PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : vds و vps

alborzhost
August 28th, 2010, 21:49
سلام

کسی تفاوت vds و vps رو میتونه برای من توضیح بده ؟!
چون تازگی ها هرکس وی پس اس میفروشه زده virtual dedicated server

با تشکر

Online24
August 28th, 2010, 21:52
VPS ای که کرنل و منابع اختصاصی و دسترسی root داشته باشه .

یا به عبارتی سرور کاملی که با مجازی ساز ایجاد شده باشه .

یا VPS ای که به dedicated سرور بسیار شباهت داشته باشه .

* در کل استانداردی به نام VDS وجود نداره و به عبارتی اسم تبلیغاتی هست . ( باید همون VPS نامیده بشه )

Arashdn
August 28th, 2010, 22:04
معیار هایی که بره VDS در نظر میگیرن
1 - اولین و مهم ترین چیز منابع ای که به شما تعلق میگیره باید کاملا اختصاصی باشه و شیر نشه
2 - سیستم عامل باید بصورت فایل iso نصب بشه
3- کارت شبکه باید eth0 باشه
4- امکان نصب هر سیستم عاملی باید باشه
و ....

asrhosting
August 28th, 2010, 22:48
VPS ای که کرنل و منابع اختصاصی و دسترسی root داشته باشه .

یا به عبارتی سرور کاملی که با مجازی ساز ایجاد شده باشه .

یا VPS ای که به dedicated سرور بسیار شباهت داشته باشه .

* در کل استانداردی به نام VDS وجود نداره و به عبارتی اسم تبلیغاتی هست . ( باید همون VPS نامیده بشه )

آنلاین 24 عزیز داری چوب لا چرخمون می کنی ها ؟ مدیر شدی یه هو دیدی می یام سراغت ها : دی
VDs کاملا اختصاصیه و مثل vps نیست که یارو رو سروری که مثلا 8 گیگ رم داره بتونه 15 گیگ رم بفروشه ویا... مسلما کیفیت اختصاصی بهتر هست تا وی پی اس اشتراکی !

Online24
August 28th, 2010, 23:00
آنلاین 24 عزیز داری چوب لا چرخمون می کنی ها ؟ مدیر شدی یه هو دیدی می یام سراغت ها : دی
VDs کاملا اختصاصیه و مثل vps نیست که یارو رو سروری که مثلا 8 گیگ رم داره بتونه 15 گیگ رم بفروشه ویا... مسلما کیفیت اختصاصی بهتر هست تا وی پی اس اشتراکی !

این دوستمون VDS فروشه و منظورش از یارو احتمالا خودشون هستن که میگن تو سرویس های VDS اشون Oversell نمیکنند . :))

من هم میگم تعریفی که از VDS دارید خیلی عالیه و کاملا از نظر کیفیت با vps های اشتراکی برتری داره .

ولی VDs کاملا اختصاصیه رو قبول ندارم ! هرچی باشه هم vds هم vps (با تعریفی که ازشون داریم ) حرف v مخفف virtual (مجازی) رو اول خودشون دارند .

در نتیجه : سرویسی که به عنوان VDS به شما فروخته میشه نمونه یک سرور مجازی با نهایت کیفیت و دسترسی هست

موفق باشید .

iNicz.Com
August 28th, 2010, 23:02
نظر من اینکه اصلا چیزی به این نام یا همون به قول دوست عزیز >در کل استانداردی به نام VDS وجود نداره و به عبارتی اسم تبلیغاتی هست . ( باید همون VPS نامیده بشه )
و این کاملا ساخت ایران هستش مثل همیشه . هر سیسمتی یا همون مجازی سازی یه اختیارتی به vps ها میده همین. با اینکه من خودم به قول بچه ها Vds میدم و لی به نام vps فروختم نه vds .این کار درست نیست بگید Vpsبا امکانات اختصاصی یا با منابع اختصاصی.

asrhosting
August 28th, 2010, 23:06
این دوستمون VDS فروشه و منظورش از یارو احتمالا خودشون هستن که میگن تو سرویس های VDS اشون Oversell نمیکنند . :))

من هم میگم تعریفی که از VDS دارید خیلی عالیه و کاملا از نظر کیفیت با vps های اشتراکی برتری داره .

ولی VDs کاملا اختصاصیه رو قبول ندارم ! هرچی باشه هم vds هم vps (با تعریفی که ازشون داریم ) حرف v مخفف virtual (مجازی) رو اول خودشون دارند .

در نتیجه : سرویسی که به عنوان VDS به شما فروخته میشه نمونه یک سرور مجازی با نهایت کیفیت و دسترسی هست

موفق باشید .

من که تا جایی که یادم می یاد منابع اختصاصی می دم پس یارو کسیه که می یاد vps رو سرور 8 گیگ رمی رو 15 گیگ می فروشه !!!
به هر حال کیفیتش بهتره حالا ما می گی فرق نداره فکر کن فرق نداره !

delta
August 29th, 2010, 01:08
منم والا جز همین سایت و چندین هاست فروش گرامی چیزی به این نام ندیدم.جنبه خارجی نداره.. حالا اینو بیخیال من دارم vsps رو اختراع میکنم.. همون super power خودمونه.. سرور خیلی قدرتمند یا بدنساز!! :D

1eng.ir
August 29th, 2010, 01:13
من که تا جایی که یادم می یاد منابع اختصاصی می دم پس یارو کسیه که می یاد vps رو سرور 8 گیگ رمی رو 15 گیگ می فروشه !!!
میشه به من ثابت کنی ؟!
مجازی سازت چیه ؟ + امکان دیدن پنل مجازی سازت وجود داره ؟ (چون داری میگی همه چیو اختصاصی میدم، میپرسم!)

