PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کانفیگ سوئیچر سیسکو

rezakhan
June 30th, 2015, 14:11
سلام
بنده قصد شبکه کردن چند کامپیوتر (یک سرور اکتیو دایرکتوری و یک سرور TMG و حدود 20 تا کلاینت) را دارم و برای ارتباط بین آن ها سوئیچر Cisco WS-C2960S-48TD-L را انتخاب کردم.
2 تا سوال داشتم :
1) آیا بدون اینکه سوئیچ را کانفیک کنم و همینطوری بزنم به برق ، میتونم ازش برای ارتباط بین کامپیوتر ها استفاده کنم ؟
2) پورت های Fast Ethernet و Giga باهم چه تفاوتی دارند و آیا من میتونم 2 تا سرورم را به پورت گیگا که سرعت بیشتری داره بزنم و کلایت ها را به Fast Ethernet ها ؟

OmidX
June 30th, 2015, 14:41
1 - چون switch شما لایه 2 یی است ، میتونید از کانفیگ پیش فرض سیسکو استفاده کنید . (اما بازم بهتر هست مطابق با نیازتون کانفیگ شه ، مخصوصا در شرایطی ک بخواید vlan بندی کنید و ساب نت ها رو جدا کنید.)

2 - تفاوت Fast Ethernet با Gigabit Ethernet ک مشخص هست (!) ، برای این مورد باید اینترفیس کارت شبکه سرور های شما گیگابیت باشند تا از گیگابیت اترنت پشتیبانی کنند .

rezakhan
June 30th, 2015, 15:31
1 - چون switch شما لایه 2 یی است ، میتونید از کانفیگ پیش فرض سیسکو استفاده کنید . (اما بازم بهتر هست مطابق با نیازتون کانفیگ شه ، مخصوصا در شرایطی ک بخواید vlan بندی کنید و ساب نت ها رو جدا کنید.)

2 - تفاوت Fast Ethernet با Gigabit Ethernet ک مشخص هست (!) ، برای این مورد باید اینترفیس کارت شبکه سرور های شما گیگابیت باشند تا از گیگابیت اترنت پشتیبانی کنند .

ممنون از پاسختون
کارت های شبکه ای که 10/100/1000 باشن گیگا رو جواب میدن دیگه؟
و در مورد سوئیچ هایی که LAN Lite software هستند هم همینطوره دیگه ؟ یعنی با کانفیگ دیفالت کلاینت ها همدیگرو پینگ میکنن دیگه !؟