PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پنالتی های گوگل و Recoveru و راه تشخیص(مطلب جامع و غیر تکراری و بدون کلیشه گویی)

mohsen.unlimited
June 26th, 2015, 13:00
چرا من که عین رقیبم لینک بیلدینگ کردم پنالتی شدم ولی اون رشد کرد؟
آیا وقتی پنالتی میشیم حتما از گوگل اخطار می گیریم؟

واقعا خروج از پنالتی چند ماه طول میکشه؟

چه زمانی باید از ابزار Disavow Tools گوگل استفاده کنیم؟

تفاوت الگوریتم در صفحات دو به بعد گوگل

آیا تشخیص پنالتی کار راحتی هست؟

به علاوه نکاتی درباره لینک بیلدینگ و بسیاری از موضوعات دیگه سئو
لینک های پولی(کلیشه همیشگی بک لینک نخر خوب نیست یا بک لینک بخر خوبه، گفته نخواهد شد!)

https://seorooz.net/google-penalize-recovery/

به دلیل وجود عکس و لینک داخلی زیاد در پست، و مفصل بودنش، جالب نمی شد اینجا قرار بدم.عذر من رو بپذیرید.

وب مستر
June 28th, 2015, 22:08
بسیار عالی ...

InterServer.ir
June 28th, 2015, 23:03
سلام

نمی دونم چرا سایت های سئو ایرانی همیشه مطالبشون کلی و گنگ هست هیچ وقت وارد جزئیات سئو نمی شند ( حتی بسیار کوتاه ) اغلب بعد از خوندن مطلبشون سردرد می گیرم مثل همین الان.
و جالب تر اینکه 90 % این مطالب ترجمه سایت های خارجی هست.

شاید این روش ها خیلی عالی به نظر بیان ولی نمیشه گفت همیشه درست هستند

مثلا همین الان روی یکی از انجمن هام مطلب بی ارزشی دارم که 57000 بازدید از گوگل جذب کرده یا مطلب کپی که 35000 بازدید از گوگل تا الان داشته و هنوز هم رتبه اول هست.

سایتی که قبلا خودم به رتبه اول گوگل رسوندم ( بدون بک لینک ) و بعد به دلایلی از دست دادمش و الان متعلق به دیگریست تو چند ماه 220 بک لینک خریداری کرده و هیچ اثری از پنالتی و .. نیست هنوز رتبه اول گوگل هست .

mohsen.unlimited
June 28th, 2015, 23:12
سلام

نمی دونم چرا سایت های سئو ایرانی همیشه مطالبشون کلی و گنگ هست هیچ وقت وارد جزئیات سئو نمی شند ( حتی بسیار کوتاه ) اغلب بعد از خوندن مطلبشون سردرد می گیرم مثل همین الان.
و جالب تر اینکه 90 % این مطالب ترجمه سایت های خارجی هست.

شاید این روش ها خیلی عالی به نظر بیان ولی نمیشه گفت همیشه درست هستند

مثلا همین الان روی یکی از انجمن هام مطلب بی ارزشی دارم که 57000 بازدید از گوگل جذب کرده یا مطلب کپی که 35000 بازدید از گوگل تا الان داشته و هنوز هم رتبه اول هست.

سایتی که قبلا خودم به رتبه اول گوگل رسوندم ( بدون بک لینک ) و بعد به دلایلی از دست دادمش و الان متعلق به دیگریست تو چند ماه 220 بک لینک خریداری کرده و هیچ اثری از پنالتی و .. نیست هنوز رتبه اول گوگل هست .
سلام.فکر می کنم شما نخوندید مطلب بنده رو.
میشه بفرمایید کجای مطلب بنده و کدوم یک از مطالب من در سئو روز، شبیه مطلب ترجمه شده است؟ من یک کلمه ترجمه ، گردواوری و ترجمه و ویرایش ندارم و از صفر تالیفی خودم و مبتنی بر تجربه است.توی لینک توضیحاتی درباره مطالب سئوروز (https://seorooz.net/about-seorooz-contents/)، کامل توضیح دادم که مطالب ، به چه شکل تالیف می شن.

