PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانشجوری it هست ؟ | لطفا در مورد دانشگاه راهنمایی کنید

sor
May 11th, 2015, 10:08
با سلام و خسته نباشید

دوستان شاید جای مناسبی برای چنین سوالاتی نباشه ، ولی گفتم چون کم و بیش اکثر دوستان این جا با کامپیوتر و it و ... اشنایی دارن بهترین گذینه هست

دوستان من یک سوال داشتم به نظر شما بهترین دانشگاه کدوم دانشگاه هست که در رشته کامپیوتر ، گرایش ای تی خوب باشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید ، چه ازاد ، چه دولتی .

ممنون میشم راهنمایی کنید

DCloud
May 11th, 2015, 10:10
شریف در حال حاظر پیشرو هست

mehrshad.ho
May 11th, 2015, 10:16
من فارغ التحصیل این رشته هستم اگر فقط برای بازار کار تمایل به این رشته دارید پیشنهاد میدم این رشته رو انتخاب نکنید

sor
May 11th, 2015, 10:23
من فارغ التحصیل این رشته هستم اگر فقط برای بازار کار تمایل به این رشته دارید پیشنهاد میدم این رشته رو انتخاب نکنید

دو گذینه هست .
1. علاقه ای که به این دارم
2. بازار کار / فک میکنم این گرایش میتونه یه جایی بند بشیم باهاش ( البته با این اوضاع شک دارم به این مورد )

yastheme
May 11th, 2015, 10:27
با سلام و خسته نباشید

دوستان شاید جای مناسبی برای چنین سوالاتی نباشه ، ولی گفتم چون کم و بیش اکثر دوستان این جا با کامپیوتر و it و ... اشنایی دارن بهترین گذینه هست

دوستان من یک سوال داشتم به نظر شما بهترین دانشگاه کدوم دانشگاه هست که در رشته کامپیوتر ، گرایش ای تی خوب باشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید

من خودم it گرایش رسانه می خونم؛
اگه به دنبال کار دولتی و با شرایط خوب مرتبط با it هستید؛ شاخه مخابرات ict پیشنهاد میشه,
اگه واقعا حس می کنی استعدادشو داری دانشگاه های سطح بالا تو تهران و قزوین و... کم نداریم؛ وگرنه تفاوت زیادی در در دانشگاه ندارد

hamid53214
May 11th, 2015, 10:34
با سلام و خسته نباشید

ممنون میشم راهنمایی کنید

زیاد ارتباطی به دانشگاه نداره
همه چیز به خودتون ربط داره

sor
May 11th, 2015, 10:54
من خودم it گرایش رسانه می خونم؛
اگه به دنبال کار دولتی و با شرایط خوب مرتبط با it هستید؛ شاخه مخابرات ict پیشنهاد میشه,
اگه واقعا حس می کنی استعدادشو داری دانشگاه های سطح بالا تو تهران و قزوین و... کم نداریم؛ وگرنه تفاوت زیادی در در دانشگاه ندارد

ممنون اتفاقا ict مد نظر دارم ، ولی هنوز هم دارم برسی میکنم .

برخی دوستان دانشگاه های همدان و شهرک رو پیشنهاد دادن .
البته این ها فقط در سطح دانش دانشگاه هست و بار علمی که دارن .
از لحاظر مدرک اینا که همه یکی هستن و تفاوت چندانی ندارن

- - - Updated - - -

زیاد ارتباطی به دانشگاه نداره
همه چیز به خودتون ربط داره

این که شما میفرمایید صحیح هست ولی بار عملی دانشگاه هم مهم هست .

OmidX
May 11th, 2015, 11:16
رشته تحصیلی دوران کارشناسی بنده هم مهندسی آي تی بوده ، البته از دانشگاه آزاد از اسلام ... :دی

بهترینی وجود نداره دوست من ، شما بخوای درس بخونی در آزاد یا دولتی میخونی دیگه ...

mehrshad.ho
May 11th, 2015, 11:16
دو گذینه هست .
1. علاقه ای که به این دارم
2. بازار کار / فک میکنم این گرایش میتونه یه جایی بند بشیم باهاش ( البته با این اوضاع شک دارم به این مورد )

