PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات تکراری ssl برای کاربران ایرانی

yastheme
June 22nd, 2015, 12:07
هر روز شرایط بد تر از دیروز !
این روز ها که همه به سمت امنیت بیشتر و استفاده از پروتکل های امن تر می روند ما مجبور هستیم به دلیل برخی تصمیم گیری های نادرست از روش های قدیمی و غیر امن تر استفاده کنیم؛ نمونه اش همین ssl !
مشکلات کندی سرعت و قطعی های ssl تمامی ندارد؛ کسی هم اصلا برایش مهم نیست! حتی در ارتباط با کاربرانمان از طریق چت آنلاین هم مشکل داریم!!
به سختی می تونیم برای سایتمان از ssl استفاده کنیم؛
اصلا شما ssl رو آزاد کنید؛ من خودم قول میدم هر روز یه نسخه کامل از اطلاعاتی که رد و بدل می کنم و بفرستم به ایمیلتون!

متن زیر؛ خبر قدیمی از سایت رادکام است که خواندن آن خالی از لطف نیست
(4 سال قبل)

کاربران و مشتریان گرامی رادکام،
غرض از تحریر این نامه، بیان سخنانی است که شاید درد دل سایر مجموعه ها و شرکت های خدمت رسان نظیر رادکام نیز باشد. این روزها هدایت کار خدمت دهی به شما، دچار مشکلات فراوانی شده است و کسب و کار آنلاین روزگار پر مشقتی را می گذراند.
گرانی افسارگسیخته، نابسامانی بازار ارز، گذر از کنار تیغ تیز تحریم های بی اثر بین المللی، مختل کردن گاه و بیگاه ارتباطات امن پادمان ssl، استفاده از شبکه اینترنت کشور در اوج کار به عنوان خوکچه آزمایشگاهی، سیاست سرگردان و گیج اینترانت داخلی موسوم به اینترنت ملی! و بسیاری مشکلات دیگر، که همه و همه معطوف به زیرساختهایی است که خدمات رادکام بر آن بنا شده است.
با همه این اوصاف، تلاش مجموعه رادکام در جهت ارتقا کیفیت خدمات و یا حداقل جلوگیری از نزول سطح کیفی آن است ولی افسوس که تزلزل زیرساختها همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد.
عالیجنابان،

متاسفانه پیگیری و حل مشکلات زیرساختی خدمات ارائه شده کاملا خارج از محدوده تاثیرگذاری رادکام قرار گرفته است چرا که این امور به وسیله سایرینی سیاست گذاری و اداره می شود که به هیچکس پاسخگو نیستند.
گرامیان،
تحمل آنچه می گذرد برای ما بسیار دشوار است. اما آنچه تحمل این همه را برای ما دشوارتر می کند، شنیدن زخم زبان ها و حرفهای کنایه دار از برخی، و تحمل تیر نفرین هایی است که از ذهن برخی دیگر می گذرد که گاه نفس کشیدن در این فضا را دشوار می کند.
خواهش من و کارکنان رادکام اینست که محدوده مسوولیتهای رادکام را در نظر بگیرید و با توجه به آن به قضاوت بپردازید.
در پایان، صمیمانه از همه شما به دلیل اینکه قادر به پیگیری و حل این مشکلات نیستیم، پوزش می خواهیم. امیدواریم، روزی فرا رسد که این مسایل تنها برگهای دفتر خاطرات را سیاه کند و در روشنی آن روزها جز شبحی مبهم در ذهن ها چیزی از این باقی نماند.

taha_2011
June 22nd, 2015, 12:09
بله واقعا بد شده...
بنده هم برای چند سایت ssl تهیه کردم که با کاهش بازدید شدیدی مواجه شدم !!!

یک سوال مهم !
چطوریه گوگل هم از ssl استفاده میکنه ولی کاربران با اون مشکلی ندارند:39:

yastheme
June 22nd, 2015, 12:16
اگر با آی پی ایران باشید ( بدون .... ) به راحتی می توانید افت سرعت شدید را در ssl گوگل نیز گاهی اوقات مشاهده کنید؛ در صورتی که با استفاده از vp .. سرعت شما گاهی تا سه برابر در گوگل افزایش خواهد داشت.
اما ظاهرا این امکان برایشان وجود دارد که بر روی برخی آی پی ها ( مثل بانک ها ) این محدودیت و مشکلات "غیر عمدی" را برطرف کنند.

iranian-portal
June 22nd, 2015, 19:12
درود

شیب تورم ملایم شده ، مشکلات آلودگی و محیط زیست حل شده ، مشکل بیکاری حل شده ، مشکل فلان و به امان هم حل شده ؛

اندکی صبر که سحر نزدیک است ، مشکل اینترنت هم حل خواهد شد.

