PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات پیش آمده با مشتری قالب

farmanrava
May 12th, 2015, 11:25
با سلام و احترام

دوستان یکی از همکاران ما که خواستن نامشون فاش نشه مشکلی داره که برای من شرح داده و گفتم با اساتید اینجا بیان کنم و کمک بخوام ازتون برای اون دوستمون

ماجرا از این قرار هستش که مشتری ایشون قبل از عید یک قالبی سفارش میده و مبلغ 300 تومان هم وجه واریز میکنه . یک مقدار تحویل قالب دیر میشه و مشتری درخواست وجه پرداختی خودش رو میکنه .
این دوست ما هم مهلتی میخواد برای بازگشت وجه ایشون حدود 2 هفته فرصت گرفت ازشون . قبول هم کردند اما بعد مشتری ایشون تیکت زده که 4 بند توش آورده که اگه غیر از این باشه از طریق قانونی اقدام میکنه !
یکی از بندها اینه که اگه تا 2 هفته دیگه نتونین قالب تحویل من بدین باید 600 تومان پول به حساب من بازگشت بدید ( 300 تومان اضافه ) باید خسارت و ضرر زیان و پول تلفن و پول اینترنت و...
قراری که تلفنی با هم گذاشتن این بوده که تا 2 هفته دیگه وجه به حساب شون بازگشت کنه اما به صورت تیکت یک چیز دیگه بیان کردند .

موارد زیر هم مورد توجه قرار داره :
یک اینکه هیچ قراردادی بابت قالب و زمان تحویل قالب و خسارت و... امضا نشده و همه موارد به صورت تیکت بوده و در تیکت بیان شده ( حتی خسارت هم در تیکت ها نیومده )
دو اینکه مشتری ایشون فقط عکس تیکت ها رو داره ، به دلیل رفتار ایشون همکار ما تیکت ها رو به اکانت دیگه ای منتقل میکنه که قابل رویت ایشون نباشه تا سوء استفاده بیشتری نکنند .
سه اینکه مشتری ایشون اقرار کرده که دوستشون در پلیس فتا آذربایجان شرقی هستند ! توسط ایشون قرار هستش اقدام کنند .

بند هایی که مشتری برای ایشون ارسال کردند :

1- بخاطر اینکه وقت بنده بمدت 3 ماه از طرف طراح محترم تلف شده است و در این مدت بنده بخاطر عدم ارائه قالب اختصاصی مجبور شده ام از قالب رایگان و غیر استاندارد بر روی وب سایت خودم استفاده و متحمل ضرر و زیان شده ام علیرغم میل باطنی مجبورم از طریق مراجع ذیصلاح اقدامات مقتضی را انجام دهم

2- طبق آخرین وعده که بصورت مکالمه تلفنی صورت گرفت قرار شده است تا طراح محترم حداکثر تا تاریخ 15 خرداد 94 قالب مد نظر اینجانب با کدنویسی اختصاصی و حق استفاده و نشر مختص بنده آماده ، تحویل و بر روی وبسایات اینجانب نصب شود .
بنده برای اینکه حقوق قانونی ام حفظ شود ضمن ارائه شکایت به دادگاه موضوع را تا 15 خرداد 94 به حالت تعلیق در خواهم آورد و اگر تا تاریخ مشخص شده طراح محترم قالب را تحت شرایطی که ارسال خواهد شد تحویل ندهند حق قانونی خود را تا صدور رای نهایی دادگاه پیگیری خواهم کرد و درصورتی که اینبار طبق روال دفعات قبلی بدقولی ننمایند و قالب مدنظر را طراحی و به موقع ارسال نمایند از شکایت خود صرف نظر خواهم کرد و موضوع مختومه خواهد شد.

3- اگر طراح محترم به هر دلیلی توانایی طراحی قالب اختصاصی بنده را نداشته باشند تا تاریخ اول خرداد ماه 1394 موضوع را اعلام نمایند که در این صورت بایستی علاوه بر بازپرداخت هزینه 300 هزار تومان پرداخت شده اینجانب میبایست مبلغ 300 هزار تومان اضافی بخاطر وارد کردن ضرر و زیان به اینجانب و وبسایت و وقت و هزینه اینترنت و تلفن و در مجموع مبلع 600 هزار تومان را تا تاریخ 15 خرداد 94 به شماره حساب اینجانب واریز نمایند تا موضوع شکایت خاتمه یابد.

4- اگر بهر دلیلی از طرف جنابعالی 3 نکته گفته شده در بالا قابل قبول نیست خواهشمندم پس از فکر کردن در مورد کاری که کرده اید موارد اعتراض خود را اعلام نمایید تا اینجانب بدون معطلی در اسرع وقت پیگیر دریافت حقوق قانونی خود از طریق مراجع قضایی و پلیس فتا باشم

نکته پایانی ::: اینجانب پس از مشورت با مشاور حقوقی و وکیل خودم به این نتیجه رسیدم و توصیه می کنم قبل از پاسخ به این تیکت با وکیل خود مشورت نمایید.
فردا طرح تکمیلی قالب اختصاصی بهمراه نکات برنامه نویسی بصورت کامل از طرف اینجانب برایتان ارسال خواهد شد.

