PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا سایت های فروشگاهی ، مالیات میپردازند ؟

-farzin-
July 4th, 2015, 13:34
با سلام ...

یکی از دلایلی که باعث میشد به فکر تاسیس یک سایت فروشگاهی باشم ، این بود که فکر میکردم با فروش کالا ، مالیاتی به جای خاصی نباید پرداخت کنم !

اما به تازگی یک مصاحبه ای رو خوندم که در اون موسس یک سایت فروشگاهی ، صحبت از هزینه ی سنگین و دردسرهای مالیات میکرد !

آیا با فروش محصولات در سایت فروشگاهی باید مالیات بپردازیم ؟ اگه آره شرایط و روش اقدام چگونه هست ؟

گوشه ای از متن مصاحبه رو هم براتون قرار میدم :

یکی از موانع اصلی که هم اکنون هم ما را دل سرد می کند بحث مالیات است .مثلا روزانه ۱۰۰۰ کالا معامله می شود اما قانون معاملات دیجیتالی را نمی پذیرد و ما باید همه آنها را فیزیکی پرینت بگیریم و از خریدار و فروشنده امضا بگیریم و انتهای سال تحویل اداره مالیات بدهیم .هنوز سیستم های ما آنگونه نیست که سایت ها بتوانند راحت کار کنند و سیستمی نیست که افرادی که به صورت دیجیتالی کار می کنند روندی را طی کنند و نیازی نباشد مثل کسی که فیزیکی کار میکند ، فاکتور فیزیکی تحویل دهند .این چند سال ما را خیلی راحت علی الراس می کنند و این خیلی ما را دلسرد می کند چون تمام مسایل مالی در سایت به صورت شفاف و کامل وجود دارد ولی می گویند شما باید فاکتور فیزیکی بیاورید که خریدار و فروشنده هم امضا کرده باشند ! در صورتی که شما در خرید آنلاین نمی توانید از خریدار و فروشنده امضا بگیرید !

riping
July 4th, 2015, 13:49
فکر کنم تنها حالتی که از شما مالیات بگیرن حالتیه که شما شرکت باشید و با همکاری دیگر شرکت ها یا از خارج کشور محصولات خودتون رو وارد کنید.

در این صورت شما باید مالیات رو بپردازید اما برخی سایت ها هستن که بهتون این امکان رو ارائه میدن !

اما اگر بخواید به ضورت اختصاصی کار کنید و شرکت باشید دادن مالیات کاملا مسئله ی اجباری هست !

hamra
July 4th, 2015, 13:49
اگر دفتر داشته باشید بله باید بپردازید ، در غیر اینصورت با مالیات کاری ندارید !

starting
July 4th, 2015, 13:53
مشاغل خانگی مالیات نمیخوان
جز در موارد زیر:
1.برای فروشگاهتون مجوز صنفی بگیرید.
2.بنام شرکت فعالیت کنید
در موارد فروش پستی مالیات بر ارزش افزوده از مشتری کم میشه

BazPardakht.Com
July 4th, 2015, 17:27
در حال راه اندازی فروشگاهی هستیم و چون قراره فاکتور رسمی شرکت رو به همراه جنس برای خریدار ارسال کنیم مجبوریم با دارایی کار کنیم و حدود 2 ماه بود که درگیر دارایی بودیم
و چون ما بازاریاب داشتیم و متاسفانه به هیچ وجه نتونستیم قانع کنیم که این افراد بازاریاب و افراد معمولی هستن
متاسفانه 2 راه جلو پای ما گذاشتن
1- باید کارمند شرکت باشن
2- یا باید خودشون برن کد اقتصادی ثبت کنن و فعال اقتصادی شناسایی بشن ( در غیر این صورت راهی نداره)
ماچون قرار بود بابت فروش محصولات به مشتریان پورسانت بدیم این باعث میشد که سیستم حسابرسی سالیانه ما بهم بریزه
چون سالیانه 1/4 درآمد خالص رو باید تقدیم دارایی بکنیم
راه حلی برای این قضیه پیدا کردیم و راه رو تا جایی باز کردیم
ولی این انتهای راه نبود و تازه شروع شده بود
بعد از این رسیدیم به عوارض شهرداری و مالیات بر ارزش افزوده
متاسفانه باز اینجا گیر کردیم
چون بابت محصولی که قراره بفروشیم باید 9% ارزش افزوده بکشیم روی محصول و این 9% فقط شامل خود جنس نمیشه
یعنی 1 بار برای جنس که به فروش میرسه
و 1 بار برای هزینه بسته بندی که قراره بگیریم جدا ارزش افزده محاسبه بشه
و 1 بار هم برای هزینه ارسالی که قراره بدیم محاسبه بشه

