PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک..مشتری نمیاد جنسشو ببره!!

delta
May 6th, 2015, 20:07
سلام...از دوستانی که همچین مشکلی براشون پیش امده سوال داشتم راجب یک مشکلی که برای ما پیش امده.... یک سیستم نصفه نیمه برای ما اورند حدود 3 ماه پیش بهمون گفتند یکی دو تا قطعه بهش اضافه کنیم تا سیستم بالا بیاد و طرف میاد هزینشو حساب میکنه..ما هم گرفتیم لوازمی خرید کردیم و نصب کردیم و سیستم رو اوکی کردیم..منتظر موندیم بیاد پولشو بده ما هم پول لوازمی که خریدیم رو بدیم به همکارمون....متاسفانه طرف 3 ماهه هر چی بهش زنگ میزنیم میگه کار دارم امروز فردا میام و.... اما نمیاد..ما موندیم و جنس خریداری شده که باید پول همکارمون رو از جیب بدیم.. به نظرتون چیکار باید کنم؟ بردارم سیستم روبفروشم پول همکارمون رو بدم؟ متاسفانه قطعات کامپیوتر چیزی نیست که بخری بعد 2 ماه برش گردونی ان هم باز شده و ضررش میره تو پاچه ما..

الان از نظر قانونی چیکار باید کرد؟ بفروشمش فردا پس فردا دردسر نمیشه؟ از نظر قانونی کسی نمیدونه چیکار کنم؟ :-?

1eng.ir
May 6th, 2015, 20:13
بفروشی فردا برات دردسر میشه، امانت در خیانت برات میبرن و میفرستنت آب خنک بخوری :دی

فقط میتونی موقعی که اومد تحویل بگیر، یه جریمه‌ای یا هزینه‌ی نگهداری بگیری ازش + مثلاً درصدی از هزینه‌ای که خرید کردی ...

زنگ بزن بگو میخوام مغازه رو کلاً جمع کنم، کیستو میخوای بیا وردار ببر!
همچینی با سرعت جِت پیداش شه ...

mha1368
May 6th, 2015, 20:17
یه رسید تهیه کنید برای از این به بعد در دو نسخه..
پی نوشت بزنید ، مدت تحویل 30 روز ..در صورت عدم مراجعه این مرکز هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت
اما الان مجبور به نگهداری هستید..

پ.ن: مورد داشتم طرف سیستم رو برده بود تهران،دیده بود سیستم خودش نیست=))

007
May 6th, 2015, 20:51
سلام شما حرف خودتم نقص می کنی واقعا که
شما مگه نگفتی کسی میخواد فروش سی دی کنه نقد بفروشه
واگر نه پرداخت در محل مشتری همش ضرره و....
چطور خودت برای چیزی مهمتری مثل این رفتی جنس گرفتی بستی
حالا کاسه ی چه کنم چه کنم در انجمن دست گرفتی!
عجب ادمی هستی تو انجمن تخصصی جای این بحث هاست:-p:53:
شما قطعه ای گداشتی بردار بفروش ولی جنس مردمو بفروشی دخلت امده������ بنگ بنگ
ارادتتتت مند

amir.h.s
May 6th, 2015, 21:22
به يكي از رفقات بگو با يه خط ديگه بهش زنگ بزنه با صداي شيك و مجلسي بگه
از صنف تماس ميگيرم. شما جناب فلاني هستيد كه كيستون رو تحويل فروشگاه فلانيان نسب دادين. اگه تا فلان روز ديگه نري بگيريش فروشنده ديگه مسئوليتي در مقابلت جنست نداره و ميتونه بفروشش يا بزارش گوشه خيابون.
بعد از يه نيم ساعت طرف پيداش ميشه. فقط حواست باشه بتوني جلوي خندت رو بگيري.

delta
May 6th, 2015, 21:28
سلام شما حرف خودتم نقص می کنی واقعا که
شما مگه نگفتی کسی میخواد فروش سی دی کنه نقد بفروشه
واگر نه پرداخت در محل مشتری همش ضرره و....
چطور خودت برای چیزی مهمتری مثل این رفتی جنس گرفتی بستی
حالا کاسه ی چه کنم چه کنم در انجمن دست گرفتی!
عجب ادمی هستی تو انجمن تخصصی جای این بحث هاست:-p:53:
شما قطعه ای گداشتی بردار بفروش ولی جنس مردمو بفروشی دخلت امده������ بنگ بنگ
ارادتتتت مند