موفق و موید باشید

مورد آخر که گفتن اگه شکایت کنن هر مبلغی که هزینه کنند رو ازشون میخوان ! طبق قانون هزینه دادگاه و اینا با فردی هستش که ازش شکایت میشه در صورتی که مشخص بشه البته .

ممنون میشم دوستان که اطلاعات کافی دارند کمک کنند تا این بنده خدا هم از نگرانی در بیاد .

با تشکر

lifepp
May 12th, 2015, 11:36
متاسفانه از اونجایی که قوانین اینترنتی و یا برنامه نویسی و ... ما قوانین درست و حسابی و سفت و سختی نیستند شما فقط زمانی میتونی به قوانین درست دست پیدا کنی که از مرجعش مستقیماً سوال کنی
حالا شاید دوستان اینجا بیشتر اطلاع داشته باشن من جسارت نمی کنم
ولی مثلاً ما برای برنامه نویسی از مشتری طبق چیزی که بهش تحویل میدیم پول می گیریم ولی قانون اومده گفته شما باید ساعتی پول بگیرید :) هیشکی هم نبوده بگه آخه کدوم آدمی میاد ساعتی به برنامه نویس پول می ده ؟؟
بخاطر همین میگم چیز منطقی رو باید از همون مرجعی که ایشون بهش تکیه کرده و این بند ها رو آورده بپرسید تا مطمئن بشید .

farmanrava
May 12th, 2015, 11:41
متاسفانه از اونجایی که قوانین اینترنتی و یا برنامه نویسی و ... ما قوانین درست و حسابی و سفت و سختی نیستند شما فقط زمانی میتونی به قوانین درست دست پیدا کنی که از مرجعش مستقیماً سوال کنی
حالا شاید دوستان اینجا بیشتر اطلاع داشته باشن من جسارت نمی کنم
ولی مثلاً ما برای برنامه نویسی از مشتری طبق چیزی که بهش تحویل میدیم پول می گیریم ولی قانون اومده گفته شما باید ساعتی پول بگیرید :) هیشکی هم نبوده بگه آخه کدوم آدمی میاد ساعتی به برنامه نویس پول می ده ؟؟
بخاطر همین میگم چیز منطقی رو باید از همون مرجعی که ایشون بهش تکیه کرده و این بند ها رو آورده بپرسید تا مطمئن بشید .

والا عرض که گفتن دوستشون توی پلیس فتا هستش . اما پلیس فتا مرجع قانونی به حساب نمیاد . درسته ؟
دوم اینکه ایشون یک شهر دیگه هستند همکار ما در یک شهر دیگه ...

iranian-portal
May 12th, 2015, 11:52
درود بر شما
اظهارات بنده فقط جنبه نظر شخصی داره! سوء برداشت نشه!

حق کاملا با مشتری است! همیشه بوده و همیشه خواهد بود!!

پولی که مشتری به دوست بزرگوار شما پرداخت کرده تا زمان تحویل نهایی پروژه همچنان در مالکیت مشتری هست!!!
دوست شما در قبال این پول هنوز هیچ خدماتی ارائه نکرده و شاید منطقی نبوده که این پول رو قبل از تحویل خرج کنند!!!
حالا به هر حال پول خرج شده مقصر اصلی دوست شماست به دو دلیل:

1-در زمان مقرر پروژه تحویل نشده!
2-پول رو خرج کردند در صورتی که هنوز مالک قطعی نبودند و این وجه در حکم پیش پرداخت بوده!!

سعی کنید به جای برخوردهای تند و کشیدن کار به مراجع قضایی که در نهایت هم برای طرفین نه تنها سودی نداره بلکه حتی برای برنده دادگاه هم فقط دارای ضرر هست (با توجه به وقتی که در محاکمه و ... صرف می کنید)

مشکل رو حل بفرمایید!

Mr-MAMAD
May 12th, 2015, 11:54
سلام دوست عزیز

ببین دوست من به اون دوستت بگو چونه بزنه و غیره تا راضیش کنه روی 400 تومن تا کار به دادگاه و اینا نکشه. اگر میتونه که اون قالب که وعدشو داده واسش طراحی کنه که چه بهتر اما اگر نتونست تا راضیش کنه روی 400 تا.

چون علاوه بر اینکه ضرر میکنه دوستتون هیچ حتی باید جریمه هم بده.

موفق باشید

saeedagha
May 12th, 2015, 11:54
دلیل تاخیر چی بوده؟
اگه وقت نداشتن می تونستن به کسه دیگه ایی بسپرن تا براشون انجام بده و این مشکلات هم پیش نمیومد
پیشنهاد میکنم الان هم که وقت ندارن تا 15 خرداد اوکی کنن بده کسه دیگه ایی اوکی کنه نهایتا تا یک هفته دیگه قالبو تحویل میدن و مشکلی هم پیش نخواهد آمد انشاالله

aminrt4
May 12th, 2015, 12:05
والا عرض که گفتن دوستشون توی پلیس فتا هستش . اما پلیس فتا مرجع قانونی به حساب نمیاد . درسته ؟
دوم اینکه ایشون یک شهر دیگه هستند همکار ما در یک شهر دیگه ...

