PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل چشم درد ، سردرد در رابطه با استفاده ی زیاد از کامپیوتر

secureconfig
June 16th, 2015, 20:33
سلام دوستان.

یک مشکل فوق العاده اساسی که افراد و خود بنده در رابطه با استفاده ی زیاد از کامپیوتر داریم ، چشم درد هست.

دوستان اگر راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کرده اند خوش حال میشوم به اشتراک گذاشته بشه.

الان هم تصمیم گرفتم برم چشم پزشکی برای عینک مخصوص کامپیوتر ، قبلا یکی اینترنتی سفارش داده بودم ولی قلابی بود. اگر به نتیجه برسم حتما اعلام خواهم کرد.

باتشکر.

hamra
June 16th, 2015, 20:35
خب تنها راهش اینکه ااستفاده از کامپیوتر و گوشی این چیزا رو کمتر کنید .
ولی اگر چشم پزشکی هم برید عینک میدن برای این موضوع ، اما سخته استفاده از عینک هاااا !

secureconfig
June 16th, 2015, 20:37
خب تنها راهش اینکه ااستفاده از کامپیوتر و گوشی این چیزا رو کمتر کنید .
ولی اگر چشم پزشکی هم برید عینک میدن برای این موضوع ، اما سخته استفاده از عینک هاااا !
مشکل اصلی اینجاست که نمیشه کمتر استفاده کرد !

Yas-Host
June 16th, 2015, 20:41
مهم طرز استفاده است.
شما هر 1 ساعت بلند شو و دوری بزن :دی
صندلی و نوع مانیتور هم مهمه

maddak
June 16th, 2015, 20:51
متناسب بودن نور مانیتور و نور محیط و بیشتر پلک زدن و کمتر خیره شدن خیلی تاثیر داره

shakib zero
June 16th, 2015, 21:00
درود

زاویه دیدتون به مانیتور ، میزان نور مانیتور ، محل قرار گیری موس و کیبورد ، نوع صندلیتون همه در این مسئله دخیل هستند !! بنده روزهایی که بیکارم تقریبا 18 ساعت پشت کامپیوتر هستم ... باید هر از گاهی بلند شید یه تابی بخورید دوباره بشینید !!

به متخصص چشم مراجعه کنید اگه چشمتون ضعیف شده باشه که براتون عینک مینویسه وقتی بهش بگید زیاد از کامپیوتر استفاده میکنید تو نسختون ذکر میکنه که شیشه مخصوص کامپیوتر باشه ...

mbytes128
June 16th, 2015, 21:01
وقتی که به مانیتور کامپیوتر نگاه می کنیم بدون اینکه متوجه بشیم تعداد پلک زدن بسیار کاهش پیدا میکنه. سعی کنید فاصلتون از مانیتور از یه حدی بیشتر نشه و بیشتر پلک بزنید. عینک مخصوص هم تاثیر نداره. سردرد هم بیشتر به خاطر عدم تحرک هست.

secureconfig
June 16th, 2015, 21:16
تمامی فرمایشات دوستان درست هست ،‌ وقتی از ظهر تا شب هستم کمتر مشکل چشم هست ولی روز هایی که از صبح تا شب هستم دیگه به حد گریه میرسم :d
-----
رفت چشم پزشکی ، گفتند باید عینک انتی رفلکس بگیری، یکی سفارش دادم شد 168ت ، از مغازه دار سوال کردم که هم عینک بزنم درست میشه مشکلم ؟ گفتند تا 2-3 ماه زمان بر هست و کم کم مشکل کمتر میشه.
امیدوارم با عینک مشکل چشم رفع بشه.

meva300
June 16th, 2015, 21:17
مهم طرز استفاده است.
صندلی و نوع مانیتور هم مهمه

احسنت همینو میخواستم بگم

البته یکم نور مانیتور رو کم کنید هم خوبه

secureconfig
June 16th, 2015, 21:27
احسنت همینو میخواستم بگم

البته یکم نور مانیتور رو کم کنید هم خوبه
منظورتون با "
شما هر 1 ساعت بلند شو و دوری بزن :دی" هست یا "صندلی و نوع مانیتور هم مهمه" ؟

- - - Updated - - -

نور صفحه نمایش رو 50٪ کردم یکمی بهتر شد.

maddak
June 16th, 2015, 22:00
تم های تیره رو هم امتحان کنید . (الان از تم unite dark روی گنوم استفاده میکنم و همه چی اوکیه )

Yas-Host
June 16th, 2015, 22:02
بنده شخصا با چراغ خاموش (شب ها) راحتم.
از ساعت 7 صبح تا 3 نصف شب هم پشت سیستم هستم.
بعضی اوقات بخاطر کمر درد مجبور به مهاجرت از روی صندلی بر روی کاناپه یا ... میشیم.
همیشه یک جا ساکن نباش شما(اگر لب تاپ هست).

یک عکس از صندلی و میز کار برام بفرست ببینم چجوریاست :دی

مطمئنم اگر لب تاپ یا سیستم هر کسی دستم باشه 1 ساعته سردرد و چشم درد سراغم میاد... (تجربه)

spsgorgan
June 16th, 2015, 22:16
دکتر به من 5 سال پیش گفت هر 1 2 ساعت به یک نقطه دور خیره بشو و بزار چشمت خودشو تنظیم کنه

reza115
June 16th, 2015, 23:09
اقا دکتر نمیخاد

10 کیلو هویج بخر

روزی 3 لیوان بخور

بعد از 1 ماه تاپیکو بالا بیار نتیجه رو بگو :دی

taha_2011
June 16th, 2015, 23:15
پشتی باراد بگیرید.