در کل این وسط خریدار زیر فشار مالیات بر ارزش افزوده هست
و از طرفی ما که قراره 1/4 درصد صود خالص شرکت رو به صورت سالیانه تقدیم کنیم

starting
July 4th, 2015, 17:33
در حال راه اندازی فروشگاهی هستیم و چون قراره فاکتور رسمی شرکت رو به همراه جنس برای خریدار ارسال کنیم مجبوریم با دارایی کار کنیم و حدود 2 ماه بود که درگیر دارایی بودیم
و چون ما بازاریاب داشتیم و متاسفانه به هیچ وجه نتونستیم قانع کنیم که این افراد بازاریاب و افراد معمولی هستن
متاسفانه 2 راه جلو پای ما گذاشتن
1- باید کارمند شرکت باشن
2- یا باید خودشون برن کد اقتصادی ثبت کنن و فعال اقتصادی شناسایی بشن ( در غیر این صورت راهی نداره)
ماچون قرار بود بابت فروش محصولات به مشتریان پورسانت بدیم این باعث میشد که سیستم حسابرسی سالیانه ما بهم بریزه
چون سالیانه 1/4 درآمد خالص رو باید تقدیم دارایی بکنیم
راه حلی برای این قضیه پیدا کردیم و راه رو تا جایی باز کردیم
ولی این انتهای راه نبود و تازه شروع شده بود
بعد از این رسیدیم به عوارض شهرداری و مالیات بر ارزش افزوده
متاسفانه باز اینجا گیر کردیم
چون بابت محصولی که قراره بفروشیم باید 9% عرض افزوده بکشیم روی محصول و این 9% فقط شامل خود جنس نمیشه
یعنی 1 بار برای جنس که به فروش میرسه
و 1 بار برای هزینه بسته بندی که قراره بگیریم جدا ارزش افزده محاسبه بشه
و 1 بار هم برای هزینه ارسالی که قراره بدیم محاسبه بشه

در کل این وسط خریدار زیر فشار مالیات بر ارزش افزوده هست
و از طرفی ما که قراره 1/4 درصد صود خالص شرکت رو به صورت سالیانه تقدیم کنیم
این 1/4 رو چرا باید بدین؟ 25% مالیات نشنیده بودم ارزش افزوده که ابتدا میگیرند مالیات تهش با بیمه جمعا 11 درصد هست 7% بیمه 4% مالیات؟!! اروپاتهش 19% مالیات میگیره ایران اگر 25% بگیره که میشه سومین کشور مالیات گیرنده دنیا؟!!!!

BazPardakht.Com
July 4th, 2015, 17:50
این 1/4 رو چرا باید بدین؟ 25% مالیات نشنیده بودم ارزش افزوده که ابتدا میگیرند مالیات تهش با بیمه جمعا 11 درصد هست 7% بیمه 4% مالیات؟!! اروپاتهش 19% مالیات میگیره ایران اگر 25% بگیره که میشه سومین کشور مالیات گیرنده دنیا؟!!!!

خیر دوست عزیز
تو کار ما 2 نوع مالیات هست
1- 9% طبق قانون 1394 که ارزش افزوده هست و باید خریدار اینو پرداخت کنه
2- 1/4 که 25% درآمد (سود) خالص خود شرکت رو باید سالیانه حساب کتاب کنی به دارایی بدی
البته راه فرار زیاده ولی زمانی که شما فاکتور رسمی چاپ می کنید باید اون فاکتور رسمی که صادر کردید توی حساب و کتاب سالیانه بیاد
که بعدش 1/4 سود خالص رو که هزینه های شرکت ازش کسر میشه رو تقدیم دارایی کنید

- - - Updated - - -

ناگفته نمونه که ارزش افزوده هر فصل باید محاسبه و تسلیم دارائی کنید که این هر فصل شامل 3 ماه میشه یعنی فصل بهار - تابستان - پاییز و زمستان
و زمان تسلیم هر فصل هم فقط 15 روز فرصت دارید
یعنی پایان هر فصل تا 15 روز بعدش فرصت تحویل دارید و همون موقعه باید 9% رو تسویه کنید

AbtinServer
July 4th, 2015, 17:56
ببینید این بحثی که ایشان عنوان کرده به عنوان مثال
وقتی یک شخص از ما سرور و سخت افزار خرید میکنه چون شخص است و نیاز به فاکتور رسمی ندارد فاکتور همکاری صادر میشه و جایی ثبت نمیشه. این مورد به باگ در قوانین مالیاتی کشور مربوط میشه :دی
حالا وقتی یک شرکت از ما خرید میکنه مجبود به صدور فاکتور رسمی و اخذ مالیات بر ارزش افزوده هستیم.
شما هم اگر با شخص کار کنید فکر نمیکنم به همچین موردی برخورد نمایید.