شکر خوردن :) قرار داد امضا شده دارن که به عنوان سند بتونن استفاده کنن؟ سو استفاده از قدرت نداشته فتا اون هم قبل از شکایت ؟ بار قانونی این تهدید تا تعلیق دوستشون میتونه پیش بره :))

اصل پول که داده (نه بیشتر و البته میتونین کمتر بدین اگر طرحی انجام داده باشید و مشتری از طرح ناراضی باشه مقداری دستمزد بگیرین) پس بده یا اگر میتونی قالب طراحی کن همین.

farmanrava
May 12th, 2015, 12:09
شکر خوردن :) قرار داد امضا شده دارن که به عنوان سند بتونن استفاده کنن؟

خیر همه چی به صورت تیکت بوده و هیچ چیزی امضا نشده .
حتی خسارت هم در تیکت ها نیومده ...

aminrt4
May 12th, 2015, 12:16
خیر همه چی به صورت تیکت بوده و هیچ چیزی امضا نشده .
حتی خسارت هم در تیکت ها نیومده ...

متن بالا بخون اپدیتش کردم میخوای برو پیش هر وکیل مشاوره بگیر ببین درسته گفته های من یا نه

اگر پیگیر باشی میتنی کاری کنی تا دیگه از اسم فتا سو استفاده نکنه:) میتونی اسم اشناشو برام برسونی یه سلام علیکی باهاش کنم؟

farmanrava
May 12th, 2015, 12:28
درود بر شما
اظهارات بنده فقط جنبه نظر شخصی داره! سوء برداشت نشه!

حق کاملا با مشتری است! همیشه بوده و همیشه خواهد بود!!

پولی که مشتری به دوست بزرگوار شما پرداخت کرده تا زمان تحویل نهایی پروژه همچنان در مالکیت مشتری هست!!!
دوست شما در قبال این پول هنوز هیچ خدماتی ارائه نکرده و شاید منطقی نبوده که این پول رو قبل از تحویل خرج کنند!!!
حالا به هر حال پول خرج شده مقصر اصلی دوست شماست به دو دلیل:

1-در زمان مقرر پروژه تحویل نشده!
2-پول رو خرج کردند در صورتی که هنوز مالک قطعی نبودند و این وجه در حکم پیش پرداخت بوده!!

سعی کنید به جای برخوردهای تند و کشیدن کار به مراجع قضایی که در نهایت هم برای طرفین نه تنها سودی نداره بلکه حتی برای برنده دادگاه هم فقط دارای ضرر هست (با توجه به وقتی که در محاکمه و ... صرف می کنید)

مشکل رو حل بفرمایید!

ایشون هم دوست دارند مشکل رو حل کنند اما مشتری الان داره سوء استفاده میکنه از وضعیت !
دلیل اینکه قالب بهشون تحویل نشده ارائه درخواست جدید هر روزه مشتری بوده . یعنی مشتری هر روز یک درخواست جدید اضافه میکرده که در قالب باشه .
به نشر شما هر کدوم از این درخواست ها وقت اضافه نمیگیره ؟؟

سلام دوست عزیز

ببین دوست من به اون دوستت بگو چونه بزنه و غیره تا راضیش کنه روی 400 تومن تا کار به دادگاه و اینا نکشه. اگر میتونه که اون قالب که وعدشو داده واسش طراحی کنه که چه بهتر اما اگر نتونست تا راضیش کنه روی 400 تا.

چون علاوه بر اینکه ضرر میکنه دوستتون هیچ حتی باید جریمه هم بده.

موفق باشید

خسارت ؟ آخه بایت چی خسارت ؟
باید قراردادی باشه که توش ذکر خسارت شده باشه ؟

دلیل تاخیر چی بوده؟
اگه وقت نداشتن می تونستن به کسه دیگه ایی بسپرن تا براشون انجام بده و این مشکلات هم پیش نمیومد
پیشنهاد میکنم الان هم که وقت ندارن تا 15 خرداد اوکی کنن بده کسه دیگه ایی اوکی کنه نهایتا تا یک هفته دیگه قالبو تحویل میدن و مشکلی هم پیش نخواهد آمد انشاالله

دلیل تاخیر اضافه کردن درخواست های جدید ایشون بوده ...

saeedagha
May 12th, 2015, 12:34
دلیل تاخیر اضافه کردن درخواست های جدید ایشون بوده ...
خوب از امروز تا 15 خرداد 20 25 روز دیگه مونده به جای اینکه کاسه چه کنم دست بگیره این دوستمون میتونه کارو انجام بده تا کار به جاهای باریک نکشه

farmanrava
May 12th, 2015, 12:42
خوب از امروز تا 15 خرداد 20 25 روز دیگه مونده به جای اینکه کاسه چه کنم دست بگیره این دوستمون میتونه کارو انجام بده تا کار به جاهای باریک نکشه

مشکل اینجاست که حتی اگه کار هم انجام بشه باز هم مورد پسند اون آقا نیست !
کاملا واضحه که میخوان سوء استفاده کنند .

دوست ما پولشون رو جور کرده و قصد داره براشون بریزه اما میگن که باید با وکیلم صحبت کنم ... ! یعنی چی ؟
اول میگن اگه همین الان پول من رو بدین من بیخیال میشم بعد که پول جور میشه باید با وکیلم صحبت کنم . به نظر شما این کار سوء استفاده نیست ؟

saeedagha
May 12th, 2015, 12:51
مشکل اینجاست که حتی اگه کار هم انجام بشه باز هم مورد پسند اون آقا نیست !
کاملا واضحه که میخوان سوء استفاده کنند .

