PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت هاست چطوریه؟

ayat.a
May 21st, 2015, 14:01
سلام
من تازه کارم و هیچی در مورد ساخت هاست نمی دونم.
من می خوام خودم یه هاست بسازم.
اگه میشه راهنمایی کنید.
چطوری یه سایت رو با کامپیوتر خودم راه اندازی کنم؟

ballance
May 21st, 2015, 14:08
سلام
برای این که بخواین یک سایت روی اینترنت بالا بیارید به دو چیز احتیاج دارید :
1 - هاست : فضایی هست که سایت شما روی آن بارگزاری میشه
2 - دامنه : نام اینترنتی سایت شما هست که با پسوند هایی مثل IR . COM . ORG ,... قابل ثبت هست.

که میتونید این موارد را از شرکت های ارایه دهنده هاست و ثبت دامنه تهیه کنید.

بعد از تهیه دو مورد بالا بسته به سایتی که میخواهید راه اندازی کنید میتونید از سیستم های مدیریت محتوا رایگان همچون وردپرس , جوملا و .. یا انجمن ساز مثل مای بی بی , ویبولتین و ... یا سیستم های اختصاصی استفاده کنید.

در صورتی که میخواین بر روی کامپیوتر شخصیتون سیستمی را نصب کنید میتونید از نرم افراز هایی چون WampServer و XAMPP استفاده کنید.

موفق باشید

armin.m
May 21st, 2015, 14:10
اکثر وبسایت هایی که توی اینترنت می بینید، همچین روندی رو برای ایجاد سایتشون طی کردن:
خرید هاست از یک شرکت( با یه تعریف ساده هاست یه فضایی هست که در اختیار کاربر قرار میگیره تا اطلاعات سایتش رو توی اون بزاره)
خرید دامین(آدرس اینترنتی. مثلا webhostingtalk.ir یا google.com دامین هستند)
طراحی سایت یا استفاده از اسکریپت آماده
بارگذاری سایت بر روی هاست.

اینکه بخواین کامپیوتر شخصی خودتون رو تبدیل ه یک هاست بکنید مراحل جداگانه داره و البته هزینه ی بیشتر. با این حال نشدنی نیست. اگر اطلاعات بیشتری در این مورد نیاز داشتید بگید تا راهنماییتون کنم.

ayat.a
May 21st, 2015, 14:14
ممنون گفتید که اولین کار تهیه هاست است برای اینکه خودم یه هاست بسازم باید چکار کنم؟

ballance
May 21st, 2015, 14:17
ممنون گفتید که اولین کار تهیه هاست است برای اینکه خودم یه هاست بسازم باید چکار کنم؟

باید از شرکت های هاستینگ تهیه کنید.میتونید در بخش درخواست سرویس تاپیک بزنید تا دوستان راهنمایی کنند
اما پیشنهاد من شرکت نت افراز هست.خودشون سیستم های مدیریت محتوا مجبوب را هم به صورت رایگان براتون نصب می کنند.

novin-web
May 21st, 2015, 14:21
سلام
برای این کار شما باید یک ریسلر تهیه کنید.
بعد از تهیه شرکت مربوطه اموزش های لازم رو به شما خواهند داد

armin.m
May 21st, 2015, 14:22
ببینید اگه صرفا به خاطر هزینه میخواین خودتون هاست بسازید باید بگم همچین کاری به مراتب گرون تر از خرید یک هاست از اینترنت تموم میشه!
اما اگر قصد یاد گرفتن دارید، موارد زیر قبل از علم ایجاد هاست پیش نیاز هستند.
- اینترنت مناسب با سرعت بالا و پهنای باند مناسب(با توجه به حجم سایتتون)
- اینترنت بک آپ
- سیستم برق پشتیبان(ups)
- یک کامپیوتر مناسب که با روشن بودن مداوم مشکلی نداشته باشه!
- مودم مناسب و امکانات سخت افزاری برای اتصال به اینترنت و اینترنت بک آپ.

البته باید بگم این در صورتیه که بخواین خودتون هاست خودتون باشید! می تونید ریسلر هم بشید که فکر نمی کنم چندان مناسب باشه براتون.