من نفهمیدم سی دی و نقد فروشی چه ربطی داره به حرف من؟ داداش من حرف سیستم کامپیوتر دارم میزنم نه فروش بازی و نرم افزار... موقع بستن سیستم کسانی که مثل من تو کار هستند قطعات رو از همکارانی که باهاشون کار میکنه یا قرارداد داره تهیه میکنه و پولش رو طی دوره زمانی که با همکارش قرارداد داره مثلا دو ماهه یا سه ماهه پرداخت میکنه...یعنی من تو دو ماه مثلا هر چی قطعه بخوام از یک شرکتی که باهاش قراداد دارم تهیه میکنم و سر موقع باید تصویه کنم باهاشون.. هزینه ها هم یک زار چند زار مثل فروش سی دی نیست..چند ده میلیونی هست.
موقع بستن سیستم هم یا بیعانه میگیرند یا اگر میخواهند کسی ارتقا سیستم بده پولی دریافت نمیشه مگر بعد ارتقا..این مشتری ما هم ارتقا سیستم داده و هزینشو نپرداخته و بنده داره سر موئد پرداخت هزینش به همکارم میرسه...جریان اینه عزیز برادر..

hostfire
May 6th, 2015, 21:40
من قبلا این مشکل خوردم
زنگ زدم یارو گفتم کیستو تا ظهر نیای ببری میذارم دم در !!!! یه ربع بعد اومد برد !!! شوخی نداریم که ، شمام پول از جیبت گذاشتی قطعه از جوب نیاوردی که !!
الانم تجربه شده کیس میارن میگم دو مین صبر کن میشینه یه دیبایگر میزنم ببینم سخت افزاری مشکل داشته باشه همون موقع میگم انقد خرجشه بده پولو دو روز دیگه بیا ببر کیسو....
پولو میده حالا بره 2 سال دیگش بیاد فرقی نداره دیگه

ParsWebIT
May 6th, 2015, 21:41
در این طور مواقع باید صبر کنید که مشتری مراجعه حضوری کنه و شما فاکتور کنید و مبلغ رو بگیرید سپس انجام کار، که ضرری برای شما نباشه که در هر کاری این نوع مشتری هست.
اگر میتونید قطعه رو در کار دیگه ای استفاده کنید که هزینه برگرده و کیس این مشتری رو هم مثل روز اول بزارید یه گوشه،

007
May 7th, 2015, 00:59
سلام...از دوستانی که همچین مشکلی براشون پیش امده سوال داشتم راجب یک مشکلی که برای ما پیش امده.... یک سیستم نصفه نیمه برای ما اورند حدود 3 ماه پیش بهمون گفتند یکی دو تا قطعه بهش اضافه کنیم تا سیستم بالا بیاد و طرف میاد هزینشو حساب میکنه..ما هم گرفتیم لوازمی خرید کردیم و نصب کردیم و سیستم رو اوکی کردیم..منتظر موندیم بیاد پولشو بده ما هم پول لوازمی که خریدیم رو بدیم به همکارمون....متاسفانه طرف 3 ماهه هر چی بهش زنگ میزنیم میگه کار دارم امروز فردا میام و.... اما نمیاد..ما موندیم و جنس خریداری شده که باید پول همکارمون رو از جیب بدیم.. به نظرتون چیکار باید کنم؟ بردارم سیستم روبفروشم پول همکارمون رو بدم؟ متاسفانه قطعات کامپیوتر چیزی نیست که بخری بعد 2 ماه برش گردونی ان هم باز شده و ضررش میره تو پاچه ما..

الان از نظر قانونی چیکار باید کرد؟ بفروشمش فردا پس فردا دردسر نمیشه؟ از نظر قانونی کسی نمیدونه چیکار کنم؟ :-?
س مثل اینکه باید توضیح بدم
این حرفایی شما درج کردی از این لحاظ به فروش سی دی و تحویل در محل وبعدش دریافت پول شباهت داره
که در هردوی موارد شما هیچ پولی قبل از انجام کاری که برای فرد کردی پولی دریافت نکردی و خودتو بدردسرانداختی.
مشتری اگر پول داده بود می بایست میامد می گرفت(صددرصد)
مشتری اگر هم کم پول داده بود و قسطی خرید کرده بود می بایست شما یک ضمانت قوی داشتی که الان به اجراش می زاشتی
امیدوارم روشن شده باشین.چیزی من الان درک کردم از نوشتت اینه شما سیستم قدیمی یک بنده خدارو گرفتی به روز کردی با گرفتن
جنس از فروشنده دیگر و بددرسر انداختن خودت(بدهکار کردی خودتو) ولی الان نه بدهی طرف رو میتونی بدی نه خودت هیچی سود کردی و نه .....
به صاحب کیسم زنگ میزنی جواب سربالا میده جون مطمئنن الان پول نداره بهتون بده و ترجیح نمیده بیاد طرفتون
(البته بازم ممکنه من حرفای شما رو بد درک کرده باشم)
ولی صبحتام دقیقا به صحبت های شما راجبه فروش سی دی میخوره که باید فروش نقدی باشه و بعدش ارسال جنس
شماهم اگر الان پولی گرفته بودی یاضمانت پرداخت الان مشکلی نداشتی و این دردسرو نداشتی.(امیدوارم ایندفعه خوب منظورمو رسونده باشم

