PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در کرون جاب

webhosts
May 7th, 2015, 19:15
سلام

سرور مجازی با پنل دایرکت ادمین دارم. از قسمت ادمین پنل direct admin تنظیم کردم که به صورت اتوماتیک از دیتابیس بکاپ گرفته شود و به یک سرور دیگر با FTP انتقال دهید. کرون جاب را به صورت زیر تعریف کردم

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=26299&stc=1

می خواهم هر 30 دقیقه یکبار از دیتابیس بکاپ گرفته شود و انتقال داده شود. این کرون جابی که تعریف کردم فقط هر 30 دقیقه بامداد (12:30) بکاپ میگیرد.
کرون جاب را چگونه باید تعریف کنم؟

mha1368
May 7th, 2015, 19:21
به جایِ 0 در hour ، * بذارید

الان جلوی ساعت نوشته 0 تا 23
وقتی 0 وارد کردید
میشه این شکلی : 00:30

kamrava
May 7th, 2015, 19:32
سلام به این صورت وارد کنید :

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=26300&stc=1

0,30 * * * * command_here

- - - Updated - - -

به جایِ 0 در hour ، * بذارید

الان جلوی ساعت نوشته 0 تا 23
وقتی 0 وارد کردید
میشه این شکلی : 00:30

این چیزی که شما می‌فرمایید هر از یک ساعت اجرا میکنه. استارتر میخواد هراز 30 دقیقه اجرا شه.

موفق باشید

mha1368
May 7th, 2015, 19:36
این چیزی که شما می‌فرمایید هر از یک ساعت اجرا میکنه. استارتر میخواد هراز 30 دقیقه اجرا شه.

مینت بین 0 تا 59 هست
میشه 30
ساعت نیست که بزنند 0.30

kamrava
May 7th, 2015, 19:43
مینت بین 0 تا 59 هست
میشه 30
ساعت نیست که بزنند 0.30

در ابتدا باید عرض کنم این چیزی که بنده پیشنهاد دادم 0.30 نیست بلکه 0,30 هست(کاما هست نه نقطه).

این چیزی که شما پیشنهاد دادین میشه :

30 * * * * command

که در واقع میشه دقیقه 30 تمامی ساعات یعنی میشه ساعت های 0:30 و 1:30 و 2:30 و الی آخر... (پس میشه هر از یک ساعت)

موفق باشید:53:

webhosts
May 7th, 2015, 20:08
در قسمت ساعت * گذاشتم و در قسمت دقیقه 0,30 گذاشتم که ارور زیر نمایش داده شد:

(You must use a number for the minute (0-59). You can only have a cron run once per day. (You can make more than one cron
(You must use a number for the hour (0-23). You can only have a cron run once per day. (You can make more than one cron
باید در قسمت ساعت عدد گذاشته بشه

mha1368
May 7th, 2015, 20:11
در قسمت ساعت * گذاشتم و در قسمت دقیقه 0,30 گذاشتم که ارور زیر نمایش داده شد:

(You must use a number for the minute (0-59). You can only have a cron run once per day. (You can make more than one cron
(You must use a number for the hour (0-23). You can only have a cron run once per day. (You can make more than one cron
باید در قسمت ساعت عدد گذاشته بشه

در قسمت مینت اینو وارد کنید

*/30

webhosts
May 7th, 2015, 20:15
در قسمت مینت اینو وارد کنید

*/30

گذاشتم ولی این ارور رو میده:
You must use a number for the minute (0-59). You can only have a cron run once per day. (You can make more than one cron)

داره میگه فقط یک دونه در روز میتونی اجرا کنی. ولی من هر15 یا 30 دقیقه یکبار نیاز دارم...

hamid53214
May 7th, 2015, 20:42
سلام
از این طریق فقط میشه یکی ساخت
برای اینکه هر 30 دقیقه انجام بشه باید 48 تا تعریف کنید

kamrava
May 8th, 2015, 12:06
گذاشتم ولی این ارور رو میده:
You must use a number for the minute (0-59). You can only have a cron run once per day. (You can make more than one cron)

داره میگه فقط یک دونه در روز میتونی اجرا کنی. ولی من هر15 یا 30 دقیقه یکبار نیاز دارم...

