PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هاست ابری

demonvictor
May 26th, 2015, 22:58
سلام بچه ها.همه خوبین؟؟؟

آقا منظور از هاست ابری چیه؟
یه چیزایی توی نت خوندم ولی اگه خلاصه و جامع بگین ممنون میشم.

اگه لایسنس کلادلینوکس نصب کنیم روی سرورمون چون کلاد به معنی ابر هم هستش ، با نصب کلادلینوکس روی سرورمون هاست هامون همون هاست ابری میشن؟

OmidX
May 26th, 2015, 23:02
سلام بچه ها.همه خوبین؟؟؟

آقا منظور از هاست ابری چیه؟
یه چیزایی توی نت خوندم ولی اگه خلاصه و جامع بگین ممنون میشم.

اگه لایسنس کلادلینوکس نصب کنیم روی سرورمون چون کلاد به معنی ابر هم هستش ، با نصب کلادلینوکس روی سرورمون هاست هامون همون هاست ابری میشن؟

هاست ابری در ایران هیچ ارتباطی با Cloud Computing و مباحث مرتبط با ابر نداره و از ابر فقط اسمش رو داره ... همین !!

شما هم میتونید سیستم عامل CloudLinux نصب کنید ، بگید ابر :دی

jahromweb
May 26th, 2015, 23:19
سلام
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=138720
این تاپیک رو حتما مطالعه بفرمایید

demonvictor
May 26th, 2015, 23:39
هاست ابری در ایران هیچ ارتباطی با Cloud Computing و مباحث مرتبط با ابر نداره و از ابر فقط اسمش رو داره ... همین !!

الآن بگین که من از لایسنس کلاد لینوکس استفاده کنم ، هاست های من ابری میشه یا نه؟
از مزایای هاست های ابری چی هستش؟

- - - Updated - - -

الآن بگین که من از لایسنس کلاد لینوکس استفاده کنم ، هاست های من ابری میشه یا نه؟

OmidX
May 27th, 2015, 00:37

منظورتون از ابر رو واضح بیان کنید . (اگر منظور Cloud Computing و مباحث مرتبط با اونه ، ک خیر !)

CloudLinux یک توزیع بر پایه ردهت هست ک از نظر اعمال محدودیت پردازنده ، رم ، I/O و... برای کاربران هاستینگ شما یک ابزار قدرتمند در اختیار تون میزاره ، از نظر امنیت هم در برابر بعضی متد ها مثل حملات سیملینک ، کرنلش مقاوم سازی شده ... .

demonvictor
May 31st, 2015, 15:56
منظورتون از ابر رو واضح بیان کنید . (اگر منظور Cloud Computing و مباحث مرتبط با اونه ، ک خیر !)

CloudLinux یک توزیع بر پایه ردهت هست ک از نظر اعمال محدودیت پردازنده ، رم ، I/O و... برای کاربران هاستینگ شما یک ابزار قدرتمند در اختیار تون میزاره ، از نظر امنیت هم در برابر بعضی متد ها مثل حملات سیملینک ، کرنلش مقاوم سازی شده ... .
تا چه حد مقاوم سازی شده؟آیا امنیت رو قشنگ اوکی میکنه؟

OmidX
May 31st, 2015, 16:05
تا چه حد مقاوم سازی شده؟آیا امنیت رو قشنگ اوکی میکنه؟

امنیت یکی دو مورد نیست ک بخواد با نصب یک سیستم عامل ۱۰۰ درصد بر قرار بشه ، کانفیگ سرویس هایی ک ازش استفاده میکنید (مثل php , mysql ، perl و ...) یا وب سرور و یا ... از اهمیت ویژه ای بر خوردار است .

فقط در بعضی موارد خاص ، مثل حملات سیملینک ، کرنل Cloudlinux مقاوم سازی شده ... ک در centos هم راه کار هایی برای مقاوم سازی کرنل هست ک یک مقدار تخصصی هست ...

و اینکه CloudLinux ب شما این امکان رو میده ک کاربران تون رو از نظر پردازش CPU ، رم ، میزان I/O و... لیمیت کنید و یا امکان PHP Selector رو برای کاربران تون فراهم میکنه ، با CageFS تا حدود زیادی امنیت اکانت ها رو بر قرار میکنه و...