BazPardakht.Com
July 4th, 2015, 18:04
ببینید این بحثی که ایشان عنوان کرده به عنوان مثال
وقتی یک شخص از ما سرور و سخت افزار خرید میکنه چون شخص است و نیاز به فاکتور رسمی ندارد فاکتور همکاری صادر میشه و جایی ثبت نمیشه. این مورد به باگ در قوانین مالیاتی کشور مربوط میشه :دی
حالا وقتی یک شرکت از ما خرید میکنه مجبود به صدور فاکتور رسمی و اخذ مالیات بر ارزش افزوده هستیم.
شما هم اگر با شخص کار کنید فکر نمیکنم به همچین موردی برخورد نمایید.

لزومی بر شخص بودن یا شرکتی بودن نداره
شخص هم می تونه از شما درخواست فاکتور رسمی کنه
پس شما موظف هستید قوانین کشور رو اجرا کنید
شما زمانی که فاکتور رسمی تحویل مشتری میدید کارتون هم به صورت رسمی تر جلو میره
نمونه ما با شرکت افرانت کار می کردیم و اونا حتی برای ما فاکتور واقعی با مهر و امضاء پست می کردن

در کل برای راحتی کار بهتر هست که شما روال کار شرکت رو جلو برید
چون زمانی میرسه که شما هر ساله به دارایی عدم کارکرد یا کارکرد پایین اعلام می کنید و اونا متوجه دور زدن شما میشن و اون موقعه براتون جریمه سنگین می بندن

-farzin-
July 4th, 2015, 18:52
یکمی از بحث اصلی دور شدیم !

فرض کنید یک سایت فروشگاهی دارم تاسیس میکنم که به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده فعالیت میکنه ! و کالا توسط فروشنده برای خریدار ارسال میشه ! و من دخالتی در فرآیند ارسال ندارم ! و همچنین محصولات مجازی ( قابل دانلود ) هم در سایت به فروش میرسه ! و محصولات سایت هم شامل همه نوع کسب و کاری میشه ! و محدود به محصول خاصی نیست

و من هم یک شخص عادی هستم و هنوز در ابتدای راه ! شرکت و مکان مشخصی ندارم !

در این شرایط از لحاظ بحث مالیات چه اتفاقی میافته ؟ از ابتدا یا در آینده که سایت کارش گرفت باید به فکر مالیات باشم ؟ یا لزومی نداره ؟

BazPardakht.Com
July 4th, 2015, 19:09
یکمی از بحث اصلی دور شدیم !

فرض کنید یک سایت فروشگاهی دارم تاسیس میکنم که به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده فعالیت میکنه ! و کالا توسط فروشنده برای خریدار ارسال میشه ! و من دخالتی در فرآیند ارسال ندارم ! و همچنین محصولات مجازی ( قابل دانلود ) هم در سایت به فروش میرسه ! و محصولات سایت هم شامل همه نوع کسب و کاری میشه ! و محدود به محصول خاصی نیست

و من هم یک شخص عادی هستم و هنوز در ابتدای راه ! شرکت و مکان مشخصی ندارم !

در این شرایط از لحاظ بحث مالیات چه اتفاقی میافته ؟ از ابتدا یا در آینده که سایت کارش گرفت باید به فکر مالیات باشم ؟ یا لزومی نداره ؟

ارتباطی به پیشرفت کار نداره
ببینید 2 حالت داریم
شما شخص حقیقی هستید یا شخص حقوقی
شخص حقوقی تا مقداری بهتون توضیح دادم
شخص حقیقی هم تو جاهایی باید مالیات پرداخت کنه
زمانی پرداخت مالیات دارید که فاکتور رسمی صادر کنید
یا زمانی که تو اصناف مجوز دارید
یا اینکه کد اقتصادی دارید و حساب بانکیتون فعال هست
و یا هیچ کدوم از این هارو نداریم و فعلا شما مشمول پرداخت مالیات نمیشید
ولی این گفته من 100% نیست و کارهایی هم دارن انجام میدن برای فروشگاه ها که درآینده نزدیک مشمول پرداخت مالیات بشن
ولی باز راه هایی هست که پرداخت نکن مثل دریافت نکردن نماد اعتماد
و یا قراردادی با جایی نبستن
اگه مقداری فکر کنید کاملا متوجه میشید تقریبا تمام راه هارو بستن تا نتونید از مالیات فرار کنید
نمونه اومدن درگاه های بانکی رو تو فشار گذاشتن که پذیرنده ها باید نماد داشته باشن در غیر این صورت درگاهشون غیرفعال میشه یا شرکت های cod رو تو فشار گذاشتن
که باید فروشنده های شما همشون نماد داشته باشن
از هر نظر حساب کنید راه های فرار مالیاتی کم کم داره بسته میشه

shazo
July 4th, 2015, 19:49
سلام.. خیر.. ولی ممکنه تا چند ساله دیگه یه نگاهی به این مشاغل بپردازن

