PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت سوختن پورت کاربران اینترنت مخابرات چیست؟

o935
June 7th, 2015, 00:57
چرا پورت dsl کاربران اینترنت مخابرات می سوزد؟ آیا شما هم با چنین مشکلی مواجهید؟ تعداد افرادی که هر روزه به مخابرات مراجعه میکنند و درخواست تغییر پورت میدهند هر روزه زیاد تر میشود. آیا این مشکل به کاربران مربوط میشود و یا خود مخابرات و سیستم های آن مشکل زا هستند? آیا این مشکل در بین سایر ارائه دهندگان اینترنت نیز شایع است؟ آیا شاتل هم با این مشکل دست به گریبان است؟ راه حل چیست؟

Mr.Pouria
June 7th, 2015, 01:00
چرا پورت dsl کاربران اینترنت مخابرات می سوزد. آیا شما هم با چنین مشکلی مواجهید. تعداد افرادی که هر روزه به مخابرات مراجعه میکنند و درخواست تغییر پورت میدهند هر روزه زیاد تر میشود. آیا این مشکل به کاربران مربوط میشود و یا خود مخابرات و سیستم های آن مشکل زا هستند. آیا این مشکل در بین سایر ارائه دهندگان اینترنت نیز شایع است؟ آیا شاتل هم با این مشکل دست به گریبان است؟

علت ؟! :|

مخابرات ! :|

من :|

مشکلات :|

کاربران :(

عزیز کافی بود یه جستجو کنید ! هزار بار پاسخ داده شده !!

به دلیل قدیمی بودن (عصر حجر) تجهیزات شبکه مخابرات ایران که بر روی اون سرویس های adsl میدن این مشکلات وجود داره و تا وقتی که تمامی تجهیزات تعویض نشه این مشکلات رفع نمیشه ...

این خلاصه ای از کل توضیحات هست

s0NY
June 7th, 2015, 01:15
باید درخواست بررسی بدی به 117

slashflash
June 7th, 2015, 01:16
7 روز نت من سر همین پورت قطع بود !!! مخابرات زنگ میزدم میگفت 2020 ، 2020 میگفت مخابرات ... انقدر دیگه زنگ زدم اینور اونور ، بازرسی و مدیریت مخابرات و ....

تا آخر معلوم شد مشکل از خود مخابرات بودش پورت نمیدونم چیچیشون سوخته بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کلاً سیستم کاریشون فوق العاده ضعیف هستش ... ، کجای دنیا برای تغییر پهنای باند باید حضوری آدم مراجعه کنه ؟

سیدرضا بازیار
June 7th, 2015, 01:35
ما هم با همین مشکل مواجه هستیم
درخواست اینترنت دادیم میگن باید تعداد زیاد باشه. حالا که تعداد زیاد شده میگن پورت نداریم.... هر روز یه بهانه میارن
حالا جالب اینجاس که قبض تلفن رو نمیارن دم خونه...

سیستم مخابراتی ایران خیلی افتضاحه!!! خیلی خیلی افتضاح

من واسه گرفتن اینترنت بیست نت 3 سال دویدم تا مخابرات بهم اینترنت داد و تا اینترنت به دست ما رسید مخابرات 2 تا مدیر رو جابجا کرد... :d

من توی یه فیلم 60 دقیقه ای به مدت 60 دقیقه با 118 تماس گرفتم و اصلا پاسخ نداد. حتی فیلمش رو میخواستم بزارم توی اینترنت بیخیال شدم!!! (یک ساعت کامل)

البته فراموش نکنید که شرکت بیست نت مشکل نداره. همه مشکلات توی مخابرات هست. کارمند های مخابرات اکثرا زیر دیپلم هستن... وقتی باهاشون حرف میزنی سرشون رو بالا نمیکنن...

morteza1200
June 7th, 2015, 02:13
2 روز واسه بنده قطع بود

همیشه هم که تماس بگیری ، سریعا میگه قربان مشکل سراسری هست!

nima-s
June 7th, 2015, 09:04
سلام
متاسفانه کیفیت پورت شرکت مخابرات پایین هست. این مشکل رو بیشتر از سایر شرکت های معروف ای دی اس ال، شرکت مخابرات داره. حالا دقیقا نمیدانم علت آن چیست؟ کیفیت سخت افزارهاشون کمه یا اینکه بالاتر از ظرفیت عادی پورت، مشتری می گیرند، حالا علت هر چه که هست کیفیت پورتشون بسیار بده!
من هرگز حاضر نمیشم از مخابرات اینترنت بگیرم!

