PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرینتر لیزری بهتره یا جوهر افشان؟

سیدرضا بازیار
July 3rd, 2015, 13:23
من میخوام یه پرینتر رنگی خوب بخرم
بدون در نظر گرفتن قیمت و سرعت چاپ میخوام بدونم کدومش کیفیت بیشتری در چاپ تصاویر رنگی داره؟

sina.click
July 3rd, 2015, 13:27
من میخوام یه پرینتر رنگی خوب بخرم
بدون در نظر گرفتن قیمت و سرعت چاپ میخوام بدونم کدومش کیفیت بیشتری در چاپ تصاویر رنگی داره؟

با سلام
صد در صد پرینتر لیزری بهتره دوست عزیز
البته از نظر قیمت ، پرینتر لیزری خیلی گرون تر از جوهر افشان است

سیدرضا بازیار
July 3rd, 2015, 13:30
میخوام قیمتش حداکثر 1 میلیون باشه
کدام یک از پرینتر های زیر بهتره؟
http://www.digikala.com/Compare/DKP-26663/DKP-11827/DKP-1188/DKP-24216/DKP-29024/
اگه پرینتر بهتری هم سراغ دارید بهم معرفی کنید

میخوام کیفیتش عالی باشه و زود خراب نشه

sina.click
July 3rd, 2015, 13:34
میخوام قیمتش حداکثر 1 میلیون باشه
کدام یک از پرینتر های زیر بهتره؟
http://www.digikala.com/Compare/DKP-26663/DKP-11827/DKP-1188/DKP-24216/DKP-29024/
اگه پرینتر بهتری هم سراغ دارید بهم معرفی کنید

میخوام کیفیتش عالی باشه و زود خراب نشه

دقیقا مورد استفاده شما چیه ؟
در چاپ و تکثیر ؟
در عکاسی ؟
استفاده شخصی ؟

سیدرضا بازیار
July 3rd, 2015, 13:38
دقیقا مورد استفاده شما چیه ؟
در چاپ و تکثیر ؟
در عکاسی ؟
استفاده شخصی ؟
استفاده شخصی
واسه چاپ برخی تصاویر با کیفیت و تبلیغات
کیفیت تصویر خیلی برام مهم هست و میخوام روی تصویر پاک نشه
مثلا اگه یه چیز مانند لوگو رو روی یه کاغذ (ترجیحا نارک مانند a4) چاپ کنم و زیاد خمش کنم رنگ اون از بین نره و خیلی با کیفیت باشه (مثل کاغذ تبلیغاتی واسه مخفی کردن لوگو لپ تاپ و...)

مثلا اگه تصویر دوستم رو روی یه ورقه پرینت بگیرم بهم نگه کیفیتش کمه یا نقطه نقطه ای شده یا...

sina.click
July 3rd, 2015, 13:49
استفاده شخصی
واسه چاپ برخی تصاویر با کیفیت و تبلیغات
کیفیت تصویر خیلی برام مهم هست و میخوام روی تصویر پاک نشه
مثلا اگه یه چیز مانند لوگو رو روی یه کاغذ (ترجیحا نارک مانند a4) چاپ کنم و زیاد خمش کنم رنگ اون از بین نره و خیلی با کیفیت باشه (مثل کاغذ تبلیغاتی واسه مخفی کردن لوگو لپ تاپ و...)

مثلا اگه تصویر دوستم رو روی یه ورقه پرینت بگیرم بهم نگه کیفیتش کمه یا نقطه نقطه ای شده یا...

از اون 4 مدلی که دادین ، بنظرم مدل اچ پی گزینه مناسبی برای شما باشه
ولی بهتره به بازار فروش برین و با خود فروشنده مشورت کنید ، انشا الله به نتیجه خوبی برسید

سیدرضا بازیار
July 3rd, 2015, 14:16
به این نتیجه رسیدم که پرینتر زیر رو بگیرم
http://www.digikala.com/Product/DKP-55517/HP-LaserJet-Pro-MFP-M177fw-Multifunction-Laser-Printer/%D9%BE%D8%B1%D9%8A%D9%86%D8%AA%D8%B1-%DA%86%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D9%84-LaserJet-Pro-MFP-M177fw