ازکجا میدونید که باز هم مورد پسند ایشون نیست؟ شماضمانتی بابت اینکه مورد پسند ایشون باشه دادید؟ شما اون مواردی رو که گفته شده در قالب سایتشون اعمال کنید و قالبی که عرف هست تا مهلت مقرر تحویل بدین ایشون نمیتونن از اینکه مورد پسند نبوده شکایت کنن !!
با توجه به مهلتی که دادن به نظر نمیرسه اون بنده خدا هم دنبال دردسر بگرده و میخواد کارش راه بیفته
شاید با خودش فکر کرده اگه از شما پولش رو بگیره باز باید بگرده بده به یکی دیگه که معلوم نیست چه قیمتی بهشون بدن و چند وقت دیگه کارشون انجام بشه

farmanrava
May 12th, 2015, 13:07
ازکجا میدونید که باز هم مورد پسند ایشون نیست؟ شماضمانتی بابت اینکه مورد پسند ایشون باشه دادید؟ شما اون مواردی رو که گفته شده در قالب سایتشون اعمال کنید و قالبی که عرف هست تا مهلت مقرر تحویل بدین ایشون نمیتونن از اینکه مورد پسند نبوده شکایت کنن !!
با توجه به مهلتی که دادن به نظر نمیرسه اون بنده خدا هم دنبال دردسر بگرده و میخواد کارش راه بیفته
شاید با خودش فکر کرده اگه از شما پولش رو بگیره باز باید بگرده بده به یکی دیگه که معلوم نیست چه قیمتی بهشون بدن و چند وقت دیگه کارشون انجام بشه

آخه ایشون چند مدل مختلف با دوستمون صحبت کردند
حالا هم میگن چون دیر شده بابت جریمه من میخوام یکرسی چیزای جدید اضافه بشه !
کاری که ایشون دادند رو من دیدم یعنی انصافا با 1 میلیون هم کسی اینکار رو انجام نمیده .
اینکه میگم مورد پسند نمیشه به خاطر شیوه رفتار ایشون هستش ...

اول قرار شده که وجه تا 15 خرداد بهشون داده بشه
بعد تیکت زدن بهشون که اگه قالب تا 15 خرداد داده نشده 600 تومان پول میخوایم !

به این جهت میگم که اگه قالب هم داده بشه باز هم مورد پسند ایشون نیست

- - - Updated - - -

متن بالا بخون اپدیتش کردم میخوای برو پیش هر وکیل مشاوره بگیر ببین درسته گفته های من یا نه

اگر پیگیر باشی میتنی کاری کنی تا دیگه از اسم فتا سو استفاده نکنه:) میتونی اسم اشناشو برام برسونی یه سلام علیکی باهاش کنم؟

خوندم داداش .

زنگ زدم سوال کردم ازشون . همه چیز به صورت تیکت بوده و اینکه هیچ سندی و قراردادی امضا نشده .
اون تهدید هم به صورت تلفنی انجام شده ...

حالا هم بهشون گفتن که اگه امروز وجه پرداختی برگشت داده بشه بیخیال میشن حالا که وجه جور شده و ازشون درخواست کردن تیکت بدن که در صورت دریافت وجه سفارششون لغو میشه و دیگه ادعایی ندارند میگن باید با وکیلم صحبت کنم .

دوستان عزیز شما چه راهی پیشنهاد میکنید ؟

فقط اینکه قالب آماده بشه و اینا ایشون اصلا مد نظرشون قالب نیست دنبال سوء استفاده هستند

saeedagha
May 12th, 2015, 13:13
فقط اینکه قالب آماده بشه و اینا ایشون اصلا مد نظرشون قالب نیست دنبال سوء استفاده هستند
"شما قالبو آماده کنید توی مهلت مقرر ایشون هیچ ادعایی نمیتونه داشته باشه"
دوستتون اول که با 300 راضی شده باید برای انجام هرگونه خدمات اضافه ایی که از طرف مشتری گفته میشد مبلغی رو اضافه تر میگفتن اینجوری از 300 به یک میلیون هم نمیرسید
اگه واقعا نمی صرفه که قالب رو درست کنن بهتره خسارت رو بدن تا یک تجربه هم کسب کرده باشند
مشتری هم نمیتونه از طرف خودش قیمت بده که من فلان قدر خسارت میخوام دادگاه هم بگه باشه باید کارشناسی بشه واقعا چقدر به ایشون خسارت رسیده
( پیشنهاد میکنم از دوستان طراح هم سوال کنید امکانات مد نظر طرف رو با چقدر انجام میدن بعد ببینید میصرفه خسارت بدین یا کارو بدین دست کسه دیگه تا از میزان خسارت کم بشه
اگر سیستم وردپرس هست فک نمیکنم قالبش به میلیون برسه )

nasrsd98
May 12th, 2015, 13:33
درود پولو بریزید ب حسابش هیچ غ.... نمیتونه بکنه تموم
یه چی من تو زندگی فهمیدم سگی ک واق واق میکنه سگ ترسوه سگ شجاع بدون سر و صدای کار خودشو میکنه ......
موفق باشید