SaMaN0861
June 7th, 2015, 09:54
با سلام
دوستان عزیز ، متاسفانه تمامی شرکت ها به سمت تجهیزات Huawei می روند و از DSLAM های این برند استفاده میکنند.
البته لازم به ذکر هست استفاده از این برند فقط به خاطر تحریم ها هست ، حتی برخی از آنتن های BTS جدید که راه اندازی می شوند از تجهیزات Huawei استفاده می شود.
باشد که رستگار شویم :دی

o935
June 8th, 2015, 06:23
با سلام
دوستان عزیز ، متاسفانه تمامی شرکت ها به سمت تجهیزات Huawei می روند و از DSLAM های این برند استفاده میکنند.
البته لازم به ذکر هست استفاده از این برند فقط به خاطر تحریم ها هست ، حتی برخی از آنتن های BTS جدید که راه اندازی می شوند از تجهیزات Huawei استفاده می شود.
باشد که رستگار شویم :دی

دستگاش Huawei هست. مگه چشونه؟ راستی قطع و وصل زیاد dsl هم داریم.

- - - Updated - - -

باید درخواست بررسی بدی به 117
117 کجاس؟ اعلام اوقات شرعی نباشه!

amirhasan
June 8th, 2015, 09:12
منم مشکل دارم باهاشون گفتن مشکل از خودتونه بعد کارشناس فرستادن رفت تست کرد گفت مشکل از مخابراته جالبش هم اینه که هزینه رو گرفت :76:

farmanrava
June 8th, 2015, 17:39
دستگاش huawei هست. مگه چشونه؟ راستی قطع و وصل زیاد dsl هم داریم.

چیز خاصی نیست ... دستگاه ها همه چینی آشغال هستند ... دیگه دستگاه های چینی چشون نیست؟ اینطوری بگیم بهتر نیست ؟

117 کجاس؟ اعلام اوقات شرعی نباشه!

117 مرکز اعلام خرابی تلفن هستش !

sitetheme
June 8th, 2015, 18:18
بنده بسیار خوشحالم ک از مخابرات اینترنت داشتم،شکر خدا با همه مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد آشنا شدم،دو ماه فقط به خاطر همین مشکل داشتن پورت اینترنتم قطع بود هیچ کس هم نمیدونست چکار باید بکنه تا بالاخره با ناظر مخابرات استان صحبت کردم و تازه اونجا بهم گفتن پورت شما خرابه بعد دو روز تغییر پورت دادن و سرعتم به شدت کاهش پیدا کرد حالا مشکلاتی که با پشتیبانیشون داشتم بماند....

mobinhost.in
June 8th, 2015, 18:27
دوست عزیز چرا از یک سرویس دهنده دیگر نت نمی گیرید

یقینا شرکت های خصوصی این مشکل را ندارند

djamir
June 8th, 2015, 19:01

بحث سر بستره نه سرویس دهنده
قدیما که سیمهای مخابرات رو برای تلفن میکشیدن حتی فکرشم نمی کردن که یه روزی بخوان روی این خط اینترنت بدن به همین دلیل از سیم های ضعیف و بی کیفیت برای مشترکین استفاده کرده
حالا مشترکین موندونو تلفن های pcmیا بی کیفیت یا کافونوری یا ...
اگه اینترنت خوب میخواین برید سراغ وایرلس

amirhasan
June 8th, 2015, 20:30

خب کدوم شرکت رو فیبر نوری میتونه اینترنت بده بجز مخابرات وگرنه تا الان از جای های دیگه خریده بودن
پارس انلاین جدیدا تبلیغات زیادی میکنه و بصرفه تره اگر کیفیت داشته باشه

- - - Updated - - -

خب کدوم شرکت رو فیبر نوری میتونه اینترنت بده بجز مخابرات وگرنه تا الان از جای های دیگه خریده بودن
پارس انلاین جدیدا تبلیغات زیادی میکنه و بصرفه تره اگر کیفیت داشته باشه

SaMaN0861
June 9th, 2015, 11:30
دستگاش Huawei هست. مگه چشونه؟ راستی قطع و وصل زیاد dsl هم داریم.

