PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه تشخیص بدیم ویندوزمان اورجینال است

<?php?>
July 11th, 2015, 16:38
سلام .
1 - وقتی داشتم لبتاپ میخریدم یک dvd حاوی ویندوز 7 همراش بود - این dvd image بود - یعنی وقتی نصبش میکردی همه پارتیشن های هاردت رو کلا پاک میکرد و کلا لبتاپ رو شرکتی تحویلت میداد و ویندوز 7 رو هم روش نصب میکرد .

این dvd روش هیچ شکلی از ویندوز نیست و فقط یک روکش تمام سفید روشه + یک کد هم رو جلدش هست که اینه ::::: p/n : 500619
من از کجا بفهمم این سی دی ویندوزی که همراه لبتاپم بوده اورجیناله؟ ادرسی هست تو سایت مایکروسافت که بتونم چک کنم اصله یا کرکه؟

2 - از طرفی دیگه , من هر 2 ماه مجبور میشم ویندوز لبتاپ رو عوض بکنم - چون برنامه های تویه ویندوز بعد 2 یا 3 ماه دیگه کند عمل میکنن و لذت کار ازش گرفته میشه . میخواستم بدونم که اگر من هر 3 ماه یا 2 ماه در میون هارد لبتاپمو به واسط همین dvd windows ایمیج کنم - مشکلی پیش نمیاد؟
هارد لبتاپم بستکتور نمیگیره بعد مدتی؟

ممنون

filtersms
July 11th, 2015, 16:43
معمولا ویندوزی که همراه لپتاپ هست همگی اورجینال هستند

اما ویندوز های که در بازار هستند همه کرک شده و هکی هستند

لایسنس اصل یک ویندوز حدودا 500 هزار تومان میشه

ولی همین ویندوز های کرک شده و هکی هم مشکلی ندارند

SainaServer
July 11th, 2015, 16:49
سلام .
1 - وقتی داشتم لبتاپ میخریدم یک dvd حاوی ویندوز 7 همراش بود - این dvd image بود - یعنی وقتی نصبش میکردی همه پارتیشن های هاردت رو کلا پاک میکرد و کلا لبتاپ رو شرکتی تحویلت میداد و ویندوز 7 رو هم روش نصب میکرد .

این dvd روش هیچ شکلی از ویندوز نیست و فقط یک روکش تمام سفید روشه + یک کد هم رو جلدش هست که اینه ::::: p/n : 500619
من از کجا بفهمم این سی دی ویندوزی که همراه لبتاپم بوده اورجیناله؟ ادرسی هست تو سایت مایکروسافت که بتونم چک کنم اصله یا کرکه؟

2 - از طرفی دیگه , من هر 2 ماه مجبور میشم ویندوز لبتاپ رو عوض بکنم - چون برنامه های تویه ویندوز بعد 2 یا 3 ماه دیگه کند عمل میکنن و لذت کار ازش گرفته میشه . میخواستم بدونم که اگر من هر 3 ماه یا 2 ماه در میون هارد لبتاپمو به واسط همین dvd windows ایمیج کنم - مشکلی پیش نمیاد؟
هارد لبتاپم بستکتور نمیگیره بعد مدتی؟

ممنون
با سلام
اون Dvd موجود در بازار که روی لپتاپ های فاقد ویندوز نصب میشه همگی کپی میباشد و اورجینال نیست
البته مشکلی هم ندارد
فقط لپتاپ هایی که همراه ویندوز ارائه میشوند ویندوز اورجینال نصب میباشد

<?php?>
July 11th, 2015, 16:54
اگر میشه در مورد مورد 2 ومی یکم بیشتر صحبت کنید . این dvd windows من ایمیج هست - جز لبتاپ من رویه هیچ لبتاپ دیگه ای نصب نمیشه .

من بیشتر نگران بستکتور گرفتنش هستم . میترسم هاردم بستکتور بگیره - اخه شنیدم اگه هارد زیاد اطلاعات حذف ( delete ) بعد یه مدتی بستکور میگیره .

اگر میشه در این مورد یکم توضیح بدید دوستان - خیلیم ممنون

Ashkankamangar.ir
July 11th, 2015, 16:58
چه کاریه دوست عزیز که هر دو ماه ویندوز عوض میکنید؟

نباید زیادی نرم افزار نصب و حذف کنید
باید از آنتی ویروس مناسب استفاده کنید
و به روز باشید
اینجوری کامپیوتر نیازی به فرمت و ... نداره
ما هر سیستممون بیش از 3 ساله از یک ویندوز استفاده میکنه

SainaServer
July 11th, 2015, 17:00
اگر میشه در مورد مورد 2 ومی یکم بیشتر صحبت کنید . این dvd windows من ایمیج هست - جز لبتاپ من رویه هیچ لبتاپ دیگه ای نصب نمیشه .

من بیشتر نگران بستکتور گرفتنش هستم . میترسم هاردم بستکتور بگیره - اخه شنیدم اگه هارد زیاد اطلاعات حذف ( delete ) بعد یه مدتی بستکور میگیره .

اگر میشه در این مورد یکم توضیح بدید دوستان - خیلیم ممنون

مشخصات لپتاب را اعلام کنید
نیاز نیست ویندوز هر ۲ ماه تعویض شود .
یک ویندوز سالم نصب کنید برنامه اضافی نصب نکنید
آنتی ویروس نصب و آپدیت کنید
ویندوز را آپدیت کنید
مشکلی نخواهید داشت !!