در کل اگر قرار هست رو سرور اختصاصی باشید ، CloudLinux نصب کنید ، در غیر اینصورت برای VPS نصب CloudLinux پیشنهاد نمیشه .

demonvictor
June 1st, 2015, 02:37
امنیت یکی دو مورد نیست ک بخواد با نصب یک سیستم عامل ۱۰۰ درصد بر قرار بشه ، کانفیگ سرویس هایی ک ازش استفاده میکنید (مثل php , mysql ، perl و ...) یا وب سرور و یا ... از اهمیت ویژه ای بر خوردار است .

فقط در بعضی موارد خاص ، مثل حملات سیملینک ، کرنل Cloudlinux مقاوم سازی شده ... ک در centos هم راه کار هایی برای مقاوم سازی کرنل هست ک یک مقدار تخصصی هست ...

و اینکه CloudLinux ب شما این امکان رو میده ک کاربران تون رو از نظر پردازش CPU ، رم ، میزان I/O و... لیمیت کنید و یا امکان PHP Selector رو برای کاربران تون فراهم میکنه ، با CageFS تا حدود زیادی امنیت اکانت ها رو بر قرار میکنه و...

در کل اگر قرار هست رو سرور اختصاصی باشید ، CloudLinux نصب کنید ، در غیر اینصورت برای VPS نصب CloudLinux پیشنهاد نمیشه .
چرا برای vps توصیه نمیکنین؟

kool
June 1st, 2015, 12:32
چرا برای vps توصیه نمیکنین؟

برای سرور با منابع کم توصیه نمیشه و بازده بسیار بدی ممکنه تجربه کنید

jahromweb
June 1st, 2015, 12:35
سلام
برای سرور های کوچک میتوانید از راه های دیگری برای لیمیت پراسس ها استفاده کنید

demonvictor
June 1st, 2015, 14:45
برای سرور با منابع کم توصیه نمیشه و بازده بسیار بدی ممکنه تجربه کنید

ببینین فضای هاردش سه ترابایت هستش و رمه مورد استفاده اش شونزده گیگ.
یه همچین سروری منابعش کافی هستش برای این لایسنس آیا؟

se7en-host
June 1st, 2015, 16:41
عزیز کلود لینوکس برای لیمیت کردن هست و به هاست ابری ربطی ندارد
در ایران به هاست هایی که قدرت بالاتری دارند و سایت ها با بزادید بالا و مصرف منابع بالا هاست ابری می گن

jahromweb
June 1st, 2015, 16:50
عزیز کلود لینوکش برای لیمیت کردن هست و به هاست ابری ربطی ندارد
در ایران به هاست هایی که قدرت بالاتری دارند و سایت ها با بزادید بالا و مصرف منابع بالا هاست ابری می گن
سلام
همکار گرامی زیاد ارتباطی به ایران ندارد البته در ایران ۱۰ برابر شدید تر است.
در wht.com هم این بحث ها دارند و گاهی به دعوا کشیده شده .
کار به جایی رسیده که برای اشاره دقیق به رایانش ابری از اصطلاح : Real Cloud Hosting و با True Cloud Hosting استفاده میشود!

kool
June 1st, 2015, 17:37
رمه مورد استفاده اش شونزده گیگ.

استفاده کردن که بله میتونید استفاده کنید. ولی برای تعداد سایت بالا بازدهی خوبی نخواهد داشت. اگه تعداد محدود سایت می خواهید استفاده کنید مشکلی ندارد.

se7en-host
June 1st, 2015, 18:19
سلام
همکار گرامی زیاد ارتباطی به ایران ندارد البته در ایران ۱۰ برابر شدید تر است.
در wht.com هم این بحث ها دارند و گاهی به دعوا کشیده شده .
کار به جایی رسیده که برای اشاره دقیق به رایانش ابری از اصطلاح : Real Cloud Hosting و با True Cloud Hosting استفاده میشود!

درسته ولی برای ما معنی در بازار خودمان مهم است.

GREAT
June 1st, 2015, 18:28
اتفاقا به نظر من استفاده از تکنولوژی ابری بسیار هم خوبه برای سرور

OmidX
June 1st, 2015, 19:45
ببینین فضای هاردش سه ترابایت هستش و رمه مورد استفاده اش شونزده گیگ.
یه همچین سروری منابعش کافی هستش برای این لایسنس آیا؟

پردازنده چی ؟ اون از همه مهم تره ...