اگر دقت کرده باشید من رو حرف شما در مطالب صحه گذاشتم و انقدر تکرار کردم که تو سئو هیچ چیز مطلق نیست.اگر همین مطلبو کامل بخونید چند بار اشاره کردم که ممکنه سایتی بک لینک بخره و دراز مدت نتیجه بگیره و من خودم از طرفداران خرید بک لینک(با شرایط خاص) هستم.

من اتفاقا همیشه میگم لینک بیلدینگ مهمه.در مقاله محتوا پادشاه نیست و لینک بیلدینگ هر روز مهم تر می شود، کامل توضیح دادم.مطالب بنده از اون دست مطالبی که شما می فرمایید نیست.

parsfa-seller
June 29th, 2015, 04:01
یک راه برای تشخیص پنالتی شدن
از قسمت فتچ وبمستر یک صفحه یا مطلب جدیدتون رو فتچ کنید اگر فوری در ایندکس جای نگرفت به پنالتی شدنتون شک کنید این تجربه خودمه و همیشه جواب داده
+
اینطور هم نیست کلی بگیم و برای همه سایتها یک نسخه بپیچیم بنظر بنده مطلب شما بوی تبلیغات داره تا آموزش یا بحثی رو باز نکنید یا تکیملش کنید و جای سوالات زیاد نزارید و ترس نندازید تو مغز وبمستر که ناخودآگاه بیاد از شما سرویس بگیره

سایتهای با مطالب کم و سایتهای با مطالب متوسط و سایتهای با مطالب زیاد ما داریم که باز هر کدوم جای بسیاری دارند برای بحث
اینو بگم اگر سایت پویایی دارید تا 3-4 ماه بک لینک رو نذارید حذف بشه + از دامنه های باطل شده هم استفاده نکنید چون باید کلی هزینه کنید از سند باکس درشون بیارید و اکثرا بی فایده هست اینکار
مطالب کپی موردی نداره اگر منبع رو ذکر کنید نمونش همین بیتوته یا همین اسپمرها با مطالب کپی سایت شما اومدن رو رتبه های زیر 100 پس گوگل هنوز در وب فارسی جایگاه مستحکمی نداره بخصوص تو این یکی دو سال الگوریتم مرغ پشه خوارش دقت بکنید و نتایج ها رو با 2-3 سال قبل مقایسه کنید میبینید نتایج بسیار بی کیفیت تر شدن پس نسخه مشخصی در وب فارسی از دید گوگل نیست بقولی بخورید و بیاشامید و به شانس امید داشته باشید خداوند یاور سایتهای با تعدد دامنه هست
طرف تایتل زده مطلبش هم کپی نتایج اون تایتل هست از گوگل برداشته گذاشته تو وبلاگش حتی عین همون 100 لینک و حتی لینک کش همون 100 نتیجه هم داره ولی رتبه زیر 1000 ایرانه این دیگه از اون منابع بود که بحثی رو برای رد صحجبتهام نمیزاره
خداوند با پرهیزگاران در امر ثبت دامنه نیست اینجا پرهیزنکاران هست

mha1368
June 29th, 2015, 04:09
تجربه م میگه گوگل هیچیش مشخص نیست..به طور تصادفی یه سایت رو میبره بالا...یکی رو میاره پایین

Yas-Host
June 29th, 2015, 09:31

لطفا به جای تعریف از خود در همه پست ها راهکار ارائه کنید.

taha_2011
June 29th, 2015, 10:13
بسیار عالی

مطالب شما همیشه عالی بوده و هست محسن خان چون بر اساس تجربه حرف میزنید.

موفق باشید.

mohsen.unlimited
June 29th, 2015, 11:24
بسیار عالی

مطالب شما همیشه عالی بوده و هست محسن خان چون بر اساس تجربه حرف میزنید.

موفق باشید.
بینهایت سپاسگذارم از لطفت و توجه عمیقت به مطالب...