هویجم نمیخواد

:دی

jahromweb
June 16th, 2015, 23:16
دکتر به من 5 سال پیش گفت هر 1 2 ساعت به یک نقطه دور خیره بشو و بزار چشمت خودشو تنظیم کنه
سلام

این که گفتید حدود یک سال پیش دکتر به منم گفت که به نقطه دور خیره شو...
من یکم ماهیچه چشمم ضعیفه (یعنی زمانی که زیاد روی یک چیز نزدیک خیره بشم درد میگیره) یک سری تمرین ها هم داد که معمولا دکترا میدن یک سری برگه ها هست که نقاطی روی اون ها هست برای تمرکز در فاصله های مختلف هست (با نوک خودکار هم میشه...)‌ اونم خیلی بهم کمک کرد زمانی که درد میگیره معمولا چند دقیقه چشمم رو میبندم و اگر نیاز باشه همین ورزش رو انجام میدم.
نور اتاق هم مهم هست معمولا میگن سفید کامل نباشه سفید و زرد باشه (شخصا این مورد برای من خیلی مهمه!) بعد میزان نور هم همین طور مثلا الان داخل یک اتاق 3*4 هستم ۳ مهتابی داخلش هست و یک لامپ!

همین طور که دوستان گفتن نور صفحه ی مانیتور هم مهمه مثلا الان نور روی حدود ۲۰ درصده و راحت هستم باهاش....

عینک یک بار داد کلا باهاش مشکل داشتم چشمم سخت ف*** میکرد :دی

انشاالله که مشکلتون حل بشه اگر به نتیجه رسیدید حتما اطلاع بدید.

mahdi-relax
June 16th, 2015, 23:18
سعی کنید فاصله ی خودتون با مانیتور رو تا حد امکان افزایش بدید.
نور مانیتور نه باید خیلی زیاد باشه نه خیلی کم که موجب آزار چشم بشه
بعضی مانیتور ها هم کلا کیفیت مطلوب رو ندارن بهتر هست هزینه بیشتری براش صرف بشه ...

secureconfig
June 16th, 2015, 23:29
تم های تیره رو هم امتحان کنید . (الان از تم unite dark روی گنوم استفاده میکنم و همه چی اوکیه )
نور صفحه رو که کم کردم خیلی خیلی تاثیر داشت.

- - - Updated - - -

پشتی باراد بگیرید.

هویجم نمیخواد

:دی
مشکل کمر درد نیست - به صورت دراز کشیده از لب تاب استفاده میکنم.
اما اگر روزی بخوام مهاجرت کنم به میز و صندلی ، ایا باراد زیاد تاثیر میزاره ؟ امتحان کرده اید ؟

- - - Updated - - -

اقا دکتر نمیخاد

10 کیلو هویج بخر

روزی 3 لیوان بخور

بعد از 1 ماه تاپیکو بالا بیار نتیجه رو بگو :دی
اگه با همین روند پیش بره که ورشکسته میشیم :دی

sor
June 16th, 2015, 23:30
اصولا ( این رو از روی کتاب های که خوندم میگم ) البته مال خیلی وقت پیش هست

میگن هر 30 دقیقه یا 1 ساعت بلند شو یه دوری بخور . یه نرمشی کن . یه میان وعده بخور . داز بکش . با خانواده گپ بزن
میگن هر 20 دقیقه به یک نقطه دور خیره شو . کلا بی خیال مانیتور و چیز های نزدیک شو برای چند دقیقه .
میگن از نور مستقیم استفاده نکن . نور مانیتور نه زیاد و نه کم باشه . نو اتاق هم سفید خالی نباشه .
میگن همه واسایل روی میز یک رنگ نباشه ( اینو نمیدونم گفتن همش سیفید نباشه یا سیاه نباشه ، دقیقا یادم نیست ، ولی میدونم گفتن یه رنگ نباشه )
میگن مانیتور دقیقا باید جلوتون باشه و موازت با چشموتون .

دیگه روزی یه 5 - 6 لیتر اب هویچ هم بخور :دی
بجز این سعی کن محیط اتاق وسایل و ... ارگونومی کامل باشند. ( میز و صندلی خیلی مهم هست . البته برای تمامی بدن )

نظر بنده :دی

انشاا.... که مشکلتون حل بشه .

secureconfig
June 16th, 2015, 23:35
بعضی اوقات بخاطر کمر درد مجبور به مهاجرت از روی صندلی بر روی کاناپه یا ... میشیم.

مطمئنم اگر لب تاپ یا سیستم هر کسی دستم باشه 1 ساعته سردرد و چشم درد سراغم میاد... (تجربه)
روی زمین دراز کشیده از لب تاب استفاده میکنم و مشکل کمر درد ندارم - روی میز و صندلی به شدت مشکل کمر درد دارم.

- - - Updated - - -

اصولا ( این رو از روی کتاب های که خوندم میگم ) البته مال خیلی وقت پیش هست

میگن هر 30 دقیقه یا 1 ساعت بلند شو یه دوری بخور . یه نرمشی کن . یه میان وعده بخور . داز بکش . با خانواده گپ بزن
میگن هر 20 دقیقه به یک نقطه دور خیره شو . کلا بی خیال مانیتور و چیز های نزدیک شو برای چند دقیقه .
میگن از نور مستقیم استفاده نکن . نور مانیتور نه زیاد و نه کم باشه . نو اتاق هم سفید خالی نباشه .
میگن همه واسایل روی میز یک رنگ نباشه ( اینو نمیدونم گفتن همش سیفید نباشه یا سیاه نباشه ، دقیقا یادم نیست ، ولی میدونم گفتن یه رنگ نباشه )
میگن مانیتور دقیقا باید جلوتون باشه و موازت با چشموتون .

دیگه روزی یه 5 - 6 لیتر اب هویچ هم بخور :دی
بجز این سعی کن محیط اتاق وسایل و ... ارگونومی کامل باشند. ( میز و صندلی خیلی مهم هست . البته برای تمامی بدن )

نظر بنده :دی

انشاا.... که مشکلتون حل بشه .
ممنونم از نظرتون.

فقط دوستان ، الان فصل هویج هست ؟ نرم مغازه بگم هویج دارین طرف بخنده :d

sor
June 16th, 2015, 23:38

اینم حرفیه :d
اینو دیگه ما خبر نداریم

SamaN DL
June 16th, 2015, 23:45
ممنونم از نظرتون.

نه, بعد تابستون :d البته امکان داره گل خونه ایش باشه !