لطفا یک اسکرین شات از خطا قرار بدید اینجا.

se7en-host
May 8th, 2015, 12:25
2 تا بسازید
یکی به صورت زیر

* * * * 30
و

* * * * 0

- - - Updated - - -

اولب باعث می شه 0:30 و 1:30 و 20:30 و ...... بکاپ گرفته شود
دومی عم باعث می شه هر 00:00 و 1:00 و 2:00 و .... بکاپ گرفته شود

webhosts
May 8th, 2015, 13:38
لطفا یک اسکرین شات از خطا قرار بدید اینجا.

نیازی به اسکرین شات نیست. فقط همین متن را می نویسد:

- - - Updated - - -

2 تا بسازید
یکی به صورت زیر و
- - - Updated - - -

اولب باعث می شه 0:30 و 1:30 و 20:30 و ...... بکاپ گرفته شود
دومی عم باعث می شه هر 00:00 و 1:00 و 2:00 و .... بکاپ گرفته شود

حتما باید فیلد ساعت پر شود. نمی توانم * بگذارم. ارور می دهد

kamrava
May 8th, 2015, 13:40
نیازی به اسکرین شات نیست. فقط همین متن را می نویسد:

- - - Updated - - -

حتما باید فیلد ساعت پر شود. نمی توانم * بگذارم. ارور می دهد

میخواستم ببینم این متن رو کجا مینویسه! چون خودم اینجوریشو ندیده بودم.

خروجی این دستور رو اینجا قرار بدید :

ls -al /usr/local/directadmin/scripts/custom

webhosts
May 8th, 2015, 14:20
من هم اینجورشو ندیده بودم.
یک کرون جاب برای اجرای یک فایل php ساختم و تنظیم کردم که هر 15 دقیقه آن فایل php را اجرا کند. بدون مشکل این کرون جاب ست شد. حالا آمدم این کار را برای بکاپ گرفتن از سرور و انتقال بکاپ با FTP به یک سرور دیگر انجام دهم که این ارورهایی که در پستهای قبل گفتم را می دهد...
نتیجه دستوری که فرمودید:

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=26303&stc=1

kamrava
May 8th, 2015, 14:36
یک عکس از خطا هم قرار بدید تا بدونم این خطا کجا داره نمایش داده میشه!

webhosts
May 8th, 2015, 14:54

وقتی کرون جاب را تنظیم می کنم و در آخر روی save کلیک می کنم این ارور را نمایش می دهد.

jahromweb
May 8th, 2015, 15:09
سلام
درسته ارور میده و در یک صفحه ی جدید نمایش میده (اگر درست به خاطر داشته باشم)
فکر کنم دلیلش جلوگیری از فشار روی سرور یا چیز دیگری باشه دقیق نمیدونم....

- - - Updated - - -

یک راه حل خوب:

سلام نمیدونم با system backup دایرکت کار کردید یا نه!
ولی تاجایی که میدونم مشکل شما رو حل میکنه خیلی قابل اعتماد تر از admin backup هست چیزی هست که خود ما داریم استفاده میکنیم
قشنگ بکاپ دیتابیس ها رو توی ۲ تا مسیر برامون نگهداری میکنه و خودش پوشه بندی میکنه (یکی لوکال توی یک پوشه ی خاص و یکی هم ftp)
خود ما برای بکاپ گیری از این روش استفاده میکنیم:
یک بکاپ فول بکاپ میگیریم روی ftp و قبل از انتقالش یک نسخه رو به صورت اتوماتیک برمیداریم و در یک مسیر توی سرور قرار میدیم (که نیاز نباشه برای بکاپ گیری در ۲ محل ۲ بار کرون اجرا کنیم و فول بکاپ بگیریم با یک اسکریپت bash انجام میدیم این کار رو که توسعه دادیم اون رو )
همچنین هر روز هم یک بکاپ از دیتابیس ها جدا از فول بکاپ گرفته میشه که با system backup هست و خیلی قابل اعتماد تره برای این که اگر یک زمان دیتابیس بکاپ اصلی مشکل داشت از اون استفاده کنیم اون هم در دو مسیر ذخیره میکنیم و تا ۳۰ روز نگه میداریم ...

