PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در خصوص انتخاب هاست یا سرور مناسب

tosanpooya
June 11th, 2015, 03:23
عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
دوستان بنده یک سایتی رو دارم راه اندازی میکنم برپایه جوملا و کامپوننت جومبری که یک کامپوننت پروژه گذاری هست همانند سایتهایی نظیر به پونیشا و پارسکدرز.
مراحل طراحی سایت رو به اتمام است و برای خرید سرور یا هاست دچار مشکل شدم و میخواستم از شما سروران راهنمایی بگیرم که آیا بهتره هاست ابری تهیه کنم یا سرور مجازی یا حتی اختصاصی؟با چه کانفیگی؟ از ایران بهتره یا خارج؟
نیاز به توضیح هست که سایت دارای اپلیکشن موبایل(اندروید و ios) هم هست.
درگیری دیتابیس هم در سایت بسیار بالاست.
طی برآوردی هم که از سایتهای مشابه انجام دادم تعداد افراد همزمان آنلاین بین 150 تا 300 نفر خواهد بود اما در خصوص بازدید روزانه برآورد خاصی ندارم.
ممنون میشم بنده رو در این خصوص راهنمایی بفرمایید،با تشکر

almandata
June 11th, 2015, 03:36
دوستان بنده یک سایتی رو دارم راه اندازی میکنم برپایه جوملا و کامپوننت جومبری که یک کامپوننت پروژه گذاری هست همانند سایتهایی نظیر به پونیشا و پارسکدرز.
مراحل طراحی سایت رو به اتمام است و برای خرید سرور یا هاست دچار مشکل شدم و میخواستم از شما سروران راهنمایی بگیرم که آیا بهتره هاست ابری تهیه کنم یا سرور مجازی یا حتی اختصاصی؟با چه کانفیگی؟ از ایران بهتره یا خارج؟
طی برآوردی هم که از سایتهای مشابه انجام دادم تعداد افراد همزمان آنلاین بین 150 تا 300 نفر خواهد بود اما در خصوص بازدید روزانه برآورد خاصی ندارم.

مسلما از اول روز افتتاح سایتت این بازدید رو نداری

اما اگه فکر می کنید از همون روز اول همزمان 150 انلاین داری

مسلما هاست اشتراکی جوابگو نخواهد بود

میتونید فعلا از سرور مجازی استفاده کنید

تا بعدا که سایت پیشرفت لازم رو کرد و سرور مجازی جوابگو نبود

سرور اختصاصی خریداری کنید

tosanpooya
June 11th, 2015, 03:45
مسلما از اول روز افتتاح سایتت این بازدید رو نداری

اما اگه فکر می کنید از همون روز اول همزمان 150 انلاین داری

مسلما هاست اشتراکی جوابگو نخواهد بود

میتونید فعلا از سرور مجازی استفاده کنید

تا بعدا که سایت پیشرفت لازم رو کرد و سرور مجازی جوابگو نبود

سرور اختصاصی خریداری کنید

ممنون بابت شرکت در بحث
بله مسلما از روز اول یا شاید تا چندین ماه اول از چنین بازدیدی خبری نیست.
اما موضوع سایت به نحوی هست که نمیشه سایت رو دان کرد و تعویض سرور یکم مشکل هست.
اطلاع دارید انتقال از سرور به سرور دیگر چقدر زمان خواهد برد و همچنین مشکلی از بابت درگاه بانک و نماد اعتماد پیش نمیاد؟

hamra
June 11th, 2015, 03:54
برای انتقال به سرور دیگر هم میشه کار کرد که سایت با قطعی مواجه نشود .

tosanpooya
June 11th, 2015, 03:55
برای انتقال به سرور دیگر هم میشه کار کرد که سایت با قطعی مواجه نشود .
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید

velayati
June 11th, 2015, 05:18
ممنون بابت شرکت در بحث
بله مسلما از روز اول یا شاید تا چندین ماه اول از چنین بازدیدی خبری نیست.
اما موضوع سایت به نحوی هست که نمیشه سایت رو دان کرد و تعویض سرور یکم مشکل هست.
اطلاع دارید انتقال از سرور به سرور دیگر چقدر زمان خواهد برد و همچنین مشکلی از بابت درگاه بانک و نماد اعتماد پیش نمیاد؟
سلام و درود

بستگی به مکانی داره که سرور رو خریداری میکنید .

و مشکل برای درگاه هم اگر از بانک ملت یا دیگر بانک ها به صورت اختصاصی باشه با یه تیکت آی پی رو عوض میکنن .

موفق باشید

hejazee
June 11th, 2015, 06:55
سلام دوست عزیز
سایر دوستان پاسخ شما رو دادن، ولی من فکر میکنم شاید بتونم چیزای بیشتری بگم که به درد بخوره.

