PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داغ کردن بیش از حد cpu و خاموش شدن سیستم

uoogle
July 5th, 2015, 09:05
سلام دوستان
خسته نباشید
من مادر برد سیستمم چند روز پیش از کار افتاد رفتم یه دونه دیگه گرفتم
اما حالا یه مشکل داره
وقتی که میخوای بازی سنگین مثل pes رو اجرا کنی و یا حتی بخوای یه فایل حجیم رو انتقال بدی به فلش معموری و حتی موقع نصب برنامه ها و بازی های حجیم دمای CPU خیلی بالا میره تا حدود 115 درجه و سیستم بدون هیچ اخطاری خاموش میشه .
سیستم رو بردم همونجا که مادر برد رو گرفته بودم اونجا هیچ مشکلی نداره وصل میکنه خودش یه روز دادم از صب تا شب ازش کار کشید هیچ مشکلی براش پیش نیودم ولی اینجا خودم که میارم خاموش میشه !!!
به نظر شما مشکل چی میتونه باشه؟؟؟
ممنون

nginxweb
July 5th, 2015, 09:18
سلام دوستان
خسته نباشید
اما حالا یه مشکل داره
وقتی که میخوای بازی سنگین مثل pes رو اجرا کنی و یا حتی بخوای یه فایل حجیم رو انتقال بدی به فلش معموری و حتی موقع نصب برنامه ها و بازی های حجیم دمای CPU خیلی بالا میره تا حدود 115 درجه و سیستم بدون هیچ اخطاری خاموش میشه .
سیستم رو بردم همونجا که مادر برد رو گرفته بودم اونجا هیچ مشکلی نداره وصل میکنه خودش یه روز دادم از صب تا شب ازش کار کشید هیچ مشکلی براش پیش نیودم ولی اینجا خودم که میارم خاموش میشه !!!
ممنون

درود
دوست عزیز کارکرد فن سیستم و ردازنده را با برنامه هایی مانند cpu monitoir - cpu fanspeed تست نمایید و در صورت نیاز تهویه کیس را تفویت نمایید و از خمیر سیلیکون خنک کننده روی cpu استفاده نمایید

tikweb.ir
July 5th, 2015, 09:18
مشکل از سیستم فن و خنک کننده هست

hfiroozib
July 5th, 2015, 09:29
بدون شک مشکل از فن cpu هست ، حتما فن cpu رو عوض کن و یه یدونه از coolfan خوب بگیر و حتما حتما خمیر سیلیکون خوب بگیرو بزن ( هرچند خود این فن هایی که خریداری میشه تهش خمیر هم داره ) قطعا مشکلت حل میشه ، سرم اومده دارم میگم .

uoogle
July 5th, 2015, 09:41
تست کردم حل نشد
از فن هم فکر نمیکنم باشه
سیستم رو پیش اون خودش میبرم بدون مشکل کار میکنه میارم خونه باز همونجوره

!MihanIt!
July 5th, 2015, 09:45
سلام دوستان
خسته نباشید
اما حالا یه مشکل داره
ممنون

مال منمن دقیقا اینطور شده ( ده مین با سیستم کار میکنم ) درجش خیلی میره بالا ....
البته هوا بسیار گرمه

hfiroozib
July 5th, 2015, 09:45
تست کردم حل نشد
از فن هم فکر نمیکنم باشه
سیستم رو پیش اون خودش میبرم بدون مشکل کار میکنه میارم خونه باز همونجوره
درست میگی ، در کیس رو باز بذار و کیس رو به پهلو بخوابون و میبینی نه داغ میکنه و نه خاموش میشه .
حالا از ما گفتن بود ، خوددانی

uoogle
July 5th, 2015, 09:46
ببینید سیستم من الان یه فن روی cpu داره با فنی که تو پاور هست و اون کوچیکه که رو کارت گرافیک هست .
رو مادربرد قبلی با همینا جواب میداد احتمال داره که روی این به فن اضافی نیاز داشته باشه برای خنک کردن؟

mamalak
July 5th, 2015, 09:54
سلام
من دو سال پیش همین مشکل داشتم مخصوصا موقعی که تو بازی سنگین کال اف دیوتی خاموش میشد
فن سی پیو کار میکرد ولی خنک نمیکرد
فن سی پیو مارک دیپ کول گرفتم همراه خمیر سلیکون الان دیگه مشکلی ندارم
دقت کن خواستی فن بگیری سوکت پردازندت رو یادت باشه