پست شما که گفتین باید فروش سی دی نقد باشه وقبل از ارسال جنس ولی خودتون بدون گرفتن پول از مشتری سیستمشو اپدیت و بروز کردین!!!
وحالاهم با مشکلات ثانویه روبرو هستین.(چرا همین نظرو راجب فروش قطعه و اپدیت سیستم ندارین؟!
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=139915&p=1317165&viewfull=1#post1317165
ارادت

arminak
May 7th, 2015, 01:12
بگو فردا نیومدی سیستمو میفروشم دیگه نمیتونم بیشتر از این نگه دارم
اگر سیستمشو بخواد پا میشه میاد

delta
May 7th, 2015, 16:40
س مثل اینکه باید توضیح بدم
این حرفایی شما درج کردی از این لحاظ به فروش سی دی و تحویل در محل وبعدش دریافت پول شباهت داره
که در هردوی موارد شما هیچ پولی قبل از انجام کاری که برای فرد کردی پولی دریافت نکردی و خودتو بدردسرانداختی.
مشتری اگر پول داده بود می بایست میامد می گرفت(صددرصد)
مشتری اگر هم کم پول داده بود و قسطی خرید کرده بود می بایست شما یک ضمانت قوی داشتی که الان به اجراش می زاشتی
امیدوارم روشن شده باشین.چیزی من الان درک کردم از نوشتت اینه شما سیستم قدیمی یک بنده خدارو گرفتی به روز کردی با گرفتن
جنس از فروشنده دیگر و بددرسر انداختن خودت(بدهکار کردی خودتو) ولی الان نه بدهی طرف رو میتونی بدی نه خودت هیچی سود کردی و نه .....
به صاحب کیسم زنگ میزنی جواب سربالا میده جون مطمئنن الان پول نداره بهتون بده و ترجیح نمیده بیاد طرفتون
(البته بازم ممکنه من حرفای شما رو بد درک کرده باشم)
ولی صبحتام دقیقا به صحبت های شما راجبه فروش سی دی میخوره که باید فروش نقدی باشه و بعدش ارسال جنس
شماهم اگر الان پولی گرفته بودی یاضمانت پرداخت الان مشکلی نداشتی و این دردسرو نداشتی.(امیدوارم ایندفعه خوب منظورمو رسونده باشم

پست شما که گفتین باید فروش سی دی نقد باشه وقبل از ارسال جنس ولی خودتون بدون گرفتن پول از مشتری سیستمشو اپدیت و بروز کردین!!!
وحالاهم با مشکلات ثانویه روبرو هستین.(چرا همین نظرو راجب فروش قطعه و اپدیت سیستم ندارین؟!
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=139915&p=1317165&viewfull=1#post1317165
ارادت

برادر من تو فروش بازی یا نرم افزار شما هیچی از طرف به عنوان بیانه ندارید و اگر تحویل در محل بفروشید ممکنه برگشت بخوره و طرف راحت قبول نکنه و ضرر پست بره تو پاچه شما..در این معامله بنده طرف کل سیستمش که حدود 500 هزار تومان هست پیش من گرو هست..یعنی بنده ضرری متحمل نمیشم چون طرف راهی جز امدن و گرفتنش نداره.مگر اینکه از خیر سیستمش بگزره.منتهی مشکل من زمانش هست که طرف نمیاد بگیره وگرنه بالاخره میاد و تحویل میگیره و منم سودش رو میزنم پاش. مطمئن باشید از این به بعد هم برای همچین مسائلی هم پول جنس رو اول میگیرم..منتهی میخوام اینیکی رو اول حلش کنم بعد..اینم یک تجربه دیگر برای من بشه که اول پول رو بگیرم تو همه کارها...به شما هم بازم پیشنهاد میکنم اول تمام پول رو بگیرید تو کارها..
سوال بنده هم برای راه قانونیش بود که اگر سیستمش رو بفروشیم طرف مقصر هست یا من..که با صحبت های دوستان انگار راه قانونی درستی نداره..