پیشاپیش از تمام مسئولین که 7*24*365 کار می کنند سپاسگذاریم

mohsen1771
June 22nd, 2015, 19:23
اگر با آی پی ایران باشید ( بدون .... ) به راحتی می توانید افت سرعت شدید را در ssl گوگل نیز گاهی اوقات مشاهده کنید؛ در صورتی که با استفاده از vp .. سرعت شما گاهی تا سه برابر در گوگل افزایش خواهد داشت.
اما ظاهرا این امکان برایشان وجود دارد که بر روی برخی آی پی ها ( مثل بانک ها ) این محدودیت و مشکلات "غیر عمدی" را برطرف کنند.

درود،
این موضوع که با VP آنلاین میشین سرعت 3 برابر افزایش پیدا میکنه 100% قبول دارم
ssl اصلا تو ایران جواب گو نیست

openz
June 23rd, 2015, 11:09
البته به نظرم اگر از شرکت هایی که مورد تایید ایران باشن ssl دریافت کنید سرعت افت زیادی نمیکنه نمونش keynectis

yastheme
June 23rd, 2015, 13:43
من حتی اسم این شرکت را نشنیده ام ؛ حتی اگر چنین چیزی باشد باز هم عاقلانه نیست؛ معمولا برای امنیت بیشتر از سرویس دهندگان مطرح همچون comodo باید استفاده شود!
باز هم به امنیت ضربه می خورد

taha_2011
June 23rd, 2015, 13:52
من حتی اسم این شرکت را نشنیده ام ؛ حتی اگر چنین چیزی باشد باز هم عاقلانه نیست؛ معمولا برای امنیت بیشتر از سرویس دهندگان مطرح همچون comodo باید استفاده شود!

جهت اطلاع ssl سایت اینترنت بانک ملت هم از
keynectis opentrust
استفاده می کند.

Edwin
June 23rd, 2015, 14:28
یه چیزی به عنوان whitelist برای خودشون وجود داره ..

openz
June 23rd, 2015, 16:05
تمام سایتای بانک ها + پرداخت اینترنتی شاپرک از این ssl استفاده میکنند

warlock
June 23rd, 2015, 17:38
دوست های عزیز بنده یعنی میگید از ssl استفاده نکنیم ؟

iwpanel
June 23rd, 2015, 21:50
البته دوستان استفاده از اس اس ال آنچان کاهش سرعت نداره که کاربران شاکی بشند و مسئله بعدی بستگی به شرکتی هم داره که نت ازش تهیه میکنید بعضی isp ها فوق العاده جواب میده ولی در کل در ایران یک سری محدودیت هایی داره

yastheme
June 24th, 2015, 14:13
خوب همیشه که قرار نیست سایت خودمون باشه که ما بتونیم SSL تهیه کنیم !
شاید بخواهیم از یه سایت دیگه مثل Zopim یا سایت های سرویس دهنده دیگر استفاده کنیم! بهشون ایمیل بزنیم بگیم از جایی SSL تهیه کنید که مورد تایید کشور ما باشه؟
اینکه از کجا SSL بگیریم راه حل مشکل نیست؛

OmidX
June 24th, 2015, 14:20
امروز مثل اینکه مشکل حل شده ...

yastheme
June 24th, 2015, 14:50
مشکل همیشگی نیست و بعضی وقت ها اینطوری میشه؛ البته همانطور که دوستان گفتند به شرکتی که ssl از آن تهیه شده باشد نیز بستگی دارد.
مشکلاتی که مربوط به یک هفته یا یک سال اخیر نیست؛ حداقل از 4 سال پیش تا الان به همین صورته.( با اشاره به متن خبر رادکام در پست اول)

iwpanel
June 24th, 2015, 22:49
مشکل همیشگی نیست و بعضی وقت ها اینطوری میشه؛ البته همانطور که دوستان گفتند به شرکتی که ssl از آن تهیه شده باشد نیز بستگی دارد.
مشکلاتی که مربوط به یک هفته یا یک سال اخیر نیست؛ حداقل از 4 سال پیش تا الان به همین صورته.( با اشاره به متن خبر رادکام در پست اول)
ربطی به شرکت اس اس ال نداره مربوط به شرکت های زیر ساخت هست اینترنت

live
June 24th, 2015, 23:01
این قضیه ربطی به افت سایت در گوگل و در نتیجه افت رنک سایت در ااکسا داره ؟

yastheme
June 24th, 2015, 23:08
ربطی به شرکت اس اس ال نداره مربوط به شرکت های زیر ساخت هست اینترنت

بله صد در صد همین طوره؛ مشکل ما هم همین قضیه است که این مساله کاملا عمدی هست

- - - Updated - - -

این قضیه ربطی به افت سایت در گوگل و در نتیجه افت رنک سایت در ااکسا داره ؟

خیر؛