اگر می تونید از سایت های خارجی خرید کنید، یک گزینه ی خوب، استفاده از هاست ابری هست. (منظورم PaaS هست) چون به اندازه ای که مصرف میکنید پول میدهید.
خریدن VPS مشکلات خاص خودش رو داره:
اولا که باید سرور مجازی رو از یک جای درست حسابی بگیرید. تصور نکنید که سرور مجازی، صرفا چون سرور مجازی هست، پس سرعت بالایی داره و پاسخگوی نیاز شما هست.
واقعیت اینه که هیچ ربطی نداره.
اگر کاری که شما لازم دارید، هاستینگ php هست، بهتره یک هاست اشتراکی خوب خریداری کنید تا یک سرور مجازی بد.
چون هاست اشتراکی بودن یا سرور مجازی بودن هیچ ربطی به کیفیت نداره. این شرکتی که ازش خدمات میگیرید، باید کیفیت رو تامین کنه.

این مطالب رو با چندین سال تجربه میگم. البته احتمال قوی خودتون اینا رو میدونید، ولی چون دیدم خیلی ها خیال میکنن سرور مجازی گرفتن به معنی افزایش کیفیت هست، تذکر دادم که سرور مجازی خوب و بد داره.

مشکل دیگه در سرور مجازی اینه که باید خودتون کانفیگ و به روز رسانی ش کنید. که البته اگه دانش لینوکس دارید، این اصلا مشکل نیست. بلکه مزیت هم هست.
ولی اگه با لینوکس زیاد راحت نیستین، بهتره بی خیالش شوید.

اگه هاست میگیرید، دقت کنید که اگه سیستم عامل CloudLinux باشه، احتمال این که سایت شما زود به زود down بشه خیلی کمتره. و کلود لینوکس یک سری تنظیمات داره که مثلا ارائه دهنده ی هاست به شما چند درصد cpu میده. چقدر رم میده و ....
هاست های ابری، (مثلا آمازون، یا سرویس openshift یا Google Compute Engine و ... )

میزبانی ابری چند مدل داریم.
یک مدل اینه که مثل آمازون، به شما یک چیزی شیه VPS میده. این رو دوباره باید خودتون کانفیگ و مدیریت کنید.
اما یک مدل دیگه داریم به اسم PaaS یا Platform as a Service مثل اپن شیفت و GCE
این ها دیگه نیاز به مدیریت شما ندارن
یک چیزی شبیه هاست اشتراکی هستن ولی خوب یک مقداری کار کردن باهاشون نیاز به یاد گیری داره.

همه ی چیزایی که گفتم امیدوارم مفید بوده باشه و تونسته باشم یک سری ایده ی جدید به شما بدم. که راه حل های مختلف رو تست کنید.

در ضمن من هاستینگ با کیفیت خیلی عالی دارم و پایداری بالا دارم (آپتایم در حد سالی یک بار ریستارت شدن) ، سایت دروپال هاست (http://www.drupalhost.ir) رو ببینید
سیستم کلود لینوکس هست و روی کیفیت و پایداری ش خیلی کار شده. اگه دوست داشتید دروپال هاست رو امتحان کنید. (به عقیده ی من این یک گزینه ی خیلی عالی برای شما هست. می تونید تست کنید تا مطمئن شوید)

راستی در مورد اینکه ایران یا خارج باشه، به نظرم فعلا خارج بگیرید، بعدا که ترافیک رفت بالا بیایید ایران چون ایران خیلی گرون تره. یک سرویس با همون کیفیت، توی ایران پنج شش برابر قیمتشه. انتقال سایت هم اینقدری درد سر نداره سریع میشه انجام ش داد. اگه راه شو بلد باشید کپی کردن سایت به یک سرور دیگه خیلی سریع انجام میشه. اکثرا راه شو بلد نیستن. و با ابزار های ابتدایی مثل phpMyAdmin و ابزار های مشابه دیتابیس رو کپی میکنن که دیگه توضیح بیشتر نمیدم که بحث طولانی نشه.

تغییر آی پی، چند جا اثر میذاره که اگر سایت تون خیلی حیاتی هست بهش دقت کنید:
1 - توی دی ان اس (برای حل این مشکل میشه از سرویس هایی مشابه Cloudflare استفاده کرد) یا این که می تونید یک پراکسی روی سرور قبلی تنظیم کنید که درخواست ها رو به سرور جدید هدایت کنه. تا وقتی دی ان اس اعمال شه
2 - درگاه بانکی: باید تغییر آی پی رو به بانک اطلاع بدید. برای مدت زمانی هم که این تغییر انجام میشه، باز میشه از پراکسی روی سرور جدید استفاده کرد که از آی پی سرور قبلی استفاده کنه (با نرم افزار اس تونل)

موفق باشید.
وبلاگ آمورشی و تخصصی من: www.hejazee.ir (http://www.hejazee.ir)

RoobinaServer
June 11th, 2015, 17:07

با سلام و احترام

اگر واقعا برنامه ریزی کاری دارید و سایت به صورت بیزینسی هست حتما سرور مجازی درست با هزینه واقعی خرید کنید و دنبال این سرورهای تخفیفی و ... هم نباشید (دقت کنید نه گران الکی نه ارزان الکی کاملا معقول سعی کنید خرید کنید)

ترجیحا از واسط ها خرید نکنید مگر ناچار باشید.