سرزمین
June 16th, 2015, 23:47
سلام

پیشنهاد میکنم در مورد چشمتون به هیچ وجه به مانیتور به صورت طولانی مدت خیره نشید پلک بزنید و حداکثر 40 دقیقه یکبار 3 دقیقه یا بیشتر چشمتون رو کاملاً ببندید و باز نکنید و بعد به یک نقطع دور نگاه کنید البته این طوری که شما میفرمایید طبیعیه که چشم آسیب ببینه اما مانیتورتون اگر روکش مات نداره و از صفحه نمایش خوبی استفاده نشده تعویض کنید.

در مورد کمر دردتون از میز و صندلی استاندارد برای موضوع کمر دردتون استفاده کنید صندلی باید طوری تنظیم باشه که ماس با صندلی در یک راستا قرار بگیره یعنی دست شما در هنگام کار با ماس و یا کیبورد خم نشه
چشم و هر عضو دیگر بدن بسیار بار ارزش تر از کامیپوتر و دنیای داخل آن است به یاد داشته باشید.

jahromweb
June 17th, 2015, 01:23

سلام
فکر کنم این مورد خودش مشکلاتی درست کنه... (هرچند گاهی خودمم همین کار رو میکنم مثل همین الان : دی )

meva300
June 17th, 2015, 01:28
منظورتون با "

" هست یا "صندلی و نوع مانیتور هم مهمه" ؟

- - - Updated - - -

هر 1 ساعت بلند شو و دوری بزن :)

iraniscript
June 17th, 2015, 01:33
سلام دوستان.

یک مشکل فوق العاده اساسی که افراد و خود بنده در رابطه با استفاده ی زیاد از کامپیوتر داریم ، چشم درد هست.

دوستان اگر راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کرده اند خوش حال میشوم به اشتراک گذاشته بشه.

الان هم تصمیم گرفتم برم چشم پزشکی برای عینک مخصوص کامپیوتر ، قبلا یکی اینترنتی سفارش داده بودم ولی قلابی بود. اگر به نتیجه برسم حتما اعلام خواهم کرد.

باتشکر.

سلام

من خودم کارم با کامپیوتر زیاده دکتر هم رفتم عینک داد ضد اشعه اما بازم چشام درد میگیره :d

Abolijoon
June 17th, 2015, 02:05

دکتر کدوم صندلی رو پیشنهاد میکنید؟ :دی

vp_server
June 17th, 2015, 02:38
این مشکل بیشتر در تکنولوژی صفحه نمایش قدیم وجود دارد.
ساعت ها اگر به retina خیره شوید کوچکترین مشکلی ایجاد نمی شود.
تنها سعی نمایید زاوبه نشستن را تنظیم نمایید.
متاسفانه مشکلات در ناحیه کمر و ستون فقرات در دراز مدت نمایان می شود و اگر مراقبت نباشد در سال های آتی کاربران پر کار انجمن با ویلچر در انجمن های پزشکی فعالیت می نمایند و در آنجا دور هم جمع خواهند شد

لطفا این مسائل را جدی بگیرید...

hostorder
June 17th, 2015, 02:57
من دو بار چشمم رو عمل کردم و واسه همین هم معافیت گرفتم(خخخخ معافیت دارم) دکترم میگفت چشم رو ضعیف نمیکنه فقط باید بین هر یک ساعت چشمات رو باز و بسته گنی یک دوری بزنی چارش همینه

secureconfig
June 17th, 2015, 03:39
این مشکل بیشتر در تکنولوژی صفحه نمایش قدیم وجود دارد.
ساعت ها اگر به retina خیره شوید کوچکترین مشکلی ایجاد نمی شود.
تنها سعی نمایید زاوبه نشستن را تنظیم نمایید.
متاسفانه مشکلات در ناحیه کمر و ستون فقرات در دراز مدت نمایان می شود و اگر مراقبت نباشد در سال های آتی کاربران پر کار انجمن با ویلچر در انجمن های پزشکی فعالیت می نمایند و در آنجا دور هم جمع خواهند شد

لطفا این مسائل را جدی بگیرید...
سلام.

پس باید به فکر یک مک بوک رتینا باشم :دی
-----
چطور زاویه ی نشتن باید تنظیم بشه ؟ منظورم اینه که بهترین نحو نشتن چطوریه؟
-----
چطور میشه از مشکلات کمر درد جلوگیری کرد ؟

من فکر میکردم چون راست روی زمین دراز کشیدم مشکلی از بابت کمر پیش نمیاد ...

besthosti.com
June 17th, 2015, 03:54
شما هر 15 دقیقه سعی کنید که حداقل یک دقیقه به یک نقطه دور خیره شید و سعی کنید که احزار اون منطقه دیدتون رو تجزیه کنید از هم دیگه. این باعث جلوگیری از تبنیلی و ضعیف شدن بینایی میشه.

da6276
June 17th, 2015, 04:07
موردی که برای بنده هم اتفاق افتاد شاید باور راهکارش سخت باشه ، مدتی بود که یسره سردرد میشدم و خودم هم میدونستم از تماشای زیاد صفحه نمایش هست برای همین لپتاپ رو کلا عوض کردم و یک لپتاپ با صفحه نمایش عالی تهیه کردم ، سردردا یکم کمتر شد ولی از بین نرفت ، بعد از مدتی متوجه شدم نشستنم جلوی مانیتور اشتباه هست و باعث میشه زاویه مناسبی با صفحه نمایش نداشته باشم و چشمام باید زحمت بیشتری متحمل بشن تا بهش مسلط باشم.
از وقتی طرز نشستنم رو درست کردم خبری از سردرد نیست ، البته به خودمم بیشتر استراحت میدم و بیشتر از یک ساعت کار مداوم نمیکنم.
با ارزوی سلامتی برای شما همکار گرامی

vp_server
June 17th, 2015, 04:31
سلام.

