PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اطلاعات مهم برای سفر به دوبی

سیدرضا بازیار
June 26th, 2015, 12:57
اگه ممکنه اطلاعات مهم برای سفر به دوبی رو بهم بگید
اگه 50 میلیون داشته باشید و بخواید از دبی کالایی رو بیارید و بفروشید چی میارید؟
اگه کسی 50 میلیون لپ تاپ دست دوم بخره میتونه با قیمت مناسب در ایران بفروشه؟ (کسی بهش گیر نمیده؟)

hfiroozib
June 26th, 2015, 13:23
ببين اول ميذارن اين مقدار دلار شده از كشور خارج كني يا نه ؟!

سیدرضا بازیار
June 26th, 2015, 13:24

چند وقت پیش یه نفر رو دیدم که 50 میلیون به صرافی داد و رفت دبی (صرافی ایران بهش گفت این پول رو در صرافی دبی تحویل بگیره)

morteza1200
June 26th, 2015, 13:28
اگه کسی 50 میلیون لپ تاپ دست دوم بخره میتونه با قیمت مناسب در ایران بفروشه؟ (کسی بهش گیر نمیده؟)

سلام

این کار به هر حال قاچاق حساب میشه و ریسک های خودش رو داره و گرنه هر چیزی که از دوبی بیارید میتونید خوب بفروشید خصوصا الان که بازار ایران پر شده از گوشی های انلاک شده اپراتورها ...

بله هیچ مشکلی نیست و یکی از اشنا ها یکی دو ماه پیش نزدیک 200 میلیون تومن جنس آورد ( اقلام مصرفی )

سیدرضا بازیار
June 26th, 2015, 13:31
این کار به هر حال قاچاق حساب میشه و ریسک های خودش رو داره و گرنه هر چیزی که از دوبی بیارید میتونید خوب بفروشید خصوصا الان که بازار ایران پر شده از گوشی های انلاک شده اپراتورها ...

اگه 20 تا لپ تاپ بخرم ممکنه چه مشکلاتی برام پیش بیاد و راه حل چیه؟ (میخوام هرگز برام مشکلی پیش نیاد)

از طرفی سربازی نرفتم و باید چیکار کنم؟ (میشه از دانشگاه نامه گرفت؟ واسه سفر 2 تا 7 روزه به دبی)

hamra
June 26th, 2015, 13:36
فکر نمیکنم اجازه بدن وارد کنید . با این تعداد .
اگر سربازی نرفتید که دانشگاه میتونه اشتغال یا ... بهتون بده .

سیدرضا بازیار
June 26th, 2015, 13:39
فکر نمیکنم اجازه بدن وارد کنید . با این تعداد .
اگر سربازی نرفتید که دانشگاه میتونه اشتغال یا ... بهتون بده .
در کل هر فرد میتونه چند موبایل و لپ تاپ همراه خودش داشته باشه؟
میشه از هر کالا 3 تا دست دوم بخرم؟ (3 تا آیفون 3 تا مک بوک پرو سه تا هدفون بیتس و... که جمعا 50 میلیون بشه)
اگه از دانشگاه گواهی اشتغال بگیرم و به بهانه خرید کتاب برم (در حالی که هدف من اشتغال نبوده! فقط خرید کتاب بوده) برام مشکلی پیش نمیاد؟

morteza1200
June 26th, 2015, 13:45
اگه 20 تا لپ تاپ بخرم ممکنه چه مشکلاتی برام پیش بیاد و راه حل چیه؟ (میخوام هرگز برام مشکلی پیش نیاد)

از طرفی سربازی نرفتم و باید چیکار کنم؟ (میشه از دانشگاه نامه گرفت؟ واسه سفر 2 تا 7 روزه به دبی)

با لنج میارید

باهاشون هماهنگ میکنید که اونم هزینه داره باید حساب کتاب کنید ببینید براتون میصرفه یا خیر

اگر دانشجو هستید فکر نکنم راهی پیدا کنید مگر اینکه دوبی جای زیارتی داشته باشه !