<?php?>
July 11th, 2015, 17:07
acer-aspire e1-527G

intel core i5
amd radeon r7 m265 white 2GB dedicated vram
4 GB DDR3 L Memory

SainaServer
July 11th, 2015, 17:18
acer-aspire e1-527G

intel core i5
amd radeon r7 m265 white 2GB dedicated vram
4 GB DDR3 L Memory
موارد بالا را رعایت کنید مشکلی نخواهد بود .

OmidX
July 11th, 2015, 17:20
DVD سیستم عاملی م همراه با لپ تاپ های ویندوزی هست ، همه گی OEM هستند ... و فقط رو برندی ک لپ تاپ رو خریدید اکتیو میشن ، پس از نصب مجدد OS بصورت خودکار سیستم عامل اکتیو خواهد شد ولی اگر همین DVD رو بردارید رو یک برند دیگه نصب کنید ، بصورت تریال ورژن اکتیو میشه ...

توجه داشته باشید ک OEM با Retial فرق میکنه ، در Retail شما یک لایسنس میخرید ک سریالش فقط متعلق ب شماست (با قیمت درج شده در سایت مایکروسافت) ، اما OEM شرکت سازنده پول یک تعداد لایسنس رو میده بنابراین رو n لپ تاپ از همین برند قابل نصب هست. (ک قیمت این DVD ها در بازار خیلی پایین هست و حتی در بعضی سایت های گارانتی قابل دانلود هم هستند ، چون پول اصلی رو سازنده داده ، ولی کاملا قانونی هستند.)

حالا در بعضی برند ها مثل Dell یا Asus دی وی دی نسخه اصلی سیستم عامل همراه با لپ تاپ هست و رو بعضی برند های دیگه مثل VAIO نیست ! و ب جاش یک Recovery Partation برای نصب مجدد OS گذاشتن .

در هر صورت از طریق لینک زیر :
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/genuine
میتونید بفهمید سیستم عامل شما OEM هست یا نسخه کرک شده معمولی موجود در بازار !

shazo
July 11th, 2015, 17:46
شما توی run بزن winver بعد به من بگو چی می بنی توی کادر ؟

AbtinServer
July 11th, 2015, 18:16
مورد کند شدن شما مربوط به سورس ویندوز شما است.
مواردی مثل mrt - gerdoo و ... که سورس های ناقصی دارند این مورد را همراه دارند.

shazo
July 11th, 2015, 18:47
مورد کند شدن شما مربوط به سورس ویندوز شما است.
مواردی مثل mrt - gerdoo و ... که سورس های ناقصی دارند این مورد را همراه دارند.

سلام.. شرکت mrt که خیلی وقته دیگه کار نمی کنه..

شرکت گردو هم یکی از بهترین هاست... مخصوصا ویندز 7

تمام dll های موجود رو داره و کمترین دستکاری رو توی خودش جا داده..

روی ویندوز های دیگه جالب نیست ولی 7 بهترین ویندوزه این شرکته..

Meistero
July 11th, 2015, 18:52
درود
درباره کند شدن ویندوز پس از مدتی:
1.توصیه میکنم برای دفعه بعد که خواستین ویندوز عوض کنین .فایل ایزو دستنخورده ویندوز رو بگیرید و با استفاده از برنامه Rufus بسادگی یک فلش Bootable بسازین و از روی فلش ویندوز اورجینال رو نصب کنید.سپس با استفاده از Loader ... by Daz اونو فعال کنید.مجانی و کارا.

2.مشکل کندی جتی با وجود آنتی ویروس هم پیش خواهد آمد مگر اینکه یک برنامه قوی بهینه ساز مثل Advanced systemCare PRo داشته باشید تا همه چیزو درست کنه.(ورژن مجانیشو از سایت خودشون iobit.com بگیر و بهم خبر بده تا یک سریال بهتون بدم تا یه مدتی براتون Pro بشه).

3.دیگر نرم افزاری که میتونه کمک کنه یه برنامه قوی ذیفراگ کننده هاردتونه که از همون سایت iobit.com میتونید دانلود کنید: smart defrag 4

4.هر چند وقت یکبار از Disk Clean up خود ویندوز استفاده کنید تا چیزهای بیمصرف رو پاک کنید.این راه رو دنبال کنید:
Start > Accessories > System tools > Disk Cleanup

پیروز باشید

SainaServer
July 11th, 2015, 18:59

در هر صورت به نظر بنده نسخه ی بدون دستکاری مناسب تر میباشد
با احترام

AbtinServer
July 11th, 2015, 19:32

شما اگر zds را استفاده کرده باشید باور خواهید کرد که گردو جزو به حساب نمیاد.

<?php?>
July 11th, 2015, 22:08
شما توی run بزن winver بعد به من بگو چی می بنی توی کادر ؟

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=27188&stc=1

shazo
July 14th, 2015, 12:07
Acer

اسم اسمی که برای سیستم انتخاب کردی ؟

اگه همینه که ویندوز شما کرک شده هستش..

موفق باشید..

<?php?>
July 16th, 2015, 23:27
Acer

اسم اسمی که برای سیستم انتخاب کردی ؟

اگه همینه که ویندوز شما کرک شده هستش..

موفق باشید..

درسته acer هست .

از کجا فهمیدید کرک هست ؟ مگه به جای acer باید چی نوشته باشه ؟