الان تست کردم اون رو میشه در بازه های زمانی کمتر از یک روز اوکی کرد و ارور نداد

webhosts
May 10th, 2015, 21:14
سلام
درسته ارور میده و در یک صفحه ی جدید نمایش میده (اگر درست به خاطر داشته باشم)
فکر کنم دلیلش جلوگیری از فشار روی سرور یا چیز دیگری باشه دقیق نمیدونم....

یک راه حل خوب:

سلام نمیدونم با system backup دایرکت کار کردید یا نه!
ولی تاجایی که میدونم مشکل شما رو حل میکنه خیلی قابل اعتماد تر از admin backup هست چیزی هست که خود ما داریم استفاده میکنیم
قشنگ بکاپ دیتابیس ها رو توی ۲ تا مسیر برامون نگهداری میکنه و خودش پوشه بندی میکنه (یکی لوکال توی یک پوشه ی خاص و یکی هم ftp)
خود ما برای بکاپ گیری از این روش استفاده میکنیم:
یک بکاپ فول بکاپ میگیریم روی ftp و قبل از انتقالش یک نسخه رو به صورت اتوماتیک برمیداریم و در یک مسیر توی سرور قرار میدیم (که نیاز نباشه برای بکاپ گیری در ۲ محل ۲ بار کرون اجرا کنیم و فول بکاپ بگیریم با یک اسکریپت bash انجام میدیم این کار رو که توسعه دادیم اون رو )
همچنین هر روز هم یک بکاپ از دیتابیس ها جدا از فول بکاپ گرفته میشه که با system backup هست و خیلی قابل اعتماد تره برای این که اگر یک زمان دیتابیس بکاپ اصلی مشکل داشت از اون استفاده کنیم اون هم در دو مسیر ذخیره میکنیم و تا ۳۰ روز نگه میداریم ...
الان تست کردم اون رو میشه در بازه های زمانی کمتر از یک روز اوکی کرد و ارور نداد

من اصلاً نمی خواهم بکاپ را روی لوکال نگه دارم.
می خواهم بکاپ ها را با FTP انتقال دهم و در یک سرور دیگر نگه دارم.
الان باید چه کار کنم که بکپ ها پس از انتقال replace نشوند؟

jahromweb
May 10th, 2015, 21:22
من اصلاً نمی خواهم بکاپ را روی لوکال نگه دارم.
می خواهم بکاپ ها را با FTP انتقال دهم و در یک سرور دیگر نگه دارم.
الان باید چه کار کنم که بکپ ها پس از انتقال replace نشوند؟
سلام
بحث ریپلیس نیست ! اول باید بتوانید به این تعداد بکاپ بگیرید
اگر حوصله ساخت ۴۸ کرون دارید خوب بسازید و از طریق روش دایرکت کاری کنید که برای هر روز در هر پوشه یک زیر پوشه بسازد
اگر حوصله ندارید از روشی که گفتم استفاده کنید (سیستم بکاپ) احتمالا جواب میدهد
یک روش دیگر هم هست که میتوانید با ان انجام دهید ان هم نوشتن یک اسکریپت php یا bash یا ... هست که به api دایرکت ادمین وصل کنید و از طریق api در پوشه ی مورد نظر بکاپ بگیرید و دردسر های خود را دارد! (دانش برنامه نویسی و وقت و ...)
درضمن یک اسکریپت فکر کنمbash اماده هم در سایت دایرکت ادمین هست که برای سطح user هست و به صورت کرون بکاپ گیری میکنه که البته روزانه هست و به صورت فول که باید ان را ویرایش کنید همچنین امکان انتقال بکاپ به ftp هم دارد.