با سلام
دوست عزیز مشکلی با تجهیزات Huawei نداریم اصلاً خیلی هم خوب ولی مشکل اصلی اینجاست ولی DSLAM خریداری شد کاملاً نو هست و از 64 پورت 20 پورتش کار نمیکنه دیگه خودتون تا اتنهای داستان رو بخونید :دی
قطعی های DSL شما چندین دلیل داره نمیشه گفت صرفاً فقط سرویس دهنده مشکل داره ، شاید SNR خط شما از 15 پایین تر باشه و خط نویز داشته باشه و ....
موفق باشید

o935
June 10th, 2015, 05:27
با سلام

دوست عزیز مشکلی با تجهیزات Huawei نداریم اصلاً خیلی هم خوب ولی مشکل اصلی اینجاست ولی DSLAM خریداری شد کاملاً نو هست و از 64 پورت 20 پورتش کار نمیکنه دیگه خودتون تا اتنهای داستان رو بخونید
آی گفتی!!1 پورت های استفاده نشده ما که حدود 10 تا بودن اصلا کار نمیکردن. حدود 10 تا شون هم سوخته و چند تا شون باقی مونده. فک کنم حدود 30 تا پورت باشن . قیمت یه 30 پورته خوبش چنده؟ اینا که محل نمیذارن، نمیشه خودمون بگیریم و عوضش کنیم؟ آخه دیگه چیزی از پورت های سالم نمونده.

:دی

قطعی های DSL شما چندین دلیل داره نمیشه گفت صرفاً فقط سرویس دهنده مشکل داره ، شاید SNR خط شما از 15 پایین تر باشه و خط نویز داشته باشه و ....
من از مودم تندا d151 استفاده میکنم و اصلا معلوم نیست این اعداد درسته یا نه:
http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=26652&stc=1
حالا عکس دوم رو نگاه کن که چند ثانیه بعدش گرفته شده:
http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=26653&stc=1

- - - Updated - - -

من نمیدونم اینهمه افراد با سابقه و تحصیل کرده، چرا بعضی کارمندای 2020 اینطوری هستن؟!

زنگ زدم بابت سرعت پایین ، اولا که گذاشتن رو g.dmt و از اونجایی که مودم من adsl2+ تنظیم شده بود، اینترنت وصل نمیشد

خودمم این قضیه رو میدونستم، بازم زنگ زدم بهشون تا درست کنن. یکیشون که گفت تغییرات میدم درست شه.

بعد چند دقیق همین وضع بود، دوباره زنگ زدم. یه خانم برداشت(تا الان همه خانم بودن البته:دی) گفتش برو تو یه پریز دیگه تست کن!

هی حالیش میکردم که الان سالم بود خط سالمه، دیدم نمیفهمه.

آخرش زنگ زدم رفیقم، دسترسی مخابراتی داشت رفت ردیف کرد. :d

اینایی که تلفن جواب میدن یا خنگ هستن خودشون رو به خنگی میزنن. گاهی یه حرفایی میزنن آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه

- - - Updated - - -

بحث سر بستره نه سرویس دهنده
قدیما که سیمهای مخابرات رو برای تلفن میکشیدن حتی فکرشم نمی کردن که یه روزی بخوان روی این خط اینترنت بدن به همین دلیل از سیم های ضعیف و بی کیفیت برای مشترکین استفاده کرده
حالا مشترکین موندونو تلفن های pcmیا بی کیفیت یا کافونوری یا ...
اگه اینترنت خوب میخواین برید سراغ وایرلس
متاسفنه وایرلس در منطقه شمال خوزستان از gprs سرعتش پایین تره. از بس سیم کشی هاشون مشکل داره، تا بارون شروع به باریدن میکنه اینترنت قطع میشه. و بعد از 1 دقیقه بعدش دوباره وصل میشه