در کل هر فرد میتونه چند موبایل و لپ تاپ همراه خودش داشته باشه؟
میشه از هر کالا 3 تا دست دوم بخرم؟ (3 تا آیفون 3 تا مک بوک پرو سه تا هدفون بیتس و... که جمعا 50 میلیون بشه)
اگه از دانشگاه گواهی اشتغال بگیرم و به بهانه خرید کتاب برم (در حالی که هدف من اشتغال نبوده! فقط خرید کتاب بوده) برام مشکلی پیش نمیاد؟

در مورد این سوالتون باید بگم یکی از دوستان بنده اتفاقا همین یک دو هفته پیش از دوبی رسید ، 3 یا 4 تا گوشی همراهش بود ، فرودگاه دوبی هیچ کاری باهاش نداشتند اما برادران مستقر در فرودگاه ایران بابت هر گوشی یک مبلغی به جیب زدند ...

سیدرضا بازیار
June 26th, 2015, 13:48
باهاشون هماهنگ میکنید که اونم هزینه داره باید حساب کتاب کنید ببینید براتون میصرفه یا خیر

چرا؟ مگه نمیصرفه؟
دوستم یه لپ تاپ 2 میلیونی رو از دوبی خریده 500تومان. دست دوم بود اما خیلی نو و تمیز بود

اگر دانشجو هستید فکر نکنم راهی پیدا کنید مگر اینکه دوبی جای زیارتی داشته باشه !
واقعا هیچ راهی نداره؟
هدف اصلی من خرید کتاب و لپ تاپ واسه دانشگاه هست. اما میخوام در کنارش تعدادی کالا بیارم و بفروشم که از این صفر ضرر نکرده باشم

در مورد این سوالتون باید بگم یکی از دوستان بنده اتفاقا همین یک دو هفته پیش از دوبی رسید ، 3 یا 4 تا گوشی همراهش بود ، فرودگاه دوبی هیچ کاری باهاش نداشتند اما برادران مستقر در فرودگاه ایران بابت هر گوشی یک مبلغی به جیب زدند ...
چقدر پول به جیب زدن؟

morteza1200
June 26th, 2015, 13:56
چرا؟ مگه نمیصرفه؟
دوستم یه لپ تاپ 2 میلیونی رو از دوبی خریده 500تومان. دست دوم بود اما خیلی نو و تمیز بود

واقعا هیچ راهی نداره؟
هدف اصلی من خرید کتاب و لپ تاپ واسه دانشگاه هست. اما میخوام در کنارش تعدادی کالا بیارم و بفروشم که از این صفر ضرر نکرده باشم

چقدر پول به جیب زدن؟

چرا میصرفه ، منظورم باید راه و چاه رو بلد باشید ...

به عنوان مثال همین دیروز خود بنده یک ipad mini wifi 32gig داشتم ، از یکی از دوستان گرفته بودم با قیمت 350 تومن که از کویت آورده بود ، فوق العاده تمیز و بدون حتی یک خش ، دیروز فروختم 600 تومن ، با اینکه قیمتش داخل ایران بالا یک تومن هست اما چون کارتون نداشت دیگه بیشتر از این نمیشد فروخت.

در مورد گوشی ها فکر کنم 300 یا 400 تومن گرفتن ازشون ( البته طرف زرنگ بوده که این مبلغ کم رو داده ، بستگی به زرنگی شما داره چون کسی که ازتون پول میگیره میزاره تو جیب خودش و براتون با خیال راحت عبور میده )

به هر حال هر چی بخواهید بیارید باید ایران به شما مجوز خروج بده ، پیگیر باشید شاید با وثیقه بشه خارج شد

mhiizadi
June 26th, 2015, 14:02
برای کشور هایی نظیر عربستان؛ عراق؛ سوریه؛ 5 میلیون تومان وثیغه توسط پلیس گذرنامه ( +10 ) دریافت میشه و برای کشور هایی نظیر ترکیه و دُبی 15 میلیون تومان .

ertebat7
June 26th, 2015, 14:13
دوست عزیز
شما اگه تجربه ندارید باید با یک نفر که تجربه داره به این شهر مراجعه کنید
باید بلد باشید از کجا و از چه اشخاصی خرید کنید و همچنین الزامات قانونی را کاملا رعایت کنید تا به مشکل دچار نشید

