 15:44
زیاد تفاوتی نداره اما بعد از نصب امکانات متفاوت هست یک بار نصب کنید متوجه میشید...
اگه بخوام یه سرور ویندوز واسه تست بخرم چقدر هزینش میشه؟ چقدر فضا بخرم که بتونم روی اون ویندوز نصب کنم و الکی باهاش بازی کنم تا یکم یاد بگیرم (البته همراه با فیلم و کتاب پیش میرم)

iranwhsrver
July 19th, 2015, 15:46

این سئوالی هست که خیلی از دوستان ممکنه براشون پیش بیاد ، من بصورت خلاصه سعی می کنم یک مرور کلی بر روی این تفاوت ها داشته باشم ، خوب از لحاظ نامگذاری همونطوری که از اسمش هم پیداست ویندوز های کلاینت مثل ویندوز XP یا Seven برای استفاده کاربرها طراحی و ایجاد شدند ، اما ویندوز های سرور برای استفاده کاربری طراحی نشدند بلکه برای ارائه سرویس ها تحت شبکه طراحی شدند. اما اینجا باید یک سری تعریف رو از سرویس ها داشته باشیم ، وقتی صحبت از سرویس میشه در شبکه ، یعنی خدماتی که یک سیستم عامل در شبکه می تونه ارائه کنه که برخی از این خدمات به شکل زیر هستند :

سرویس DHCP اینکه کلاینت ها بتونن بصورت خودکار آدرس IP دریافت کنند.
سرویس DNS اینکه کلاینت ها بتونن از طریق این سرویس کامپیوترهای دیگه رو به اسم پیدا کنند.
سرویس IIS برای اینکه بتونین سرویس وب رو در اختیار کاربران قرار بدید
سرویس ***
سرویس NAT برای اشتراک گذاری اینترنت
سرویس Active Directory برای ایجاد و مدیریت کاربران در شبکه
سرویس File and Folder Sharing که برای راه اندازی فایل سرور استفاده میشه
و صدها سرویس دیگه

اما ابهای که در این میان پیش میاد اینه که مثلا برخی از دوستان میگم خوب سرویس IIS رو کلاینت ها هم می تونن ارائه بدن ، یا کلاینت ها هم می تونن سرویس اشتراک گذاری فایل داشته باشن یا امثال اینها ... پاسخ این دوستان بله هست ، بله این سیستم عامل ها می تونن این سرویس ها رو ارائه بدن اما به صورت خیلی محدود ، مثلا شما در IIS ای که در ویندوز سرور راه اندازی کنید محدودیتی برای تعداد وب سایت هایی که راه اندازی می کنید ندارید اما در ویندوز XP اگر IIS راه اندازی کنید فقط می تونید یک وب سایت رو میزبانی کنید ، از طرفی در سرویس File Sharing ای که در ویندوز سرور وجود داره به تعداد بسیار زیادی ارتباطات همزمان می تونه به سرور متصل بشه و از خدماتش استفاده کنه اما اگر همین Sharing رو بر روی ویندوز سون داشته باشید بیشتر از 20 ارتباط همزمان نمی تونین داشته باشید و طبیعی هست که در شبکه های بزرگ غیر قابل استفاده هست. برخی از سرویس ها هم بصورت تخصصی برای سیستم عامل های سرور طراحی شدند و کلاینت ها نمی تونن این سرویس ها رو ارائه بدن ، مثل سرویس DNS که ویژه سرور ها هست ، بنابر این توجه کنید سیستم عامل های کلاینت برای استفاده کاربری و سیستم عامل های سرور برای ارائه خدمات به کاربران استفاده می شن . موفق و پیروز باشید.

jahromweb
July 19th, 2015, 15:46
اگه بخوام یه سرور ویندوز واسه تست بخرم چقدر هزینش میشه؟ چقدر فضا بخرم که بتونم روی اون ویندوز نصب کنم و الکی باهاش بازی کنم تا یکم یاد بگیرم (البته همراه با فیلم و کتاب پیش میرم)
یک رم ۱ بخرید با ۲۰ ۳۰ گیگ هارد با یک تا ۲ هسته سی پی یو
روش تمرین کنید ...

iranwhsrver
July 19th, 2015, 15:47

شما نمیتونید ویندوز نصب کنید..
بایداز جایی که سرور خریداری میکنید بگید برای شما نسخه ای که مد نظر دارید براتون سرور نصب کنن در جریان باشید سرور 2003 انقضا پیدا کرده پس 2008 به بالا استفاده نمایید
پایدار باشید