این مورد رو در نظر داشته باشید در این رشته همه چیز می خوانید اما در آخر در هیچ درسی تخصص ندارید
از اقتصاد و مدیریت گرفته تا شبکه اما هیچ یک کامل گفته نمیشه

نوع تدریس دانشگاه تاثیر گذار هست اما نه بسیار

دقت داشته باشید اگر علاقه دارید در کنار این رشته مدارک بیرون از دانشگاهی دریافت کنید که در کنار مدرک بسیار مناسب هست

zarat
May 11th, 2015, 11:31
دانشگاه شمسی پور تهران هم خوبه . البته فقط تا کارشناسی داره .
بنده رشته نرم افزار در این دانشگاه هستم و راضیم .
برای ارشد هم که شریف .

1eng.ir
May 11th, 2015, 13:12
این مورد رو در نظر داشته باشید در این رشته همه چیز می خوانید اما در آخر در هیچ درسی تخصص ندارید
از اقتصاد و مدیریت گرفته تا شبکه اما هیچ یک کامل گفته نمیشه
اندیشه اسلامی، وصایای امام، قرآن، انقلاب اسلامی، آیین زندگی، و و و ...
اینا رو هم اضافه کن! فوق‌العاده تخصصی هستن :51:

دانشجو اسمش روشه! دانش + جو
خودت باید دنبال دانش بدویی

MOHAMMAD MOHSEN
May 11th, 2015, 13:25
در زمینه کامپیوتر و آی تی، دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه آزاد قزوین!

کامپیوتر رو به آیتی ترجیح میدم. اگر می خواین به صورت تخصصی در زمینه کامپیوتر کار کنید

در آخر به عنوان فردی که دانشجوی ترم آخر فوق لیسانس مهندسی نرم افزار هستم بهتون عرض می کنم از دانشگاه انتظار نداشته باشید جدیدترین مطالب روز بیان براتون تدریس کنن و در پایان دوره شما خدای کامپیوتر باشید. در بهترین دانشگاه های دنیا فقط راه رو به شما نشون میدن و یه سری مسائل پایه رو بیان می کنند و بس!

اینکه بتونید کار پیدا کنید و در زمینه ای از اقیانوس کامپیوتر متخصص کاملا به خودتون بستگی داره. باید بسیار زیاد تلاش کنید، هزینه کنید و وقت صرف کنید تا فقط در یک زمینه متخصص بشید. تنها حسنی که دانشگاه داره از نظر من دیدتون رو باز می کنه

در آخر اگر می خواین وارد کامپیوتر بشید باید انگلیسی تون قوی باشه!

براتون آرزوی موفقیت دارم.

jahromweb
May 11th, 2015, 13:31
سلام / خیلی عذر میخوام وسط تاپیک / از بین دوستانی که نظر دادند و سایر دوستان انجمن اگر دوستانی هستند که در دانشگاه های شریف - امیرکبیر - علم و صنعت - صنعتی اصفهان - مشهد -شیراز و کلا دانشگاه های مطرح کشور تحصیل کردند لطفا به بنده پیام خصوصی بدهند چند سوال دارم (رشته ی کامپیوتر و ای تی) باتشکر/

sssoheil
May 11th, 2015, 15:10
درود

نظر بنده این هست که ابتدا مهندسی نرم افزار در مقطع کارشناسی بخونید سپس برای ارشد وارد آی تی گرایش ict شوید.بهترین دانشگاه در این گرایش شریف است.

sor
May 12th, 2015, 18:14
درود

نظر بنده این هست که ابتدا مهندسی نرم افزار در مقطع کارشناسی بخونید سپس برای ارشد وارد آی تی گرایش ict شوید.بهترین دانشگاه در این گرایش شریف است.

نرم افزار زیاد حال نمیکنم.

مدنظرم it گرایش امنیت شبکه هست

DCloud
May 13th, 2015, 09:08
نرم افزار زیاد حال نمیکنم.

مدنظرم it گرایش امنیت شبکه هست
برای کارشناسی ارشد میتونی گرایش امنیت شبکه بری

hostfire
May 13th, 2015, 09:44
مدرک دانشگاهی به معنای واقعی کشک در ایران !
از نظر من شما یه مقداری هزینه کن این 4-5 دوره رو در آموزشگاه های مثل سایبر تک و یا عصر شبکه بگذرون میشی مهندس شبکه !