سیدرضا بازیار
June 26th, 2015, 14:14
برای کشور هایی نظیر عربستان؛ عراق؛ سوریه؛ 5 میلیون تومان وثیغه توسط پلیس گذرنامه ( +10 ) دریافت میشه و برای کشور هایی نظیر ترکیه و دُبی 15 میلیون تومان .
http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&siteid=25&pageid=3073
منظور از سفر نیمه علمی چیه؟
چون من میخوام برم کتاب و لپ تاپ و... واسه دانشگاه و امتحانات مایکروسافت بخرم

openz
June 26th, 2015, 14:59
دوسته عزیز 50 میلیون میشه حدود 16 هزار دلار که هیچی نیست, شما میتونی 14 هزار یورو هم ببری اونجا چنجش کنی
یورو خوبیش اینه که پولاش درشته. اسکناس 500 یورویی هم هست!! یعنی کلا 24 تا اسکناس 500 یورویی ببری بسته. اونجا هم میبری به درهم چنجش میکنی(البته فی هم میخوره که زیاد نیست)

اگه مشکل سربازی داری که اصلا دبی نرو

اما اگه سربازیت اکیه شما بر فرض 30 تا لب تاپ بیاری. هر کدوم با جعبه و ایناش حداقل 3 کیلو میشه. جمعا 90 کیلو که اگه با ماهان بخای بیای تهران 60 کیلو اضافه بار میخوری.(ماهان تا 30 کیلو بار رو اجازه میده) ماهان به ازای هر یک کیلو اضافه بار تو دبی 20 درهم میگیره یعنی 1200 درهم باید پای کانتر تو فرودگاه پیاده شی. بقیشم میای تو فرودگاه تهران. که تو فرودگاه برای لب تاپ 10 تا 12 درصد گمرک میگیرن + 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده. یعنی چیزی حدود 20 درصد از 50 میلیون تومن جنست رو باید اونجا گمرکی بدی + هزینه ترخیص کار(اگه کارت بازرگانی نداری باید ترخیص کار بگیری)
اگه خاستی بگو من چون تجربه این کار رو دارم و تو این کار دستی دارم میتونم هزینتو از دمه خونتون تا دبی و از دبی تا دمه خونتون همراه با لب تاپ ها تخمین 90 درصد بزنم

hfiroozib
June 26th, 2015, 15:02
داداشم ميتوني توضيح بدي واردات كوشي موبايل جطورياست ؟!!
هم مبادي رسمي
هم كباد غير رسمي

novinvps.com
June 26th, 2015, 15:12
با سلام
توصیه میکنم قبل از اینکه دبی برید ارز تهیه کنید و با ریال نرید
بنده در طول مدتی که زندگی میکردم بسیاری ازا یرانی ها در دبی گرفتار بودند همیشه سعی در کمک کردنشون داشتم حتی صرافی های ایرانی هم زیاد جرات نداشتند پول ایرانی چنج کنند چرا که کمتر صرافی حاضر به قبول کردند ریال بودند.
و الا هم وضع به همین شکل هست
حتما ارز داشته باشید غیر از ریال همراهتون تا گرفتار نشید
۱- چک پول بهتر قبول میکنند
۲- پول خراب شده یا خط خطی به ندرت قبول میکنند

جهت اطلاع از راه قاچاق هم فعلا از راه بندرعباس هیچ چیزی گران قیمت وارد نکنید
مرزبانی به خاطر مسائلی امنیتی مثل داعش و یا مبارزه با قاچاق به شدت در حال تفتیش لنچ ها هستند.

openz
June 26th, 2015, 15:21
داداشم ميتوني توضيح بدي واردات كوشي موبايل جطورياست ؟!!
هم مبادي رسمي
هم كباد غير رسمي

الان کتاب گمرک 94 که گرفته بودم رو نگاه کردم, گمرک گوشی مبایل 7 درصد + 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده( سال 92 یادمه گمرک گوشی 25 درصد بود بعد شد 10 درصد الان شده 7 درصد) این 7 درصد هم 4 درصدش به خاطر عوارض فرهنگی هست اون 3 درصدش دیگه نمیدونم واسه چیه!
پست قبلی خودم رو تصحیح میکنم: گمرک لب تاپ شده 15 درصد! + 9 درصد مالیات که جمعا میشه 24 درصد!
بهترین کار برای واردات گوشی از مبادی قانونی هست چون هزینش فرقی با مبادی غیرقانونی نداره. (فرد قاچاقچی حداقل برای هر گوشی که بخاد وارد کنه 150 تومن میگیره)

- - - Updated - - -

مرزبانی به خاطر مسائلی امنیتی مثل داعش و یا مبارزه با قاچاق به شدت در حال تفتیش لنچ ها هستند.

