PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد شبکه

radar965
May 26th, 2015, 19:56
با سلام و خسته نباشبد.
سوالی داشتم که امیدوارم من رو راهنمایی کنید.
در شرکتی که کار میکنم یک کامپیوتر به عنوان سرور هست با ویندوز 2003 که در ان برای کاینتها یوزر تعریف میشه و هر کلاینت با کانکشنی که در کامپوتر خودش دارد با زدن یوزر و رمز عبور مختص خود در ان به هارد share شده دسترسی پیدا میکند.ونیازی تغییر workgroup به نام دامین نیست و ادمین نیازی به تنطیمات روی کلاینت ندارد.میخواستم بپرسم این نوع شبکه اسمش چیه و جه جور میشه راه اندازیش کرد؟

007
May 27th, 2015, 01:26
س شبکه های تحت ویندوز دو نوع هست ن که بنام ورک گروپ و دامین کنترلر که ابن توع اول است
و برای راه اندازیشم چون اینجا انجمن شبکه نیست بهتر هست جستجو کنین البته بعنوان راهنمایی کافی است فولدر موردنطر رو شیر کنین و سپس از جایب میخوای از فایلها استفاده کنین بهش متصل شین و یوزر پسورد کاربری رو وارد کنین
ارادت

zarat
May 27th, 2015, 01:43
سلام این یه شیر ساده اس و از نوع ورک گروپ .
اگر میخواین مدیریت و کنترل بهتری روی یوزرهاتون داشته باشین از دامین کنترلر استفاده کنین .
اگر فقط میخواین از هارد شیر شده روی سرور استفاده کنین که همون ورک گروپ بهتره چون دامین کنترلر و اکتیو دایرکتوری خیلی مباحث زیادی داره و به نسبت پیچیده اس .

radar965
May 27th, 2015, 06:30
خیلی ممنون از پاسخهاتون.
ولی مگه در شبکه workgroup یوزر و رمز عبور برای کاربر میتوان تخصیص داد؟
پس چرا از ویندوز سرور استفاده شده؟
dhcp سرور هم در این شبکه فعاله.این مساله به workgroup یا domain ربطی نداره؟

zarat
May 27th, 2015, 11:24
میشه از سرور هم استفاده نشه . یعنی داخل کامپیوتری که هاردش میخواد شیر بشه چندتا یوزر ساخت و فقط فولدر های موردنیاز هر یوزر رو براش شیر کنه .
از طرفی هم وقتی یوزر میخواد از اون فولدر استفاده کنه ، یوزرنیم و پسورد خودش رو میزنه و استفاده میکنه ( مثل یه شیرینگ ساده ) .
برای Domain نیاز به سرویس Dns دارین و Dhcp استفاده ای نداره .

xwoman2
May 27th, 2015, 11:40
این رو هم اضافه کنم که داخل ورک گروپ هم می تونید یه سری تنظیماتی انجام بدین که نیازتون رفع بشه و لازم به اکتیو دایرکتوری نباشه.در کل اگر وسعت شبکتون اون قدر زیاد نیست نیازی هم به دامین کنترلر ندارید

radar965
May 27th, 2015, 19:38
ولی این شبکه که در شرکتی که کار میکنم dns سرور داره ولی به اینصورت کار میکنه که کانکشنی روی دستکتاپ کپی کردم و با یوزر و رمز عبور داده شده به فایل ها دسترسی پیدا میکنم.توی تنظیمات کارت شبکه رو که چک کردم gatway , dns server ای پی گرفته بود از dhcp.

007
May 27th, 2015, 19:45
ولی این شبکه که در شرکتی که کار میکنم dns سرور داره ولی به اینصورت کار میکنه که کانکشنی روی دستکتاپ کپی کردم و با یوزر و رمز عبور داده شده به فایل ها دسترسی پیدا میکنم.توی تنظیمات کارت شبکه رو که چک کردم gatway , dns server ای پی گرفته بود از dhcp.

س دوباره
روی ابزار شبکه یعنی مودم شاید دی اچ سی پیست شده نه روی خود سرور ویندوزی که نصب شده است.
البته چون ما دسترسی به شبکه نداریم براساس حدس و گمان هست ارادت

radar965
May 27th, 2015, 19:54
فقط میخواستم ببینم در خالت domain ایا امکانش هست بدون لاگین کردن با یوزر و رمز عبور داده شده توسط ادمین بتوان تنها با یه کانکشن به سرور وصل شد؟

mehdimmm
July 26th, 2015, 02:37
منظورت رو نفهمیدم ::بعد تا به سرور لاگین نکنید کاری نمیتونید انجام بدهید جز remote desktop چون اونها جزو دامنه هستند

- - - Updated - - -

باید دقیقتر به من بگی تا کمکت کنم 09117920049