RezaFH
August 29th, 2010, 01:54
@ takhoster :

شما اگر مجازی سازت hyper-v هست (که بعد از رفتن به singlehop بعید میدونم باشه!) فقط رم رو اختصاصی میدی و بقیه چیز ها اشتراکی هست
وقتی روی سروری با مجازی ساز hyper-v که فلان مقدار رم و 1 گیگابیت پورت و 8 هسته پردازنده داشتی و 8 تا سرور مجازی دادی با یک هسته پردازنده دادی (رم مهم نیست) اسم اونها میشه VDS
این سرور های مجازی در این حالت یک هسته کاملا اختصاصی ، رم کاملا اختصاصی (که خود مجازی ساز میده) و (حداقل)125 مگابیت پورت داره اختصاصی (هایپر وی خودش تقسیم میکنه پورت رو)
همچین سروری اختصاصی ای قیمتش بالای 300 تومن هست و طبیعتا وقتی بخوای واقعا 8 تا سرور مجازی بسازی (با هر مقدار رم) قیمت تمام شده ی هر سرور مجازی حدود 40 تومن میشه
بعد شما میای توی یه تاپیک 1 گیگ رم و 2 هسته کاملا اختصاصی (به قول خودت) رو میدی 40 تومن ، درحالی که قیمت تمام شده این سرور برات 80 تومنه ! سود هم نخواستیم
خب حالا اگر من اشتباهم میکنم ، شما بفرما vds یعنی چی ؟ و این منابع اختصاصی رو شما از کجا میاری میدی ؟

mohsen1
August 29th, 2010, 06:40
hyper-v سی پی یو رو تا چند هسته پشتیبانی می کنه؟
ببخشید بی ربط بود ولی ... :d

bestvps
August 29th, 2010, 07:22
VDS از نظر من هم واژه ای ساختگیست که اخیرا برای اون معنی و مفهوم های دلخواه لحاظ میشه :d
مثلش مثل همون کلاه شرعی خودمونه :d

RezaFH
August 29th, 2010, 09:07
@ Mohsen1
تا چهار هسته برای هر سرور مجازی میشه داد ، که میشه تعیین کرد حداکثر 1% حق استفاده داشته باشه یا 100%

@ bestvps
همونطور که گفتم چون مجازی ساز hyper-v فقط رم رو اختصاصی میده ، بهش میگن vds در حالی که درست نیست !

Sajad
August 29th, 2010, 11:57
@takhoster
virtualbox سرور رو به صورت vds میده یا vps ؟
شما وقتی نمیدونی کاربرد virtualbox چیه و میخوای باهاش سرور مجازی بدی.... چرا اینقد غلو میدی عزیز ؟
مطمئنید وضعیت اطلاعاتتون در مورد hyper-v هم مث همون virtualbox نیست؟
یکم کوتاه بیا !

farsitools
April 25th, 2012, 19:31
ظاهرن اين تفاوت vps با vds بد جوري همه را به هم انداخته
خلاصه يك vds شباهت بسيار زيادي به يك سرور اختصاصي داره يعني مقدار رم CPU پورت اينترنت سرور كه از نظر فني حياتي ترين امكانات يك سرور هستند به صورت كاملا اختصاصي تنظيم و تحويل مشتري ميشه و مشتري مي تونه هر نوع سيستم عاملي كه خاست نصب كنه.

مثلال: در vds پورت اختصاصي است و همچنين رم و سي پي يو بنابر اين اگر يك سرور با رم 16 گيگ و 16 هسته سي پي يو و پورت 1 گيگ نت داشته باشيم و بخواهيم وي دي اس بديم كلا بر روي اين سرور مي توان 7 سرور vds با رم 2 گيگ و 2 هسته سي پي يو و 125 مگ نت ارائه كنيم
در اينجا از منابع 2 گيگ رم و 2 هسته سي پي يو و مقدار كمي نت را براي خود سرور اصلي كنار گذاشتيم

خوب الان اين چنين سروري قيمت بالا تري نسبت به vps دارد چون هر كس فقط از منابع خودش استفاده مي كند و اگر هم كاربران سرور ها شونا خاموش كنند منابع آنها همچنان به صورت خاموش مي مانند و براي ديگران به كار نمي روند

حالا در vps ها به جز رم و فضاي هارد (البته گاهي) بقيه امكانات مشترك است يعني وقتي به شما 100 مگ نت و 2 هسته سي پي يو ميدن ممكن است يك هسته سي پي يو شما براي سرور ديگري در حال فعاليت باشه و نت هم كه ديگه كلا مشترك است مي تونيد از 100 مگ استفاده كنيد مثل بقيه
ارائه وي پي اس تكنيك خاص خودشا داره به نحوي بايد منابع را تقسيم نمود كه هم فشار بيش از حد روي سرور نباشه هم كاربران شاكي نشن
حالا فقط خدا مي دونه بعضيها روي يك سرور 16 گيگ رم و 16 هسته چند تا وي پي اس مي دن از اين جهت است كه هرچه بيشتر بدن قيمتش هم كمتر و كمتر ميشه