farmanrava
May 12th, 2015, 13:54
"شما قالبو آماده کنید توی مهلت مقرر ایشون هیچ ادعایی نمیتونه داشته باشه"
دوستتون اول که با 300 راضی شده باید برای انجام هرگونه خدمات اضافه ایی که از طرف مشتری گفته میشد مبلغی رو اضافه تر میگفتن اینجوری از 300 به یک میلیون هم نمیرسید
اگه واقعا نمی صرفه که قالب رو درست کنن بهتره خسارت رو بدن تا یک تجربه هم کسب کرده باشند
مشتری هم نمیتونه از طرف خودش قیمت بده که من فلان قدر خسارت میخوام دادگاه هم بگه باشه باید کارشناسی بشه واقعا چقدر به ایشون خسارت رسیده
( پیشنهاد میکنم از دوستان طراح هم سوال کنید امکانات مد نظر طرف رو با چقدر انجام میدن بعد ببینید میصرفه خسارت بدین یا کارو بدین دست کسه دیگه تا از میزان خسارت کم بشه
اگر سیستم وردپرس هست فک نمیکنم قالبش به میلیون برسه )

ایشون اصلا دنبال قالب نیست . دنبال اخاذی کردن هستن ...

الان بنده فقط میخوام بدونم اگه ایشون اقدامی کنه با عکس از تیکت ها دادگاه اصلا دستور پیگیری میده ؟

- - - Updated - - -

درود پولو بریزید ب حسابش هیچ غ.... نمیتونه بکنه تموم
یه چی من تو زندگی فهمیدم سگی ک واق واق میکنه سگ ترسوه سگ شجاع بدون سر و صدای کار خودشو میکنه ......
موفق باشید

اگه وجه هم براشون ریخته بشه ادعا های ایشون تمومی نداره ...
متاسفانه یکسری از مشتری ها کاری میکنن که آدم با مشتری بعدی طور دیگه برخورد کنه .

tikweb.ir
May 12th, 2015, 14:07
ببینید چرا پیچیدش میکنید
خیلی سادست

بگید قالب رو تموم کنن و تحویل بدن
تموم شد و رفت
اون طرف هم ادعایی که دلش میخواد بکنه مهم نیست
هر چیزی هم بگه مهم نیست
مهم اینه قالب تحویل داده شده
هیچ کاری برای شکایت نمیتونه انجام بده

خیالتون راحت

DeLtAvPs
May 12th, 2015, 14:38
ببینید چرا پیچیدش میکنید
خیلی سادست

بگید قالب رو تموم کنن و تحویل بدن
تموم شد و رفت
اون طرف هم ادعایی که دلش میخواد بکنه مهم نیست
هر چیزی هم بگه مهم نیست
مهم اینه قالب تحویل داده شده
هیچ کاری برای شکایت نمیتونه انجام بده

خیالتون راحت

حرف ایشون تایید میشه
قالب رو با تمام درخواست هایی که از امروز کردن درست کنید و بهشون تحویل بدید و هیچ درخواست اضافی که از امروز دادند رو انجام ندید و اگر هم خواستید انجام بدید براشون برآورد هزینه کنید و در آخر هم قالب رو وقتی تحویل بدین با توجه به تیکت ها و درخواست های ایشون اگر اقدامی هم انجام بدن چیزی گیرش نمیاد چون شما کارتون رو انجام دادید.
هزینه هم خواست واریز کنه قبلش باید با هماهنگی باشه مثل اون فیلم شبکه 3 بود که بدون هیچ نوشته این طرف پول رو ریخت تو حساب و اخر هم ازش شکایت کرد که بدون اطلاع من پول رو ریخته و ...

aminrt4
May 12th, 2015, 15:11
حرف ایشون تایید میشه
قالب رو با تمام درخواست هایی که از امروز کردن درست کنید و بهشون تحویل بدید و هیچ درخواست اضافی که از امروز دادند رو انجام ندید و اگر هم خواستید انجام بدید براشون برآورد هزینه کنید و در آخر هم قالب رو وقتی تحویل بدین با توجه به تیکت ها و درخواست های ایشون اگر اقدامی هم انجام بدن چیزی گیرش نمیاد چون شما کارتون رو انجام دادید.
هزینه هم خواست واریز کنه قبلش باید با هماهنگی باشه مثل اون فیلم شبکه 3 بود که بدون هیچ نوشته این طرف پول رو ریخت تو حساب و اخر هم ازش شکایت کرد که بدون اطلاع من پول رو ریخته و ...

یعنی هزینه قالب که اول سفارش دادن با هزینه قالب که اخر با درخواست ها زیادی که دادن برابر هست؟ همون کاری که اول کار که هزینه پرداخت کردن باید تحویل بدن هر چیزی که اضافه خواستن باید هزینه بگیرن عرف که این هست :)

farmanrava
May 12th, 2015, 15:47
یعنی هزینه قالب که اول سفارش دادن با هزینه قالب که اخر با درخواست ها زیادی که دادن برابر هست؟ همون کاری که اول کار که هزینه پرداخت کردن باید تحویل بدن هر چیزی که اضافه خواستن باید هزینه بگیرن عرف که این هست :)

مشکل همین جاست که ایشون هر روز یک چیز جدید از همکار ما میخواستن و الان هم میگن به خاطر اینکه دیر شده من چیزهای جدید اضافه میکنم چون 300 تومن هزینه کردم و این همه مدت هم گذشته !

