PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سؤال دربارۀ سرور مجازی

MVGroup
July 13th, 2015, 07:38
سلام.
من سیدباکس با قیمت ماهیانه 15 هزار تومن دارم. کارهایی که انجام می دم: استفاده از تورنت، قابلیت zip و unzip، اسکرین شات، استفاده از رپیدلیچ (رپیدلیچ روش نصبه حالا نمی دونم همۀ سیدباکس ها این امکانات رو دارن یا نه)
حدود 1 ماهه این سیدباکس رو دارم و از کیفیتش هم تا به حال راضی بودم. حالا چند امکان دیگه رو می خواستم، برای همین تصمیم گرفتم دربارۀ سرور مجازی مشورت کنم. من اطّلاع کمی از سرور مجازی دارم. سعی کردم تاپیک هایی رو این جا بخونم. بعضی از فروشنده های این جا هم با قیمت هاشون آشنا هستم. ولی چندتا سؤال دارم:
می شه رو سرور مجازی IDM نصب کرد و باهاش دانلود کرد؟ (یه چیزی در مورد FTP شنیدم. نمی دونم ربطی به دانلود در سرور مجازی داره یا نه.) در کل چطور می شه فایل ها رو از سایت های دیگه به سرور مجازی انتقال داد؟
تا جایی که من می دونم گفته می شه سرور مجازی مثل یک کامپیوتر شخصی هست: آیا می شه هر نرم افزاری (البته با توجّه به سخت افزار VPS) نصب و استفاده کرد؟ گفته می شه اگه از منابع زیاد استفاده کنی اخطار می دن و نمی شه خیلی استفاده کرد.
یکی از دلایلم برای استفاده از سرور مجازی انکود کردن بود. می خواستم بعضی برنامه های انکودینگ رو نصب کنم و باهاش تعدادی فیلم انکود کنم (در کنار سایر کارهایی که با سیدباکس می شه انجام داد.) هم چنین آیا می شه برنامه های تلویزیونی که آنلاین پخش می شن رو با سرور مجازی ضبط کرد؟ (ضبط برنامه های تلویزیون)
سرور مجازی چه مشکلاتی داره؟ بعضی جاها خوندم که گفتن نیاز به تعمیر و نگه داری دوره ای داره. گفتن کانفیگ لازمه و مجازی ساز باید نصب بشه. معمولاً چه مشکلاتی برای سرور مجازی به وجود میاد؟
ببخشید که متنم منظّم نیست. کلّاً سؤالاتم زیاد هستن و شاید خیلیاهاشون به مرور یادم بیاد. دوستان هر چند تاشو که وقت داشتن لطف کنند جواب بدن ممنون می شم.
در مورد قیمت و کیفیت هم سؤال داشتم. من قبلاً از یه لیچری 200 هزارتومن اکانت 45 روزه خریدم که فقط به اندازۀ 1 روز تونستم درست استفاده کنم و 99 درصد اوقات مشکل داشت. این لیچر بسیار با سابقه هم هستن. تجربۀ بسیار بدی بود. در مورد سرور مجازی با توجّه به کارهایی که می خوام انجام بدم چه مقدار هزینه کنم؟ برای مصرف شخصی هست و هیچ سایت یا کار دیگه ای ندارم با این سرور. (کارهایی که می خوام انجام بدم رو بولد کردم. شاید کارهای دیگه هم در آینده بخوام انجام بدم ولی فعلاً این ها هستند.)

hamra
July 13th, 2015, 07:53
سلام
بله ای دی ام میشه روی ویندور سرور نصب کنید
اف تی پی هم راهی است برای انتقال سریع فایل ها بین دو سرور / بدون اینکه دانلود نیاز باشه یا اپلود توسط شما
بله مثل کاپیوتر است هر نرم افزاری رو میشه نصب کرد غیر از گرافیکی ها !
سرور مجازی رو باید مشخصاتی که مد نظرتون هست رو بفرمایید تا دوستان افر بدن خدمتتون / مشخصات مثل رم / سی پی یو / هارد و ... .

MVGroup
July 13th, 2015, 08:10
سلام
بله ای دی ام میشه روی ویندور سرور نصب کنید
اف تی پی هم راهی است برای انتقال سریع فایل ها بین دو سرور / بدون اینکه دانلود نیاز باشه یا اپلود توسط شما
بله مثل کاپیوتر است هر نرم افزاری رو میشه نصب کرد غیر از گرافیکی ها !
سرور مجازی رو باید مشخصاتی که مد نظرتون هست رو بفرمایید تا دوستان افر بدن خدمتتون / مشخصات مثل رم / سی پی یو / هارد و ... .