در کل باید بگم بهترین راه خرید یک هاست اشتراکی با قیمتی ارزان از شرکت های هاستینگ هست!

rouzfun
May 21st, 2015, 14:27
دامنه چیست؟ به آدرس های سایت دامنه می گویند. مانند www.google.com که دامنه آن google.com است. شاید اجزای هر URL را بدانید ولی دامنه یکی از مهم ترین قسمت های سایت و URL است. برای مثال دامنه زیر را ببینید:

http://www.webhostingtalk.ir

پسوند IR ، پسوند این دامنه است ولی دقت کنید:

http://www.webhostingtalk.ir/index.php

php پسوند فایل index و IR پسوند دامنه ماست. خب حالا فرق .com و .net و .ir و … در چیست؟ هر یک از پسوند های دامنه معنای خاصی دارد. مثلا پسوند .ac.com یا ac.ir را برای دانشگاه ها و موسسات آموزش می گذارند. هر دامنه بسته به نوع خود در سازمان مربوطه و هر سازمان اجازه اجاره آن را از سازمان خاصی می گیرد. برای مثال برای ثبت دامنه webhostingtalk.ir ، ما باید به سازمان نیک مراجعه کنیم تا آن را برای ما ثبت کنند. دامنه هایی با پسوند عمومی مثل net یا com در سازمانی به نام Domain Name Register Center ثبت می شود. اگر شما بخواهید دامنه ای ثبت کنید مشخصات شما را می خواهند. خواستن مشخصات به این دلیل است که مشخصات شما در پایگاه Whois ثبت شود و از ***یده شدن دامنه شما جلوگیری شود. Whois چیست؟ کجاست؟ Whois یک پایگاه وابسته به سازمان ثبت دامنه است که با جستجوی هر دامنه DNS ، نام مشخصات مالک و نام ثبت کننده نمایش داده می شود که آن را در سایت های اجاره دامنه حتما دیده اید.

DNS دامنه چیست؟ مانند آجرهای یک خانه است. آدرس DNS ها ممکن است به صورت زیر باشد:

ns1.server.com
ns2.server.com

DNS برای این که هاست شما به دامنه شما مربوط شود ، تنظیم می شود. سرور های ns1 ممکن است قطع باشند به همین دلیل باید ns2 کار کند. اگر به هر دلیلی Data Center هاست شما از بین برود ، DNS های شما نیز از بین می روند تا دامنه بدون هاست شما ***یده نشود.

هاست یا Host یعنی چه؟ با توضیحات بالا فهمیدید که هاست و دامنه به یک دیگر وابسته اند. هاست (Host) در زبان انگلیسی به معنی میزبان است. یعنی میزبانی سایت شما برعهده شرکتی است که شما انتخاب کردید. Host یک کامپیوتر تحت شبکه است که توسط cpanel سایت شما کنترل می شود. محتوای این کامپیوتر یک سیستم عامل است که شما انتخاب کردید لینوکس یا ویندوز. و در درایو های دیگر محتوایی که شما از طریق cpanel برای سایت خود ریخته اید وجود دارد. پس Host هم یک کامپیوتر است که با وسایل جانبی پیشرفته و مودم های مخصوص ، به cpanel متصل شده و در شبکه اینترنت پخش می شود. برای این هاست ها باید حتما DNS دامنه تنظیم شود. ممکن است بگویید من و دوستم از یک هاست خریده ایم ولی DNS هایمان فرقی ندارد. چرا؟ DNS پرتکول خاصی ندارد و تنظیمات DNS نیز توسط مرورگر ها قابل مشاهده نیست. DNS فقط شامل یک نشانی نیست بلکه به طور اتوماتیک یوزرنیم و پسورد هاست مربوطه نیز در هاست ها به آدرس DNS فرستاده می شود تا بتوان کنترل DNS را در دست گرفت.

برای راه اندازی سایت باید از کجا شروع کنم؟

برای شروع راه اندازی یک سایت اول از همه باید تصمیم بگیرید که دقیقا چه سایتی رو قصد راه اندازیش رو دارید و چه کاری می خواید با اون انجام بدید تا وسط کار هی شاخه به شاخه نشید.

برای مثال یک وبلاگ شخصی برای نوشتن مطالب خودمونی و آموزشی یا .. رو در نظر می گیریم.

بر خلاف ظاهر کار که معمولا شما نیاز به دونستن برنامه نویسی یا نشانه گذاری تحت وب دارید باید بگیم که نخیر دوست عزیز بدون اینها هم حتی فقط با چند کلیک و تایپ ساده می تونید سایت داشته باشید. اما چطوری ؟ ”

شما می تونید از 30 تومن (حداقل) تا چند میلیون (حداکثر) هزینه کنید بستگی داره که چی بخواید راه بندازید.

برای شروع راه اندازی سایت ابتدا باید برای سایتی که قصد راه اندازیش رو دارید یک آدرس اینترنتی یا دامنه (ِDomain) انتخاب و خریداری کنید.

بعد از انتخاب و خرید آدرس اینترنتیتون باید به فکر خرید یک فضای اینترنتی یا هاست باشید! فضای اینترنتی مثل همون هارد کامپیوترتون هست که اطلاعات و فایل هاتون رو تو اون قرار میدید.

