PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید لپ تاپ بدون گارانتی؟!

سیدرضا بازیار
June 24th, 2015, 17:27
اگه سایت دیجیکالا رو مشاهده کنید متوجه میشید که برخی از کالا ها هرگز گارانتی نداره
http://www.digikala.com/Product/DKP-39534/Apple-MacBook-Pro-with-Retina-Display-15-MGXC2/%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%85%DA%A9-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88-15-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4-%D8%B1%D8%AA%D9%8A%D9%86%D8%A7-MGXC2
فرض کنید میخواید یه آلترابوک اپل به قیمت 8 میلیون رو بخرید. وقتی گارانتی نداره خرید اون عاقلانه هست؟
چیکار کنیم که برامون گارانتیش کنه؟

OmidX
June 24th, 2015, 17:31
اگه سایت دیجیکالا رو مشاهده کنید متوجه میشید که برخی از کالا ها هرگز گارانتی نداره
http://www.digikala.com/Product/DKP-39534/Apple-MacBook-Pro-with-Retina-Display-15-MGXC2/%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%85%DA%A9-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88-15-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4-%D8%B1%D8%AA%D9%8A%D9%86%D8%A7-MGXC2
فرض کنید میخواید یه آلترابوک اپل به قیمت 8 میلیون رو بخرید. وقتی گارانتی نداره خرید اون عاقلانه هست؟

اگر الان چند سال پیش بود بهتون میگفتم ک محصولات اپل نیازی ب گارانتی ندارند ... ولی الان با توجه ب د-ز-د-ی هایی ک از نزدیک دیدم ، بهتر هست بیمه اش کنید .

novinvps.com
June 24th, 2015, 17:32

با سلام
من شخصا تمامی لوازم الکترونیکیم در ایران بدون گارانتی خریداری میکنم . احساس میکنم هزینه برای گارانتی دادن یه چیز اضافه هست در ایران و یا اصلا وجود ندارد
به نظر شما در چه صورت یک قطعات الترونیکی خراب میشه؟
۱- اسیب فیزیکی ببینه
۲- نوسانات برق
۳- اختلال یا سوختگی قطعات

که وقتی در مفاد قراردادی گارانتی نگاهی بیاندازید اغلب نوشتند : اسیب فیزیکی و نوسانات برق یا سوختگی و... مورد قبول نیست

حالا به نظر شما دستگاه در چه صورتی دیگه خراب میشه ؟!‌

توصیه میکنم پولتون بابت گارانتی دور نریزید . به امید روزی که گارانتی رو گارانتی کنند

سیدرضا بازیار
June 24th, 2015, 17:33
چند سال پیش بود ، بهتون میگفتم ک محصولات اپل نیازی ب گارانتی ندارند ... ولی الان با توجه ب ***ی هایی ک از نزدیک دیدم ، بهتر هست بیمه اش کنید .

از کجا اون رو میشه بیمه کرد؟

میشه روی اون ردیاب فعال کرد که در صورت د زدیده شدن پیدا بشه؟

morteza1200
June 24th, 2015, 17:36

بعضی شرکت های بیمه اقدام به بیمه کردن وسایل الکترونیکی می کنند

openz
June 24th, 2015, 17:36
با سلام
من شخصا تمامی لوازم الکترونیکیم در ایران بدون گارانتی خریداری میکنم . احساس میکنم هزینه برای گارانتی دادن یه چیز اضافه هست در ایران و یا اصلا وجود ندارد
به نظر شما در چه صورت یک قطعات الترونیکی خراب میشه؟
۱- اسیب فیزیکی ببینه
۲- نوسانات برق
۳- اختلال یا سوختگی قطعات

که وقتی در مفاد قراردادی گارانتی نگاهی بیاندازید اغلب نوشتند : اسیب فیزیکی و نوسانات برق یا سوختگی و... مورد قبول نیست

حالا به نظر شما دستگاه در چه صورتی دیگه خراب میشه ؟!‌

توصیه میکنم پولتون بابت گارانتی دور نریزید . به امید روزی که گارانتی رو گارانتی کنند

