PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به نظر شما چه بایدکرد ؟

Raiden
July 19th, 2015, 07:52
سلام
کم کم دارم به روزهای سخت نزدیک میشم . روزهایی که خیلیا ازش با بهترین دوران یاد میکنن و میگن جزئی از بهترین دوران زندگیشون بوده و منو توی دو راهی قرار میدن.
با این که من میتونم معافیتم رو بگیرم از 2 طریق ، یکی جانبازی پدرم و ایثارگری ایشون ولی هنوز اقدامی نکردم. حتی نیازی به آموزشی هم نیست.و مستقیم کارت معافیت میاد دم در خونمون.
خیلیا من رو برای این که خدمت رو برم یا نرم تخت فشار میزارن از یک فرد نظامی شنیدم بهم میگفت دلسوزانه میگم نرو خدمت ... سوالی برام پیش میاد مگر خدمت چه خبره ؟ کسی که خودش هر روز با سربازا سر و کله میزنه این پیشنهاد رو میده و من رو نسبت به رفتن دلسرد میکنه.
از طرفی هم میبینم خیلی ها خودشون رو به آب و آتیش میزنن که خدمت نرن ، یک عده میرن پول میدن و میخرن یک عده فراری اند ، یک عده هم......
ولی از یک طرف هم میگم اگر نرم چه چیزهایی رو از دست میدم ؟ شنیدم اونایی که رفتن و برگشتند خیلی تغییر کردند ، طوری که دو دستی چسبیدن به اونی که دارن و سر به صلاح شدن.
به نظر شما :

اگر برم چه چیزهایی رو از دست میدم ؟
اگر نرم چه چیزهایی رو از دست میدم ؟

شما جای من باشید چه کار میکنید ؟

hamra
July 19th, 2015, 08:43
من جای شما بودم فورا معافیت میگرفتم / در واقع هر کس چنین شرایطی داشت 100 درصد معافیت میگرفت .
شما از این دولت مگه چیزی بهتون رسیده ؟ که باز 2 سال هم برید براشون رایگان کار کنید ؟!!!! توی این دو سال برای خودتون کار کنید و زندگی و بسازید .
خیلی ها شرایطی مشابه شرایط شما رو داشتن که در اولین فرصت معافیت گرفتن .
----------
اگر برید فقط زمان از دست میدید
اگر نرید هیچ چیزی رو از دست نمیدید

سیدرضا بازیار
July 19th, 2015, 08:50
اگر برم چه چیزهایی رو از دست میدم ؟

درصدی از عقل رو از دست میدید که بخاطر کافور های موجود در غذا هست
همیشه احساس کوچکی (بیش از اندازه) میکننید که بر اثر بی احترامی هایی هست که به شما میشه
2 سال عمر خودتون رو الکی از دست میدید و هیچ استفاده ای هم از شما نمیکنن

اگر نرم چه چیزهایی رو از دست میدم ؟

چیزی رو یاد نمیگیرید و بزرگ نمیشید
از نظر من: وقتی میخواید برید سر کار ازتون پایان خدمت میخوان و ارزش معافیت از پایان خدمت کمتره. همیشه افرادی معاف میشن که مشکل بزرگی در خانواده دارن (مانند معلولیت جسمی و روحی و...)

hamra
July 19th, 2015, 09:01
همیشه احساس کوچکی (بیش از اندازه) میکننید که بر اثر بی احترامی هایی هست که به شما میشه

از نظر من: وقتی میخواید برید سر کار ازتون پایان خدمت میخوان و ارزش معافیت از پایان خدمت کمتره. همیشه افرادی معاف میشن که مشکل بزرگی در خانواده دارن (مانند معلولیت جسمی و روحی و...)

البته این نوع معافیت (ایثارگری یا جانبازی) کاملا با اون معافیت که بعلت مشکلات جسمی یا معلولیت گرفته میشه کاملا فرق میکنه و در واقع از ارزش معافیت هیچ چیزی کسر نمیشه و طرف بعد معافیت میتونه در تمام ازمون های استخدامی دولتی هم شرکت کنه چون طرف در واقع مشکلات جسمی یا ... ندارد و تنها از سهمیه اش در حال استفاده می باشد .
---------
به ازای هر 30 ماه ایثارگری که هر پدری داشته باشد یکی از پسرانش معاف میشود .
بعنوان مثال اگر پدری 60 ماه ایثارگری داشته باد میتواند 2 فرزند پسرش را معاف کند از سربازی .

tombstone
July 19th, 2015, 09:11
سلام
واالا اینطوریشو ندیده بودم دیگه
2 سال عمرت تلف بشه گوشه سرباز خونه که چی :-|:39:
بی احترامی نباشه ها (آدم اگه عقل داشته باشه واسه همچین چیز ساده ای سوال نمیکنه)
عجب سوالی بودا!
نظر شما چیه؟

Raiden
July 19th, 2015, 09:30

خب احساس کوچکی برای فردی که غرور داره و کسی رو آدم حساب نمیکنه ، لازم نیست ؟

معافیت هم با پایان خدمت توفیری نداره ، چون از امتیاز استفاده کردم.