پس باید به فکر یک مک بوک رتینا باشم :دی
-----
چطور زاویه ی نشتن باید تنظیم بشه ؟ منظورم اینه که بهترین نحو نشتن چطوریه؟
-----
چطور میشه از مشکلات کمر درد جلوگیری کرد ؟

من فکر میکردم چون راست روی زمین دراز کشیدم مشکلی از بابت کمر پیش نمیاد ...
خیر , الزاما نیاز به مک بوک ندارید.
در لپ تاپ های جدید نیز تا حد زیادی این مورد رفع شده است.
تصویر زیر را مشاهده نمایید

http://up.vbiran.ir/uploads/40830143449967814445_7b1c707616978ed6a3658a34bef9e bae.jpg

در هر کار و حرفه ای وسایل و تجهیزات مناسب باید تهیه شود و عدم استفاده از آن باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری می شود.
البته این مورد در کار با کامپیوتر به صورت دراز مدت , دیرتر نمایان می شود
درست نشستن و استفاده صحیح از ابزار را سعی نمایید تمرین کنید و به روش صحیح عادت کنید تا به صورت default در حافظه شما ذخیره شود
در غیر این صورت ترک عادات اشتباه بسیار دشوار می باشد

secureconfig
June 17th, 2015, 08:41
خیر , الزاما نیاز به مک بوک ندارید.
در لپ تاپ های جدید نیز تا حد زیادی این مورد رفع شده است.
تصویر زیر را مشاهده نمایید

http://up.vbiran.ir/uploads/40830143449967814445_7b1c707616978ed6a3658a34bef9e bae.jpg

در هر کار و حرفه ای وسایل و تجهیزات مناسب باید تهیه شود و عدم استفاده از آن باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری می شود.
البته این مورد در کار با کامپیوتر به صورت دراز مدت , دیرتر نمایان می شود
درست نشستن و استفاده صحیح از ابزار را سعی نمایید تمرین کنید و به روش صحیح عادت کنید تا به صورت default در حافظه شما ذخیره شود
در غیر این صورت ترک عادات اشتباه بسیار دشوار می باشد
ممنونم. اگر ممکنه لطفا برای شتن جلوی لب تاب هم یک عکس بدید.
چون من روی میز که میزارم لب تاب رو دیگه کیبورد پایین نیست و دست هام درد میگیره وقتی که باید دراز کنم ...

jahromweb
June 17th, 2015, 10:10
ممنونم. اگر ممکنه لطفا برای شتن جلوی لب تاب هم یک عکس بدید.
چون من روی میز که میزارم لب تاب رو دیگه کیبورد پایین نیست و دست هام درد میگیره وقتی که باید دراز کنم ...
سلام
شخصا این مشکل رو داشتم تنها راه خرید میز لپتاپ و یا کیبورد جدا هست...
میز لپتاپ به علت شیبی که داره این مشکل رو حل میکنه...

secureconfig
June 17th, 2015, 11:15
سلام
شخصا این مشکل رو داشتم تنها راه خرید میز لپتاپ و یا کیبورد جدا هست...
میز لپتاپ به علت شیبی که داره این مشکل رو حل میکنه...
سلام.
لطفا یک عکس از میز لپ تاپت بزار توی تاپیک :d

jahromweb
June 17th, 2015, 11:38
سلام.
لطفا یک عکس از میز لپ تاپت بزار توی تاپیک :d

خریدی بگو منم بخرم :d:
http://niazejahan.net/6453/%D9%85%DB%8C%D8%B2-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-protable.html

novinvps.com
June 17th, 2015, 12:05
سلام دوستان.

باتشکر.
سلام
من این مشکل رو مواجه شده بودم لبتاب های زیادی رو هم عوض کردم حتی سری n asus که دارای پانل ips بوده و...
چشم درد و سردرد بسیار اذیتم میکرد تا اینکه یک عدد مک بوک پرو رتینا خریداری کردم . مشکلم واقعا حل شد.

nader_star
June 17th, 2015, 14:46
هر 1 2 ساعت بعد از کار با کامیپوتر
چشمتون رو از روی مانیتور بر دارید و به یه نقطه دور خیره بشید
اینکار خیلی موثر هست
متاسفانه ما خانوادگی میگرن داریم و به خاطر کامپیوتر باید عینک هم بزنم و رو این موارد خیلی سئوال از دکترا و افراد دیگه کردم
راه حل مشخصی نداره و فقط باید کاری کنید که چشماتون تنبل نشه
به نقاط دور خیره بشید چند ساعت یه بار
موفق باشید

da6276
June 17th, 2015, 14:49
خریدی بگو منم بخرم :d:
http://niazejahan.net/6453/%D9%85%DB%8C%D8%B2-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-protable.html
عجب چیزیه ، من الان یدونه رو سفارش دادم.
انشالله به دستم برسه توی همین تاپیک اطلاع رسانی میکنم.

!MihanIt!
June 17th, 2015, 14:49
فقط مشکل شما نیست من تو تابستان ها هم آلرژی دارم و هم این مشکل کامپیوتر هم میاد رو هم چشم مثل زامبیا قرمز میشه ( یاسین میدونه:|شروع میکنم به چرت و پرت گفتن )
بهترین کار اینه ساکن نباشید 30 دقیقه یکبار بلند شید یک کاری کنید ...

gholamkale
June 17th, 2015, 16:32
دوست عزیز آخه این چه تاپیکیه؟ تقریبا 4سال از آخرین چشم درد و قرمزی چشمم میگذره دیروز که این تاپیک رو دیدم همین الان چشمام درد میکنه و عجیب قرمز شده
همش تقصیر توئه :66:

به نظر من راهکار مناسب اینه که از مانیتور های led بجای crt استفاده کنید بعد هر دوساعت، نیم ساعت برید بیرون چرخی بزنید نه اینکه از جلو مانیتور بلند شید برید جلو تلویزیون سومین مورد خواب مناسب داشته باشید یه هفته قید دانلود شبانه رو بزن خوب بخواب

