PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میزان استفاده ram در دانلود ؟

HyperSpace
May 3rd, 2015, 12:22
سلام دوستان یک سوالی من داشتم ، اینکه مثلا من اگه سرور اختصاصی بگیرم برفرض مثال رم ـش 16 باشه ... بعد از اونور یه سایت داشته باشم که لینک دانلود از سرورم گذاشته باشم ، چند نفر همزمان دانلود کنن رم جواب میده ؟ آیا اصلا سوال من درسته ؟ یعنی میخوام بپرسم در کل من چه مقدار رم باید انتخاب کنم برا 100 تا بوزر که بخوان از سرور من دانلود داشته باشن ؟ یا اینکه اصلا دانلود کردن به رم کاری نداره ؟ cpu چی میشه این وسط ؟ کلا یه توضیحی بدید من با توجه به نیازهام باید چه مقدار ram , cpu استفاده کنم برای این موضوع مرسی

007
May 3rd, 2015, 12:35
س
سرور دانلود مصرف رمی نخواهد داشت
همچنین مصرف سی پی یو.
فقط برای اینجوری سرورها مهم داشتن پهنای باند کافی است
برای همین توصیه میشه به جای یک سرور گرون چند سرور مجازی ارزون بگیرین
از چنددیتاسنتر مختلف.
ارادت

HyperSpace
May 3rd, 2015, 12:40
س
سرور دانلود مصرف رمی نخواهد داشت
همچنین مصرف سی پی یو.
فقط برای اینجوری سرورها مهم داشتن پهنای باند کافی است
برای همین توصیه میشه به جای یک سرور گرون چند سرور مجازی ارزون بگیرین
از چنددیتاسنتر مختلف.
ارادت

والا من تو سرور مجازی ها گشتم قیمت ها رو دیدم ، مثلا واسه یه هارد 500 گیگ با رم 2 ، باید ماهی 100 تومن بدی ... ولی الان دارم سرور های اختصاصی رو میبینم به صرفه تره ... مثلا 2 تا هارد 2 ترابایت با رم 16 قیمتش بینه 150-200 هستش خوب اینجوری میزم با رفیقام پول میزاریم رو هم اختصاصی میگیرم ... درسته ؟ ممنون از شما

dakkeh20
May 3rd, 2015, 12:45
سلام

برای سرور دانلود میزان کانکشنی که کاربر برای دانلود متصل میشه روی رم سرور تاثیر میزاره !

ب فرض مثال اگر 100 کاربر با 16 کانکشن موجود در IDM از سرور شما دانلود کنن و هر کانکشن رو باز گذاشته باشید مسلما رم سرور شما پر میشه و همچنین پورت شما به مقدار قابل توجهی پر میشه و عملا هیچ کاری نمیتونید در سرور انجام بدید !

برای دانلود بهتره از سیستم دایرکت ادمین + Nginx استفاده کنید که هم مدیریت کانکشن و هم مدیریت مصرف رم !

مدیریت سرور اختصاصی وقتی میخرید از 0 تا 100 با خود شماست ولی سرور مجازی چون مدیریت و نگه داری داره هزینش بیشتر میشه .

xwoman2
May 3rd, 2015, 14:19
در ویندوز و iis هم مدیریت منابع از جمله رم سی پی یو و کانکشن به صورت سافت و هارد ممکن هست.

HyperSpace
May 3rd, 2015, 14:33
در ویندوز و iis هم مدیریت منابع از جمله رم سی پی یو و کانکشن به صورت سافت و هارد ممکن هست.

راستیتش من با یکی از رفیقام که اون وارد تره ، بهش میگفتم بیا به سرور بگیریم بعد از iis استفاده کنیم برا لینک دانلود اینا میگفت جواب نمیده ! راست میگفت ؟ هی اسرار داشت از پردیس هاستینگ" هاست دانلود" بگیریم ...

company_hosting
May 3rd, 2015, 14:39
سلام دوستان یک سوالی من داشتم ، اینکه مثلا من اگه سرور اختصاصی بگیرم برفرض مثال رم ـش 16 باشه ... بعد از اونور یه سایت داشته باشم که لینک دانلود از سرورم گذاشته باشم ، چند نفر همزمان دانلود کنن رم جواب میده ؟ آیا اصلا سوال من درسته ؟ یعنی میخوام بپرسم در کل من چه مقدار رم باید انتخاب کنم برا 100 تا بوزر که بخوان از سرور من دانلود داشته باشن ؟ یا اینکه اصلا دانلود کردن به رم کاری نداره ؟ cpu چی میشه این وسط ؟ کلا یه توضیحی بدید من با توجه به نیازهام باید چه مقدار ram , cpu استفاده کنم برای این موضوع مرسی