دوستان من جواب این سوالم رو نگرفتم ایشون الان پیگیر بشن میتونن ادعای دریافت خسارت بکنن ؟
یا نهایتا به پول خودشون میرسن ؟

saeedagha
May 12th, 2015, 15:55
دوستان من جواب این سوالم رو نگرفتم ایشون الان پیگیر بشن میتونن ادعای دریافت خسارت بکنن ؟
به پول خودشون که حتما میرسن چون پول گرفته شده و لی کاری انجام نشده
در مورد خسارت هم بستگی به مدارکی که دارن و صحبت هایی که میکنن داره که تا چه حد استدلال شون برای قاضی منطقی باشه
بهترین کار اینه الان یک قالب براشون اوکی بشه (با همون شرایط توافق اولیه نه امکانتی که بعدا اضافه شده ) این کار بهتر از اینه که توی دادگاه دستش خالی باشه
دوستتون می خواد بره دادگاه چی بگه؟ بگه من پول گرفتم چند ماه سر دوندم آخرش هیچ کاری نکردم!

aminrt4
May 12th, 2015, 16:06
مشکل همین جاست که ایشون هر روز یک چیز جدید از همکار ما میخواستن و الان هم میگن به خاطر اینکه دیر شده من چیزهای جدید اضافه میکنم چون 300 تومن هزینه کردم و این همه مدت هم گذشته !

نخیر، به پول خودشونم نمیرسن چون کار اماده هست میتونین بدین بهش
در ضمن اگر هم کار اماده نیست فرصت 45 روزه به کارفرما بعد از گذشت زمان تعیین شده در قرار داد میدن تا کار تحویل بده که شما گفتین قبلا آماده بوده ولی این اقا اعدا اتفار داره که باز هم به شما ربطی نداره

کار اگر کامل هست براش بفرست ( چیز جدیدی که خواستن نه! فقط همون چیز ها قبل ) والسلام

همه این فرضیات بر روی این هست که طراحی ok باشه اگر نیست اصل پول باید برگشت بدین نه زیاد تر چون توافقی کتبی انجام ندادین و هیچ کسی هم نمیتونه مدعی باشه

IrIsT
May 12th, 2015, 16:16
سلام و درود.
یک چیزی رو بهتون بگم.
اولا برای شکایت,باید مدرک مستند داشته باشند.همچنین قرارداد رسمی صورت گرفته شده باشه که بتونن به دادگاه و مراجع قانونی مراجعه کنن.همچنین برای این ادعاهایی که مشتری کرده,اولا باید بگم که یک نفر دیگه پشت این قضیه باید باشه که بشون میگه فلان کاری رو بکن.اما این مشتری نمیشه با خودش فکر کنه که یک صحبتی کرده,هیچ قرار دادی نبوده,با یک عکس دادگاه هیچوقت کاری نمیکنه.چون شما حتی ادعای تقلب در عکس ها میتونید بکنید و ...
با عکس و این چیزا کاری نمیتونن بکنن.
شما یک صحبتی کردین که فلان قالب رو طی مدت ..... روز بهتون تحویل میدم.این 2 حالت رو یادت باشه :
حالا داره مشتری دبه میکنه : هیچ حقی نداره و اگه درخواست پولی داره,بهش بگین شکایت کنه تا دو برابر پول در دادگاه داده بشه ( شما میتونید قالب رو سر موقع تحویل بدین و یا اینکه در صورتی که نمیتونید درست کنید,همین پول رو هرچقدر که داده,نه اضافه نه کم,واسش بفرستید و اینکه رسید رو حتما نگه دارید و به عنوان مدرک باشه.چون میتونه بگه واسم نفرستاده و اینکه باز بخواد کار دیگه بکنه.یا اینکه بگه نفرستاده,بعد بخواد تهدید کنه که بعضی ها زود میترسن با سوبله این پولو واریز میکنن.این طرف هم واسه خودش کاسبی باز میکنه,و این فیش ارسالی رو عکسشو بفرستید و در صورتی که جواب داد خیالتون راحته.چون میدونید خونده.دیگه نمیتونه زیرش بزنه.حالا میخواد بره شکایت کنه بره.چون اصلا حرف واقعا مزخرفی ده که خسارت و فلان و .... این خرید بدون قرارداد بوده.هیچ صحبتی نکردین که اگه نشد چکار میکنید و کسی که اینترنتی سفارشی میده,باید قید پولشو بزنه.حالا شما کوتاه میای این یک چیزه.اما خیلی ها هستن که زیر نظر خیلی جاها هستن و خیلی پول هارو واسشون میفرستن و هیچ کاری هم نمیشه کرد.پلیس فتا و .... هیچوقت نماید ضرر و ... تشخیص بده.اون یک چیزی گفته و اگه دوستش خیلی مشکل داره و توی فتا هستش بهش آدرس منو بدین بگین اصلا این بوده.)
دوم اینکه مشکل از سمت دوست شما بوده,باز هم هیچ قراردادی امضا نشده و هیچ مدرک رسمی و معتبری هم نداره و حتی درخواست واریز پول بیشتر هم کرده که این خودش قابل پیگیری هستش و میتونید به عنوان اخازی کردن هم برید شکایت کنید.چون اگه پول زیاد میخواد,بره شکایت کنه.اصلا دادگاه میگه شما 5 میلیون باید بدین.خوب میرین میدین.دیگه بخواد تهدید کنه یا بند بذاره یا .... غیر قانونی هستش و کار مشتری و دوست برگوار فتایی اون هم خیلی اشتباه بوده و میتونید حتی سرتونو بالا بگیرید و توی مراجع دنبالش باشید.
----
چی همه نوشتم.:d
در کل بگم که,هیچ کار نمیتونه بکنه.حتی با همون دوست بزرگوارش.حتی نمیتونسته هیچ بند و اساس نامه ای واستون و بذاره و اخاذی پول هم بکنه.
پس خیالتون راحت باشه.شما کار رو تحویل بدین که سرتون پیش خدای خودتون بالا باشه و کار مردم و راه انداختین.از هیچی هم نترسید.
(تازگیا مد شده هرکسی جم میخوره,میگه من دوستم تو فتای .... هستش,میدم فلانت کنن,انگاری فتا اینقدر بیکاره بیاد به حرف ها و اخاذی ها گوش بده.همیشه فتا راه مصالحت آمیز رو در پیش میگیره تا اینکه بخواد دنبال ضرر و ... باشه.
این فتا هم به کار شما ربطی نداره.)
حالا برید پروژه رو درست کنید تحویل بدین و هرکار خواست انجام بده.شما هم طی اون صحبتی که کردین پروژه رو میدین.نه کمتر و نه بیشتر.
راستی,یا بهم الان 10000000000 پول میدی یا اینکه یک دوستی دارم توی .... هستش :))