-farzin-
July 4th, 2015, 19:55
منظور از فاکتور رسمی رو نمیدونم ؟ سایت برای خریدها یک فاکتور مجازی شامل شماره ی پیگیری میده ! منظور همینه ؟

خوب فرض کنید شخص حقیقی هستم و در صنف و جای خاصی هم عضو نیستم ! نماد اعتماد و درگاه بانکی دارم ! از چه زمانی و از چه طریقی باید برای مالیات اقدام کنم ؟

این مالیات فقط برای محصولاتی میشه که مرسوله ی پستی هستند ؟ یا برای محصولات مجازی و قابل دانلود هم باید مالیات پرداخت کرد !؟

و اینکه برای مالیات ، درآمد خالص حساب میشه ؟ یا مقدار کل مبلغی که محصول فروخته شده ؟ یعنی منظورم اینه که برای محاسبه ی مالیات ، درآمد سایت از هزینه های نگه داری سایت ( سرور و ... ) کم میشه و با توجه به نتیجه ی بدست آمده باید مالیات بپردازم ؟

starting
July 4th, 2015, 20:10
خیر دوست عزیز
تو کار ما 2 نوع مالیات هست
1- 9% طبق قانون 1394 که ارزش افزوده هست و باید خریدار اینو پرداخت کنه
2- 1/4 که 25% درآمد (سود) خالص خود شرکت رو باید سالیانه حساب کتاب کنی به دارایی بدی
البته راه فرار زیاده ولی زمانی که شما فاکتور رسمی چاپ می کنید باید اون فاکتور رسمی که صادر کردید توی حساب و کتاب سالیانه بیاد
که بعدش 1/4 سود خالص رو که هزینه های شرکت ازش کسر میشه رو تقدیم دارایی کنید

- - - Updated - - -

ناگفته نمونه که ارزش افزوده هر فصل باید محاسبه و تسلیم دارائی کنید که این هر فصل شامل 3 ماه میشه یعنی فصل بهار - تابستان - پاییز و زمستان
و زمان تسلیم هر فصل هم فقط 15 روز فرصت دارید
یعنی پایان هر فصل تا 15 روز بعدش فرصت تحویل دارید و همون موقعه باید 9% رو تسویه کنید

ببینید اینی که شما میفرمائید برای شرکتها و صاحبان مشاغل دارای کد اقتصادی هست. و تا قرارداد رسمی نداشته باشی الزامی نیست بری بزنی
مثلا ما برای کارهای عمرانی که قرارداد داریم باید بریم و بقول شما هر فصل اظهارنامه مالیاتی رو پر کنیم + باید دفتر نیز پامپ کنی سالیانه و ... و بر اساس اون مالیات میبندن وگرنه یک نفر که حساب شخصی داره و فروشگاه کار میکنه از کجا بدونن جنسش چی بوده سودش چقدر شده و... بهرحال هنوز قوانین مدونی نیست
+
دوستی که سوال کردن برداشت من اینه میخوان اگر روزی بزرگ شدند و نیاز شد سهامی کنن مالیات بخوره بر چه اساس هست که باز هم اونم بستگی داره به شرایط کار شما فروشگاه اینترنتی یک کلمه خاص نیست که توضیح خاص داشته باشه و عام هست و باید از جوانب مختلف نوع محصول و.. سنجیده و مالیات بست که باز هم میگم مالیاتی نمیخوره جز شما برید و دفتر مجوز دار ثب کنید یا روی حساب حقوقی شما گردش مالی بیاد اونوقع اداره مالیات میتونه رصددتون کنه

BazPardakht.Com
July 4th, 2015, 20:20
منظور از فاکتور رسمی رو نمیدونم ؟

فاکتوری که مهرو امضاء شرکت یا شخصی که کسب و کاری داره و برای کسب و کارش مهر ساخته و فاکتور رسمی به خریدار میده

سایت برای خریدها یک فاکتور مجازی شامل شماره ی پیگیری میده ! منظور همینه ؟

نه ارتباطی به این پیدا نمی کنه
ولی اگه کسی بخواد پیگیری کنه می تونه فاکتور رو با شماره پیگیری بانکی به دارایی هم ارسال کنه

خوب فرض کنید شخص حقیقی هستم و در صنف و جای خاصی هم عضو نیستم ! نماد اعتماد و درگاه بانکی دارم ! از چه زمانی و از چه طریقی باید برای مالیات اقدام کنم ؟

در توضیحات بالا عرض کردم خدمتتون
نماد اعتماد بی دلیل نیست که اجباریش کردن
درسته به نام نماد اعتماد برای خرید هست ولی یکی از پایه هاش برای این کار دارایی و شناسایی فروش های اینترنتی هست
همان طور که شاپرک رو پایه گذاری کردن که پولشویی رو جلوش رو بگیرن و دلیل دیگش بتونن تراکنش هارو کنترل کنن