ParsWebIT
June 17th, 2015, 16:33
من چندین ماه هست این کارو کردم

f.lux fixes this: it makes the color of your computer's display adapt to the time of day, warm at night and like sunlight during the day
https://justgetflux.com/

xwoman2
June 17th, 2015, 21:03
دوست عزیز در جایی خوندم که باز بودن بیش از حد چشم ها و پلک نزدن باعث میشه که آب چشم خشک بشه.از این رو درد میگیره چشم ها.خوب موقعی که ادم با کامپیوتر کار میکنه خیلی کم پلک میزنه.برای همین به کسایی که با کامپیوتر زیاد کار میکنن توصیه کرده بود که چربی بیشتر استفاده کنن.

novinvps.com
June 17th, 2015, 21:06
دوست عزیز در جایی خوندم که باز بودن بیش از حد چشم ها و پلک نزدن باعث میشه که آب چشم خشک بشه.از این رو درد میگیره چشم ها.خوب موقعی که ادم با کامپیوتر کار میکنه خیلی کم پلک میزنه.برای همین به کسایی که با کامپیوتر زیاد کار میکنن توصیه کرده بود که چربی بیشتر استفاده کنن.

سلام
درسته
و نتیجش ضعیف شدن چشمه

iraniserver.ir
June 18th, 2015, 16:11
منظورتون با "
" هست یا "صندلی و نوع مانیتور هم مهمه" ؟

- - - updated - - -

با سلام

منظور ایشون اینکه همش به صورت مداوم به کامپیوتر خیره نشو و هر چند ساعت یک بار یک دوری بزن آبی بخور بعد دوباره بیا بقیه کار رو انجام بده

در نظر داشته باشید مانیتور lcd , led هم تعصیر داره

من هم همش پشت کامپیوترم ولی این کار رو میکنم تا حالا هم خداروشکر به مشکلی بر نخوردم

jahromweb
June 18th, 2015, 16:22
عجب چیزیه ، من الان یدونه رو سفارش دادم.
انشالله به دستم برسه توی همین تاپیک اطلاع رسانی میکنم.
سلام
حتما اطلاع بدید منم سفارش بدم
ممنون

پ.ن : راستی یک مدل دیگه هم توی سایت هست بهتره قیمتش حدود 107 هست فکر کنم ...

shahinmq
June 18th, 2015, 16:22
سلام.

بنده هم به دلیل استفاده ی زیاد از کامپیوتر و گوشی موبایل غیر ممکنه روزی پشت و روی سرم در حد خیلی زیاد درد نگیره ، حتی پلک سمت راست هم کمی افتادگی پیدا کرده.

سر درد ها به گونه ای بود که مجبور بودم برای کاهش درد از کدئین استفاده کنم.

به پزشک مراجعه کردم ، خداروشکر چشمم ضعیف نبود ولی یک ژل (شبیه به قطره)به اسم OFTAGEL معرفی کرد و گفت زمانی که پشت سیستم نشستی هر نیم الی یک ساعت یکبار یک قطره در چشمت بریز.

کار این ژل تولید اشک درون چشم هستش ولی در اوایل استفاده چشم به شدت میسوزه.

درضمن حتما زمانی که نور اتاق شما زیاد است نور صفحه را بیشتر و در زمان شب که نور کمتر است ، نور صفحه را کمتر کنید.

توصیه می کنم این ژل را تهیه کنید : oftagel 2.5 mg/g

http://www.docsimon.com/article/oftagel-eye-gel-10g

Nomix
June 18th, 2015, 20:46
این جور مشکلات معمولا خیلی شایع هست برای کسانی که خیلی با کامپیوتر کار میکنند
بشاید هترین راه کم تر کردن استفاده از کامپیوتر هست
و همچین کلا بهتر برای درمان هرگونه مشکل فقط به پزشک مراجعه کنید .

secureconfig
June 18th, 2015, 23:52
سلام.

امشب عینک رو تحویل گرفتم. تا الان که مشکل خاصی نبوده و حس میکنم یکمی بهتر شده وضعیت.
تا چند روز دیگه اثرش مشخص میشه :d

da6276
June 20th, 2015, 17:21
من این میز لپتاپ رو تحویل گرفتم و الان دارم استفاده میکنم ، بهترین مدلش که کول پد فندار قابل جدا شدن داره رو سفارش دادم.
طی تستی که انجام دادم تقریبا همه جا تونستم تنظیمش کنم و به لپتاپم بسیار مسلط بودم ، تنها حالتی که نتونستم ازش استفاده کنم حالت نشسته روی زمین بود که کمترین ارتفاع پایه میز بالاتر از خودم قرار گرفت و باید دستام رو بالا بیارم تا بتونم باهاش کار کنم ، البته حالت نشسته فقط برای تست بود و زیادم مهم نیست.
روی مبل و روی تخت خواب و روی صندلی جک دار بسیار عالی هست.
این مدل که من گرفتم کولپدش قابل جدا شدن داره و میشه بصورت مجرا روی میز ازش استفاده کرد ، همچنین روی خود پایه مخصوصش هم ارکونومی خوبی دره و قسمت کولپد زیر لپتاپ قابلیت چرخش 360 درجه داره و شیب لپتاپ هم به میزان لازم قابل تنظیم است.
فن های زیر کول پد هم کیفیت خوبی داره و کاملا بیصدا کار میکنه.
کیفیت ساخت قطعات استفاده شده هم خوب هست ، قسمت پایه از فلز ساخته شده (المینیوم نیست) ، قسمت مخصوص موس و قسمت کولپد از پلاستیک ساخته شده ولی کیفیت پلاستیک استفاده شده مرغوب هست ولی اگر از چوب یا الومینیوم استفاده میشد خیلی بهتر بود ، البته هزینه تمام شده هم فاکتور مهمی هست که به نظر من ارزش داشت الومینیوم میبود و هزینشو پرداخت میکردم.
کلا میز خوبی هست و بنده ازش راضی هستم.

MagicVps.Com
June 21st, 2015, 00:10
سلام
فکر کنم این مورد خودش مشکلاتی درست کنه... (هرچند گاهی خودمم همین کار رو میکنم مثل همین الان : دی )

نور صفحه رو که کم کردم خیلی خیلی تاثیر داشت.