delta
May 12th, 2015, 16:19
ببین داداش من هر مشکلی یک راهی داره.... به دوستت میگی یک قالب هر چی میخواد باشه اگر اماده هم داره فرقی نداره اماده میکنه تحویل مشتری میده...تو همون تیکت هم تحویل بده و بابت دیرکرد پوزش بخواد...مشتری میاد قالب رو میگیره میبره میبینه انی نیست که دلش میخواد.دوباره میاد تیکت میده این چه قالبی هست و فلان و فلان (اگر فحش داد که چه بهتر ) :d بعد شما جوابشو میدی با خونسردی که در توان ما همین هست....اگر ناراضی هست پولش رو بک بزنید قالب هم که دادید بهش نوش جونش( منت هم بزار که ضررش پای خودتونه و کلی ضرر کردید و وقت هدر دادید) اگر نه میتونه بره شکایت کنه... :71: .. مطمئن باش دادگاه هم بره آخرش اینه میگن اگر راضی هستی بردار قالب رو اگر نه پولت رو پس بگیر..نه میتونه خسارتی بگیره نه چیزی چون شما وظیفت تحویل قالب بوده که دادید..حالا مشتری خوشش نمیاد به شما ربطی نداره..تنها راهی که واسش میمونه پولش رو پس بگیره... 300 رو بهش پس بده بکش کنار..:d

IrIsT
May 12th, 2015, 16:26
saeedagha (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=45040) عزیز,شما گفتین به پول خودشون میرسن چون هیچ کاری نکردن و اینکه گفتین مشکل از سمت برنامه نویسه.
بله.خودشون هم میدونن که پولی که گرفتن و باید بدن.نه کمتر و نه بیشتر.اما اینقدر اوضاع مملکت ما بهم ریختست که یکی بیاد بگه من توی فتا هستم تو بیا طی این پولی که دادم شما بیا اینقدر اضافه تر بده؟
اولا چه قراردادی اینا دارن؟دوما باید عکس هیچوقت کسی پاشو وسط نمیکشه.سوما,فتا اولین چیزی که به این دوست عزیز مشتری میگه,اینه که میخواستی نریزی.بعدش مگه جرمی انجام دادن که بخوان این دوست عزیز بیاد درخواست اخاذی کنه.پول اضافه میخواد,بره دادگاه.دادگاه محکوم کنه ( که اصلا محکومیت و دادگاهی در کار نیست ) خیلی بهتره تا اینکه بیان تهدید کنن و ...
بعدش همین برنامه نویسی خیلی راحت میتونه با همین اخاذی و تهدید این مشتری و اینکه حتی میتونه به صورت فرمالیته یک دوتا ایمیل و عکس قلابی هم درست کنه,بعد ببین سر این مشتری و این دوست بزرگوار فتاییش چیا که نمیتونه بیاره.
---------
حالا یک حرف کلی میزنم.منظورم به یک نفر نیست.کلا میگم.
کسی که سوالی می پرسه,بهتره اگه میدونیم,راه حل جلوی پاش بذاریم.اگرم نمیتونیم,ترس توی دلش راه ندیم و بگیم تو مقصری اون مقصره و فلانت میکنن و ......
نه.اینطوری ها هم نیست.
بهتره شما هم برید برنامه رو بنویسید و تحویل بدین و تموم.هیچ کاری هم نمیتونن بکنن.
اگه مدت زمانش تموم نشده برنامه رو بنویسید.اگرم تموم شده پول رو به همون مقدار که گرفتین,بدین.بازم میگم نه بیشتر نه کمتر.
اگرم میخواد شکایت کنه یا اینکه بیاد برنامه رو بگیره بعد باز پولم بگیره یا...... هرکاری که تهدید آمیز هم باشه,بذارید انجام بده.شما هم طرف حساب شما,خدای خودتون و مراجع قانونی هستش.والسلامممممممممممممم