این مالیات فقط برای محصولاتی میشه که مرسوله ی پستی هستند ؟ یا برای محصولات مجازی و قابل دانلود هم باید مالیات پرداخت کرد !؟

ارتباطی به پستی با غیر پستی یا دانلودی نداره
تنها راهی که نمی تونن پیدا کنن کارت به کارت هست و مشتریتون کارت به کارت کنن
زمانی که تراکنشی از بستر درگاه بانک و شاپرک می گذره این خودش یه نوع سند محسوب میشه

و اینکه برای مالیات ، درآمد خالص حساب میشه ؟ یا مقدار کل مبلغی که محصول فروخته شده ؟ یعنی منظورم اینه که برای محاسبه ی مالیات ، درآمد سایت از هزینه های نگه داری سایت ( سرور و ... ) کم میشه و با توجه به نتیجه ی بدست آمده باید مالیات بپردازم ؟

ببینید بستگی به خودتون داره که بخواید فرار مالیاتی کنید یا نه
ولی اینو هم در نظر بگیرید یه روزی تو یه جایی که توقع ندارید گرفتار مالیات میشید و دستتون به هیچ جا بند نیست
ولی اصول پرداخت مالیات بر اساس اشخاص حقیقی و حقوقی هست
اشخاص حقوقی رو براتون توضیح دادم که یکی 1/4 درآمد یا سود خالص سالیانتون رو باید تقدیم کنید و یکی هم 9% ارزش افزوده که 3% عوارض شهرداری و 6% ارزش افوزده هست

برای اشخاص حقیقی نوع محاسبه سود رو نمی دونم ولی تو اشخاص حقیقی و حقوقی تنها چیزی که ثابت هست ارزش افزوده هست که اونم از خریدار شما دریافت می کنید و به دارایی میدید
که این ارزش افزوده هم اصول خودش رو داره
یعنی شما جنسی رو 1000 تومان خرید کردید و به همراه این جنس شما فاکتوری دارید که ثابت می کنه بابت این جنس 9% ارزش افزوده به فروشنده قبلی پرداخت کردید یعنی مجموع 1090 تومان پرداخت داشتید
و شما می خواید این جنس رو به فروش برسونید و 100 تومان می خواید روش سود کنید
زمانی که می خواید به فروش برسونید اون هزینه 9% ارزش افزوده رو اگر پرداخت کرده باشید در نظر نمی گیرید یعنی 1100 تومان قیمت فروش محصول در نظر می گیرید و برای این 1100 تومان
9% ارزش افزوده در محاسبه می کنید که مجموعا میشه 1199 تومان
چون شما 90 تومان به شخص قبل پرداخت کردید اینجا دیگه به دارایی 9% ارزش افزوده نمیدید در صورتی که فاکتور خرید جنس شما ثابت کنه 9% رو پرداخت کردید اینجا اون 9% رو از مشتری طلب کردید
و اون فاکتور جزو دارایی شما در اداره مالیات میشه که 90 تومان که ارزش افزوده پرداخت کردید کسر میشه و تنها 9 تومان از اون پولی که از مشتری دریافت کردید رو به دارایی میدید

- - - Updated - - -

البته ناگفته نمونه ارزش افزوده هم بخواید بگیرید باید از اداره دارایی گواهینامه ارزش افزوده بگیرید که بتونید بابت فروش اجناستون از خریدارن ارزش افزوده طلب کنید

- - - Updated - - -

ببینید اینی که شما میفرمائید برای شرکتها و صاحبان مشاغل دارای کد اقتصادی هست. و تا قرارداد رسمی نداشته باشی الزامی نیست بری بزنی
مثلا ما برای کارهای عمرانی که قرارداد داریم باید بریم و بقول شما هر فصل اظهارنامه مالیاتی رو پر کنیم + باید دفتر نیز پامپ کنی سالیانه و ... و بر اساس اون مالیات میبندن وگرنه یک نفر که حساب شخصی داره و فروشگاه کار میکنه از کجا بدونن جنسش چی بوده سودش چقدر شده و... بهرحال هنوز قوانین مدونی نیست
+
دوستی که سوال کردن برداشت من اینه میخوان اگر روزی بزرگ شدند و نیاز شد سهامی کنن مالیات بخوره بر چه اساس هست که باز هم اونم بستگی داره به شرایط کار شما فروشگاه اینترنتی یک کلمه خاص نیست که توضیح خاص داشته باشه و عام هست و باید از جوانب مختلف نوع محصول و.. سنجیده و مالیات بست که باز هم میگم مالیاتی نمیخوره جز شما برید و دفتر مجوز دار ثب کنید یا روی حساب حقوقی شما گردش مالی بیاد اونوقع اداره مالیات میتونه رصددتون کنه