سلام
همانطور گه دوستان فرمودند در سررور دانلود بیشترین مصرف سخت افزاری روی کارت شبکه هست و میزان پهنای باند

اگر ای ای اس باشد و پرت http مصرف رم نیز دارید
اما اگر سرور پرت اف تی پی باشد
شما میتوانید با پرت 10 گیگ و 30ترا هارد و رم 4-6 گیگ هم هندل کنید منابع رو و نیاز به منابع بالا در رم ندارید

با تشکر

- - - Updated - - -

راستیتش من با یکی از رفیقام که اون وارد تره ، بهش میگفتم بیا به سرور بگیریم بعد از iis استفاده کنیم برا لینک دانلود اینا میگفت جواب نمیده ! راست میگفت ؟ هی اسرار داشت از پردیس هاستینگ" هاست دانلود" بگیریم ...

سرور دانلود از هاست دانلود کیفیت خیلیی بالاتری دارد

با تشکر

nginxweb
May 3rd, 2015, 14:49
درود

دوست عزیز در سرورهای دانلود کیفیت پورت و هارد سرور حرف اول را میزند سپس مواردی مانند میزان پردازنده و رم مهم میباشد

در مورد رم هرچه بیشتر باشد بهتر هستش از این بابت که میتوان در کانفیگ وب سرور مقادیر بالاتری استفاده کرد و همچنین زمان نگهداری Request های سرور را افزایش داد

hack2hacker
May 3rd, 2015, 14:54

سرعت کنترل پنل های لینوکس خیلی بهتر از ویندوز هست
اگر سرور هم گرفتید از لینوکس استفاده کنید
iis خیلی مزخرفه

miladdh
May 3rd, 2015, 15:15
دوست گرامی خودم سایت دانلود داشتم و سرور بنده ویندوز سرور 2008 بود که iis به خوبی کانفیگ شده بود اصلا مشکل رم نداشتیم در بیشترین میزان دانلود 4.5 گیگ رم هم پر نمیشد همینطور سی پی یو
برای سرور دانلود از همه چی مهمتر کیفیت هارده اینو مطمئن باشید هر کی میگه رم از هارد مهم تره پس بدونید سایت دانلود با تعداد کاربر بالا نداشته مهمترین فاکتور رو سرعت هارد و کیفیتش در نظر بگیرید

iis فوق العادس اگر به خوبی کانفیگ بشه هیچ مشکلی نخواهد داشت

پیش فرض تنظیمات هر وب سروری داغونه iis اگر کانفیگ درست حسابی نشه عملکرد متوسطی داره اما اگر حرفه ای کانفیگ بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد

xwoman2
May 3rd, 2015, 15:29
دوستانی که می گن iis مزخرفه بنده یه لینک دانلود میدم بهتون تست کنید مقایسه کنید اصلا.نمی گم از لینوکس بهتره ولی بدتر و مزخرف هم نیست.

sssoheil
May 3rd, 2015, 15:42
درود

برای سرور دانلود 3 پارامتر I/O هاردها و پهنای باند و ترافیک مهم میباشد و رم و سی پی یو درگیری زیادی با این موضوع ندارد.بهترین گزینه تهیه سرور اختصاصی با پهنای باند 1000 میگ است.بهترین سیستم هم برای سرور دانلود استفاده از دایرکت ادمین+Nginx است.البته IIS هم به شرطی که درست کانفیگ شده باشد منابع استانداردی مصرف میکند .

HyperSpace
May 3rd, 2015, 16:21
بعد از این مسائل ، باید تو انتخاب Raid دقت کرد ؟ چون من بعضی جاها دیدم اطلاعات هارد شانسیه ! بعنی یهو هارد میسوزه یا خراب میشه به هر دلیل ... چیکار کنم که این احتمال 0 بشه ؟

sssoheil
May 3rd, 2015, 16:23
بعد از این مسائل ، باید تو انتخاب Raid دقت کرد ؟ چون من بعضی جاها دیدم اطلاعات هارد شانسیه ! بعنی یهو هارد میسوزه یا خراب میشه به هر دلیل ... چیکار کنم که این احتمال 0 بشه ؟

درود

تنها راه حل این موضوع استفاده از Raid 10 به همراه BBU است.برای این امر به 4 عدد هارد نیاز دارید.