PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل اینترانت به اینترنت از طریق مودم و vps ایران ممکن هست؟

mojiz
May 11th, 2015, 10:36
سلام
من یک سرویس اینترانت تهیه کردم (اینترنت اینجا غیر قابل تحمل بود) و فعلا سرعتش خیلی خوبه. در حال حاضر رو سرور ایران خودم پر ک سی نصب کردم و براحتی وصل میشم و از اینترنت استفاده میکنم اما موبایل و .. که از پ پشتیبانی نمیکنه مجبور با و پ ن وصل بشم که اونهم مشکلی نیست و رو سرورم نصب کردم
اما آیا ممکن هست من این تنظیمات رو مستقیم توی مودم بزنم؟ از طریق route ها نمیشه همچین کاری کرد یا اینکه gateway رو طوری تنظیم کنم که همه درخواستها به سرور ایران بره و سرور ایران فوروارد کنه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
(مودم dlink 2750u هست و سرور مجازی ubuntu هست)

jahromweb
May 11th, 2015, 10:47
سلام / ۲ راه به نظرم میرسد اما راه های بیشتری هم هست / توجه شود که معمولا مودم adsl این امکانات زیادی پشتیبانی نمیکند / راه ۱) از یک روتر مدیریتی میکروتیک استفاده کنید و اینترنت را به صورتی مثل pppoe وارد روتر کنید و سپس وارد یک pptp client کنید و در اخر به روش مورد نظر به اشتراک بگذارید / در این روش مدیریت کاملی روی شبکه خواهید داشت / راه ۲ ) اینترنت را وارد کامپیوتر کنید و سپس وارد pptp و در اخر کانکشن pptp را به اشتراک بگذارید./ موفق باشید

mojiz
May 13th, 2015, 11:32
ممنون از پاسختون
نه دیگه نمیخام Pptp یا و پ ن کنم یعنی نمیخام به نرم افزار خاصی وابسته باشه
حتی اگه مجبور باشم از این طریق وصل بشم نمیخام به روشن بودن یک کامپیوتر وابسته باشه یعنی ترجیح میدم همه چیز از طریق مودم انجام بشه
راه دیگه ای نیست برای اینکار؟ آیا روش استفاده از روت ها اصلا ممکن هست؟

- - - Updated - - -

من سعی کردم تو مودم روت استاتیک اضافه کنم این الان روت های منه:

~ $ route -n
Kernel IP routing table
Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Iface
10.201.32.41 0.0.0.0 255.255.255.255 UH 0 0 0 ppp0
10.11.12.0 0.0.0.0 255.255.255.0 U 0 0 0 br0
192.168.1.0 0.0.0.0 255.255.255.0 U 0 0 0 br0
0.0.0.0 10.201.32.41 0.0.0.0 UG 0 0 0 ppp0

من ابتدا یک روت اضافه کردم به آی پی سرورم (185.185.185.185)

route add 185.185.185.185/32 gw 10.201.32.41 dev ppp0

بعد روت پیش فرض رو پاک کردم و روت زیر رو اضافه کردم ولی:

route add default gw 185.185.185.185 dev ppp0
route: SIOC[ADD|DEL]RT: No such process

من تو اینترنت گشتم و مثل اینکه خطا به این معنی هست که آی پی سرور مجازی 185 قابل دسترسی نیست ولی اینطور نیست یعنی وقتی روت پیشفرض ندارم و روت به آی پی مجازی دارم سرور مجازی در دسترس هست و میتونم ssh کنم ولی هیچ جای دیگه در دسترس نیست

Sajad
May 13th, 2015, 12:01
سلام.
اینکار به هیچ وجه از طریق مودم امکان‌پذیر نیست. مودم روترهای موجود این قابلیت رو ندارند.
شما الزاما باید یک روتر داشته باشید که راحتترینش این هست که یک میکروتیک خریداری کنید و کانفیگ کنید و تونل بزنید و کلیه روت‌ها را به سمت سرور اینترنت بزنید. الزاما هم نیاز نیست که کانفیگ کنید که pptp وصل بشه. بدون اون هم میتونید تنظیم کنید که هر کس به شبکه وصل شد (کابل/وایرلس) به صورت خودکار به سمت روت‌های اینترنت مسیردهی بشه.

djamir
June 8th, 2015, 19:06
سلام
من یک سرویس اینترانت تهیه کردم (اینترنت اینجا غیر قابل تحمل بود) و فعلا سرعتش خیلی خوبه. در حال حاضر رو سرور ایران خودم پر ک سی نصب کردم و براحتی وصل میشم و از اینترنت استفاده میکنم اما موبایل و .. که از پ پشتیبانی نمیکنه مجبور با و پ ن وصل بشم که اونهم مشکلی نیست و رو سرورم نصب کردم
اما آیا ممکن هست من این تنظیمات رو مستقیم توی مودم بزنم؟ از طریق route ها نمیشه همچین کاری کرد یا اینکه gateway رو طوری تنظیم کنم که همه درخواستها به سرور ایران بره و سرور ایران فوروارد کنه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
(مودم dlink 2750u هست و سرور مجازی ubuntu هست)
کی گفته موبایل ****** پشتیبانی نمی کنه
موقع اتصال به مودمتون
وقتی میخواین رمزو بزنید یه گزینه advanced هم هست اونو بزنید ****** رو اونجا فعال کنید