PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در Reverse MX A records (PTR)

EmRa228
August 30th, 2010, 16:53
سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات.
اینجا رو ببینید (http://bit.ly/9dFqDK)
آخرای صفحه نوشته:
ERROR: No reverse DNS (PTR) entries. The problem MX records are:
229.44.107.184.in-addr.arpa -> no reverse (PTR) detected
You should contact your ISP and ask him to add a PTR record for your ips
=======================
این Reverse MX A records (PTR) اصلا مال چی هست؟ و به چه درد می خوره؟
من الان بخوام این خطا رو درست کنم، توی DNS Zone چه رکوردی رو باید وارد کنم؟
=======================
این شبها ما رو از دعای خودتون بهره مند کنید.
باتشکر

IFACO.Net
August 30th, 2010, 18:21
سلام

از دیتاسنتر مربوطه باید بخواهید که rDNS برای آی پی شما ست کنند

EmRa228
August 31st, 2010, 14:47
اینی که گفتید چی هست؟
دست من و مدیر سرور نیست؟
الان که واسه ما تنظیم نشده چه ایرادی داره؟
نمی تونیم خودمون یه آدرس الکی بهش بدیم؟ چطوری؟ مشکلی واسش ایجاد نمیشه؟

لطف توضیحات کامل بدهید، باتشکر

Online24
August 31st, 2010, 15:03
PTR (pointer Record عمل Reverse resolve در سیستم DNS شما رو انجام میده . ( عملکرد اون هم تبدیل ip به نام که عکس عملکرد اصلی dns هستش .
داشتن اون باعث QOS ( Quality of service و مزیت های دیگری از جمله امنیت هست . ( طوری که آدرس های fake عملکردی نمیتونند داشته باشند )

راه اندازی اون به شبکه شما بستگی داره . از سرویس دهنده سوال کنید که این سرویس رو برای شما راه اندازی کنند .

IFACO.Net
August 31st, 2010, 16:30
اینی که گفتید چی هست؟
دست من و مدیر سرور نیست؟
الان که واسه ما تنظیم نشده چه ایرادی داره؟
نمی تونیم خودمون یه آدرس الکی بهش بدیم؟ چطوری؟ مشکلی واسش ایجاد نمیشه؟

لطف توضیحات کامل بدهید، باتشکر

به این مثال توجه کنید: server.your-host.com کلمه سرور HostName شما هست که باید انرا در پنل دامنه در قسمت چایلد نیم سرور بسازید و سپس در سرور به قسمت دی ان اس ستینگز سرور اضافه کنید و بعد از همه اینکارها server.your-host.com را به دیتاسنتر ارال کنید و آنها بخواهید که برای آی پی سرورتان این هاست نیم را به عنوان rDNS ست نمایند.

ضمنا کارهای که گفتم رو شما باید دقیقا انجام بدهید و مرحله آخر رو هم فقط دیتاسنتر می تواند انجام بدهد.

mamali5
September 29th, 2010, 13:58
به این مثال توجه کنید: server.your-host.com کلمه سرور HostName شما هست که باید انرا در پنل دامنه در قسمت چایلد نیم سرور بسازید و سپس در سرور به قسمت دی ان اس ستینگز سرور اضافه کنید و بعد از همه اینکارها server.your-host.com را به دیتاسنتر ارال کنید و آنها بخواهید که برای آی پی سرورتان این هاست نیم را به عنوان rDNS ست نمایند.

ضمنا کارهای که گفتم رو شما باید دقیقا انجام بدهید و مرحله آخر رو هم فقط دیتاسنتر می تواند انجام بدهد.

منظور شما از server.yuor-domain.com همون ns1 و ns2 هست؟

robot
October 9th, 2010, 09:22
دوستان من همین مشکل رو دارم !!! به هر دری زدم برطرف نشد!!! ممنون میشم راهنمایی کنید!! =((

IFACO.Net
October 9th, 2010, 12:07
دوستان من همین مشکل رو دارم !!! به هر دری زدم برطرف نشد!!! ممنون میشم راهنمایی کنید!! =((

ست کردن PTR یا همون rDNS رو دیتاسنتر روی آی پی سرور شما باید انجام بدهد و شما فقط باید اونو در سرور و پنل دامنه تون ادد کنید.

robot
October 9th, 2010, 14:03
متوجه نشدم!!!

در واقع یه چیزی مثل ns1.domin.com و ns2.domin.com بهمون میده !! ک توی که توی پنل هاستینگ و دامنه باید قرار بدیم؟؟!!

IFACO.Net
October 9th, 2010, 16:17
متوجه نشدم!!!

در واقع یه چیزی مثل ns1.domin.com و ns2.domin.com بهمون میده !! ک توی که توی پنل هاستینگ و دامنه باید قرار بدیم؟؟!!

شما یک چایلد نیم سرور Child Name Server در پنل دامنه تون مطابق با آی پی سرورتون میسازید، مثل : server.yourdomain.com (شبیه ساختن نیم سرور NameServer ) و سپس این آدرس رو به دیتاسنتر ارسال می کنید و ازشون میخواهید که این server.yourdomain.com رو به عنوان rDNS برای آی پی سرور تون ست کنند.