تجربه م میگه گوگل هیچیش مشخص نیست..به طور تصادفی یه سایت رو میبره بالا...یکی رو میاره پایین
اونطور هم نیست.الگوریتم گوگل، به دلیل تغییرات مداوم، رصد کردنش گیج کننده میشه.اگه ساده نگاه بشه، مثلا بگیم این بک لینک خریده رفت پایین اون محتوا داره اومدم بالا(و برعکسش) یقینا اشتباه می کنیم.اینکه بفهمیم چرا یکی بالاتره یکی پایین تر، میشه بحث سئو و مهندسی مع*** الگوریتم گوگل.

یک راه برای تشخیص پنالتی شدن
....
اینطور هم نیست کلی بگیم و برای همه سایتها یک نسخه بپیچیم بنظر بنده مطلب شما بوی تبلیغات داره تا آموزش یا بحثی رو باز نکنید یا تکیملش کنید و جای سوالات زیاد نزارید و ترس نندازید تو مغز وبمستر که ناخودآگاه بیاد از شما سرویس بگیره

....
ممنونم از شرکت در تایپک و ارائه تجربیاتتون و خیلی ممنونم از انتقادتون و اینکه به جای سکوت و قضاوت، مواردی که مد نظرتون بود اظهار کردید و نشان از لطف شماست بمن در جهت رفع ایراد ها.

درباره جمله ای که نقل قول کردم هم، اتفاقا، شما به چیزی اشاره کردید که اصلا تو نوشته های من نیست! یه نگاه کوچیک، به مطالب بندازید، متوجه می شید که من همیشه تو همه مطالب و همین مطلب دقیقا این جمله رو تکرار می کنم، که سئو مطلق نیست، برای هر ساختی نمیشه یک نسخه پیچید!
نمی دونم چرا این حرف رو می زنید!

واقعا انصاف هست این مطلب به این گستردگی و طولانی که حدود 12 ساعت تمام وقت گرفت رو بگیم، من کلی گویی کردم به قصد تبلیغات؟من فکر می کنم شما فقط تو یه نگاه یه اسکرول زدید.اتفاقا برای تبلیغات این مطالب خوب نیست.برای تبلیغات باید برای شرکت ها مطلب نوشت نه وب مستر ها که هیچ وقت پول به سئوکار نمیدن.
البته منکر این هم نیستم که بدم نمیاد از پول.ولی میشه خیلی راحت تر مطلب نوشت به قصد تبلیغ.

شما از این زاویه هم نگاه کنید، که در مطلب پنالتی، به کلی نکته درباره بک لینک و روش های بک لینک گرفتن رایج و خیلی نکات ریز دیگه اشاره کردم و دلیل اینکه فرمول قطعی نذاشتم، اینه که مبتنی بر حقیقت نوشتم.نه کلیشه گویی.حتی در ابزار disavow گوگل نوشتم، که می تونه مضر باشه و تجربیات خودم رو آوردم و گفتم بستگی به تشخیص شما داره.
اگر گیجی با خودن این مطلب به وب مستر دست میده(گیجی نه از نوع خوندن متن بلغور ترجمه یا متنی که خود نویسنده نفهمیده چی نوشته) ، اتفاقا خوبه و نشانه باز شدن دید خواننده هست.باز شدن از کلشیه ها و کلی گویی ها یا فرمول های دقیق که خیلی موارد اشتباه از آب در میان که بعدا موجب سر درگرمی بیشتر وب مستر میشه.

خیلی ساده اگر شما توجه کنید گوگل خودش توی صفحه ابزار disavow نوشته این ابزار حرفه ایه و اگر اشتباه استفاده کنی، ضرر داره برات و در منوی وب مستر تولز هم قرار نداده.گوگل خودش مثل همیشه کلی گوی اعظم هست که الگوریتمش لو نره.نمیاد تعریف کنه، دقیقا چه بک لینکی با کیفیته و در عمل هم قوانین گوگل درباره بک لینک با واقعیت فرق داره از نظر برخورد.که اینجا (https://seorooz.net/unwritten-rules-seo/)و اینجا (https://seorooz.net/link-building-is-alive/)درباره علت کلی گویی های گوگل اشاره هایی کردم.(که حق هم داره)

اگر بخوام همین مطلب طولانی هم باز کنم، باور می کنید تمومی نداره؟میره توی بحث لینک سازی طبیعی.میره تو بحث Look Natural یا Is Natural و اینکه چطور تراست رنک و سایر موارد بالا بره که بک لینک هایی که ممکنه از نظر گوگل، (اگر بتونه) مصنوعی تشخیص داده بشه، اثر بد نذازه.بحث این باز میشه اصلا الگوریتم گوگل، صرف دیدن لینک مصنوعی برخورد می کنه و کلا مهندسی مع*** الگوریتم گوگل که یک دنیاست...نمیشه باز کرد همه چیز رو توی یک پست.