اما یه مشکل بزرگ دارم اینه که:
ممکنه روزانه حداکثر 10-20 برگه رنگی رو کپی بگرم و حداکثر 40-50 برگه سیاه و سفید
اگه رنگش تموم شد چیکار کنم؟
کاربر ها میگن 20 برگه رو پرینت گرفتن کارتریج اون نصف شده!
اگه ممکنه در مورد شارژ کردنش بهم توضیح بدید

داراپیامک
July 3rd, 2015, 14:19
لیزری

riping
July 3rd, 2015, 14:19
http://www.digikala.com/Product/DKP-34445/HP-Color-LaserJet-Pro-MFP-M176n-Laser-Printer/%D9%BE%D8%B1%D9%8A%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D9%84%D9%8A%D8%B2%D8%B1%D9%8A-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D9%84-LaserJet-Pro-MFP-M176n

من یک مدل پایین تر از این رو برای استفاده شخصی دارم !

خیلی ازش راضیم و توی این 1 سال هنوز ندیدم برگه ای رو کم رنگ یا ... بنویسه !

بیشتر از 1000 برگه هم پرینت گرفتم ! عکس هم حتی باهاش پرینت کردم اما مشکلی نبوده ;)

وقتی تمام شد یک قطعه ای داخلش هست که اون رو بایدخارج کنید و اونی که تازه خریدید رو استفاده کنید. البته این هم بگم مصرف پرینتر های رنگی بسیار بالاست و مدلی که من استفاده میکنم فقط سیاه و سفید هست !

سوال دیگه ای داشتین در خدمتم !

سیدرضا بازیار
July 3rd, 2015, 14:21
من یک مدل پایین تر از این رو برای استفاده شخصی دارم !

خیلی ازش راضیم و توی این 1 سال هنوز ندیدم برگه ای رو کم رنگ یا ... بنویسه !

بیشتر از 1000 برگه هم پرینت گرفتم ! عکس هم حتی باهاش پرینت کردم اما مشکلی نبوده ;)

وقتی تمام شد یک قطعه ای داخلش هست که اون رو بایدخارج کنید و اونی که تازه خریدید رو استفاده کنید. البته این هم بگم مصرف پرینتر های رنگی بسیار بالاست و مدلی که من استفاده میکنم فقط سیاه و سفید هست !

سوال دیگه ای داشتین در خدمتم !

اون قطعه که باید عوض بشه چیه؟
اگه کارتریج هست که شنیدم قیمتش از خود دستگاه بیشتره! :(

sina.click
July 3rd, 2015, 14:50
http://www.digikala.com/Product/DKP-55517/HP-LaserJet-Pro-MFP-M177fw-Multifunction-Laser-Printer/%D9%BE%D8%B1%D9%8A%D9%86%D8%AA%D8%B1-%DA%86%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D9%84-LaserJet-Pro-MFP-M177fw

اون کاربری که گفته بعد از 20 برگه کاتریجش نصف میشه ، حرفشون در مورد پرینترهای جوهرافشان صدق میکنه نه لیزری
بعد از اتمام کاتریج ، میبرین براتون شارژ میکنن

iraniserver.ir
July 3rd, 2015, 15:07
با سلام من اپسون t50 رو بهتون معرفی میکنم

برای مصارف بالا نیاز به مخزنی کردن بدون استفاده از کارتریج که قیمت بالایی داره میشه

کیفیت عکس بالاست و دست دومش هم تو بازار گیر میاد

wenhost
July 3rd, 2015, 15:14
لیزری
hp

ms96
July 3rd, 2015, 15:15
بهترین پرینتر جوهر افشان برای چاپ حرفه ای عکس در سایز A4 مطمئنا T50 و P50 Epson هست. که در اکثر عکاسی ها استفاده میشه. تانک خور هم هست که توش یه گالن فاکس خالی میکنه 8 تومن بالای 2000 برگه رنگی واست میزنه. البته بستگی داره چقدر کارت رنگ ببره.