دقیقا همینطوره.
گارانتی تو ایران یه مبحث بازاریابیه تا مشتری مداری.
فرض کنید که یه قطعه "x" رو میخرید و دو روز بعدش اون خراب میشه, شما اونو میبرید به شرکت گارانتی کننده اونها هم یه بررسی میکنند اگه دلشون بخاد بهت گارانتیشو میدن اگه نخان که یه دروغ الکی میگن که این قطعه توسط نواسانات برقی سوخته و اصل قطعه هیچ مشکلی نداشته! شما هم هیچ راهی جز قبول کردن حرف اونها ندارید

OmidX
June 24th, 2015, 17:37

میشه روی اون ردیاب فعال کرد که در صورت ***یده شدن پیدا بشه؟

بیمه ایران .... نیازی ب ردیاب نیست ، Find My Mac براتون اینکارو انجام میده ;)

سیدرضا بازیار
June 24th, 2015, 17:38
بیمه ایران .... نیازی ب ردیاب نیست ، Find My Mac براتون اینکارو انجام میده ;)

میشه بیشتر توضیح بدید؟
همیشه ترس من از د زدیده شدن محصولات اپل بوده و به همین دلیل اقدام به خرید نمیکردم! :d

OmidX
June 24th, 2015, 17:42
میشه بیشتر توضیح بدید؟
همیشه ترس من از د زدیده شدن محصولات اپل بوده و به همین دلیل اقدام به خرید نمیکردم! :d

حق دارید ، من یک گوشیم رو از رو دستم در حال صحبت زدن ... !! (تهران ، میرداماد) ، اما اون زمان (2008) سرویس Find My iDevice ب شکل امروزی نبود ...

الان ، شما از طریق iCloud میتونید آیفون یا آيپد تون رو لاک کنید یا حتی بصورت غیر قابل استفاده در بیارید (Lost Mode) ...

برای مک بوک پرو هم میتونید ، هاردش رو فرمت کنید ، پیام بدید ، Lost Mode و... در هر صورت هم تا آنلاین شه محلش رو ، رو نقشه دارید .

اینم بهتون بگم ، وقتی دستور از طریق iCloud بدید ، غیر قابل کنسل شدنه ، و تا مک بوک پرو شما آن شه ، فرمان اجرا میشه ، حتی اگه ۱۰ ثانیه شه ...

سیدرضا بازیار
June 24th, 2015, 17:45
حق دارید ، من یک گوشیم رو از رو دستم در حال صحبت زدن ... !! (تهران ، میرداماد) ، اما اون زمان (2008) سرویس Find My iDevice ب شکل امروزی نبود ...

الان ، شما از طریق iCloud میتونید آیفون یا آيپد تون رو لاک کنید یا حتی بصورت غیر قابل استفاده در بیارید (Lost Mode) ...

برای مک بوک پرو هم میتونید ، هاردش رو فرمت کنید ، پیام بدید ، Lost Mode و... در هر صورت هم تا آنلاین شه محلش رو ، رو نقشه دارید .

اگه اون *** سیستم رو خاموش کنه نمیشه سیستم رو ردیابی کرد؟؟؟ :(
میشه ردیاب فیزیکی در کیف لپ تاپ قرار داد؟ (چون ممکنه گوشی غیر اپل و تب لت و هدفون گران قیمت بیتس و... هم همراه اون باشه)

hostfire
June 24th, 2015, 17:49
سید کلا درگیر مستئل حاشیه ایا :d

AbtinServer
June 24th, 2015, 17:50
میشه بیشتر توضیح بدید؟

یک برنامه است برای محصولات شرکت Apple
اجراش میکنید و لوکیشن و تایم زون را تنظیم میکنید و دیگه نگرانی نخواهید داشت.