- - - Updated - - -

البته این نوع معافیت (ایثارگری یا جانبازی) کاملا با اون معافیت که بعلت مشکلات جسمی یا معلولیت گرفته میشه کاملا فرق میکنه و در واقع از ارزش معافیت هیچ چیزی کسر نمیشه و طرف بعد معافیت میتونه در تمام ازمون های استخدامی دولتی هم شرکت کنه چون طرف در واقع مشکلات جسمی یا ... ندارد و تنها از سهمیه اش در حال استفاده می باشد .
---------
به ازای هر 30 ماه ایثارگری که هر پدری داشته باشد یکی از پسرانش معاف میشود .
بعنوان مثال اگر پدری 60 ماه ایثارگری داشته باد میتواند 2 فرزند پسرش را معاف کند از سربازی .

بله ، من پدرم میتونه 4 تا 5 پسر معاف کنه اگر اشتباه نکنم ولی متاسفانه فقط یک پسر داره !
پدرم نظامی هستند و میگند از نظر من برو ( شاید به دلیل اصطحکاک هایی که در خانواده باهاشون دارم و غرور کاذبم ) ولی همکارشون من رو از رفتن منع کردند !

سیدرضا بازیار
July 19th, 2015, 09:31
خب احساس کوچکی برای فردی که غرور داره و کسی رو آدم حساب نمیکنه ، لازم نیست ؟

معافیت هم با پایان خدمت توفیری نداره ، چون از امتیاز استفاده کردم.

احساس کوچکی در برابر دیگران خوبه! اما وقتی بهت توهین کنن دیگه نمیشه احساس کوچکی کرد. اونجا احساس حقارت میکنی
متاسفانه در برخی از مناطق کشور موقع صدا کردن سرباز بهش فحش ناموسی میدن که خیلی بده!!! حتی چند وقت پیش یه سرباز نتونست تحمل کنه و 30 تا تیر رو توی شکم سرهنگ خالی کرد...

Raiden
July 19th, 2015, 09:39
من جای شما بودم فورا معافیت میگرفتم / در واقع هر کس چنین شرایطی داشت 100 درصد معافیت میگرفت .
شما از این دولت مگه چیزی بهتون رسیده ؟ که باز 2 سال هم برید براشون رایگان کار کنید ؟!!!! توی این دو سال برای خودتون کار کنید و زندگی و بسازید .
خیلی ها شرایطی مشابه شرایط شما رو داشتن که در اولین فرصت معافیت گرفتن .
----------
اگر برید فقط زمان از دست میدید
اگر نرید هیچ چیزی رو از دست نمیدید

شما خدمت رفتی ؟ چیزی عاید شما نشده ؟ تغییری در خودتون احساس نمیکنید ؟
نظر خودم روی 2 ماه آموزشی هست که احساس میکنم 90% سختی توی آموزشی باشه ( طبق چیز هایی که شنیدم ).

- - - Updated - - -

سلام
واالا اینطوریشو ندیده بودم دیگه
2 سال عمرت تلف بشه گوشه سرباز خونه که چی :-|:39:
بی احترامی نباشه ها (آدم اگه عقل داشته باشه واسه همچین چیز ساده ای سوال نمیکنه)
عجب سوالی بودا!
نظر شما چیه؟

خب ، دوست عزیز من سر دو راهی قرار گرفتم ، چرا که طبق گفته های پدرم بعد از 30 سال خدمت در نظام برم خیلی چیزا بدست میارم.
ولی میترسم نکنه به خاطر لج و لجبازی من رو بندازن تو چاه و خیلی چیزا رو از دست بدم.

سیدرضا بازیار
July 19th, 2015, 09:40
خب ، دوست عزیز من سر دو راهی قرار گرفتم ، چرا که طبق گفته های پدرم بعد از 30 سال خدمت در نظام برم خیلی چیزا بدست میارم.
ولی میترسم نکنه به خاطر لج و لجبازی من رو بندازن تو چاه و خیلی چیزا رو از دست بدم.
به نظر من چیزی به دست نمیارید...
ممکنه معتاد هم بشید :d

hamra
July 19th, 2015, 10:28
به نظر من چیزی به دست نمیارید...
ممکنه معتاد هم بشید :d

دقیقا
رفیق خودم سالم رفت معتاد برگشت !!!!