InterServer.ir
June 30th, 2015, 11:07
در مورد استاتر من همون شب دوبار سعی کردم جوابم به پست شما رو ارسال کنم ولی انگار اینترنتم مشکل داشته .

در مورد ترجمه من کلی گفتم چون به کرار این مباحث دقیقا در سایت های خارجی هم دیدم و اکثر سئو کار های ایرانی جز کپی مطالب سئوی خارجی هیچ وقت مطلب مناسبی قرار نمیدند.
اما اگر شما جزو اون دسته نیستید من از شما بابت بحث ترجمه عذر می خوام.

در صورتی که در سئو تجربه دارید در مورد دو سوال سئو که نتونستم جوابی براشون پیدا کنم نیز کمک کنید .

لینک (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=144684&p=1358514&highlight=#post1358514)

لطفا به جای تعریف از خود در همه پست ها راهکار ارائه کنید.

شما هم بهتره به جای اینگه دنبال کل کل و تهمت زدن باشید به دیگران کمک کنید من هیچ وقت دنبال تعریف از خودم نبودم و نیستم نخواهم بود چون بر عکس شما دنبال جذب مشتری از این انجمن نیستم و دارم از کار هاستینگ کنار میرم اینجا اگر بحثی می کنم برای یاد گیری بیشتر هست نیازی به اعتبار این آیدی ندارم که بخاطرش از خودم تعریف و تمجید کنم و... ( اگر منظورتون از تعریف پست "خوبی از حد بگذرد" هست من تنها به دلیل اینکه کاربران رو تشویق به کمک بیشتر به یکدیگر بکنم تجربم رو نوشتم 4-5 تا تشکر چیزی نیست که بخاطرش از خودم تعریف کنم )

در پست های سابق هم با اینکه مطمئن بودم دنبال کل کل هستید و جواب رو می دونید بدون اشاره به این موضوع با توضیح جواب شما رو کامل دادم + راه حل ! هرچند در پست های قبل تر هم اینقدر اصرار به کل کل کردید که کاربران قدیمی هم به شما تذکر دادند و مدیر هم پست تذکر زد! بگذریم از اینکه روزی که بهتون گفتم وقت و حوصله کل کل ندارم سایت من رو مورد حمله دیداس قرار گرفت

در مورد بحث راه حل که گفتید
اصلا قرار هم نیست اینجا راه حلی ارائه بدم اون حرف ها رو زدم تنها به این دلیل که نشون بدم گوگل هیچ وقت قابل پیشبینی نیست قصدم ارائه راهکار نبود چون هیچ کسی نمی تونه بگه گوگل در مقابل کار خاصی که روی سایت انجام میشه با همه سایت ها یکسان برخورد می کنه در بسیاری از موارد ممکن هست بر روی برخی سایت مثبت جواب بده و روی برخی دیگر منفی! اکثر مبانی سئو روی حدس و گمان هست که برخی در طول زمان تا حدی اثبات شدند برخی نه

حرف من این بود
اگر کپی بده چرا پست بی ارزش و کپی گاهی اینقدر بازدید میگیره و حتی سایت ایجاد کننده مطلب آخر لیست گوگل قرار میگیره
اگر بک لینک بده چرا برخی سایت ها با خریداری چند صد بک لینک بی کیفیت هم پنالتی نمیشند برعکس رتبشون تثبیت میشه
دنبال جواب قانع کننده برای دو سوال بالا بودم و از سایت خودم مثال زدم که خودم سئو کردم تا در جواب " شما از کارهای سئوی اون سایت خبر ندارید و این فقط دید سطحی شما از سئوی اون سایت هست " مواجه نشم.