بله حرف شما درست
ایشون سوال اولشون این بود که درآینده امکان مالیات دادن وجود داره یانه
چیزی که شنیدم البته مطمئن نیستم ولی تا مقداری درست هست
درآینده نزدیک بر اساس کد ملی و بر اساس دارائی ها شخص مالیات می برنن
شما فکر می کنید شخصی که کار نمی کنه نیاز به مالیات دادن نداره؟
شخص که مال و اموال هم داره باید سالیانه به دولت بابت اینها دارایی بده
در هر صورت بهتره کسی که کسب و کاری رو شروع می کنه سنجیده جلو بره که بعدها گرفتاری پیش نیاد که نتونه درست کنه

OmidX
July 4th, 2015, 21:03
اگر منظور از مالیات ، مالیات بر ارزش افزوده ست ، محاسبه اش فرمول داره ک تو سایت اداره مالیات جزئیاتش هست .

خلاصه اش اینکه اگر سود خالص ماهانه شما ، بیش از یک تا یک و نیم میلیون باشه باید مالیات بپردازید و زیر این عدد معاف از مالیات هستید .

spsgorgan
July 4th, 2015, 21:25
در کل توجه کنید از بعد از انتخابات و وضعیت کشور که مشاهده می کنید درامد ها بر اساس درآمد مالیاتی بسته شده. حتی اگر الان درامد حقیقی آنچنان توی چشم نباشه توی 2 3 سال آینده این مسئله کاملا قابل ردگیری از طریق درگاه ها هست. پس زیاد سخت نگیرید. کم کم حقیقی هم مثل حقوقی باید 25 درصد از سودش رو به دولت بده. تازه اگر به همینجا ختم بشه باید خدا رو شکر کنید. بیمه و ... پاشون وسط نیاد خوبه. فعلا با توجه به اسم مشاغل خانگی میشه خوب مانور کرد.

- - - Updated - - -

اگر منظور از مالیات ، مالیات بر ارزش افزوده ست ، محاسبه اش فرمول داره ک تو سایت اداره مالیات جزئیاتش هست .

خلاصه اش اینکه اگر سود خالص ماهانه شما ، بیش از یک تا یک و نیم میلیون باشه باید مالیات بپردازید و زیر این عدد معاف از مالیات هستید .

فکر کنم اشتباه فرمودید. سود نه ، درآمد در ماه. اگر سود سالانه 12 تا 15 میلیون معاف باشه که 70 درصد شرکت ها معافیت می تونن بگیرند ! اگر درامد کل شما در ما از پایه حقوق وزارت کار کمتر باشه و شما درآمد دیگه ای نداشته باشید (بتونید اثبات کنید) معافید

BazPardakht.Com
July 4th, 2015, 21:53
در کل توجه کنید از بعد از انتخابات و وضعیت کشور که مشاهده می کنید درامد ها بر اساس درآمد مالیاتی بسته شده. حتی اگر الان درامد حقیقی آنچنان توی چشم نباشه توی 2 3 سال آینده این مسئله کاملا قابل ردگیری از طریق درگاه ها هست. پس زیاد سخت نگیرید. کم کم حقیقی هم مثل حقوقی باید 25 درصد از سودش رو به دولت بده. تازه اگر به همینجا ختم بشه باید خدا رو شکر کنید. بیمه و ... پاشون وسط نیاد خوبه. فعلا با توجه به اسم مشاغل خانگی میشه خوب مانور کرد.

- - - Updated - - -

فکر کنم اشتباه فرمودید. سود نه ، درآمد در ماه. اگر سود سالانه 12 تا 15 میلیون معاف باشه که 70 درصد شرکت ها معافیت می تونن بگیرند ! اگر درامد کل شما در ما از پایه حقوق وزارت کار کمتر باشه و شما درآمد دیگه ای نداشته باشید (بتونید اثبات کنید) معافید

نه برای مشاغل حقیقی هیچ زمان با حقوقی مالیاتشون یکی نمیشه
چون افراد حقوقی مزایای خیلی بیشتری نسبت به اشخاص حقیقی دارن

ایشون منظورشون اشخاص حقیقی بود
البته همین الان تو شرکت افرادی که بالای 1 میلیون تومان حقوق دریافت می کنن مشمول پرداخت مالیات میشن

starting
July 4th, 2015, 22:44
فاکتوری که مهرو امضاء شرکت یا شخصی که کسب و کاری داره و برای کسب و کارش مهر ساخته و فاکتور رسمی به خریدار میده

نه ارتباطی به این پیدا نمی کنه
ولی اگه کسی بخواد پیگیری کنه می تونه فاکتور رو با شماره پیگیری بانکی به دارایی هم ارسال کنه