- - - Updated - - -

[QUOTE=Raiden;1373639]شما خدمت رفتی ؟ چیزی عاید شما نشده ؟ تغییری در خودتون احساس نمیکنید ؟
نظر خودم روی 2 ماه آموزشی هست که احساس میکنم 90% سختی توی آموزشی باشه ( طبق چیز هایی که شنیدم ).

/QUOTE]
بعد دانشگاه رفتم / با وجود اینکه میتونستم معاف بشم ، شرایطم مثل شرایط شما بود اما خب من سر لجبازی رفتم خدمت چیزی هم نصیبم نشد جز اینکه 2 سال از بهترین روز ها که میشد به فعالیت های مفید پرداخت رو از دست دادم .
---
خدمت تنها و تنها برای بچه ها خوبه / بچه ها یعنی افرادی که دستشون توی جیب بابای هست و توانایی ایستادن روی پای خودشون رو ندارند / نه افرادی مثل من و خیلی ها که از نوجوانی روی پای خودشون بودن .
به هر حال تصمیم با خودتون هست دیگه این موارد رو خودتون انتخاب کنید بهتره .

Mr-MAMAD
July 19th, 2015, 11:14
سلام

اگر بیکاری و اخلاق بچه گانه و غرور و ... دارید . برید سربازی تا آدمت کنند.

چون تنها جایی که حال این آدم هارو میگیرند سربازی هست. اما با اون چیزی که گفتید آقاتون نظامی هست و سابقه و آشنای زیادی داره این مورد به دردتون نمیخوره.

چون حتی اگر برید سربازی مثل یک سرباز باهاتون برخورد نمیکنند و مثل یک فرزند جانباز باهاتون برخورد میکنند . و به جای اینکه غرورتون از بین بره تقویت میشه توی این دوران.

پس ترجیح میدم نرید بهتره و معافیتتون رو بگیرید و ادامه تحصیل بدید یا اگر نه دنبال کاری برید و مشغول شوید.

چون این خدمت سربازی عنوان 2 سال نگاه نکنید بلکه به عنوان 730 روز حسابش بکنید.

موفق باشید

طراح
July 19th, 2015, 11:31
سربازی نری چیز خاصی رو از دست نمیدی
معافیت بگیری دو سال جلو میوفتی اگر خوب استفاده کنی که خوبه اگر نه که همون بری سربازی مفیدتره

xphost
July 19th, 2015, 11:38
ببین دوست عزیز
اینجا انجمن هاستینگ
ولی خب منم یه مقداری صحبت میکنم برات
اگر میتونی معافیت بگیر برو بگیر
اگرم نه نرو عزیزم
با توجه به آخرین گزارشی که سازمان نظام وظیفه داد 1 میلیون سرباز داریم که فراریند
اگر خوب بود مطمئن باش اونا میرفتن
اگر بودجه و سرمایه ای برای کار آزاد داری استارت بزن
سود توی کار آزاد هستش نه کار دولتی
و اگر دقت کنی کسایی که کار آزاد دارند مثل پدر بزرگ من عمر خیلی بیشتری میکنند تا کسایی که کارمند هستند و بعد از بازنشسته شدن در خانه میشینند و استراحت میکنند
با کار آزاد میتونی به هر جا که بخوای برسی ولی دولتی خیر(البته اگر نون حلال بخوای در بیاری)

hamid.soltani92
July 19th, 2015, 11:40
سلام.
تو گرفتن کارتِ معافیت شک نکنید!

احساس کوچکی در برابر دیگران خوبه! اما وقتی بهت توهین کنن دیگه نمیشه احساس کوچکی کرد. اونجا احساس حقارت میکنی
متاسفانه در برخی از مناطق کشور موقع صدا کردن سرباز بهش فحش ناموسی میدن که خیلی بده!!! حتی چند وقت پیش یه سرباز نتونست تحمل کنه و 30 تا تیر رو توی شکم سرهنگ خالی کرد...
من تو پادگان شهید درویش ناجا خدمت کردم. جایی که حتی تصورش رو هم نمیتونید بکنید چقدر بده. با این حال هیچ بی‌احترامی‌ای نه تنها به خودم نشد، بلکه به هیچکدوم از هم‌خدمتی‌هام هم نشد!
هیچ فحشی وجود نداره. چیزهایی که شما شنیدید مربوط به ۳۰ سال پیشه!
ضمن اینکه خشابی که دست سرباز میدن، ۲۰ فشنگ بیشتر نداره که ۲تای اول مشقی هستن!
استارتر محترم اگر خیلی علاقه دارید برید، اقدام به اعزام کنید و بعد از اعزام نسبت به دریافت معافیت اقدام کنید. همون ۲ ماهِ آموزشی رو خواهید گذراند!

iranian-portal
July 19th, 2015, 11:41
درود ،

عزیز من ، برادر من ، خدمت سربازی بچه بازی و جو گیر شدن نداره.