کیفیتی که جوهر افشان در چاپ عکس داره ، اصلا لیزری رنگی نداره. اگه لیزری داشت مطمئنا عکاسی ها از لیزری استفاده میکردند. جوهر افشان میخری حتما تانک خور بخر. من خودم سقف چاپ p50 رو گزروندم و الان دومین باره دارم کانترشو ریست میکنم ولی هنوز هیچیش نشده شکر خدا

hfiroozib
July 3rd, 2015, 15:37
براي چاپ عكس فقط اپسون
براي كارهاي روزمره و عادي hp
رفتي دبي يه خوبش رو پيدا كن بگير , نتونستي بگو اينجا خودم برات تهيه كنم قيمت همكاري

se7en-host
July 3rd, 2015, 17:57
پرینتر جوهر افشان قیمت کاتریج ان گران است اگه هم استفاده نشه بعد از مدتی خشک و غیر قابل استفاده می شود
لیزری پینشهاد می کنم البته بستگی به مصرف شما دارد
یک مخازن رنگ برای جوهر افشان هم هست که بیرون دستگاه گذاشته می شه و با رابط مخصوص به پرینتر متصل میشه که به جای کاتریج استفاده می شه که یکم به صرفه تره

Zimaserver
July 3rd, 2015, 18:10
100% پرینتر لیزری
جوهرافشان شارژ آن ارزان تر است اما کیفیت آن نیز کمتر بوده و همان طور که دوستان فرمودند در صورت استفاده نکردن به مدت طولانی جوهر خشک شده و باید کارتریج را عوض کنید

OmidX
July 3rd, 2015, 18:12
سیاه سفید --> لیزری

رنگی --> جوهر افشان

سیدرضا بازیار
July 3rd, 2015, 19:52
کیفیتی که جوهر افشان در چاپ عکس داره ، اصلا لیزری رنگی نداره. اگه لیزری داشت مطمئنا عکاسی ها از لیزری استفاده میکردند. جوهر افشان میخری حتما تانک خور بخر. من خودم سقف چاپ p50 رو گزروندم و الان دومین باره دارم کانترشو ریست میکنم ولی هنوز هیچیش نشده شکر خدا

100% پرینتر لیزری
جوهرافشان شارژ آن ارزان تر است اما کیفیت آن نیز کمتر بوده و همان طور که دوستان فرمودند در صورت استفاده نکردن به مدت طولانی جوهر خشک شده و باید کارتریج را عوض کنید

سیاه سفید --> لیزری

رنگی --> جوهر افشان

الآن گیچ شدم :d
http://www.digikala.com/Compare/DKP-55517/DKP-35202/DKP-1188/DKP-13639/

میخوام دارای خصوصیات زیر باشه:
1- کیفیت بهترین باشه!
2- جوهرش زیاد تموم نشه و اگه تموم بشه بتونم خودم اون رو شارژ کنم (بتونم از سایت های اینترنتی جوهر اون رو بخرم و شارژ کنم تا دیگران برام شارژ نکنن. چون ممکنه بعضی از قطعات اون پیش تعمیر گاه گم بشه که زیاد سابقه داشته...)
3- ترجیها چند کاره باشه
4- اگه کاغذ خیلی نازک و حساس باشه دچار مشکل نشه

پرینتر اسپون چند کاره وجود داره که از این مدل ها بهتر باشه؟

se7en-host
July 3rd, 2015, 20:32
100% پرینتر لیزری

شارژ ارزانتر ؟
کی داره بگو ما بخریم
دوست من برو سرور گیمتو راه بنداز

se7en-host
July 3rd, 2015, 20:34
100% پرینتر لیزری

شارژ ارزانتر ؟
کی داره بگو ما بخریم
دوست من برو سرور گیمتو راه بنداز

s0NY
July 3rd, 2015, 20:59
پرینتر لیزری

ms96
July 3rd, 2015, 21:09
الآن گیچ شدم :d
http://www.digikala.com/Compare/DKP-55517/DKP-35202/DKP-1188/DKP-13639/

میخوام دارای خصوصیات زیر باشه:
1- کیفیت بهترین باشه!
2- جوهرش زیاد تموم نشه و اگه تموم بشه بتونم خودم اون رو شارژ کنم (بتونم از سایت های اینترنتی جوهر اون رو بخرم و شارژ کنم تا دیگران برام شارژ نکنن. چون ممکنه بعضی از قطعات اون پیش تعمیر گاه گم بشه که زیاد سابقه داشته...)
3- ترجیها چند کاره باشه
4- اگه کاغذ خیلی نازک و حساس باشه دچار مشکل نشه

پرینتر اسپون چند کاره وجود داره که از این مدل ها بهتر باشه؟

ببینید جناب بازیار این مواردی که شما میفرمایید با هم تناقض داره.