پهنای باند مناسبی حتما درخواست نمائید (طبق تجربه و میزبانی چنین سایت هایی بر پایه اندرویدی که داریم پهنای باند مناسبی لازم دارد).

سرور ایران باشد بسیار بهتر هست اما ایران از خارج کشور باید در خرید بیشتر حساسیت داشته باشید چون کیفیت ها و قیمت ها بسیار الکی میشه گفت فرق دارند.

کلا خودتان کم کم وقتی راه افتاد به فکر کلوکیشن باشید در آینده و با واسط های بزرگ مراکز کار کنید که آفر خوبی و پشتیبانی خوبی ارائه کنند خدمتتون چون 100% آفر مرکز داده به شمای تک سرور و مصرف کننده با ... فرق دارد.

و خیلی موارد دیگر ...

میتوانید جهت مشاوره با ما نیز در ارتباط باشید : http://www.Roobinaserver.ir

باتشکر

tosanpooya
June 11th, 2015, 21:04
ممنون بابت راهنمایی تمامی اساتید بزرگوار.
فقط لطفا بفرمایید پیشنهاد شما در خصوص کانفیگ سرور(مقدار رم،سی پی یو و ...) به چه صورت هست؟

AbtinServer
June 11th, 2015, 21:41
تصمیم شما دقیقا چیست ؟
هاست یا سرور ؟
هستند سایتهایی که با قیمت مناسب ساپورت می کنند. باید به فکر پشتیبانی در مواقع ضروری هم باشید

tosanpooya
June 11th, 2015, 22:11
نظر بنده برای شروع کار هاست ابری است،البته اگه جوابگو باشه،چون هم تخصصی برای نگه داری نمیخواد و هم هزینه میاد پایین تر.
اگه لطف کنید بفرمایید هاست و یا سرور با چه کانفیگی کار بنده رو راه میندازه ممنون میشم.

hejazee
June 11th, 2015, 23:15
فکر می کنم برای شروع کار 4 گیگابایت رم کافیه. چون جوملا هست و تراکنش های دیتابیس زیاده، ممکنه رم زیاد مصرف کنه.
از رم مهم تر، اینه که هارد دیسک سریع باشه. اگه بتونید هارد SSD استفاده کنید خیلی بهتره.

در آینده زمانی که به طور همزمان 150 تا بازدید کننده داشته باشید، احتمالا باید روی 24 گیگ رم حساب کنید.

البته مقدار دقیق رم و cpu مورد نیاز کاملا بستگی به اپلیکیشنی که اجرا میکنید داره.

اعدادی که گفتم فرضی هستند و صرفا یک دید کلی هست که در این حدود احتمالا رم لازم داره.

سرعت cpu و تعداد هسته هم هرچی بیشتر باشه بهتره، این رو باید امتحان کنید. اگر دیدید، سیستم کند هست، یک سرور قوی تر بگیرید.

ضمنا سرور مجازی اگر خریداری میکنید، با 4 گیگ رم، قیمتش باید حدود ماهانه 80 الی 130 هزار تومن باشه. اگر خیلی ارزون تر باشه، می تونید مطمئن باشید که کیفیت پایین داره بهتون می ده.

یا مثلا بین حدود 20 دلار تا 40 دلار.

tosanpooya
June 11th, 2015, 23:52
ممنون از راهنمایی.
عزیز سرور اگر از ایران بخوام تهیه کنم کدام دیتا سنتر بهتره؟ و اگر بخوام از خارج بگیرم آیا المان مناسبه؟

isp
June 11th, 2015, 23:54
سلام خسته نباشید

ایده خوبیه بنظر من از هلند سینگل هاپ یا سرور یواس بگیرید با هارد اس اس دی

یاحق

hejazee
June 12th, 2015, 00:10
ممنون از راهنمایی.
عزیز سرور اگر از ایران بخوام تهیه کنم کدام دیتا سنتر بهتره؟ و اگر بخوام از خارج بگیرم آیا المان مناسبه؟

از ایران، افرانت رو توصیه میکنم.
از آلمان، server4you رو توصیه میکنم
از آمریکا، شرکت reliablesite رو توصیه میکنم.

بهترین کیفیت رو reliablesite داره و سرعت هارد ssd شون فوق العاده هست.
برای vps هم server4you کیفیت خوبی داره ولی باید پلان های بالا تر شو بگیرید.

با ایران مشکلی ندارن هیچ کدوم

sssoheil
June 12th, 2015, 01:08
درود

نظر بنده استفاده از سرور مجازی از یکی از کشورهای اروپایی است.

AbtinServer
June 12th, 2015, 11:10
ممنون از راهنمایی.

در صورت استفاده از اروپا استفاده از آلمان پیشنهاد میشه

nooshzad
June 15th, 2015, 17:27
با سلام

پیشنهاد می کنم قبل از خرید هاست به این مقاله مراجعه و مطالعه کن :
24 سوالی که باید از شرکت وب هاستینگ قبل از خرید هاست بپرسید (http://linux-web.ir/articles/hosting-articles/24-questions)