مینا-صیفی
July 5th, 2015, 10:05
سلام دوستان
خسته نباشید
اما حالا یه مشکل داره
ممنون

ممکن هست کابل پاور شما مشکل داره برق خوب نمیرسونه . اما میبرید انجا با کابل خودش مشکل نداره کابل پاور هم عوض کنید تست کنید . یکبار همچین مشکلی شبیه شما داشتیم میبردیم تعمیرگاه سیستم درست بود خونه خراب بود .

Zimaserver
July 5th, 2015, 10:24
مشکل از پایه سی پی یو و خمیر سی پی یو هست. اما اگر در مغازه اون شخص بخوبی کار کرده احتمالا مشکل شما دمای محیط هست
لطفا کیس رو در مکانی با دمایی نسبتا پایین قرار بدید یا اینکه در کناری کیس رو باز کنید

asrhosting
July 5th, 2015, 10:25
سلام دوستان
خسته نباشید
اما حالا یه مشکل داره
ممنون

موقعی که کار میکنه دست به پایین فن بزارین ببین گرمه یا سرده . اگر سرد بود مشکل از فن سی پی یو هست .

hamra
July 5th, 2015, 10:35
اگر فن به درستی کار میکنه پس مشکل از فن نیست .
شاید کابل مربعی شکل شما که روی مادربورد وصل میشه دچار مشکل شده است (قبلا برای من پیش اومده بود و کابل رو از مادربرد جدا کردم دیدم از اونجا اون سیم هاش اتصال کرده بود و جرقه زده بود و همین باعث خاموش و روشن سیستم میشد که همون قسمت رو یکم تراشیدم و درستش کردم و دیگه هیچوقت خاموش و روشن نشد .)
این کابل درواقع کارش رساندن برق به سی پی یو هست که اگر دچار مشکل باشه خب مسلما این مشکل پیش میاد .
این مورد رو برسی کنید .

kool
July 5th, 2015, 10:43
چک کنید هر 4 پایه فن به مادربرد کامل نصب شده باشه. شاید درست جا نیوفتاده و خمیرسیلیکون نمیتونه دمای پردازنده رو به هیت سینک بده که دفع کنه ! وگرنه تفاوت فروشگاه تعمیر کار و منزل شما باید حدود 20 درجه باشه که اینقدر بتونه گرم بشه. یعنی اگه تعمیرکار کولر گازی روشن نکرده پس مشکل دما هوا نیست

uoogle
July 5th, 2015, 11:56
درست میگی ، در کیس رو باز بذار و کیس رو به پهلو بخوابون و میبینی نه داغ میکنه و نه خاموش میشه .
حالا از ما گفتن بود ، خوددانی

این کارو کردم و بازم خاموش شد

PersianSkyTeam
July 5th, 2015, 12:06
سلام

دوست عزیز برید به خدمات کامپیوتری و دو تا خمیر سیلیکون بگیرید(دونه ای 2 تومن هست) بعدش هر دوش رو بمالید روی cpu و فن رو جا بزنید.
حتما پایه ی cpu رو چک کنید که به درستی جا خرده باشه و احتمال 80 درصد مشکل شما از همین جا افتادن پایه ی cpu هست.
بعد تست کنید نتیجه رو بگید.

royl
July 5th, 2015, 12:17
باسلام
احتمالا مدل سی پی یو تون که amd نیست؟
بااحترام

uoogle
July 5th, 2015, 13:04
اگر فن به درستی کار میکنه پس مشکل از فن نیست .
شاید کابل مربعی شکل شما که روی مادربورد وصل میشه دچار مشکل شده است (قبلا برای من پیش اومده بود و کابل رو از مادربرد جدا کردم دیدم از اونجا اون سیم هاش اتصال کرده بود و جرقه زده بود و همین باعث خاموش و روشن سیستم میشد که همون قسمت رو یکم تراشیدم و درستش کردم و دیگه هیچوقت خاموش و روشن نشد .)
این کابل درواقع کارش رساندن برق به سی پی یو هست که اگر دچار مشکل باشه خب مسلما این مشکل پیش میاد .
این مورد رو برسی کنید .