به لنج های دبی زیاد گیر نمیده. چون ایران با دبی قرداد امنیتی داره و همچنین دبی با داعش بسیار مخالفه. بیشتر رو کشورهای دیگه مثله بحرین, کویت, عربستان حساسه...

novinvps.com
June 26th, 2015, 15:45
الان کتاب گمرک 94 که گرفته بودم رو نگاه کردم, گمرک گوشی مبایل 7 درصد + 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده( سال 92 یادمه گمرک گوشی 25 درصد بود بعد شد 10 درصد الان شده 7 درصد) این 7 درصد هم 4 درصدش به خاطر عوارض فرهنگی هست اون 3 درصدش دیگه نمیدونم واسه چیه!
پست قبلی خودم رو تصحیح میکنم: گمرک لب تاپ شده 15 درصد! + 9 درصد مالیات که جمعا میشه 24 درصد!
بهترین کار برای واردات گوشی از مبادی قانونی هست چون هزینش فرقی با مبادی غیرقانونی نداره. (فرد قاچاقچی حداقل برای هر گوشی که بخاد وارد کنه 150 تومن میگیره)

- - - Updated - - -

به لنج های دبی زیاد گیر نمیده. چون ایران با دبی قرداد امنیتی داره و همچنین دبی با داعش بسیار مخالفه. بیشتر رو کشورهای دیگه مثله بحرین, کویت, عربستان حساسه...
با سلام
اختیار دارید
فقط بحث داعش و تروریست نیست
قاچاق گازوئیل و...
به شدت تفتیش میشن به طوری که خیلی ها مجبور به انداختن اجناس مثل TV و... به داخل اب میشن.
بنده هرچی لنچ مشاهده کردم در Deira همه ایرانی هرمزگان و بوشهر بودند .
اگه هم بوده باز هم اصلشون برمیگشت به ایرانی هایی که در همانجا که اصولا در جافلیه یا سطوه زندگی میکردند که در هر صورت متعلق به هموطنانمون بودند.

openz
June 26th, 2015, 15:58
بله بنده هم خیلی شنیدم که میگن طرف ناامید شده جنسشو پرت کرده تو اب. دلایل زیادی هم داره:جریمه شدن لنج, گمرک, شرکت های نامعتبر در دبی و ... یکی از اونها اینه که مثلا طرف دوربین دست دوم میاره اونجا خریده 100 هزار تومن حالا تو گمرک ایران باید گمرک یه دوربین نو رو بده که میشه مثلا 500 هزار تومن! دلیلشم خرید اجناس تقلبی و بدونه hs کده

novinvps.com
June 26th, 2015, 16:09
بله بنده هم خیلی شنیدم که میگن طرف ناامید شده جنسشو پرت کرده تو اب. دلایل زیادی هم داره:جریمه شدن لنج, گمرک, شرکت های نامعتبر در دبی و ... یکی از اونها اینه که مثلا طرف دوربین دست دوم میاره اونجا خریده 100 هزار تومن حالا تو گمرک ایران باید گمرک یه دوربین نو رو بده که میشه مثلا 500 هزار تومن! دلیلشم خرید اجناس تقلبی و بدونه hs کده

سلام مجدد
از ایران به صورت قاچاق چیزی بردن به امارات خیلی سخت و غیر ممکن بوده است به خاطر اینکه افسرهای اماراتی رشوه قبول نمیکنند
اما
از آن طرف قضیه راحتر بود از دبی به ایران جنس اوردن راحتر از مرزبانی عبور میکردند با پرداخت رشوه اجناسشون عبور میدادند . مثلا از ۱۰۰ تا lcd ۲-۳ عدد رو میدادند به خود اون مرزبانی که در حال تفتیش هست....

بنده همیشه تاسف میخوردم وقتی عرب ها چنین چیزی رو میگفتند و حقیقت هم بود و نمیشد کتمان و یا انکارش کرد.