در توضیحات بالا عرض کردم خدمتتون
نماد اعتماد بی دلیل نیست که اجباریش کردن
درسته به نام نماد اعتماد برای خرید هست ولی یکی از پایه هاش برای این کار دارایی و شناسایی فروش های اینترنتی هست
همان طور که شاپرک رو پایه گذاری کردن که پولشویی رو جلوش رو بگیرن و دلیل دیگش بتونن تراکنش هارو کنترل کنن

ارتباطی به پستی با غیر پستی یا دانلودی نداره
تنها راهی که نمی تونن پیدا کنن کارت به کارت هست و مشتریتون کارت به کارت کنن
زمانی که تراکنشی از بستر درگاه بانک و شاپرک می گذره این خودش یه نوع سند محسوب میشه

ببینید بستگی به خودتون داره که بخواید فرار مالیاتی کنید یا نه
ولی اینو هم در نظر بگیرید یه روزی تو یه جایی که توقع ندارید گرفتار مالیات میشید و دستتون به هیچ جا بند نیست
ولی اصول پرداخت مالیات بر اساس اشخاص حقیقی و حقوقی هست
اشخاص حقوقی رو براتون توضیح دادم که یکی 1/4 درآمد یا سود خالص سالیانتون رو باید تقدیم کنید و یکی هم 9% ارزش افزوده که 3% عوارض شهرداری و 6% ارزش افوزده هست

برای اشخاص حقیقی نوع محاسبه سود رو نمی دونم ولی تو اشخاص حقیقی و حقوقی تنها چیزی که ثابت هست ارزش افزوده هست که اونم از خریدار شما دریافت می کنید و به دارایی میدید
که این ارزش افزوده هم اصول خودش رو داره
یعنی شما جنسی رو 1000 تومان خرید کردید و به همراه این جنس شما فاکتوری دارید که ثابت می کنه بابت این جنس 9% ارزش افزوده به فروشنده قبلی پرداخت کردید یعنی مجموع 1090 تومان پرداخت داشتید
و شما می خواید این جنس رو به فروش برسونید و 100 تومان می خواید روش سود کنید
زمانی که می خواید به فروش برسونید اون هزینه 9% ارزش افزوده رو اگر پرداخت کرده باشید در نظر نمی گیرید یعنی 1100 تومان قیمت فروش محصول در نظر می گیرید و برای این 1100 تومان
9% ارزش افزوده در محاسبه می کنید که مجموعا میشه 1199 تومان
چون شما 90 تومان به شخص قبل پرداخت کردید اینجا دیگه به دارایی 9% ارزش افزوده نمیدید در صورتی که فاکتور خرید جنس شما ثابت کنه 9% رو پرداخت کردید اینجا اون 9% رو از مشتری طلب کردید
و اون فاکتور جزو دارایی شما در اداره مالیات میشه که 90 تومان که ارزش افزوده پرداخت کردید کسر میشه و تنها 9 تومان از اون پولی که از مشتری دریافت کردید رو به دارایی میدید

- - - Updated - - -

البته ناگفته نمونه ارزش افزوده هم بخواید بگیرید باید از اداره دارایی گواهینامه ارزش افزوده بگیرید که بتونید بابت فروش اجناستون از خریدارن ارزش افزوده طلب کنید

- - - Updated - - -

بله حرف شما درست
ایشون سوال اولشون این بود که درآینده امکان مالیات دادن وجود داره یانه
چیزی که شنیدم البته مطمئن نیستم ولی تا مقداری درست هست
درآینده نزدیک بر اساس کد ملی و بر اساس دارائی ها شخص مالیات می برنن
شما فکر می کنید شخصی که کار نمی کنه نیاز به مالیات دادن نداره؟
شخص که مال و اموال هم داره باید سالیانه به دولت بابت اینها دارایی بده
در هر صورت بهتره کسی که کسب و کاری رو شروع می کنه سنجیده جلو بره که بعدها گرفتاری پیش نیاد که نتونه درست کنه
ببینید بحث در این زمینه طیف وسیعی رو میطلبه اما اینو خدمتتون عرض کنم پدر من درامدی داشته و مالیاتش رو داده دلیلی نیست که اگر ریخت حساب من بنده هم باید مالیاتش رو بدم یا بنده پول بریزم حساب همسرم مالیاتش رو بدم و....
فقط و فقط در صورتی مالیات به شما تعلق خواهد گرفت حتی در آینده که قبلش بیان شما رو سامان دهی کنند یا مثل همین ای نماد ممکنه 2 سال دیگه شرطشون ارائه عدم بدهی به اداره مالیات باشه برای تمدید نماد!!! و شک نکنید هدف نهائیشون هم همین بوده و هست. بخصوص که ترافیک شما رو میتونن رصد کنند و ... پس با خیال راحت درآمد تقریبی یا راکت بودن یا نبودن شما رو حدودی تشخیص میدن
اما ازحالا بخواید برید تو فکر چیزی که بعدا باید سامان دهی بشه و بعد از اون نیز در قانون مالیاتی برای اون تعریف و عملیاتی بشه کاری بیخود هست و آینده نگری نیست
مثل اینه الان برید کت شلوار بخرید شاید رئیس جمهور شدید

