PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [ایده] چگونگی درخواست سرویس از شرکت های غیر انگلیسی زبان ؟

Aria
September 4th, 2010, 02:03
سلام.

به نظرم رسید که شاید این روش برای شما هم جالب باشه که چگونه از شرکت هایی که زبان انگلیسی رو پشتیبانی نمی کنند مثل دیتاسنتر های آلمانی و هلندی و ... درخواست لیست قیمت و یا خرید سرور کنیم و ازشون پشتیبانی بگیریم ؟

من چند روز پیش نیاز به یک سرور در کشور اسپانیا داشتم که به دلیل اینکه در این کشور دیتاسنتر های خیلی خوبی وجود دارند که انگلیسی صحبت نمی کنند، نمی تونستم باهاشون ارتباط برقرار کنم و کلافه شده بودم و به همین دلیل به فکر یک راه حل کلی افتادم و آخر پیداش کردم!

استفاده از مترجم گوگل !!

همه ما زبان انگلیسی رو در حد خودمون می دونیم و چرا هر سوالی که داریم رو از طریق Google Translator به زبان کشور مورد نظر تبدیل نکنیم و به همین راحتی با دیتاسنتر مورد نظر ارتباط برقرار کنیم ؟

برای مثال من این سوال رو پرسیدم:

Hello
I will need a dedicated server in price range of 200 euros per month
what can you offer me ?
thanks

که ترجمه به زبان اسپانیایی توسط مترجم گوگل به شرح زیر شد:

¡Hola
Necesito un servidor dedicado en gama de precios de 200 euros al mes.
¿Qué me puede ofrecer?
Gracias.

به همین راحتی تونستم با دیتاسنتر مورد نظر ارتباط بر قرار کنم و جواباشون رو هم با مترجم گوگل برای خودم به انگلیسی ترجمه کنم و در نهایت سرویس مورد نظرم رو خریداری کنم.

گفتم بد نیست این ایده کاربردی رو با همکاران در این انجمن هم به اشتراک بزارم چون حتماً برای ایشان هم مفید خواهد بود ;)

با تشکر.

nasa_de
September 4th, 2010, 02:20
Aria جان بعضی وقت ها خوب ترجمه نمیکنه.

1eng.ir
September 4th, 2010, 02:20
مرسی

¿Qué me puede ofrecer?

این تیکه ی قرمز رنگش جالبه :d
Google Translate (http://translate.google.com/#es|en|%C2%BF)

Rezash
September 4th, 2010, 03:01
Aria جان بعضی وقت ها خوب ترجمه نمیکنه.

بهر حال كار راه اندازه
البته ترجمه به فارسي و برعكسش كه افتضاحه تقريبا !! نمونش همون بنده خدا كه سرور مجازي ايراني ميخواست... :d

vPsPersia.COM
September 4th, 2010, 03:05
برای زبان ها مهم مثل ، فرانسوی و اسپانیای و .. خوبه

اما برای فارسی افتضاحه

srashedian
September 4th, 2010, 05:11
بهر حال كار راه اندازه
البته ترجمه به فارسي و برعكسش كه افتضاحه تقريبا !! نمونش همون بنده خدا كه سرور مجازي ايراني ميخواست... :d

دلیلش این هست که دیکشنری مستقیم از روسی به فارسی وجود نداره و دیکشنری انگلیسی به فارسی هم خیلی ضعیفه... اما توی اکثر زبان ها مترجم گوگل خیلی ترجمه های قوی ای ارائه میده، حتی اگر زبان مورد نظر مستقیما قابل ترجمه نباشه، میگرده یه زبان واسط پیدا میکنه، اول ترجمه میکنه به اون زبان، بعد دوباره ترجمه میکنه به زبان مقصد

M.S.R
September 4th, 2010, 18:21
سلام
فکر خوبی است اما بهتره توی نامه به این نکته اشاره کنید که زبانشون را بلد نیستید و دارید از برنامه برای ترجمه استفاده می کنید. که اگر برنامه یک دسته گلی به اب داد بدوند کار برنامه است نه شما.

Rezash
September 4th, 2010, 18:31
دلیلش این هست که دیکشنری مستقیم از روسی به فارسی وجود نداره و دیکشنری انگلیسی به فارسی هم خیلی ضعیفه... اما توی اکثر زبان ها مترجم گوگل خیلی ترجمه های قوی ای ارائه میده، حتی اگر زبان مورد نظر مستقیما قابل ترجمه نباشه، میگرده یه زبان واسط پیدا میکنه، اول ترجمه میکنه به اون زبان، بعد دوباره ترجمه میکنه به زبان مقصد

دليل مهمترش هم اينه كه زبون فارسي هنوز در حالت beta هست .

Doublex
September 4th, 2010, 20:58
دليل مهمترش هم اينه كه زبون فارسي هنوز در حالت beta هست .

کجا نوشته زبان فارسیش آزمایشی هست ؟

radium
September 4th, 2010, 22:10
من واسه اسپانیولی روش بهتری دارم :دی
با یه دوست عزیز ارمنستانی که رشته تحصیلیش اسپانیولی هست همکاری داریم.
اون زحمت این کارا رو میکشه ما هم خدمات رایگان میدم بهشون.

Rezash
September 4th, 2010, 22:15
کجا نوشته زبان فارسیش آزمایشی هست ؟

تا اونجا كه يادمه قبلا تو خود صفحه اصلي كنار persian و داخل پرانتز نوشته بود كه هنوز نسخه اوليه هست و تو بلاگ رسمي گوگل هم همين رو خونده بودم .
سورس انگليسي رو دم دست ندارم ولي نمونه هاي فارسي مثل زبان فارسی به سرویس ترجمه گوگل اضافه شد | WinBeta.Net (http://www.winbeta.net/%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF/) هست كه البته پيدا كردن منبع اصلي از خود سايت گوگل كار يك سرچ كوچيكه

nimapendar
September 4th, 2010, 23:08
با این حال خیلی مشکل داره من یه سری دنبال زیرنویس فارسی یه فیلم بودم که پیدا نکردم مجبور شدم زیر نویس انگلیسشو توی گوگل بزنم و زیر نویس فارسیش را بگیرم یه چیز خنده داری شده بود که از فیلم هیچی نفهمیدیم