چک کردم مشکلی نداشت

- - - Updated - - -

باسلام
احتمالا مدل سی پی یو تون که amd نیست؟
بااحترام

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.61 GHz

Ashkankamangar.ir
July 5th, 2015, 13:27
این مشکل رو یکی از سیستم های خودم داشت
از فن سی پی یو بود فن شل بود و وقتی کامپیوتر رو میبردیم جای دیگه مدتی خوب کار میکرد
در ضمن توی تعمیر گاه ها اغلب درب کیس رو باز میذارند که اینجوری گردش هوا بهتره
در کل بررسی کنید خمیر سلیکونی کاملا به سی پی یو خورده باشه
و فن پایه هاش نشکسته باشه و کاملاً چسبیده باشه به سی پی یو و سرعت فن هم مناسب باشه

riping
July 5th, 2015, 13:29
سلام .

بله من خودم هم در کیس رو برداشتم ! اما این مشکل روی سیستم خودم بود که دقیقا کلی مشکل برام ایجاد کرده بود.

درایور های کارت گرافیک رو نصب و تست کنید. مطمئنا درست خواهد شد.

royl
July 5th, 2015, 13:40
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.61 GHz

ما هم یه دونه سیستم این مدلی داشتیم و مثل شما این مشکل داشتیم
بعد حتی واست فن کولر دار نصب کردم و حتی بگم بهتون که تو یجال هم گذاشتیم ولی گرم کرد
من اخرین باری که تست کردم دیدم اصلا سیپی یو اینقدر گرم نمیکنه بلکه اندازه گیر دماش ایراد داره (این فقط فرضیه هست)
بااحترام

AbtinServer
July 5th, 2015, 13:42
فن سی پی یو رو تعویض کردید ؟
سیستم را به پهلو تست گرفتید؟

uoogle
July 5th, 2015, 13:48
فن سی پی یو رو تعویض کردید ؟
سیستم را به پهلو تست گرفتید؟

فن مشکلی نداره بدون مشکل داره کار میکنه
سیستم رو به پهلو هم تست کردم حل نشد
در حالت عادی میشه بدون مشکل ازش استفاده کرد ( الان با همون سیستم دارم براتون مینویسم) . ولی به محض اینکه یه مقدار ازش کار بکشی درجه حرارت CPu بالا میره و سیستم خاموش میشه

- - - Updated - - -

در ضمن یه نکته فن و پایه و CPu از این نوع هستن
http://www.sakhtafzarmag.com/images/W92/News-Folder/1105_applying-thermal-paste-to-cpu-1.jpg

AbtinServer
July 5th, 2015, 13:50
امکان تعویض سی پی یو برای تست ندارید ؟

dakkeh20
July 5th, 2015, 13:50
شاید به گفته دوستمون نشانگر درجه حرارت مشکل داره !؟

یا شاید مشکل فن cpu نباشه خوده چیپ cpu باشه که تو پردازش لحظه ای کم میاره یا مادربرد به cpu نمیخونه .

AbtinServer
July 5th, 2015, 13:52
شاید به گفته دوستمون نشانگر درجه حرارت مشکل داره !؟

یا شاید مشکل فن cpu نباشه خوده چیپ cpu باشه که تو پردازش لحظه ای کم میاره یا مادربرد به cpu نمیخونه .

اون دوستمون تاپیک را کامل نخوانده.
سیستم بعد از بالا رفتن حرارت خاموش میشه.

royl
July 5th, 2015, 14:00
اون دوستمون تاپیک را کامل نخوانده.
سیستم بعد از بالا رفتن حرارت خاموش میشه.

