PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هاست دانلود یا سرور مجازی برای سایت دانلود

colors
May 24th, 2015, 23:33
سلام و وقت بخیر.

دوستان به نظر شما برای یک سایت دانلود موزیک (آمار بالا نیست)، یک سرور مجازی بگیریم و با کلوکسو راه اندازیش کنم و فایلهای رو برای دانلود درش قرار بدم یا اینکه یه هاست دانلود بگیرم؟
در حد 50 گیگی فضا نیاز هست فعلا و اینکه نمیخوام زیاد هزینه کنم، ماهی 30 - 40 تومن

mahdi-relax
May 24th, 2015, 23:46
هردو تاش خوبه اما اگه آمار تون بالا نیست همون هاست دانلود کفایت میکنه

!MihanIt!
May 24th, 2015, 23:52
سلام هاست دانلود اگه خواستید 50 گیگ فضا ماهانه 30 تومان

داخل سایت تیکت ارسال کنید براتون فاکتور کنم

www.nimbuzzvps.ir
دوست عزیز افر در بخش فروش....

استارتر گرامی
یک سرور مجازی ویندوز و با نصب وب سرور هاست مورد نیاز را تامین کنید.
مشاوره رایگان : ۰۹۳۵۴۶۵۲۲۱۰

IrIsT
May 24th, 2015, 23:52
سلام.
به نظر من اگه امار بالایی نداری,یک هاستین خوب و با کیفیت و مناسب پیدا کن و برای دانلود هم میتونی vps گبیری و داخلش انجیکس نصب کنی و این یکم به صرفه و بهتر هستش.
بهتره فایل های دانلودی و هاست یک جا نباشه.بعضی وقتها به یک دفعه تعداد میره بالا و روی باز شدن سایتت تاثیر می ذاره.

demonvictor
May 24th, 2015, 23:54
خصوصی تو چک کن

IrIsT
May 24th, 2015, 23:57
آقا,به جان خودم یک سوال پرسیده.توی بخش سوال هم پرسیده.
چرا آفر میدین؟
یک سوالی پرسیده بیاین جواب بدین تا ماهم یک چیزی یاد بگیریم

jaheshserver
May 25th, 2015, 00:18
یک سرور مجازی مناسبه چون میتونید برای دانلود و آپلود هم ازش استفاده کنید.

1oveless
May 25th, 2015, 00:20
بهتر هست که سرور مجازی ویندوز بگیرید که دانلود رو هم با خود سرور انجام بدید و iis به راحتی‌ می‌تونه نیاز شما رو برطرف کنه و نیاز به دانش فنی بالایی‌ نیست.
رم ۱ تا ۲ gbبیشتر نیازی ندارید (توصیه من ۲ gb هست) که فکر کنم زیر ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان بتونید پیدا کنید.

colors
May 25th, 2015, 07:24
بهتر هست که سرور مجازی ویندوز بگیرید که دانلود رو هم با خود سرور انجام بدید و iis به راحتی‌ می‌تونه نیاز شما رو برطرف کنه و نیاز به دانش فنی بالایی‌ نیست.
رم ۱ تا ۲ gbبیشتر نیازی ندارید (توصیه من ۲ gb هست) که فکر کنم زیر ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان بتونید پیدا کنید.

ممنون از پیشنهاد همه دوستان.
تاحالا با سرور مجازی ویندوز کار نکردم، پنل و ... رایگانی هست که بشه براش اجرا کرد؟ و اینکه شاید یه اسکریپت ساده php بنویسم بزارم برای مدیریت فایلها که بشه از طریق همون مرورگرهم به فایلها برای لینک دهی دسترسی داشت.
لینوکسیش بهتر نیست؟
ضمنا این سرور یا هاست رو فقط برای فایلها میخوام ، اسکریپت جدا رو هاست دیگه ای است.

میزبانی کهکشان
May 25th, 2015, 07:39
سلام و وقت بخیر.

دوستان به نظر شما برای یک سایت دانلود موزیک (آمار بالا نیست)، یک سرور مجازی بگیریم و با کلوکسو راه اندازیش کنم و فایلهای رو برای دانلود درش قرار بدم یا اینکه یه هاست دانلود بگیرم؟
در حد 50 گیگی فضا نیاز هست فعلا و اینکه نمیخوام زیاد هزینه کنم، ماهی 30 - 40 تومن

سلام
بهتره برای اول کار هاست دانلود تهیه کنید ، از نظر هزینه براتون مناسب تره.
ضمنا اگر سرور مجازی گرفتی سیستم عامل ویندوز نصب کنید بهتر بکارتون میاد تا بخواید از لینوکس + کلوکسو استفاده کنید.( برای فضای دانلود عرض کردم).

1oveless
May 25th, 2015, 08:42
ممنون از پیشنهاد همه دوستان.
تاحالا با سرور مجازی ویندوز کار نکردم، پنل و ... رایگانی هست که بشه براش اجرا کرد؟ و اینکه شاید یه اسکریپت ساده php بنویسم بزارم برای مدیریت فایلها که بشه از طریق همون مرورگرهم به فایلها برای لینک دهی دسترسی داشت.
لینوکسیش بهتر نیست؟
ضمنا این سرور یا هاست رو فقط برای فایلها میخوام ، اسکریپت جدا رو هاست دیگه ای است.

هیچ نیازی‌ به پنل نیست، مثل این میمونه که با windows ۲۰۰۸ کار کنید، همچی‌ شبیه به کار با ویندوز هست.