- - - Updated - - -

اما اگر روزی بخوام مهاجرت کنم به میز و صندلی ، ایا باراد زیاد تاثیر میزاره ؟ امتحان کرده اید ؟

- - - Updated - - -

اگه با همین روند پیش بره که ورشکسته میشیم :دی

سلام یک تجربه بسیار بد بگم در مورد حالت دراز کشیده کار کردن

من خونه را تغیر دادم و بعداز اساس کشی دیگه دیگه میز کامپیوتر که قدیمی شده بود با خودم نبردم و گفتم توی خونه جدید یکی میگرم دیگه در گیر کارهای جابجایی و چیدن وسایل و تنبلی خلاصه حدود 4 یا 5 ماه طول کشید ما بصورت دراز کشیده کار میکردم توی این مدت کم کم یکی از دستام داشت حالت سر شدن به خودش میگرفت از نوک انگشت کوچیکیه شورع شد و تا بصورت کامل به انگشت وسطی رسید یعنی 3تا از انگشتهای یکی از دستام بصورت کاملا اصلا هیچ گونه حسی نداشتن انگشتهاش و طوری شده بود که من با اون دست حتی نمیتونستم کلید ماشین بچرخونم و استارت بزنم یا با کلید قفل در باز کنم باید با اون یکی دستم این کار انجام میدادم فقط بصورت یک دست ثابت شده بود و کلا انشگشتهاش هیچ گونه حسی نداشت نمیتوانستم انگشت خم کنم و حتی یک بشقاب نگر دارم و عملا دستم انگشتهاش داشت فلج میشد بدلیل اینکه من قند داشتم فکرمیکردم اول از قندم هست که به دستم کشیده شده ولی خوشبختانه بعداز اینکه میز تهیه کردم و بعداز حدود 1 ماه کم کم خدا را شکر شروع به خوب شدن کرد یادم که می افتد وحشتناک ترین کابوسم بود چون واقعا داشتم یک دستم از دست میدادم بدون اینکه بدونم بخاطر این دلیل هست

در مورد استفاده از مانیتور و چشم درد و سر درد مانتیور خیلی شرط هست من یک زمانی حدود 15 ساعت پای کامپیوتر مینشستم و فقط برای غدا خوردن و رفع حاجت از جام بلند میشدم و دیگه تکون نمیخوردم از جام ولی هیچ وقت چشمام درد نگرفت و سر درد نگرفتم که فکرمیکنم دلیل اصلیش استفاده از مانتیورهای led بودش حدود 10/11 سال پیش حدود 400 تومن خریده بودم اون زمان تازه امده بود
در ضمن من از عینک استفاده میکنم و چشمام حدود 4.5 هست هر کدومش شمارش

البته تاوان این کار هم دادم کمر درد شدیدی گرفتم الان بطور یکه 10 دقیقه سر پا باشم انگاری سیخ توی کمرم میکنند یا اینکه یکم نشسته باشم روی زمین وحشتناک کمرم درد میگره

hamedmj
June 21st, 2015, 00:25
بزرگترین معضل برای من فعلا استفاده از عینک هست :|

بدون عینک لغات تار دیده میشن، با عینک هم اذیت میشم :| ( چشمام 1.5 هست )

اصلا دیونه کننده هست این مورد!

کسی تجربه این رو داره؟

- - - Updated - - -

من این میز لپتاپ رو تحویل گرفتم و الان دارم استفاده میکنم ، بهترین مدلش که کول پد فندار قابل جدا شدن داره رو سفارش دادم.
طی تستی که انجام دادم تقریبا همه جا تونستم تنظیمش کنم و به لپتاپم بسیار مسلط بودم ، تنها حالتی که نتونستم ازش استفاده کنم حالت نشسته روی زمین بود که کمترین ارتفاع پایه میز بالاتر از خودم قرار گرفت و باید دستام رو بالا بیارم تا بتونم باهاش کار کنم ، البته حالت نشسته فقط برای تست بود و زیادم مهم نیست.
این مدل که من گرفتم کولپدش قابل جدا شدن داره و میشه بصورت مجرا روی میز ازش استفاده کرد ، همچنین روی خود پایه مخصوصش هم ارکونومی خوبی دره و قسمت کولپد زیر لپتاپ قابلیت چرخش 360 درجه داره و شیب لپتاپ هم به میزان لازم قابل تنظیم است.
کیفیت ساخت قطعات استفاده شده هم خوب هست ، قسمت پایه از فلز ساخته شده (المینیوم نیست) ، قسمت مخصوص موس و قسمت کولپد از پلاستیک ساخته شده ولی کیفیت پلاستیک استفاده شده مرغوب هست ولی اگر از چوب یا الومینیوم استفاده میشد خیلی بهتر بود ، البته هزینه تمام شده هم فاکتور مهمی هست که به نظر من ارزش داشت الومینیوم میبود و هزینشو پرداخت میکردم.

از کجا خریدید؟
دی جی کالا که چیزی نداشت :|

تهران...

jahromweb
June 21st, 2015, 00:30
باسلام

از این که توضیح دادید متشکرم.
فن کول پد به چه چیزی متصل میشود؟ usb؟ یک usb یا دوتا؟
سرعت مناسب است؟ تاثیر دارد یا خیر؟