کیس ما هم کم کم دماش بالا میرفت تا حدود 100 تا (فقط سی پی یو)
حتی وقتی که تو صفحه بوت نگه میداشتم و دما سی پی رو میدیدم از 35 شرورع میشد و افزایش پیدا می کرد و خاموش می شد
حتی وقتی که ازش کار نمیکشیدیم

AbtinServer
July 5th, 2015, 14:01
کیس ما هم کم کم دماش بالا میرفت تا حدود 100 تا (فقط سی پی یو)
حتی وقتی که تو صفحه بوت نگه میداشتم و دما سی پی رو میدیدم از 35 شرورع میشد و افزایش پیدا می کرد و خاموش می شد
حتی وقتی که ازش کار نمیکشیدیم

اخه این مورد میشه مثل ilo های نسخه رایگان که دمای سرور رو 150 درجه ممکنه نشان بده ولی هیچ اتفاقی نمیفته.

royl
July 5th, 2015, 14:09
اخه این مورد میشه مثل ilo های نسخه رایگان که دمای سرور رو 150 درجه ممکنه نشان بده ولی هیچ اتفاقی نمیفته.

من حتی یه بار فن رو باز کردم
و گذاشتم همین طور کار کنه و دستم هم روش بود و اصلا دمای زیادی نداشت و به محض خاموش شدم یس پس رو بیرون اوردم و پایه هاش هم دیدم خیلی گرم نیست
مدل سی پس یو من هم با ایشون عین هم هستن حتی مخواهید عکسش رو براتون بفرستم
هیچکس هم تا حخالا نتونسته مشکلش رو پیدا کنه
مجرب ترین تعمیر کاران تبریز هم نتونستن و حالا شما باعث شدید که من دوباره به فکر این سی پی یو بیفتم

AbtinServer
July 5th, 2015, 14:22
من حتی یه بار فن رو باز کردم
و گذاشتم همین طور کار کنه و دستم هم روش بود و اصلا دمای زیادی نداشت و به محض خاموش شدم یس پس رو بیرون اوردم و پایه هاش هم دیدم خیلی گرم نیست
مدل سی پس یو من هم با ایشون عین هم هستن حتی مخواهید عکسش رو براتون بفرستم
هیچکس هم تا حخالا نتونسته مشکلش رو پیدا کنه
مجرب ترین تعمیر کاران تبریز هم نتونستن و حالا شما باعث شدید که من دوباره به فکر این سی پی یو بیفتم

جسارت نکردیم :d
فقط منظورم این بود که نمایشکر ملاک 100درصد نیست.

SamaN DL
July 5th, 2015, 17:29
سلام

دوست عزیز برید به خدمات کامپیوتری و دو تا خمیر سیلیکون بگیرید(دونه ای 2 تومن هست) بعدش هر دوش رو بمالید روی cpu و فن رو جا بزنید.
حتما پایه ی cpu رو چک کنید که به درستی جا خرده باشه و احتمال 80 درصد مشکل شما از همین جا افتادن پایه ی cpu هست.
بعد تست کنید نتیجه رو بگید.

گرامی دو تا خمیر کم نیست؟! ( کمتر از بند انگشت کافی هست! زیاد باشه سی پیو دچار مشکل میشه...)

---------

دقیقا این مشکل برای دو تا سیستممی که داشتم به وجود آمده بود, مشکل از نوسانات برق هست! که بیشتر به مین برد فشار میاره!( پیشنهاد من به شما خریداری ترانس افزایش دهنده برق هست) تا 220 به صورت یک نواخت به سیستم شما برسه.

delta
July 5th, 2015, 17:38
گرامی دو تا خمیر کم نیست؟! ( کمتر از بند انگشت کافی هست! زیاد باشه سی پیو دچار مشکل میشه...)

---------

دقیقا این مشکل برای دو تا سیستممی که داشتم به وجود آمده بود, مشکل از نوسانات برق هست! که بیشتر به مین برد فشار میاره!( پیشنهاد من به شما خریداری ترانس افزایش دهنده برق هست) تا 220 به صورت یک نواخت به سیستم شما برسه.