که در جواب دلایل من با جمله " تعریف از خود در همه پست ها " نشون دادید هنوز از هر فرصتی برای تخریب بنده استفاده می کنید.

مثل پست های سابق جواب من همین هست و تغییری نمی کنه " وقتم رو برای کل کل تلف نمی کنم و اینکار رو در شان خودم نمی بینم " .

صرفا برای اینکه تهمت زدید جواب رو کامل دادم و گرنه تصمیم بر این بود دیگه جواب پست های شما رو ندم.
این آخرین پست من در رابطه با بحث ها و کل کل های شما در این انجمن خواهد بود .

موفق باشید.

mohsen.unlimited
June 30th, 2015, 22:24
در مورد استاتر من همون شب دوبار سعی کردم جوابم به پست شما رو ارسال کنم ولی انگار اینترنتم مشکل داشته .

در مورد ترجمه من کلی گفتم چون به کرار این مباحث دقیقا در سایت های خارجی هم دیدم و اکثر سئو کار های ایرانی جز کپی مطالب سئوی خارجی هیچ وقت مطلب مناسبی قرار نمیدند.
اما اگر شما جزو اون دسته نیستید من از شما بابت بحث ترجمه عذر می خوام.

در صورتی که در سئو تجربه دارید در مورد دو سوال سئو که نتونستم جوابی براشون پیدا کنم نیز کمک کنید .

حرف من این بود
اگر کپی بده چرا پست بی ارزش و کپی گاهی اینقدر بازدید میگیره و حتی سایت ایجاد کننده مطلب آخر لیست گوگل قرار میگیره
اگر بک لینک بده چرا برخی سایت ها با خریداری چند صد بک لینک بی کیفیت هم پنالتی نمیشند برعکس رتبشون تثبیت میشه
دنبال جواب قانع کننده برای دو سوال بالا بودم و از سایت خودم مثال زدم که خودم سئو کردم تا در جواب " شما از کارهای سئوی اون سایت خبر ندارید و این فقط دید سطحی شما از سئوی اون سایت هست " مواجه نشم.

دلیل این که اگر کپی بده...:
جواب: کپی به صورت قانونی بده و بهتره نشه.اما این دلیل نمیشه که رتبه نگیره! از نگاه سئو کلاه سفید، بده.از نگاه سئو کلاه خاکستری و در عمل و حقیقت(نه تئوری و حرف)، در شرایطی حتی خوبه! اما این ریسک هم داره که اگه منبع ذکر نشه، صاحب اصلی مطلب، می تونه گزارش DMCA رد کنه.

دلیل این که بک لینک بده:
اصلا سوال درست نیست! بک لینک بد نیست! فقط و فقط بک لینک خریده شده و اجاره ای بده چون گوگل گفته بده! اما این که در عمل بد هست، جواب "خیر" هست! از نگاه سئو کلاه سفید، بد هست.ولی از نگاه Gray Hat (مبتنی بر حقیقت و عمل) هم می تونه خوب هم می تونه بد باشه.اون هم در دراز مدت!

چه زمانی می تونه خوب باشه چه زمانی بد باشه؟ وقتی گوگل در مجموع ، همه بک لینک های شما رو به دید مثبت نگاه کنه.مثلا اگه 10 تا بک لینک خریدید ولی کلی لینک طبیعی دارید، احتمال خطر صفر هست.ولی وقتی اول کار شروع می کنید، روزی چند تا بک لینک با یک کیورد میخرید یا میرید از سایت هایی که همگی روی یک آی پی هستند، لینک می خرید(blog network) ، احتمال خطر خیلی بالاست(نمیگم حتما).
حالا گوگل چجوری می فهمه که چه سایتی بیشتر لینکاش طبیعیه و ...؟خیلی بحثش مفصله.من خیلی در پست های سئوروز اشاره کردم درباره متغیر ها و فاکتور های سئو و خاصیت تضریبیشون و مشروطشون.کلا Gray hat روی لبه همین میچرخه.رصد کردن الگوریتم گوگل و تغییراتش و عکس العملش در زمان های مختلف.