OmidX
June 24th, 2015, 17:50
اگه اون *** سیستم رو خاموش کنه نمیشه سیستم رو ردیابی کرد؟؟؟ :(
میشه ردیاب فیزیکی در کیف لپ تاپ قرار داد؟ (چون ممکنه گوشی غیر اپل و تب لت و هدفون گران قیمت بیتس و... هم همراه اون باشه)

Find My Mac رو نمیشه خاموش کرد ، مگر اینکه پسورد اپل آي دی شما رو داشته باشن ... در ضمن Find My Mac از رو پارتیشن دوم ک ب نام Recovery HD هست اقدام میکنه ، یعنی حتی اگر Macintosh HD شما فرمت شه ، بازم فرقی نمیکنه ، مگر اینکه دستگاه باز بشه و هارد کلا تعویض شه ، ک رو مک های جدید قیمت یک SSD ش فقط بالای ۲ میلیون تومنه !!

ضمنا میتونید یک Restriction فعال کنید ک برای اضافه کردن یا حذف اکانت (از جمله اپل آی دی) یا تغییر موقیت مکانی پسورد بخواد ، پسوردی ب جز پسورد اصلی !!

سیدرضا بازیار
June 24th, 2015, 17:59
Find My Mac رو نمیشه خاموش کرد ، مگر اینکه پسورد اپل آي دی شما رو داشته باشن ... در ضمن Find My Mac از رو پارتیشن دوم ک ب نام Recovery HD هست اقدام میکنه ، یعنی حتی اگر Macintosh HD شما فرمت شه ، بازم فرقی نمیکنه ، مگر اینکه دستگاه باز بشه و هارد کلا تعویض شه ، ک رو مک های جدید قیمت یک SSD ش فقط بالای ۲ میلیون تومنه !!

ضمنا میتونید یک Restriction فعال کنید ک برای اضافه کردن یا حذف اکانت (از جمله اپل آی دی) یا تغییر موقیت مکانی پسورد بخواد ، پسوردی ب جز پسورد اصلی !!

اگه طرف بعد از سرقت لپ تاپ رو خاموش کنه (معمولا لپ تاپ در حالت خاموشی سرقت میشه) نرم افزار هم غیر فعال هست دیگه؟
میشه در این حالت ردیابی کرد؟

OmidX
June 24th, 2015, 18:04
اگه طرف بعد از سرقت لپ تاپ رو خاموش کنه (معمولا لپ تاپ در حالت خاموشی سرقت میشه) نرم افزار هم غیر فعال هست دیگه؟
میشه در این حالت ردیابی کرد؟

یک تیک در icloud هست رو دیوایس مورد نظر میزنی ک تا آنلاین شد ب شما خبر بده ، در ضمن شما حتی وقتی دیوایس خاموشه میتونید از icloud حالت lost mode رو فعال کنید یا Erase کنید .

iranian-portal
June 24th, 2015, 18:28
درود

سید جان جسارتا شما که 8 میلیون تومان در این اوضاع احوال؛ پول لپ تاپ میدین دیگه نباید نگرانی از بابت سرقت شدنش داشته باشید!!!!

سرقت شد یکی دیگه تهیه می کنید :d

Kifer
June 24th, 2015, 18:56

علاقه شدید شما به فعالیت های پلیسی و اطلاعاتی دارید نه؟ :)

mohammadali3517
June 24th, 2015, 19:50
دوست عزیز گارانتی هم همچین چیز جالبی واسه محصولات اپل نیست چون فکر نکنم افراد زیادی بتونن در صورت نیاز تعمیرات کنن

سیدرضا بازیار
June 25th, 2015, 13:11
درود

سید جان جسارتا شما که 8 میلیون تومان در این اوضاع احوال؛ پول لپ تاپ میدین دیگه نباید نگرانی از بابت سرقت شدنش داشته باشید!!!!

سرقت شد یکی دیگه تهیه می کنید :d

اتفاقا پولدار نیستم و با پول 2 سال کارگری میخوام بخرم :d

علاقه شدید شما به فعالیت های پلیسی و اطلاعاتی دارید نه؟ :)
نه. از این کار ها بیزارم!
هدف من فقط یادگیری هست واسه انجام یه پروژه...