اما الا بسیار سختر شده و قضیه کمی بهتر و فرق کرده در باب رشوه

نمیدونم ربط به تاپیک داشته باشه یا نه ولی اگه لنچی که قراره در امارات پهلو بگیره فقط کافیه فقط کافیه چند گرم تریاک یا مواد مخدر همراهش داشته باشه مساوی هست با مصادره کردن لنچ و زندان سنگین برای ناخدا و... مهم نیست از هر ملیتی باشه
امارات قوانین استاندارد و سنگینی رو داره.

xmohammadx
June 26th, 2015, 16:15
با سلا م
پیشنهاد می کنم لینک زیر رو مطالعه کنید آنچنان هم سخت نیست

http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&pageid=520

velayati
June 27th, 2015, 05:35

به نظر من این کار مقداری ریسکه

خیلی کارای دیگه میشه کرد با 50 میلیون .

سیدرضا بازیار
June 27th, 2015, 11:49
دوسته عزیز 50 میلیون میشه حدود 16 هزار دلار که هیچی نیست, شما میتونی 14 هزار یورو هم ببری اونجا چنجش کنی
یورو خوبیش اینه که پولاش درشته. اسکناس 500 یورویی هم هست!! یعنی کلا 24 تا اسکناس 500 یورویی ببری بسته. اونجا هم میبری به درهم چنجش میکنی(البته فی هم میخوره که زیاد نیست)

اگه مشکل سربازی داری که اصلا دبی نرو

اما اگه سربازیت اکیه شما بر فرض 30 تا لب تاپ بیاری. هر کدوم با جعبه و ایناش حداقل 3 کیلو میشه. جمعا 90 کیلو که اگه با ماهان بخای بیای تهران 60 کیلو اضافه بار میخوری.(ماهان تا 30 کیلو بار رو اجازه میده) ماهان به ازای هر یک کیلو اضافه بار تو دبی 20 درهم میگیره یعنی 1200 درهم باید پای کانتر تو فرودگاه پیاده شی. بقیشم میای تو فرودگاه تهران. که تو فرودگاه برای لب تاپ 10 تا 12 درصد گمرک میگیرن + 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده. یعنی چیزی حدود 20 درصد از 50 میلیون تومن جنست رو باید اونجا گمرکی بدی + هزینه ترخیص کار(اگه کارت بازرگانی نداری باید ترخیص کار بگیری)
اگه خاستی بگو من چون تجربه این کار رو دارم و تو این کار دستی دارم میتونم هزینتو از دمه خونتون تا دبی و از دبی تا دمه خونتون همراه با لب تاپ ها تخمین 90 درصد بزنم

اولین هدف من از رفتن به دوبی اینه که با کشور های دیگه کم کم آشنا بشم و در آینده بتونم باز هم از کشور خارج بشم (خیلی دوست دارم در آینده به کشور های اروپایی شاید هم آمریکایی برم...)
از طرفی هم میخوام بدونم از چه نظر کشور ما از سایر کشور ها عقب هست و چگونه ایران میتونه پیشرفت کنه
میخوام تعدادی هم مدرک از جمله مدارک مایکروسافت رو بگیرم که میخوام اونجا بتونم با کتاب ها و کلاس ها و دانشجو ها آشنا بشم
دلیل من از وارد کردن لپ تاپ این نیست که سود کنم. بلکه اینه که پول کرایه رو از این طریق در بیارم و از این سفر ضرر نکرده باشم! دلیل اصلی هم خرید برخی از کالا ها مثل شارژر خورشیدی و ردیاب ماشین و... هست که در ایران خیلی کم یافت میشه

اما مشکل من وصیقه هست. نمیدونم چیکار کنم که این سفر علمی بشه و با 5 تا 10 میلیون وصیقه بتونم خارج بشم؟

اگه بخوام از شهرستان کازرون (شیراز) برم دبی و حداکثر 14 روز اونجا بمونم در کل چقدر هزینه من میشه؟ (هزینه کرایه و هتل و غذا و...)

+ بچه های سیستان بلوچستان که سربازی نرفتن به راحتی از مرز عبور میکنن و میرن پاکستان و افغانستان. چرا کسی بهشون گیر نمیده؟

saeed1988m
December 16th, 2017, 12:11
سید جان رفتی یه ندا بده سفارش دارم :71: