PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا سرور ایران گرانتر هست

ali68124
May 25th, 2015, 11:44
سلام من سوال دارم چرا سرور مجازی ایران گرانتر از سرور های اروپایی و آمریکایی هست ؟

!MihanIt!
May 25th, 2015, 11:45
چون شرکت هایی سرور اختصاصی خریداری می کنند سه برابر پول سرور اروپا میدهند

TN Projects
May 25th, 2015, 11:48
با درود و احترام.
چون هزینه منابع سرور در ایران برای دیتاسنترهاش گرانتره نظیر پهنای باند تا قطعات فیزیکی خود سرور و همچنین علاوه بر منابع هزینه های زیادی باید بکنند. (برای تهیه زیرساخت در ایران باید هفت خان رستم رو بگذرونی :| )
کیفیت سرورهای خارج از ایران خیلی خیلی بهتر و ایمن تره اما سرورهای ایران چون از لحاظ جغرافیایی به ما نزدیک تره سریعتر برامون بارگذاری میشه.!
تنها پینگش خوبه اون هم گفتم خدمتتون بخاطر موقعیت جغرافیایی هست وگرنه از لحاظ کیفیت قیمتشون به هیچ وجه ارزشی نداره.!!!
پیروزباشید.

nginxweb
May 25th, 2015, 11:50
درود
دوست عزیز دلایل مختلفی هستش از جمله:

1- هزینه سخت افزار گران
2- هزینه زیاد پهنای باند
3- هزینه بالای نگهداری سرور
4- هزینه زیاد قطعات مصرفی دیتاسنترها
5- هزینه مالیان زیر ساخت
و..

همگی دست به دست میدهند که سرور با قیمت بالایی در اختیار مشتری گذاشته شود

البته الان نسبه به 1-2 سال گذشته هزینه ها خیلی بهتر و کمتر شده است اما خوب باز هم بدلیل محدودیت های پهنای باند مشکلات زیادی وجود دارد

Mr-MAMAD
May 25th, 2015, 12:01
به نظر من اگر سرور داخلی باشه بهتره باید به اقتصاد کمک کرد
درود

تا کی ما باید به اقتصاد کمک کنیم و چرا یک باری نشده اقتصاد به ما کمک کنه ؟

تنها دلیل منظقی این مسئله : طمع هیئت مدیره دیتاسنتر ها هست و هیچ دلیل دیگه ای نداره.

novin-web
May 25th, 2015, 12:42
سلام
به دلیل گران بودن ترافیک در ایران هست
و اینکه فعلا انحصاری در دست برخی شرکت ها هست این خدمات در حال حاضر

ali68124
May 25th, 2015, 21:55
ممون از همه دوستان

amirhasan
May 25th, 2015, 22:11
عزیز من با خرید منو تو از چن تا دیتاسنتر هیچ کمکی به اقتصاد نمیشه مشکل اون اختلاسا هست و... تا اونا درست نشه با خرید از داخل هیچی درست نمیشه

nima-s
May 25th, 2015, 22:20
سلام
به خاطر آماده نبودن زیرساخت ها در ایران، هزینه های تمام شده در تمام قسمتها مثل پهنای باند، هزینه سخت افزار و...برای یک دیتاسنتر داخلی گران تمام میشه. تا زیرساختها محیا نشدند پایین آوردن قیمتها کار بسیار دشوار و زمانبری هست چون خودشون باید مستقل از تسهیلات و آماده سازی های دولتی دست به کار بزرگی بزنند که خیلی زمانبر هست.
موفق باشید

PE7A
May 25th, 2015, 22:39
سلام من سوال دارم چرا سرور مجازی ایران گرانتر از سرور های اروپایی و آمریکایی هست ؟

در شرایط فعلی این مورد بیشتر مربوط به پهنای باند می شود، اما گران تر بودن به معنای بهتر بودن نیست.

سرور های اروپایی و آمریکایی در بهترین دیتاسنتر های جهان قرار دارند و از هیچ جهت قابل مقایسه با سرور های داخل کشور نیستند، زمانی که می توانید از خدمات بهترین دیتاسنتر های جهان استفاده کنید چر از سرور های داخل ایران استفاده کنید؟

شاید یک دلیل وجود داشته باشد؟ احتمالا عباراتی مانند 400 درصد سرعت بیشتر سرور های ایران و ... را مشاهده کرده اید؟
اما در حقیقت تفاوت سرعت محسوس و چندانی بین سرور های ایران و خارج از ایران وجود ندارد و به احتمال زیاد متوجه این تفاوت سرعت نخواهید شد، این ها تنها عبارات و جملات تبلیغاتی هستند.

اما در صورتی که از سرور های داخل کشور استفاده کنید کاربران خارجی با سرعت بسیار پایین تری به سایت یا سرور شما دسترسی خواهند داشت، و حدود 10 درصد بازدید کنندگان هر سایت ایرانی معمولا از مواردی استفاده می کنند که آی پی آن ها را به آی پی کشور های خارجی تغییر می دهد، در حقیقت دسترسی به سایت یا سرور شما برای 10 درصد کاربران با سرعت بسیار پایین انجام خواهد شد.

مدتی پیش در حال انتقال یک فایل بک آپ از یکی از معتبر ترین دیتاسنتر های داخل کشور به سرور خارج بودیم، نتیجه این بود که انتقال 1 گیگابایت فایل حدود 5 ساعت به طول انجامید، در حالی که این انتقال بین دو سرور خارجی مشابه در زمانی حدود 2 الی 5 دقیقه انجام می شود، آیا همچنان تصور می کنید استفاده از سرور های داخل کشور منطقی محسوب می شود؟

تمامی این موارد به کنار، پایداری اندک، محدودیت های سخت افزاری و محدودیت پهنای باند و هزینه بیشتر را هم اضافه کنید.

تا زمانی که امکان استفاده از خدمات بهترین دیتاسنتر های جهان وجود دارد استفاده از سرور های داخل کشور امری کاملا بی معنا و غیر منطقی خواهد بود.
اگر قیمت سرور های داخل کشور نصف سرور های خارج از کشور بود باز هم مقایسه این دو مورد امر بسیار دشواری بود، شاید یک چهارم قیمت برای سرور های داخل کشور مناسب باشد اما فکر نمی کنم!

un3.ir
May 26th, 2015, 09:08
سلام

آقا الان دلار خیلی رفته بالا اون زمونی که دلار 1000 تمن بود خیلی ارزون بود از وقتی که دلار رفته بالا قیمت ها هم رفته بالا

shahab-f
May 26th, 2015, 09:29
به دلیل سحت افزار و پهنای باند گران تر نسبت به خارج

asrhosting
May 26th, 2015, 10:15
دلیل اصلیش سخت افزار گرونی هست که داخل ایران میشه تهیه کرد .
وگر نه دقدقه هزینه پهنای باند یک سالی هست تقریبا حل شده ( ترابایتی 50 ت زیر ساخت یا رایگان برا مشترکین پر مصرف - سند )

saeid_e00
May 26th, 2015, 16:56
سلام

خب کاملا واضحه که به خاطر پهنای باند هست
که همش زیر نظر شرکت زیرساخت هست به صورت کاملا انحصاری...

alivw71
May 26th, 2015, 20:10
مالیات و هزینه بالای پهنای باند. = قیمت بالای دیتاسنتر ایران

الان یه سر به افرانت زدم قیمت 1.5 برابر شده!!
http://www.afranet.com/App_Themes/Images/Hosting.png

ali68124
May 26th, 2015, 20:33
اگر اینجوری ایران گران ترین قیمت اینترنت داره