امکان نصب PHP هست بر روی سرور ویندوز که اگر از کسی‌ که میخرید بپرسید انجام میدان براتون، با دادن هزینه اندکی‌ و یا به رایگان.
اگر که فقط برای فایل‌ها میخواید اصلا طرف linux نرید، هرچند مزیت‌های خودش رو داره اما کاربر پسند نیست نسبت به windows, در آخر اختیار دست خود شماست.

colors
May 25th, 2015, 09:17
هیچ نیازی‌ به پنل نیست، مثل این میمونه که با windows ۲۰۰۸ کار کنید، همچی‌ شبیه به کار با ویندوز هست.

ممنون.
فرض بگیریم که از سرور روزی 500 فایل با حجم 10 تا 20 مگ دانلود بشه، به نظر شما حداقل مشخصات سخت افزاری که نیاز هست چی میتونه باشه؟

colors
May 25th, 2015, 10:03
بهترین راه اینه :

اگه سایتتون کم بازدید و متوسط هست برید یه هاست ساده عادی بخرید و فقط فایل هاتون رو روی سرور مجازی ببرید

بله دقیقا همین کارو میخوام بکنم. بحث اصلی به خاطر اینه که برای نگهداری/آپلود فایل ها از هاست دانلود استفاده بشه یا سرور. که ظاهرا سرور بهتره. ولی لینوکسی باشه یا ویندوز فعلا به نتیجه نرسیدم.

1oveless
May 25th, 2015, 10:07
ممنون.
فرض بگیریم که از سرور روزی 500 فایل با حجم 10 تا 20 مگ دانلود بشه، به نظر شما حداقل مشخصات سخت افزاری که نیاز هست چی میتونه باشه؟

برای شروع میتونید سرور با رم یک گیگبایت تهیه کنید، کمتر از اون هم جوابگو خواهد بود برای شروع اما کمی‌ سرعت کار با remote و browser کم خواهد بود و احتمال هنگ کردن سیستم هست.
سرور مجازی دیدم که با رم ۲ GB و CPU ۳۰۰۰ Mhz به راحتی‌ در روز بالای ۵۵ GB ترافیک داشته، و تنظیم خاصی‌ روش هم انجام نشده بود!، برای یک سایت فیلم بود این سرور و در آخر port کم آورد!
پیشنهاد بنده، رم ۱ گیگ هست و CPU بالای ۱۵۰۰ Mhz.
متاسفانه سرعت اینترنت در ایران کم هست و در آخر هر کاری کنید نیاز به سرور مجازی دارید برای دانلود و آپلود فایل ها، کار خودتون رو راحت خواهید کرد، نیاز به آپلود دوباره فایل‌ها ندارید و به راحتی‌ میتونید بعد از دانلود کردن از طریق سرور, فایل‌ها رو برای دانلود عموم قرار بدید.

colors
May 25th, 2015, 12:55
سرعت دانلود فایل از سرور، به چه عواملی بستگی داره؟

و سوال دیگر اینکه احتمالا 4-5 نوع mime type داشته باشیم (zip - mp3 - wav - flv - mp4)، برای دانلود شدن فایلها و نه اجرای اون توسط پلیر در مرورگر میتونم با PHP بنویسم و انجامش بدم اما نمیخوام اصلا کدی در سرور اجرا بشه و فقط فایل مستقیم برای دانلود باید.(سرور ویندوزی)

پسوندهارو رو توی iis تعریف کنم کافی است؟

colors
May 25th, 2015, 13:18
از دوستانی که پیشنهادشون رو از طریق پ.خ برای بنده ارسال میکنن، تشکر میکنم.

متاسفانه بنده دسترسی لازم رو برای پاسخ به آنها ندارم در آن بخش ندارم.
لطف کنید ایمیلتون رو قرار بدید که بتونم با شما در ارتباط باشم.
همچنین تعداد پیشنهادها زیاد هست و انتخاب رو سخت تر کرده، فعلا تا زمانی که در این تاپیک به جواب سوالهام نرسم میزبان رو انتخاب نخواهم کرد.

مجددا بابت پیشنهادات ممنونم.

1oveless
May 25th, 2015, 13:26
سرعت دانلود فایل از سرور، به چه عواملی بستگی داره؟

و سوال دیگر اینکه احتمالا 4-5 نوع mime type داشته باشیم (zip - mp3 - wav - flv - mp4)، برای دانلود شدن فایلها و نه اجرای اون توسط پلیر در مرورگر میتونم با PHP بنویسم و انجامش بدم اما نمیخوام اصلا کدی در سرور اجرا بشه و فقط فایل مستقیم برای دانلود باید.(سرور ویندوزی)

پسوندهارو رو توی iis تعریف کنم کافی است؟

برای اینکه به مرورگر بگید دانلود کنه بجای stream کردن کافیست در meme-type این رو قرار بدید بدون نیاز به اجرا کد php.
application/x-unknown

این هم یک نمونه برای تست!

http://176.9.164.235/Jazz/Peggy/04-Peggy_Lee-I_Love_Being_Here_With_You.mp3
------------
سرعت دانلود به پورت سرور شما، نوع هارد و بعضی‌ مواقع به منابع دیگر سرور بستگی داره، و همچنین پورت سروری که دانلود می‌کنید و نوع هارد و منابع اون بستگی خواهد داشت.
همچنین محل قرار گیری سرور‌ها نسبت به هم هم تاثیر زیادی روش داره.