شفافیت رنگ و کیفیت کار رنگی روی کاغذ های با گرماژ بالاتر میاد. و اصلا پرینتر جوهر افشان کاغذ خیلی نازک نمیکشه.

کاغذ نازک مثل کاغذ کالک که در مهر سازی استفاده میشه میبایست با لیزری چاپ کنید زیرا جوهر افشان کاغذتون رو خیس میکنه اگه خیلی نازک باشه.

ولی برای چاپ رنگی روی کاغذ های گلاسه و کتد و کتان صد در صد جوهر افشان به شما کیفت بهتری میده.حتما جوهر افشان خرید میکنید باید تانک خور باشه که براتون به صرفه در بیاد.

سیدرضا بازیار
July 3rd, 2015, 21:17
ببینید جناب بازیار این مواردی که شما میفرمایید با هم تناقض داره.

شفافیت رنگ و کیفیت کار رنگی روی کاغذ های با گرماژ بالاتر میاد. و اصلا پرینتر جوهر افشان کاغذ خیلی نازک نمیکشه.

کاغذ نازک مثل کاغذ کالک که در مهر سازی استفاده میشه میبایست با لیزری چاپ کنید زیرا جوهر افشان کاغذتون رو خیس میکنه اگه خیلی نازک باشه.

ولی برای چاپ رنگی روی کاغذ های گلاسه و کتد و کتان صد در صد جوهر افشان به شما کیفت بهتری میده.حتما جوهر افشان خرید میکنید باید تانک خور باشه که براتون به صرفه در بیاد.

منظور من از کاغذ رنگی همون کاغذ های 80 گرمی و 135 گرمی گلاسه و... هست (برای لوگو های تبلیغاتی)
مثلا نازک در حد کاغذ جریمه ماشین و کاغذ پارک خیابان و... :d (نازک ترین برگه های A4 )

delta
July 3rd, 2015, 22:17
پرینترهای جوهرافشان قیمت کارتریج بالایی دارند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند و برای همین الان بیشتر در صنعت عکاسی و چاپ عکس ازش استفاده میشه همینطور برای کسانی که نیازمند عکسهای بسیار دقیق پیکسلی هستند..برای چاپ عکسهای عادیبه صرفه نیست..هر بار هم روشن خاموش بشه پرینتر جوهر میکشه بالا برای خودش و در کل بسیار هزینه بر هست و همینطور خیلی حساس..
پرینترهای لیزری عالی هستند و با 10 هزار تومان میتونی یک تانکر جوهر سیاهشو شارژ کنی و حداقل 120 تا عکس سیاه سفید فول صفحه باهاش بزنی.. دقت کن تو فروش میگن تا 1200 تا عکس میزنه که ان برای چاپ تکست و نوشته هست نه عکس تمام صفحه a4 ...
الان دیگر قدیم نیست و معمولا پرینترها همشون کیفیت بالایی دارند و کیفیت عکس چاپ شده به نوع کاغذ شما و تنظیم رنگ دهی پرینترتون توسط خود شما مرتبط هست..یعنی میتونی تو تنظیمات پرینتر موقع چاپ بالاترین کیفیت رو بزاری و درجه رنگ رو بدی اخر تا کیفیت عکس بالایی بهت بده اما خوب جوهر بیشتری میکشه انطوری...در کل تنظیمش دست خودت هست... پرینترهای تا قیمت 1 میلیون تا کاغذهای 100 گرمی خوب جواب میده اما بالاتر خیر..ممکنه چند تایی بزنه اما هر بار گیر میکنه عکس تو دستگاه و باعث خرابی دستگاهت میشه..
برای چاپ روی کاغذهای ذخیم تر از پرینترهای گرانتر باید استفاده کنید..
اگر میخوای چاپ های ذخیم تر بزنی به این سایت یک سری بزن..
http://www.sorentec.com/

سیدرضا بازیار
July 3rd, 2015, 23:00
با پرینتر لیزری میشه از این چیزا ساخت؟؟؟

1- برچسب (کاغذ هایی که پشت اونا چسب داره واسه چسباندن)
http://www.negarkhaneh.ir/UserGallery/2010/8/GraphicAbi_09120000_8.jpg
2- پوستر های رنگی تبلیغاتی با کیفیت مناسب:
http://www.uplooder.net/img/image/72/fc6420d314380c7c8abe0e1fac64c406/4.jpg

