PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داده پرداز متین رایانه و امنیت اطلاعات کاربران ! ! ! ! !

jackhaman
July 13th, 2015, 17:18
با سلام

چندی پیش تو سایت متین رایانه واسه ضمانت هاردی که خریده بودم تو متین رایانه ثبت نام کردم . اونم با اطلاعات شخصی !! فکر کردم معتبره !
بعدش تو گوگل دیدم جد و آبادمو تو یه فروم بالا اوردن ؛
منکه واسه ضمانت محصولم تو سایت ثبت نام کردم نه واسه شرکت در فروم !
نمونه کاربرانی که اکثریت با اطلاعات شخصی و صحیح ثبت نام کردند اما قافل که اطلاعاتشون تو گوگل ایندکس شده !
تو تب Abuot me

http://matin.co/index.php?option=com_community&view=profile&userid=6897
http://matin.co/index.php?option=com_community&view=profile&userid=6899
http://matin.co/index.php?option=com_community&view=profile&userid=6901
http://matin.co/index.php?option=com_community&view=profile&userid=6904

امنیت اطلاعات را با سایت های ایرانی بچشید !!

طبق تماسی که از صبح داشتم گزینه اضافه کردند که اطلاعات کاربران بصورت خصوصی دربیاد .

البته این مورد کمکی نمیکنه وقتیکه اطلاعات شخصی کاربران اعم از شماره ثابت ، آدرس ، کد ملی ووو هر چی وارد کردید به نمایش عمومی دراومده !!

یا علی

dayapay.com
July 13th, 2015, 17:32
واقعا متاسف شدم

fadak
July 13th, 2015, 17:56
بله
متاسفانه اطلاعات کاربران توی سایتهای ایرانی حفظ نمیشه
گاها دیده شده این اطلاعات فروخته هم میشن

Sent from my iPhone using Tapatalk

MOJTABA005
July 13th, 2015, 17:59
واقعا جای تاسف داره ، برای بنده همچین موضوعی توی سایت sms پیش اومده بود

jackhaman
July 13th, 2015, 19:53
تو هر سایت ایرانی ثبت نام کردم یجوری از اطلاعاتم سوء استفاده شده ، یا ایمیلام پر شده از اسپم یا اینجوری اطلاعاتم مورد سوء استفاده قرار گرفته .
این چه وضعیه

dakkeh20
July 13th, 2015, 20:07
سلام

متاسفانه هر جا ثبت نام کردم پس از یک هفته شروع به دریافت کلی ایمیل تبلیغاتی شدم به همین دلیل یک ایمیل جدا با اطلاعات نامشخص ، مربوط به اینجور سایت ها اختصاص دادم .

Mr.Pouria
July 13th, 2015, 20:29
اجب :|

من جای شما بودم مستقیم شکایت میکردم به نهاد مربوطه ...

mhiizadi
July 13th, 2015, 20:34
اجب :|

من جای شما بودم مستقیم شکایت میکردم به نهاد مربوطه ...

از لحاظ قانونی هر سایتی که عضویت داره و فروشگاهی هست می بایست کد ملی دریافت بشه :|
Privacy توی ایران معنی داره مگه ؟!!!!

Mr.Pouria
July 13th, 2015, 20:38
از لحاظ قانونی هر سایتی که عضویت داره و فروشگاهی هست می بایست کد ملی دریافت بشه :|
Privacy توی ایران معنی داره مگه ؟!!!!

درست است اما آیا باید برای عموم به نامیش گذاشته شود ؟!

خوب من میتونم از این کد های ملی هزار سوء استفاده کنم پسفردا کی پاسخ گو هست ؟!

مثلا ساده ترینش من کد های ملی رو بردارم برای ساخت پنل نیک استفاده کنم دامنه های غیر مجاز بزنم سایت های غیر محاز بیارم بالا ...

یا هزاران کار دیگه ...

شاید دریافتش درست باشه اما نمایشش به صورت عمومی غلط هست

majid1f
July 13th, 2015, 20:44
الان مشخصات، شماره و ... را کجا زده؟ اینجا که یک افزونه جوم سوشال برای جامعه مجازی استفاده شده. موقع ثبت نام با استفاده از افزونه جوم سوشال تا جایی که یادمه، به شما نمایش می ده که شما چه مواردی را می خواین عمومی منتشر بشه....

mhiizadi
July 13th, 2015, 20:47
الان مشخصات، شماره و ... را کجا زده؟ اینجا که یک افزونه جوم سوشال برای جامعه مجازی استفاده شده. موقع ثبت نام با استفاده از افزونه جوم سوشال تا جایی که یادمه، به شما نمایش می ده که شما چه مواردی را می خواین عمومی منتشر بشه....

در تب About Me (http://matin.co/index.php#)

hamedmj
July 13th, 2015, 21:04
به نظرم با خودشون مطرح کنید قضیه رو. ویا حتی میتوانید ا ز مراجع قضایی پیگیری کنید درصورت عدم پاسخگویی

meva300
July 13th, 2015, 21:26
یه شکایت کیفری بکنید

loveisover
July 13th, 2015, 22:10
99.99% سایت های ایرانی چه سرویس دهنده چه هاست فروش چه وی پی اس فروش چه دیتاسنترش به فکر سود خودش هست مشتری هیچ ارزشی نداره براش

شما نباید به هیچ شخصی یا اشخاصی کپی شناسنامه یا کپی کارت ملی و یا مشخصات دیگری بدید مگر سایتی که مورد اطمنیان هست

شکایت هیم چیس یا پفک نمکی نیست که بشه از سر بقالی بخرید یک شکایت حضوقی بالای یک سال زمان می بره شکایت رو با ناظم مدرسه اشتباه گرفتید احتمالا .

jackhaman
July 14th, 2015, 17:31

شما اینجا اومدی به قصد شرکت در فروم ها عضو شدی ، درست؟ اما واقعا چند درصد اطلاعات صحیح زدی تو فروم ؟ یا چند درصد ثبت نام ها در فروم ها بصورت واقعی هست !

بنده واسه شرکت در فروم ثبت نام نکردم و واسه ثبت شماره ضمنانت هاردم ثبت نام کردم . اون زمان اصلا اسم و قوانینی از شرکت در فروم نبود . الان جدیدا این سیستم رو با اطلاعات کاربران بالا اوردن

اینا اومدن بعدا اطلاعات رو بصورت عمومی گذاشتن تا بعدا مشتری بره اونا رو تنظیم کنه .

خب همه که با جوم سوشال آشنایی ندارن که ! یا روحشون خبر نداره که اون گزینه عمومی ، خصوصی تنظیم شده یا نشده !

شرکت متین رایانه داده پرداز نبایستی بدون اجازه اطلاعات کاربران رو عمومی میکرد . کار بسیار زشتی بوده اینکار و اصلا قابل توجیه نیست چرا که تنها من نیستم . تنها با عوض کردن آخر شماره پروفایل اطلاعات همه کاربران بالا میاد !

s0NY
July 14th, 2015, 18:26
واقعا جای تاسف داره شکایت کنین راهی ندارد :|

se7en-host
July 14th, 2015, 21:06
تنها راه شکایت است .
احتمالا خودشون اصلا از این قضیه اطلاع ندارند که این هم به مسئول سابتشون مربوطه

samaserver
July 15th, 2015, 10:41
امنیت کاربران در ایران در بد ترین وضعیت ممکن هست
به عنوان مثال در سایتی می گویند ایمیل بدید تا آپدیت سایت را بهتون گزارش بدیم در صورتی که ایمیل را می فروشند برای اسپم زدن