PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل پارتیشن هارد در لپ تاپ ایسوس

taha_2011
May 14th, 2015, 17:13
سلام دوستان

بنده یک لپ تاپ ایسوس دارم که 24 گیگ هارد اس اس دی + 1 ترابایت هارد ساتا داره.

مشکل از اینجا شروع میشه که مجبور شدم به خاطر یک سری مشکلات ویندوز رو خودم نصب کنم و از حالت اورجینال(کار خانه) در بیاد.

قبلا طوری بود این 24 گیگ اس اس دی همراه 200 گیگ هارد ساتا درایو c رو تشکیل می داد یعنی جمعا 224 گیگ که خود ویندوز روی این هارد ssd نصب بود...

ولی حالا اینطور نیست و این 24 گیگ اس اس دی جدا شده و یک درایو c رو تشکیل داده !

کسی از دوستان در جریان هست چطور می تونیم این حالت رو به سابق برگردونیم ؟ موقع نصب ویندوز کلا پارتیشن های اس اس دی و ساتا جدا میاد و مجبوریم فقط اس اس دی رو انتخاب کنیم.

آیا تنها راهش همینیه که به ذهنم میرسه ؟ بفرستیم نمایندگی ؟! :دی

- - - Updated - - -

بالا

cpanelit
May 14th, 2015, 17:18
سلام ویندوز چی هست دوست عزیز؟

taha_2011
May 14th, 2015, 17:48
سلام ویندوز چی هست دوست عزیز؟
8.1

jahromweb
May 14th, 2015, 19:28
سلام

چند تجربه از دوران استفاده از ویندوز :دی

میتونید یک کار بکنید البته راه های دیگری هم هست

بیاید ۲۴ گیگ ssd رو باهاش درایو c بسازید بعد یک درایو دیگه هم سازید و مونت کنید روی یک پوشه! و کلا از mycomputer هم حذفش کنید! مثلا فایلی که توی پوشه ی program files قرار میگیره روی یک پارتیشن دیگه هست ...

راه دیگه هم استفاده از رید هست ولی توی ویندوز باهاش اشنا نیستم (رید ۰)

راه بعدی هم استفاده از پارتشین spanned هست که از manage میتونید اوکی کنید

behzad83
May 18th, 2015, 19:42
بهترین کار اینه که شما قبل از نصب ویندوز با Paragon Partition Manager لپ تاپتونُ بوت کنید و همونجا پارتیشن بندی کنید. فقط اول یک 24 GB که SSD هست رو بسازید و بعد هم 200 ۀإ از هارد SATA و این دو تا رو همونجا Merge کنید و بعد هم بقیه پارتیشن ها رو بسازید و ریبوت کنید و بعد ویندوز نصب کنید.