:)) دو تا خمیر!!!! نونواییه!!! دوستن خواهشن درست درست راهنمایی بفرمایید بیچاره همینم از دست میده

SamaN DL
July 5th, 2015, 22:30
:)) دو تا خمیر!!!! نونواییه!!! دوستن خواهشن درست درست راهنمایی بفرمایید بیچاره همینم از دست میده

گرامی مطلب رو درست بخون♥ بنده گفتم کمتر از بنده انگشت کافیه!

tikweb.ir
July 5th, 2015, 22:38
ربطی به خمیر سیلیکون نداره
یعنی این مشکلی که ایشون میگن به دو دلیل پیش میاد :
1.فن سی پی یو یا ضعیفه یا خوب بسته نشده ، مثلا شله یا کامل روی سی پی یو نیست و...
2. مشکل نواسانات برق که میتونه از کابل پاور یا خود پاور یا حتی برق خونه باشه

که اکثرا دلیلش همون مورد اوله
این جور موارد زیاد داشتیم

uoogle
July 6th, 2015, 09:57
سلام
خمیر سیلیکن هم گرفتم زدم بهش ولی هنوز همون مشکل هست هنوز داغ میکنه و خاموش میشه
راه حل دیگه ای در نظر ندارید

از نظر نوسانات برق هم نیست چون از محافظ الکتریکی استفاده میکنم

hoka
July 6th, 2015, 11:50
سلام

عزیز راحت ترین کار این هست که ببری یه تعمیرکار برات یه پاور ببنده روش برای تست و همونجا تست کن

اگر فنت رو عوض کردی و خمیر هم زدی میتونه مشکل از کم رسیدن برق به فن باشه

مشکلات سیستم قدیمی من (اعم از همین مورد و ریست شدن و نکشیدن هارد و از کار افتادن یو اس پی ها !! و .... ) همه با یه پاور جدید و قوی تر حل شد

uoogle
July 6th, 2015, 22:49
عزیز راحت ترین کار این هست که ببری یه تعمیرکار برات یه پاور ببنده روش برای تست و همونجا تست کن

اگر فنت رو عوض کردی و خمیر هم زدی میتونه مشکل از کم رسیدن برق به فن باشه

مشکلات سیستم قدیمی من (اعم از همین مورد و ریست شدن و نکشیدن هارد و از کار افتادن یو اس پی ها !! و .... ) همه با یه پاور جدید و قوی تر حل شد

سلام
با یه پاور دیگه هم تست کردم ولی مشکل همچنان پا بر جا هست

SamaN DL
July 6th, 2015, 22:58
سلام
با یه پاور دیگه هم تست کردم ولی مشکل همچنان پا بر جا هست

عزیز نوسانات برق رو هم در نظر گرفتید؟

- - - Updated - - -

با اهم متر چک کنید ...100% مشکل از نوسانات برق هست!

kool
July 6th, 2015, 23:01
سلام

چون تابستون هست و گرما ... احتمال نوسان برق وجود داره. و برخی محافظ ها هم خیلی حساس هستن و یهو قطع میکنن. یکبار به صورت مستقیم و حتی اگه بتونید از پریز دیگه در منزلتون تست کنید. قبلا تجربه کردم از سه محافظ یکی هر ده دقیقه یکبار قطع میکرد. (البته از اینم بود احتمالا جلوی چشم بود و متوجه میشدید)
اگه برطرف نشد احتمال کمی هم هست که مشکل نرم افزاری باشه یعنی با درایوری مشکل داشته باشه.
کابل برق کیس رو هم تعویض و تست کنید نگید ظاهرش سالمه و موردی نداره !
و یا ممکنه پردازنده این مشکل رو از کارخونه روش داره.
و باز ممکنه خنک کننده رو درست جا نزدید

* همچنین اگه میتونید یکبار پردازنده رو جدا کنید و چک کنید هیچ پایه ای کج نشده باشه !

** خمیر سیلیکون هم یک لایه نازک فقط بزنید. زیاد بزنید بعد از جا زدن هیت سینک خمیر میزنه بیرون و اگه زیاد باشه حتی میتونه باعث خرابی و ایراد هم بشه.