-farzin-
July 4th, 2015, 23:05
فرض کنید شخص حقیقی هستم و در صنف و جای خاصی هم عضو نیستم ! نماد اعتماد و درگاه بانکی دارم ! از چه زمانی و از چه طریقی باید برای مالیات اقدام کنم ؟

با توجه به صحبت های قبیلم و راهنمایی های دوستان ... من نتیجه گرفتم که وقتی به درآمد بالای یک میلیون رسیدم باید مالیات بدم ؟

این قانون در مورد مشاغل خانگی و اینترنتی تصویب شده که اشخاص حقیقی هم باید مالیات بدند ؟

با توجه به اینکه بجزء نماد اعتماد مجوز دیگه ای ندارم ، برای مالیات از کجا باید اقدام کرد ؟

در صورتی که برای مالیات اقدام نکنم چه اتفاقی میافته و جریمه ها به چه صورت است ؟

در کل ممنون میشم با توجه به موضوع اصلی تاپیک یه نتیجه گیری از بحث ها داشته باشیم !

مرسی ...

ali-rezam
July 4th, 2015, 23:38
ببخشید که اینجا این سوال رو میپرسم ، البته شاید هم مربوط بشه
اگر کسب و کار به صورت اینترنتی باشه و محصولات به صورت فیزیکی تحویل خریدار بشه و مبلغ رو پیک خود ما دستی از خریدار بگیره
باز هم شامل مالیات میشه ؟
فروش ما در هیچ جایی ثبت نمیشه و فاکتوری که میدهیم با نام فروشگاه اینترنتی و بین بنده و خریدار هست
کسب و کار در هیچ جایی ثبت نشده !
اگر نماد اعتماد دریافت بشه چی ؟
اگر دفتر در صنف مربوطه ثبت بشه چی ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

spsgorgan
July 4th, 2015, 23:50
شما حالشو ببر :))) هرچی صنف و نماد و اینا رو درگیر گنی بدتر میشه

ali-rezam
July 4th, 2015, 23:59
خوب در حالتی که نماد اعتماد دریاف کنم دریافت مالیات از بنده به چه صورت میشه ؟
ممکنه بنده بخوام با شرکت های واسطه پستی همکاری کنم که نیاز به نماد دارند
ویا درگاه اینترنتی فعال کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

AbtinServer
July 5th, 2015, 04:21
لزومی بر شخص بودن یا شرکتی بودن نداره
شخص هم می تونه از شما درخواست فاکتور رسمی کنه
پس شما موظف هستید قوانین کشور رو اجرا کنید
شما زمانی که فاکتور رسمی تحویل مشتری میدید کارتون هم به صورت رسمی تر جلو میره
نمونه ما با شرکت افرانت کار می کردیم و اونا حتی برای ما فاکتور واقعی با مهر و امضاء پست می کردن

در کل برای راحتی کار بهتر هست که شما روال کار شرکت رو جلو برید
چون زمانی میرسه که شما هر ساله به دارایی عدم کارکرد یا کارکرد پایین اعلام می کنید و اونا متوجه دور زدن شما میشن و اون موقعه براتون جریمه سنگین می بندن

عرض بنده هم همین بود
اگر شخص فاکتور رسمی بخواهد بله. ولی در 99 درصد موارد شخص برای دوری از مالیات بر ارزش افزوده از دریافت فاکتور رسمی امتناع می کند. ولی در برخی موارد فاکتور رسمی اجتناب ناپذیر است

- - - Updated - - -

با توجه به صحبت های قبیلم و راهنمایی های دوستان ... من نتیجه گرفتم که وقتی به درآمد بالای یک میلیون رسیدم باید مالیات بدم ؟

این قانون در مورد مشاغل خانگی و اینترنتی تصویب شده که اشخاص حقیقی هم باید مالیات بدند ؟

با توجه به اینکه بجزء نماد اعتماد مجوز دیگه ای ندارم ، برای مالیات از کجا باید اقدام کرد ؟

در صورتی که برای مالیات اقدام نکنم چه اتفاقی میافته و جریمه ها به چه صورت است ؟

در کل ممنون میشم با توجه به موضوع اصلی تاپیک یه نتیجه گیری از بحث ها داشته باشیم !

مرسی ...

الان شما یک فروشنده آنلاین فیلم باشید
100 درصد درامد بالاتر از این صحبتها خواهد بود.
ولی واقعا مالیات دریافت میشه ؟ خیر
ایران هنوز سیر تکاملی مالیاتش را به اتمام نرسانده و سازمان مالیات هنوز با بانک ها 100درصد فیکس نشده. پس فعلا خبری نیست