درکل چنین چیزی در سی پنل و دایرکت به صورت معمول وجود ندارد و برای اولین بار هست که بکاپ گیری هر از ۳۰ دقیقه را میشنوم.... چون کلا کسی به ان نیاز ندارد که در پنل اضافه کنند.

موفق باشید

webhosts
May 10th, 2015, 21:29
سلام
بحث ریپلیس نیست ! اول باید بتوانید به این تعداد بکاپ بگیرید
اگر حوصله ساخت ۴۸ کرون دارید خوب بسازید و از طریق روش دایرکت کاری کنید که برای هر روز در هر پوشه یک زیر پوشه بسازد
اگر حوصله ندارید از روشی که گفتم استفاده کنید (سیستم بکاپ) احتمالا جواب میدهد
یک روش دیگر هم هست که میتوانید با ان انجام دهید ان هم نوشتن یک اسکریپت php یا bash یا ... هست که به api دایرکت ادمین وصل کنید و از طریق api در پوشه ی مورد نظر بکاپ بگیرید و دردسر های خود را دارد! (دانش برنامه نویسی و وقت و ...)
درضمن یک اسکریپت فکر کنمbash اماده هم در سایت دایرکت ادمین هست که برای سطح user هست و به صورت کرون بکاپ گیری میکنه که البته روزانه هست و به صورت فول که باید ان را ویرایش کنید همچنین امکان انتقال بکاپ به ftp هم دارد.
درکل چنین چیزی در سی پنل و دایرکت به صورت معمول وجود ندارد و برای اولین بار هست که بکاپ گیری هر از ۳۰ دقیقه را میشنوم.... چون کلا کسی به ان نیاز ندارد که در پنل اضافه کنند.

موفق باشید

کرون جاب ها را ساخته ام و به درستی نیز بکاپ ها انتقال می یباشد. طوری هم تنظیم کردم که برای هر روز یک دایرکتوری بسازد و بکاپ های هر روز را جداگانه در دایرکتوری مربوطه بریزد.
تنها مشکل من این است که چون در هر روز چندین بار بکاپ گرفته میشود و همه بکاپ های آن روز در یک دایرکتوری مربوطه ریخته میشوند و نام تمام بکاپ هایی که دایرکت ادمین میگیرد یکی است ، تمامی بکاپ ها replace می شوند... در واقع فقط آخرین بکاپ گرفته شده در آن روز را دارم نه تمامی بکاپ های آن روز...

jahromweb
May 10th, 2015, 21:41
کرون جاب ها را ساخته ام و به درستی نیز بکاپ ها انتقال می یباشد. طوری هم تنظیم کردم که برای هر روز یک دایرکتوری بسازد و بکاپ های هر روز را جداگانه در دایرکتوری مربوطه بریزد.
تنها مشکل من این است که چون در هر روز چندین بار بکاپ گرفته میشود و همه بکاپ های آن روز در یک دایرکتوری مربوطه ریخته میشوند و نام تمام بکاپ هایی که دایرکت ادمین میگیرد یکی است ، تمامی بکاپ ها replace می شوند... در واقع فقط آخرین بکاپ گرفته شده در آن روز را دارم نه تمامی بکاپ های آن روز...
سرور ftp مقصد لینوکس است؟
یکی از راه ها این است که یک اسکریپت bash بنویسید و به صورت کرون قرار دهید تا همیشه اخرین بکاپ رو به یک پوشه ی جدید منتقل کند اسم پوشه میتواند عدد باشد یا مثلا براساس ساعت و دقیقه یا ....
را دیگر:
کرون ها در دایرکت در admin backup ساختید ؟ اگر به این صورت هست میتوانید برای هر کرون یک پوشه جدید بسازید
مثلا کرونی که در ساعت ۱۲:۳۰ هر روز اجرا میشود یک پوشه داشته باشد به نام 12.30 بعد زمانی که به دنبال یک کرون میگردید اول باید وارد پوشه ی ساعت مورد نظر شوید و سپس پوشه ی تاریخ را در ان پیدا کنید