ضمن این که جدیدا حتی مدرک لیسانس هم تنزیل درجه شده و گروهبان یکمی میدن بهش (خیلی کم برخی موارد ستوان سوم میشن)

دو ماه آموزشی تو هر فصلی از سال بری بازهم مریضی یا سرماخوردگی شدیدی می گیری ، تو آسایشگاه یکی مریض میشه ، محیط آسایشگاه که آلوده شد ، همه ردیفی مریض میشن.

ضمن این که دو ماه آموزشی بهترین دوران سربازیه ، همه سربازا با هم اومدن ، همه با هم رفیقن ، درجه و پایه معنی نداره! و...

به محض این که پات به یگان باز بشه ، احترام ، درجه ، سربازهای قدیمی و پایه بالا ، نگهبانی های شب در میون در ابتدا و...........

تازه چیزایی که گفتم در بهترین حالت ماجراست ،

بدتر شدنش اینه که تو یگان هایی خدمت کنی که ........!!!!!!!!!!!

مثلا دژبان بشی یا پاسدار از زندگی متنفر میشی
دژبان دائم باید ایستاده باشه ، وقت و بی وقت براش اضافه خدمت میزنن ، پاسدار خواب و خوراک نداره

اینا چیزایی نیست که با نوشته درکش کنی ، یا من و امثال من بیان بهت بگن ، وقتی حرف همکاران پدر و نظامیان رو قبول نداری ، وقتی رفتی خدمت ، یاد تک تک این روزا و حرف هایی که اینجا بهت زدن افتادی ، یک دعای خیری واسه ماها بکن که راهنمایی، ت کردم اما گوشت بدهکار نبود

سیدرضا بازیار
July 19th, 2015, 11:44
من تو پادگان شهید درویش ناجا خدمت کردم. جایی که حتی تصورش رو هم نمیتونید بکنید چقدر بده. با این حال هیچ بی‌احترامی‌ای نه تنها به خودم نشد، بلکه به هیچکدوم از هم‌خدمتی‌هام هم نشد!
هیچ فحشی وجود نداره. چیزهایی که شما شنیدید مربوط به ۳۰ سال پیشه!
ضمن اینکه خشابی که دست سرباز میدن، ۲۰ فشنگ بیشتر نداره که ۲تای اول مشقی هستن!
استارتر محترم اگر خیلی علاقه دارید برید، اقدام به اعزام کنید و بعد از اعزام نسبت به دریافت معافیت اقدام کنید. همون ۲ ماهِ آموزشی رو خواهید گذراند!

من قبلا خودم توی یه سایت خبری خوندم ک داشتن بحث میکردن که سرباز یک خشاب (فکر کنم خشاب ها 30 تیر باشه... به همین دلیل گفتم 30 تیر) به یه سرهنگ خالی کرده بود
نمیدونم این اتفاق به چند سال گذشته بر میگرده...

NarvanData
July 19th, 2015, 11:50
اگه کارتو داری مطمئن باش بیشتر مشتری ها رو از دست میدی (من بعد از 2ماه آموزشی از صفر شروع کردم)
چیزی هم گیرت نمیاد جز بعد از 21ماه یک کارت پایان خدمت که فقط توی ایران برای استخدام نیازه ...
کاش قبل دانشگاه خدمت میرفتیم و کارت رو میگرفتیم و همزمان با استخدام در شرکتی،دانشگاه هم میرفتیم... (اینجوری 4سال دانشگاه هم جایی سابقه کار میگرفتیم)

Pars98
July 19th, 2015, 13:06
من هم هنوز خدمت نرفتم و مشغول تحصیل هستم. با وجود اینکه معاف نیستم نگرانی در مورد خدمت ندارم.
بنظرم هیچیک از دوران زندگی که ممکنه واسه آدم پیش بیاد رو نباید از دست داد. حالا چه خوب چه بد. بقوله دوستان سربازی آدم رو مرد میکنه. :d