چون یک لول پد داشتم کلا تاثیر نداشت و سرعت کم بود به یک اداپتور جدا هم وصل کردم سرعت خوب شد ولی متاسفانه بعد از چند روز سوخت : دی

isn
June 21st, 2015, 00:53
یک برنامه مفید وجود دارد

اگر اشتباه نکنم تو اسمش f.lux داشت

نور صفحه رو خیلی جالب تنظیم می کنه ( امتحانش خالی از لطف نیست )

da6276
June 21st, 2015, 01:39

من خونه را تغیر دادم و بعداز اساس کشی دیگه دیگه میز کامپیوتر که قدیمی شده بود با خودم نبردم و گفتم توی خونه جدید یکی میگرم دیگه در گیر کارهای جابجایی و چیدن وسایل و تنبلی خلاصه حدود 4 یا 5 ماه طول کشید ما بصورت دراز کشیده کار میکردم توی این مدت کم کم یکی از دستام داشت حالت سر شدن به خودش میگرفت از نوک انگشت کوچیکیه شورع شد و تا بصورت کامل به انگشت وسطی رسید یعنی 3تا از انگشتهای یکی از دستام بصورت کاملا اصلا هیچ گونه حسی نداشتن انگشتهاش و طوری شده بود که من با اون دست حتی نمیتونستم کلید ماشین بچرخونم و استارت بزنم یا با کلید قفل در باز کنم باید با اون یکی دستم این کار انجام میدادم فقط بصورت یک دست ثابت شده بود و کلا انشگشتهاش هیچ گونه حسی نداشت نمیتوانستم انگشت خم کنم و حتی یک بشقاب نگر دارم و عملا دستم انگشتهاش داشت فلج میشد بدلیل اینکه من قند داشتم فکرمیکردم اول از قندم هست که به دستم کشیده شده ولی خوشبختانه بعداز اینکه میز تهیه کردم و بعداز حدود 1 ماه کم کم خدا را شکر شروع به خوب شدن کرد یادم که می افتد وحشتناک ترین کابوسم بود چون واقعا داشتم یک دستم از دست میدادم بدون اینکه بدونم بخاطر این دلیل هست

در مورد استفاده از مانیتور و چشم درد و سر درد مانتیور خیلی شرط هست من یک زمانی حدود 15 ساعت پای کامپیوتر مینشستم و فقط برای غدا خوردن و رفع حاجت از جام بلند میشدم و دیگه تکون نمیخوردم از جام ولی هیچ وقت چشمام درد نگرفت و سر درد نگرفتم که فکرمیکنم دلیل اصلیش استفاده از مانتیورهای led بودش حدود 10/11 سال پیش حدود 400 تومن خریده بودم اون زمان تازه امده بود

البته تاوان این کار هم دادم کمر درد شدیدی گرفتم الان بطور یکه 10 دقیقه سر پا باشم انگاری سیخ توی کمرم میکنند یا اینکه یکم نشسته باشم روی زمین وحشتناک کمرم درد میگره
جناب کیانی سعی کنید بیشتر استراحت کنید.
انشالله بهتر بشید.

- - - Updated - - -

بزرگترین معضل برای من فعلا استفاده از عینک هست :|

بدون عینک لغات تار دیده میشن، با عینک هم اذیت میشم :| ( چشمام 1.5 هست )

اصلا دیونه کننده هست این مورد!

کسی تجربه این رو داره؟

- - - Updated - - -

از کجا خریدید؟
دی جی کالا که چیزی نداشت :|

تهران...
دی جی کالا نداره ، من از اینجا (http://niazejahan.net/8477)گرفتم.

- - - Updated - - -

باسلام

از این که توضیح دادید متشکرم.
فن کول پد به چه چیزی متصل میشود؟ usb؟ یک usb یا دوتا؟
سرعت مناسب است؟ تاثیر دارد یا خیر؟

چون یک لول پد داشتم کلا تاثیر نداشت و سرعت کم بود به یک اداپتور جدا هم وصل کردم سرعت خوب شد ولی متاسفانه بعد از چند روز سوخت : دی
خواهش میکنم.
هر دوتا فن به یک سیم اتصال داره و به usb وصل میشه.
سرعتش برای کول پد مناسب است ، البته برای من کارایی نداره چون قسمت زیر لپتاپم که برای هواکش تعبیه شده روی فن ها نمیفته و عملا فن ها نمیتونن نقش تهویه رو بازی کنن.

Yas-Host
June 21st, 2015, 09:21

نتیجه دکتر رفتن و .... چه شد ؟

farshad_club
June 21st, 2015, 11:28
بهترین راه برای جلو گیری از خستگی چشم

نور مانیتور رو کم کنید تا حد ممکن و این که هر یه ساعت یه بار به یه جای دور خیره بشید اینطوری چشمات ضعیف نمیشه

OmidX
June 21st, 2015, 11:34
برای جلوگیری از خستگی چشم از f.lux استفاده کنید .

https://justgetflux.com

Yas-Host
June 21st, 2015, 11:51
برای جلوگیری از خستگی چشم از f.lux استفاده کنید .

https://justgetflux.com

پیشنهاد میکنم به کسی پیشنهاد نکنید.

بعد از تنظیم شدیدا چشم درد اومد سراغم!

OmidX
June 21st, 2015, 12:01
پیشنهاد میکنم به کسی پیشنهاد نکنید.

بعد از تنظیم شدیدا چشم درد اومد سراغم!

البته من رو مک استفاده میکنم ... الان یکسال هم بیشتره ...

مانیتور من خودش نور صفحه رو تنظیم میکنه ، این نرم افزار هم میاد و میزان کالیبره بودن تصویر رو با توجه ب موقعیت خورشید و مکان جغرافیایی شما تغییر میده ...

مک Location Detection داره و یکسری سرویس ها رو بر اساس Location کاربر ران میکنه ، این نرم افزار هم از همین سرویس ها استفاده میکنه ، خوبیش اینه ک من وقتایی ک تو خونه ام یک طول و عرض جغرافیایی رو بهش میده ، وقتایی ک بیرونم یا کتابخونه ام و... طول و عرض جدید رو با location service در میاره ، برای همین همیشه تصویرم هم از نظر میزان روشنایی و هم از نظر کالیبره بودن OK ه .

اما شما رو ویندوز باید بعد از نصب بصورت دستی طول و عرض جغرافیای دقیق موقعیت خودتون رو بهش بدید ، میتونید از گوگل مپ برای این مورد استفاده کنید ... باید درست تنظیم بشه ، و اگرنه تصویر شما ب قرمزی یا زردی میزنه .

MagicVps.Com
June 21st, 2015, 23:53
نتیجه دکتر رفتن و .... چه شد ؟

والله برای کمر دردم رفتم برام ام ای ار نوشت دکتر که انجام بدم با ام ارا ی قشنگ وضعیت مشخص میشه که چی شده ولی متاسفانه پیگر نشدم و تنبلی کردم

novinvps.com
June 22nd, 2015, 00:11
البته من رو مک استفاده میکنم ... الان یکسال هم بیشتره ...