Network+ این بیس کار هست جز مرحله ها حساب نمیشه
Mcitp و یا MCSA یکی ازین دو تا که MCSA پیشنهاد میشه ، این مادر شبکس برای درک بهتر مفاهیم باید گذارنده بشه
CCNA دوره ی مادر سیسکو که لازمه ی شبکست
CCNP دوره امنیت شبکه های سیسکو
Route & Switch دوره ی حرفه ای روت کردن... که توضیحش تو یه خط نمیگنجه !!!

منتها ! حوصله و صبر فراوان میخواد چون گذراندن این 4-5 دوره قد یه کاردانی زمان میبره !!!
بعد ازونور شما برو اصلا پیام نور بخون !!!! من الان دقیقا با 5 مدرک بالا دارم کار میکنم کسی هم اصلا تاحالا نپرسیده مدرک دانشگاهیت چیه و از کجاست !!! استخدام دولتی هم هستم....سربازی هم نرفتم !!!!!
فقط به هیچ وجه سمت هییچ علمی کاربردی ای نرو ! من 8 سال عمرم رو تلف کردم ....

sor
May 14th, 2015, 00:16
مدرک دانشگاهی به معنای واقعی کشک در ایران !
از نظر من شما یه مقداری هزینه کن این 4-5 دوره رو در آموزشگاه های مثل سایبر تک و یا عصر شبکه بگذرون میشی مهندس شبکه !

Network+ این بیس کار هست جز مرحله ها حساب نمیشه
Mcitp و یا MCSA یکی ازین دو تا که MCSA پیشنهاد میشه ، این مادر شبکس برای درک بهتر مفاهیم باید گذارنده بشه
CCNA دوره ی مادر سیسکو که لازمه ی شبکست
CCNP دوره امنیت شبکه های سیسکو
Route & Switch دوره ی حرفه ای روت کردن... که توضیحش تو یه خط نمیگنجه !!!

منتها ! حوصله و صبر فراوان میخواد چون گذراندن این 4-5 دوره قد یه کاردانی زمان میبره !!!
بعد ازونور شما برو اصلا پیام نور بخون !!!! من الان دقیقا با 5 مدرک بالا دارم کار میکنم کسی هم اصلا تاحالا نپرسیده مدرک دانشگاهیت چیه و از کجاست !!! استخدام دولتی هم هستم....سربازی هم نرفتم !!!!!
فقط به هیچ وجه سمت هییچ علمی کاربردی ای نرو ! من 8 سال عمرم رو تلف کردم ....

ممنون از توضیحاتتون .
ولی یک سوال ، چرا علمی کاربری نه !؟

alirezaxx
May 14th, 2015, 00:27
سلام من رشته it هستم پیشنهاد نمیشه .

الان بیشتر مدیریتی شده بازار کار نیست . .. .
امنیت و شبکه بیشتر جا داره پیشنهاد من .

hostfire
May 14th, 2015, 00:51
ممنون از توضیحاتتون .
ولی یک سوال ، چرا علمی کاربری نه !؟

از چیپ ترین اساتید استفاده میکنند
اسمن علمی کاربردی برای افراد شاغل هست ولی طوری برنامه ریزی کلاس هارو انجام میدن که شما نه پنج شنبه جمعه داری ، نه روز عادی نه سرکار میتونی بری !!!
توضیحش سخته ولی اگه میخوای بری یه مدرک رو هوا بگیری سرسری که هیچیم یاد نگیری فقط پول بدی قبول شی برو علمی کاربردی !
پیامنور غیر حظوری بخون بهتره تا از علمی کاربردی !!

kianesfahan
May 16th, 2015, 09:58
عرض سلام و ادب .

تایپیک را مطالعه کردم و یک سوال در ذهنم به وجود آمد .

در اکثر آگهی های استخدامی دولتی ، خصوصی ، بانک ها ، نظام اکثریت مهندس های کامپیوتر نیاز دارند و استخدام میکنند .

این در حالی هست که اکثریت دوستان در این تایپیک از وضعیت بد کار می گویند .

جریان چی هست ؟ پس استخدام بانک ها به چه صورتی هست ؟