برای این کار هم کافیست دوباره برگدید به سایت شرکت میزبانی وبی که انتخاب کردید تا از اونجا با توجه به نیاز و پولی که دارید یک فضای وب (هاست) تهیه کنید. اما چطور تشخیص بدیم که چقدر فضا برای سایتمون لازم داریم ؟

این کار بسیار سادس کافی به این فکر کنید که شما تو سایتتون چه نوع مطالبی می خواید ارسال کنید. تو مثالی که ما انتخاب کردیم (سایت شخصی) مطالب اکثرا بصورت متنی و تصویری (عکس) هستن و گاهی اوقات هم فایل صوتی یا ویدئویی هم ارسال میشن که با توجه به اینها خواهیم فهمید که فضای خیلی زیادی لازم نداره مثلا همون 500 مگابایت هم بسشه جهت اطمینان و کم نیاوردن 1 گیگابایت بخرید بهتره. البته بستگی به وضعیت مالیتون داره. درباره سایت های دانلود هم (مثل سایت دانلود نرم افزار یا موسیقی) باید بگم که شما احتیاج به دو هاست خواهید داشت یک هاست یا همون فضای وب برای نگهداری سایت اصلیتون و یه هاست دیگه برای نگهداری فایل های قابل دانلودتون مثل نرم افزارها یا … که برای هاست دوم می تونید از 10 گیگابایت شروع کنید، نگران قیمتش هم نباشید اینجور هاست ها (هاست های دانلود) قیمتشون بر خلاف هاست معمولی که سالیانه حساب میشه ماهیانه حساب میشن تا هزینه ها زیاد نشه مثلا 10 گیگ ماهی 10 تومن هست البته شما میتونید پرداختون رو سالیانه هم بکنید بستگی به خودتون داره.

دقت کنید که در هنگام خرید هاست دامنه خودتون رو هم تو فرم خرید وارد کنید تا برای هاست مورد نظر ثبت بشه.

خب حالا که هاست یا فضای وبتون رو هم انتخاب و خریداری کردید وقت این رسیده که سایتتون رو روش نصب و راه اندازی کنید.

البته قبل از نصب باید منتظر بمونید تا دامنه اینترنتیتون روی فضای اینترنتیتون ست (set) بشه که این کار برای دامنه های ایرانی از 1 تا 3 روز طول میکشه اما برای دامنه های بین المللی دیگه مثل .com از 1 تا 12 ساعت طول می کشه. بعد از ست شدن دامنه یک صفحه خالی بعد از وارد کردن دامنه تو مرورگر باز میشه اما اگر ست نشده باشه با یک خطا روبه رو خواهید شد.

بعد از ست شدن دامنه باید وارد کنترل پنل (صفحه مدیریت) هاستتون بشید که برای این کار در هاست های Cpanel (نوع پنل مدیریتی هاست می باشد) باید به آخر آدرس اینترنتیتون عبارت ” :2082 ” رو اضافه کنید اما اگر هاستتون از نوع DirectAdmin باشه باید آخر اون عددی که به ایمیلتون ارسال شده رو وارد کنید، زیاد نگران این قضیه نباشید چون آدرس ورود به کنترل پنل + تمام اطلاعات هاستتون تو یه ایمیل بهتون ارسال شده و تو پنل کاربری سایت شرکت میزبانی وب هم موجود هست.

خب پس وارد پنل هاست بشید بعد از وارد شدن تمام گزینه ها و تنظیمات مربوطه به هاست رو به راحتی می تونید ببینید. اما برای نصب و راه اندازی سایت باید چیکار بکنید ؟!

شما میتونید سایت خودتون را بصورت استاتیک یا داینامیک راه اندازی کنید. که میتونید بقیشو دیگه از شرکت میزبانی خود بپرسید تا راهنماییتون کنن.

موفق باشید.

kool
May 22nd, 2015, 13:40
سلام
من تازه کارم و هیچی در مورد ساخت هاست نمی دونم.
من می خوام خودم یه هاست بسازم.
اگه میشه راهنمایی کنید.
چطوری یه سایت رو با کامپیوتر خودم راه اندازی کنم؟

سلام
ایجاد هاست روی سیستم خودتون علاوه بر نیاز به اطلاعات هزینه بیشتر نیز داره و 100% داون تایم های شدید خواهید داشت! و اصلا مناسب نیست این روش.

* در حالت عادی: ابتدا یک هاست از یکی از هاستینگ های معتبر تهیه میکنید. بعد یک دامنه com یا ir یا هر دو رو در صورت نیاز تهیه کنید. سپس بسته به موضوع وب سایت و نیاز خود یک اسکریپت اختصاصی و یا رایگان رو انتخاب و به کمک اون سایت رو راه اندازی میکنید.