3- قبض برق:
http://www.bargh-ilam.ir/uploads/GABZlogo_918.jpg

se7en-host
July 4th, 2015, 01:44
با پرینتر لیزری میشه از این چیزا ساخت؟؟؟

1- برچسب (کاغذ هایی که پشت اونا چسب داره واسه چسباندن)
http://www.negarkhaneh.ir/UserGallery/2010/8/GraphicAbi_09120000_8.jpg
2- پوستر های رنگی تبلیغاتی با کیفیت مناسب:
http://www.uplooder.net/img/image/72/fc6420d314380c7c8abe0e1fac64c406/4.jpg

3- قبض برق:
http://www.bargh-ilam.ir/uploads/GABZlogo_918.jpg

قبض برق با لیزری سیاه و سفید چاپ می کنند اون رنگ ها طرح کاغذ هست که اماده هست
البته اونا رو هم باز با پرینتر های بزرگ می زنند
کاغذ قبض نازک است پس با لیزری چاپ می کنند

در مورد پوستر و برچسب زیاد اطلاعات ندارم
پوستر اگه اشتباه نکنم با جوهر افشان چاپ می کنند

ms96
July 4th, 2015, 04:19
ببینید واسه برچسبی که فرمودید اگه از نوع نایلونی (طلقی ) بی رنگ استفاده میخواید بکنید اصلا جوهر افشان همچین چزیی چاپ نمیکنه باید لیزری باشه هر چند هر چاپگری باز نمیتونه ولی کاغذ برچسبی هایی که شکل کاغذ معمولی هستند و پشتشون لیبل زرد داره واسه چسبوندن با هر دو پرینتر ها میتونی علل الخصوص جوهرافشان فوق العاده در میاره.

واسه آگهی نامه ها که نوع چاپ هاشون افست هست و فیلم و زینک دارن اگه بخوای در تعداد کم بزنی میبایست جوهر افشان بگیری. ولی برای تعداد بالا چاپخونه رو پیشنهاد میدم.

قبض برق هم چاپ شده هستند و فقط با پرینتر سوزنی چاپ میگیرند که جدیدا لیزری استفاده میکنند.

سیدرضا بازیار
July 4th, 2015, 08:48
سوال آخر:
اگه قبض برق نازک یا قبض جریمه (ترجیها با گرماژ 80) رو بخوام چاپ کنم کدوم پرینتر میتونه بهتر چاپ کنه؟
در جوهر افشان دچار مشکل نمیشه؟

hfiroozib
July 4th, 2015, 09:03
برا چاپ قبض برق با جوهر افشان نصف دوران خوب جوانی رو از دست میدی ، به این نگته هم توجه کن که سرعت پرینت جوهرافشان نسبت به لیزری خیلی پایینه و .....
سید اینقد اذیت نکن ، بخر تموم شه بره ، دو روزه مبحثه داغ تالار شده هااااااا :">

سیدرضا بازیار
July 4th, 2015, 09:05
برا چاپ قبض برق با جوهر افشان نصف دوران خوب جوانی رو از دست میدی ، به این نگته هم توجه کن که سرعت پرینت جوهرافشان نسبت به لیزری خیلی پایینه و .....
سید اینقد اذیت نکن ، بخر تموم شه بره ، دو روزه مبحثه داغ تالار شده هااااااا :">

آخه من واسه چاپ کاغذ با گرماژ 80 میخوام
دوست دارم که جوهر افشان بخرم. اما میترسم بعد از خرج کردن 1 میلیون ببینم که روی 80گرمی رنگ پس میده

Zimaserver
July 4th, 2015, 10:56
با سلام
کلا لیزری از جوهر افشان بهتر بوده
اسپم الکی نکنید

ms96
July 4th, 2015, 17:32
آخه من واسه چاپ کاغذ با گرماژ 80 میخوام
دوست دارم که جوهر افشان بخرم. اما میترسم بعد از خرج کردن 1 میلیون ببینم که روی 80گرمی رنگ پس میده

یه مدل چاپگر اپسون دارم sx130 جوهرافشان 4 رنگ هست و سه کاره. صد تومن روش خرج کردم تانکیش کردم مثل بنز داره جواب میده. هدشم سرویس کردم . کل دستگاه و همه چی 300 تومنم خرجش نشد.

p50 دسته دوم هم میتونی جور کنی واسه خودت