PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درمورد وب سرور داخلی نرم افزار ها

jahromweb
June 1st, 2015, 12:38
باسلام

یک سوال داشتم.
اگر دقت کرده باشید یک سری نرم افزار ها مثل cpanel / directadmin / monitorix و .... برای خودشون وب سرور داخلی دارند .
میخواستم ببینم به چه صورت هست؟ فکر کنم یک اپاچی هست که روی پورت خاصی برای این برنامه کامپایل شده اما مثلا برای دایرکت ادمین هیچ گونه فایلی مربوط به وب سرور پیدا نکردم و فقط فایل باینری اصلی دایرکت ادمین هست . تنها چیزی که میمونه اینه که وب سرور در خود فایل باینری باشه .
خوب میخواستم بدونم برای رسیدن به چنین چیزی (یعنی وب سروری مستقل از وب سرور اصلی در دل یک برنامه) باید دقیقا چه کار کرد؟
باتشکر

پ ن :

دوستان توجه کنید منظورم به این کار نیست!‌: https://wiki.apache.org/httpd/RunningMultipleApacheInstances
کاملا مستقل باشه یعنی اگر وب سرور اصلی خوابید و ... هیچ مشکلی ایجاد نشه . حتی بیلد مجدد وب سرور - حذف وب سرور و .... بی تاثیر باشه ...

Yas-Host
June 1st, 2015, 12:39
سلام

پیشنهاد میکنم یک virtualizor نصب کنید کاملا متوجه این مورد می شوید و روند کار دستتون خواهد آمد.

همچنین آقای فخر آبادی در pars panel این موضوع را کاملا اطلاع دارند.

jahromweb
June 1st, 2015, 20:50
سلام

پیشنهاد میکنم یک virtualizor نصب کنید کاملا متوجه این مورد می شوید و روند کار دستتون خواهد آمد.

همچنین آقای فخر آبادی در pars panel این موضوع را کاملا اطلاع دارند.
باسلام
از توضیحات شما متشکرم.
هرچه سرچ کردم تنها راه معرفی شده کامپایل اپاچی و ... با پورت جداگانه بود.
اما من به دنبال روشی مشابه ان چه دایرکت ادمین و دیگر پنل ها و نرم افزار ها استفاده کرده اند هستم.
درضمن برای ساخت پنل و ... نیست یک برنامه جدا از این موارد است.

virtualizor از راه کامپایل وب سرور اپاچی و ... استفاده کرده یا چیزی شبیه دایرکت ادمین و سی پنل و ...؟

با سپاس فراوان
ارادتمند
============
سایر دوستان اگر اطلاعی دارند لطفا اعلام کنند.
باتشکر

OmidX
June 1st, 2015, 21:08
هر چی هست رو پورت 2082 (سی پنل) و 2222 هست ... فک کنم اگر ترافیک این دو پورت رو شما کپچر کنید ، شاید داستانش رو بهتر بفهمید ...

اما جالب هست ک حتی دیتابیس این پنل ها ( پکیج ها ، یوزر ها و ... ) هم جداست ...

jahromweb
June 1st, 2015, 23:17
هر چی هست رو پورت 2082 (سی پنل) و 2222 هست ... فک کنم اگر ترافیک این دو پورت رو شما کپچر کنید ، شاید داستانش رو بهتر بفهمید ...

اما جالب هست ک حتی دیتابیس این پنل ها ( پکیج ها ، یوزر ها و ... ) هم جداست ...
سلام
امکان دارد دقیق توضیح بدهید تا چه برنامه ای این کار را بکنم؟
دایرکت ادمین را به صورت debug mode اجرا کردم که کل لوگ ها را مشاهده کنم اما چیز خاصی مشخص نبود.
فکر نمیکنم چیزی خارج از فایل باینری اصلی دایرکت ادمین برای وب سرور وجود داشته باشد و همه چیز در همان هست اما چه طور و چگونه نمیدانم!
درمورد دیتابیس درست متوجه منظور شما نشدم اما تاجایی که اطلاع دارم دایرکت ادمین در ادرس /usr/local/directadmin/data/users ان ها را قرار میدهد (به صورت فایل)

باتشکر

- - - Updated - - -

باکمک جناب سنجری حل شد.
باسپاس از همه ی دوستان وبه خصوص دوستانی که در تاپیک شرکت کردند.
شب خوش

smhnw
June 5th, 2015, 01:19
سوال خیلی ها هست میشه اینجا هم مطرح کنین ؟

با تشکر