مانیتور من خودش نور صفحه رو تنظیم میکنه ، این نرم افزار هم میاد و میزان کالیبره بودن تصویر رو با توجه ب موقعیت خورشید و مکان جغرافیایی شما تغییر میده ...

مک Location Detection داره و یکسری سرویس ها رو بر اساس Location کاربر ران میکنه ، این نرم افزار هم از همین سرویس ها استفاده میکنه ، خوبیش اینه ک من وقتایی ک تو خونه ام یک طول و عرض جغرافیایی رو بهش میده ، وقتایی ک بیرونم یا کتابخونه ام و... طول و عرض جدید رو با location service در میاره ، برای همین همیشه تصویرم هم از نظر میزان روشنایی و هم از نظر کالیبره بودن OK ه .

اما شما رو ویندوز باید بعد از نصب بصورت دستی طول و عرض جغرافیای دقیق موقعیت خودتون رو بهش بدید ، میتونید از گوگل مپ برای این مورد استفاده کنید ... باید درست تنظیم بشه ، و اگرنه تصویر شما ب قرمزی یا زردی میزنه .

سلام
در صورتی که از مک بوک رتینا سری pro استفاده کنید ونه سری airکه رتینا نیستند. رتینا بهترین هست به نظرم برای چشم
برای من که بدون هیچ نرم افزار جانبی به شخصه مشکلم واقعا حل کرد

OmidX
June 22nd, 2015, 12:22
سلام
در صورتی که از مک بوک رتینا سری pro استفاده کنید ونه سری airکه رتینا نیستند. رتینا بهترین هست به نظرم برای چشم
برای من که بدون هیچ نرم افزار جانبی به شخصه مشکلم واقعا حل کرد

منم از رتینا ۱۵ اینچ استفاده میکنم ، ب شما توصیه میکنم حتما اون نرم افزار رو نصب کنید ، بعد نصب شاید فک کنید تفاوت محسوس هست ، ولی اینطوری نیست .

secureconfig
July 8th, 2015, 20:57
سلام.

حدود ۲ هفته ای میشه که یک مک بوک پرو رتینا خریدم.
همونطور که دوستان گفتند واقعا عالی هست ، توی این ۲ هفته اصلا چشم درد نداشتم.
شدیدا توصیه میکنم :d

kool
July 8th, 2015, 21:29
سلام
مانیتور سیستم خودش خیلی فرق میکنه. تنظیم بودنش مهم هست. میز 80 سانت و صندلی استاندارد. زیر پایی و ...
البته تنها چشم نیست! گردن و کمر در استفاده طولانی مدت داغون میشن، بهتره هر 15 دقیقه بلند بشید و دوری بزنید و حرکات گردن نیز انجام بدید.
البته من خودمم نمیتونم و میبینی صبح ساعت 7 تا 2 شب فوقش دو سه بار بلند میشم اونم بیشتر واسه wc
اینم یک جور خودکشی هست به نظرم. لعنت به برق !!! که اگه نبود ...

نقطه دور خیره شدن هم خیلی خوبه چون چشم خود به خود نزدیک بین میشه به خاطر استفاده طولانی از کامپیوتر.
همچنین برای ماهیچه ها حرکات کششی باید انجام بشه که رفته رفته کوتاه میشن !
چراغ هم خاموش نباشه بهتره چون چشم بیشتر داغون میشه!

خدا خودش لطف کنه باید :)

BazPardakht.Com
July 8th, 2015, 21:38
5 ساله با لپ تاب led می کنم
مشکلی ندارم و زمان زیادی هم باهاش کار می کنم
مشکلی که هست من گهگاه سر درد و چشم درد خفیفی می گیرم
از سیتی اسکن گرفته تا ام آر آی هم رفتم
خداروشکر هیچ مشکلی وجود نداشت
تمام علائم هم به میگرن می خوره ولی واقعا میگرن ندارم
یه مدت که روی این مشکلم زوم کردم متوجه شدم که این اتفاق تنها زمانی می افته که شب دیر بخوابم
استرس یا اضطراب داشته باشم یا اعصبانی باشم
دقیقا تمام دوستانی که به این مشکل بر می خورن که این مشکلات رو داشته باشن
شما برای اینکه سردرد یا چشم دردتون خوب بشه قبل ساعت 12 بخوابید صبح هم ساعت 7 بیدار میشید و تا شب بدون هیچ مشکلی کار می کنید
اگر شب هم استفاده می کنید به هیچ عنوان لامپ اتاق رو خاموش نکنید چون مردمک چشم بزرگ تر میشه و مقداری در سردرد تاثیر داره

rezaserver
July 8th, 2015, 22:03

دقیقا به موضوع مهمی اشاره کردین.

زمانی که سیستم خونگی بود مجبور بودم رو صندلی از صبح تا شب با پوزیشن های مختلفی بشینم.

اما زمانیکه این لپ تاپه رو گرفتم مثل شما یا رو پا هست یا رو زمین...

نور زمینه گوشی و مانیتور لپ تاپ هم همیشه خدا در کمترین حد تنظیم شده.

خداروشکر فعلا مشکل خاصی جز سردرد آخر شب و خستگی مورد خاصی نبوده.

ارادتمند

starting
July 8th, 2015, 22:07
بله
24 ساعت داریم نگاه یک نور 20 اینچی میکنیم ولا کور نشدیم خیلی خوبه
بیل گیتس با این ثروتش عینکهاش هر کدوم 7 اینچه پس بدونید چقدر مضر هست این کار بخصوص ماها که اصلا تعطیلی برنامه و.. نداریم

تاپیکی زدم من باب این مسئله یک نگاهی بندازید به چشم درد و دل همکاری بخونید
ممنون
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=145693

wenhost
July 8th, 2015, 22:28
دوستان اگر کسی عینک مخصوص کامپیوتر که در اینترنت به فروش میره و اصلیه میشناسه معرفی کنه