ممنون. نرم افزارهای انکودینگ، گرافیکی به حساب میان؟ (انکودکننده ها معمولاً CPU رو مشغول می کنند. نمی دونم چقدر از کارت گرافیک استفاده می کنن) چون من اگه انکود نتونم انجام بدم از همون سیدباکس استفاده می کنم.
در مورد مشخّصات VPS: باید ببینم نرم افزارهایی مثل ruTorrent و انکودکننده ها حدّاقل چقدر منابع نیاز دارند همین جا می گم.

jaheshserver
July 13th, 2015, 08:12
برای انکود باید سرور با سی پی یو قوی بگیرید که دیگه میزان سی پی یو بستگی داره به هزینه ای که می خواین بکنید. سرور مجازی مشکلی برای اجرای انکود و تورنت و .. نداره

MVGroup
July 13th, 2015, 08:27
برای انکود باید سرور با سی پی یو قوی بگیرید که دیگه میزان سی پی یو بستگی داره به هزینه ای که می خواین بکنید. سرور مجازی مشکلی برای اجرای انکود و تورنت و .. نداره

حدّاکثر بودجه ای که در نظر گرفتم ماهانه 30 هزارتومن هست. اگه کم تر بشه بهتر.
آیا می تونم نرم افزارهای کرک شده نصب کنم؟ (مثلاً idm کرک شده.)

hamedmj
July 13th, 2015, 09:45

هر نرم افزاری که روی ویندوز نصب میشه، روی سرور مجاری ویندوز هم نصب میشه

klax0n
July 13th, 2015, 10:28
سرور مجازی رو سیستم شخصی خودت حساب کن، با این تفاوت که به صورت پیش فرض دارای کارت گرافیک و کارت صدا نیست ولی با پورت قوی به اینترنت متصله
البته در صورت نیاز به این دو کارت هم سرورهایی گیر میاد که این کارت ها رو هم داشته باشه
برای کار شما سرور معمولی با cpu و رم مناسب کاملا جوابگو خواهد بود
زمان انتخاب حتما تعداد هسته های cpu و فرکانسش رو چک کنید
فرکانس رو از فروشنده سوال کنید چون فروشنده ها فرکانس رو محدود می کنن

MVGroup
July 13th, 2015, 11:49
آیا هزینۀ ip رو باید ماهانه جدا بپردازم؟
برای استفاده از تورنت و دانلود فایل هایی که کپی رایت دارن از کدوم دیتاسنترها می تونم بگیرم؟

hamedmj
July 13th, 2015, 13:49
آیا هزینۀ ip رو باید ماهانه جدا بپردازم؟
برای استفاده از تورنت و دانلود فایل هایی که کپی رایت دارن از کدوم دیتاسنترها می تونم بگیرم؟

خیر. یک آی پی توسط شرکتی که تهیه شده، به شما تعلق میگیره رایگان.

MVGroup
July 13th, 2015, 21:59
کدوم دیتاسنترها با تورنت و کپی رایت مشکل ندارند؟
سرورها از کشورهای مختلف هستند، برای من کدوم کشور خوبه؟ یا فرقی نمی کنه؟

AbtinServer
July 13th, 2015, 22:28

با همین بودجه میشه و هر نرم افزار تحت ویندوز مربوطه قابل نصب خواهد بود
فقط توجه داشته باشید که حداقل 2 هسته سی پی یو برای انکود نیاز است

MVGroup
July 13th, 2015, 22:56
با همین بودجه میشه و هر نرم افزار تحت ویندوز مربوطه قابل نصب خواهد بود
فقط توجه داشته باشید که حداقل 2 هسته سی پی یو برای انکود نیاز است

خیلی ممنون. فرکانس هر هسته چقدر باشه؟

AbtinServer
July 13th, 2015, 23:13
1500
بستگی به سرویس دهنده داره

MVGroup
July 14th, 2015, 02:54
من می خواستم برنامه های تلویزیون رو از طریق سرور مجازی ضبط کنم. بعضی از سایت ها هستند که شبکه ها رو با کیفیت بالا به صورت آنلاین نمایش می دن. می خواستم با نصب نرم افزارهایی که از صفحه مانیتور فیلم می گیرن این برنامه ها رو آنلاین ضبط کنم. از اون جایی که vps کارت گرافیک نداره می شه چنین کاری انجام داد؟ طوری که "کیفیت تصویر بالا" ضبط بشه؟
یا راه دیگه ای برای ضبط آنلاین برنامه های تلویزیون با vps وجود داره؟ که کیفیتش بالا باشه؟