Iman.Mohebi
May 8th, 2015, 19:03
قانونا کار شما درست نیست برای فروش کل سیستم
به نظر من اگر مشخصاتش رو دارید شکایت کنید.

aligoli
May 9th, 2015, 04:32

به نحوه آدرس شخص را احیا فرمایید. حضوری سیستم و خودتان را ببرید، سیستم را بگذارید کنارش، تا هزینه ار اخذ نکردید یک قدم پس نگردید.

roya17
May 9th, 2015, 09:36
:66::105::105::105:

kool
May 9th, 2015, 11:53
برای این موارد باید حداقل 70% مبلغ نهایی از مشتری دریافت بشه. برخی سیستم ها شاید 100 هزار تومان هم نشه فروخت ولی مشتری میاره میگه قطعات 500 هزاری بزارید روش و...
بهتره قانونی پیگیر باشید و طبق نظر قانون انجام بدید.

GOD
May 9th, 2015, 13:09
رسید دستش داری یا نه؟
مال الان کیس داریم توی دفتر ۱ ساله مونده

hadi-pd
May 9th, 2015, 13:12
نظرتون راجع به قالب این سایت چیه ؟ کار خودمه میگن خوب نیس می خواستم نظر شمارم بدونم :D

شبکه اجتماعی ساینا - www.synaa.ir (http://synaa.ir)

ashki0076
May 9th, 2015, 21:47
بفروشید سیستم رو اگه برگشت دوباره براش جمع کنید و باقی هزینه رو بگیرید

1eng.ir
May 10th, 2015, 17:24
بفروشید سیستم رو اگه برگشت دوباره براش جمع کنید و باقی هزینه رو بگیرید

برای به چیز رفتن پیشنهاد خوبیه :-|

clack
May 10th, 2015, 17:36
به نظر من قبلش بهش زنگ بزن بگو همین الان میخوام بزارم فروش ..
هزینه و سودی که باید کنم از روش برمیدارم .
بقیه پولم میدم به @clack توی انجمن وب هاستینگ تالک به خاطر مشاوره . :))

زود خودشو میرسونه :53:

delta
May 10th, 2015, 17:45
به نحوه آدرس شخص را احیا فرمایید. حضوری سیستم و خودتان را ببرید، سیستم را بگذارید کنارش، تا هزینه ار اخذ نکردید یک قدم پس نگردید.

اتفاقا تو فکرش هستم برم در مغازش شخصا...امدیم گفت پول ندارم انوقت چی؟ احتمالا تهش درگیری هست..

رسید دستش داری یا نه؟
مال الان کیس داریم توی دفتر ۱ ساله مونده

سیستمش دستمه رسید چی بگیرم ازش؟ همه مشتریها اینطوری نیستند که...این اولین باره اینطوری شده و تجربه شد برام... بدبختی همینه دیگه یک قانونی چیزی برای همچین مواردی نداریم..بعد درگیری میشیم کار به شکایت میرسه!!

1eng.ir
May 10th, 2015, 17:48
احتمالا تهش درگیری هست..
آجر هم با خودت ببر :d

delta
May 10th, 2015, 17:50
برای به چیز رفتن پیشنهاد خوبیه :-|

خدایی محمد سر همین گیرم.چون میدونم تهش درگیری هست.احتمالا مجبور شم با ضرر قطعات رو باز کنم نگه دارم برای سیستم دیگری استفاده کنم و سیستم طرف رو بفرستم واسش...تا من باشم تو این کار هم اول پول کامل رو بگیرم بعد کار کنم...بدبختی اینه تو این کار نمیشه قیمت نهایی رو اول زد.میشه حول و حوش براورد کرد..

jahromweb
May 10th, 2015, 17:51
@delta : سلام / مدیر ارشد منظورشون این هست : رسید بهتشون دادید؟ یعنی از شما رسیدی دارند که سیستم رو به شما دادند؟

1eng.ir
May 10th, 2015, 19:14
خدایی محمد سر همین گیرم.چون میدونم تهش درگیری هست.احتمالا مجبور شم با ضرر قطعات رو باز کنم نگه دارم برای سیستم دیگری استفاده کنم و سیستم طرف رو بفرستم واسش...تا من باشم تو این کار هم اول پول کامل رو بگیرم بعد کار کنم...بدبختی اینه تو این کار نمیشه قیمت نهایی رو اول زد.میشه حول و حوش براورد کرد..
اول اینکه سعی کن حالیش کنی بیاد بگیره سیستمشو بره
اگه نیومد، قطعاتتو در بیار یه بلایی سرش بیار. سیستمش بنداز انباری جایی تا پیداش شه. فقط هر چقد میدونی جریمشه از بگیر و سیستمشو بش بده بره.

بعد سعی کن یه سر بری صنف آمارشو بگیری
که مثلاً اگه طرف بعد یه سال پیداش نشد چیکار کنم!
باید یه سری قوانین داشته باشه.

mihandes
May 10th, 2015, 19:18
به اندازه ای که خرجش کردی از روی سیستم قطعه بردار بفروش.
بقیش رو هم پست کن در خونشون. :d