saeedagha
May 12th, 2015, 16:40
توجه به عرایض بنده نکردید من گفتم اگه تا پایان 15 خرداد تحویل ندین این مشکلات پیش میاد
اگه تاقبل از اون موقع کارو انجام بدین طبق توافق اولیه بدون ارد هایی که بعدا دادن مشکلی پیش نمیاد چون شما کارو انجام دادین
این که میگم طرف 100% پولشو میگیره + خسارت چون دوستمون دارن از الان که 25 روز تا پایان مهلتی هست که خود مشتری داده به این فکر میکنه که توی دادگاه چی بگه و چکار کنه به این فکر نمیکنن که اون کاری که اول توافق کردن انجام بدن
خسارت هر چیزی میتونه باشه اگه به لحاظ مالی هم محکوم نشید برای پرداخت خسارت , وقت , انرژی و فشار روحی که وارد شده بهش تا بره دادگاه ببینه چی میشه اینا همش خسارته که به برنامه نویس وارد میشه
تا 25 روز دیگه یک قالب سرهم کنید بدین بره

shayanjj
May 12th, 2015, 16:42
درود خدمت دوستان

تا اونجایی که من اطلاع دارم حرف ها و قراردادهایی که در فضای مجازی صورت میگیره مورد قبول هیچ مراجع قانون نیست .

برای اثبات شکایت و حرف ها باید حتما یه قرارداد کتبی و ثبت شده وجود داشته باشه .

4 تا عکس از تیکت و صحبت ها در اینترنت مدرک حساب نمیشن .حتی باهاش پرونده هم نمیشه ساخت چه برسه به جلسه دادگاه :d

farmanrava
May 15th, 2015, 12:22
نتیجه ای که بنده و همکارمون بهش رسیدیم و تصمیمی که گرفتیم :

بعد از کوتاه نیامدن مشتری در قبال دریافت عین وجه پرداختی و استمرار برای دریافت 2 برابر مبلغ تصمیم بر این شد که بنده توسط آشنای نزدیک خودم در دادگستری و در فتای استان خودم پیگیری قانونی انجام بدم و از طریق قانون جواب این فرد رو بدیم .
در حقیقت این دوست ما میخواست که دینی به گردن ایشون نمونه اما متاسفانه مشتری به دنبال اخاذی کردن هستش و متوجه این نمیشه که اگه ما پیگیر مسئله هستیم دلیل بر ترس ما از دادگاه و پلیس و اینجور چیزا نیست .

از همه دوستانی که وقت گذاشتن سپاس گذاریم .
انشالله نتیجه رو در همین تایپیک قرار میدم که دوستان هم استفاده کنند .

با تشکر

- - - Updated - - -

با سلام .

نتیجه کار :

پس از پیگیری بنده در زمینه مشکل همکارمون و پس از تماس پلیس فتا با مشتری و روشن کردن کامل قضیه برای ایشون مشتری به دریافت وجه راضی و همه چیز ختم به خیر شد .

با تشکر از همه دوستان

IrIsT
May 15th, 2015, 12:25
با سلام.
خدارو شکر.خوشحال شدیم که مشکل برطرف شد.
پلیس فتا,تمام کارها رو فقط با رضایت دو نفره انجام میده که این واقعا عالی هستش.
انشالله دیگه مشکلاتی پیش نیاد.
موفق باشید.

farmanrava
May 15th, 2015, 13:40
با سلام.
خدارو شکر.خوشحال شدیم که مشکل برطرف شد.
پلیس فتا,تمام کارها رو فقط با رضایت دو نفره انجام میده که این واقعا عالی هستش.
انشالله دیگه مشکلاتی پیش نیاد.
موفق باشید.

ممنونم از شما . ما هم خوشحال هستیم که مشکل دوست و همکارمون حل شده ... امیدواریم دیگه از این قبیل مشکلات برای همکاران پیش نیاد

درسته اما یک زمانی هستش که فروشنده ها اذیت میکنند و دور از دوستان این انجمن بی وجدان هستند اما این دوست ما وجدان داشتند میخواستن وجه مشتری رو پس بدن که خود مشتری دنبال وجه بیشتری بودند که خدا رو شکر با پیگیری دوستان فتا این مشکل حل شد .

همچنین شما نیز موفق باشید . :53:

nasrsd98
May 15th, 2015, 14:22
فتا شده اسباب بازی دست بچه ها ب خدا طرف ... پیچ میشه میگه فتارو میارم فلان ملان کنه کلاه برداری میکنه میگه اگه ب شرکت ما انگ کلاه بردار بزنی فتا شکایت میکنم کلا شده مسخره دس یه سری ادم عقده ای و ترسو .. البته اینم بگم ک برای کسی ک واقعا سرش کلاه رفته خوه اقای محمدی اینو تو پست قبلی گفتم کسی بخاد کاری کنه بی سرو صدا انجامش میده نمیاد داد بزنه (جریان سگ ترسو) از اول معلوم بود فقط از اون بچه های 18 و 20 سالس ک میخاد خودی نشون بده
موفق باشید