PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی گالری اینترنتی

artclock
August 21st, 2010, 01:03
سلام دوستان من قصد دارم گالری برای نمایش عکس ایجاد کنم .در حال حاضر دارم بررسی می کنم که از چه سیستم یی استفاده کنم ،بر روی چه سروری و ...
امکاناتی که مد نظرم هست بیشتر شبیه سایت عکاسی (http://aks.akkasee.com/) در بیاد.یعنی امکاناتی مثل
ایجاد گالری عمومی و شخصی
امکان نمایش عکس و مشخصات عکس
امکان نظر دهی بینندگان و امتیازدهی
و.....
از اساتید و دوستان می خوام که من رو راهنمایی کنند که از کجا باید شروع کنم و هر چیزی که به نظر می رسه مهمه مخصوصا سیستم مدیریت اون که باید چی باشه ؟ چه فضا و پهنایی باندی رو نیاز دارم ؟
متشکر

sohrab.khan
August 21st, 2010, 01:29
از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید قالب گالری تصاویر خوبی برای این cms وجود داره و پلاگین های حرفه ای

ShahreServer
August 21st, 2010, 03:50
فضا 1 گیگ و پهنای باند ماهانه 50 گیگ باید کافی باشه
persianscript.ir قبلا سیستم های جالبی دیدم داخلش بود
اما مواظب باشید سایتتون ف---یلتر نشه ;)

Masoud.B
August 21st, 2010, 04:02
وردپرس 100% توصیه میشه

جوملا هم خوبه بعد از وردپرس ولی اخیرا" تو پلاگین هاش باگ زیاد پیدا شده

(http://www.trockya.com/)

artclock
August 21st, 2010, 10:28
ممنون از دوستان که پاسخ دادن
من تا حدودی به جوملا مسلط هستم و به نظرم ووردپرس کمی سخت تره .آیا این سخت بودن از نظر امنیت و سرعت و تمام امکاناتی که چنین سایتهایی نیاز داره ، ارزشش رو داره که برم سراغ ووردپرس؟

می شه در مورد سیستم سایت عکاسی (http://aks.akkasee.com/)هم نظرتون رو بفرمایید
متشکر

srashedian
August 21st, 2010, 17:10
ممنون از دوستان که پاسخ دادن
من تا حدودی به جوملا مسلط هستم و به نظرم ووردپرس کمی سخت تره .آیا این سخت بودن از نظر امنیت و سرعت و تمام امکاناتی که چنین سایتهایی نیاز داره ، ارزشش رو داره که برم سراغ ووردپرس؟

می شه در مورد سیستم سایت عکاسی (http://aks.akkasee.com/)هم نظرتون رو بفرمایید
متشکر

سلام
به نظر من هم از وردپرس استفاده کنید...
و البته، سخت هم نیست، نا آشناست... به نظر من از جوملا خیلی هم ساده تر و انعطاف پذیر تر هست... سرعت وردپرس بیشتره، امنیت بیشتری هم داره... اما از نظر امکانات جوملا کاملتره، که خوب پلاگین های وردپرس و قابلیت برنامه نویسی ساده ای که داره باعث میشه در دست یه طراح حرفه ای ده ها برابر از جوملا قویتر بشه...
اما اگر میخواید از سیستم سایت عکاسی استفاده کنید باید بخریدش (سیستمشون خصوصی، برای سایت خودشون طراحی کردن) از اینجا (http://design.persiantools.com) میتونید این سیستم رو سفارش بدید و بخرید...

bestvps
August 21st, 2010, 20:19
Word Press زمانی که بازدید بالا بره به سرور بیشتر از بقیه فشار نمیاره ؟

Masoud.B
August 22nd, 2010, 16:33
Word Press زمانی که بازدید بالا بره به سرور بیشتر از بقیه فشار نمیاره ؟

مثلا چقدر بالا ؟
// روی چه سروری ؟

bestvps
August 22nd, 2010, 22:32
مثلا چقدر بالا ؟
// روی چه سروری ؟
منظورم فشار نسبت به بقیس . چون من قبلا سایت های وردپرسی که میزبانی میکردم وقتی بازدیدشون بالا میرفت و مخصوصا با لینک سئو هرکاریشم که میکردیم بازم بیشتر از بقیه سی پی یو و رم مصرف میکرد

IFACO.Net
August 23rd, 2010, 00:18
اکثر cms های اوپن سورس به خاطر اوپتیمایز نبودن کدهاشون و همچنین عدم برنامه نویسی دقیق و متعهدانه ! (به خاطر رایگان بودن این سیستم ها و نبود انگیزه مالی و ... ) مشکلات فراوانی مانند داشتن باگ های متعدد - استفاده نامعقول از منابع سرور و ... دارند که تنها چاره شون هم بهینه سازی توسط یک طراح و برنامه نویس حرفه ای هست تا حد امکان اونا رو بهینه سازی کنه ولی در نهایت مشکلاتی که گفتم در اونها کم میشه ولی از بین نمیره و در این مشکلات فرقی هم بین وردپس- جوملا - نیوک - ای 107 و ... نیست
و تنها مزیتی این سیستم های رایگان دارند آسان بودن کاربرد عمومی و راهبری اونها و داشتن پلاگین ها و ماژول و قالب های فروان و ... هست ولی چه سود که همشون شبیه هاست های رایگان هستند .... :)

bestvps
August 23rd, 2010, 00:24
تو ایران هم که هاست های رایگان و cms های رایگان خدان :)

srashedian
August 23rd, 2010, 00:37
تو ایران هم که هاست های رایگان و cms های رایگان خدان :)

نه، همه جا همینطوریه... دلیلش هم قانون کپی رایت هست، مردم ترجیح میدن وقتی چیزی رایگانش هست به سادگی از همون استفاده کنن... تا اینکه بخوان برن دنبال اسکریپت نال شده (البته من مشابه چیزی که شما میخواید اسکریپتی پیدا نکردم که پولی باشه و دقیقا مثل اون رایگانش موجود نباشه)
وردپرس هم آپتیمایزر های زیادی داره، ضمن اینکه خودش به تنهایی هم از اسکریپت های مشابه خیلی سنگین تر نیست

Masoud.B
August 23rd, 2010, 01:11
منظورم فشار نسبت به بقیس . چون من قبلا سایت های وردپرسی که میزبانی میکردم وقتی بازدیدشون بالا میرفت و مخصوصا با لینک سئو هرکاریشم که میکردیم بازم بیشتر از بقیه سی پی یو و رم مصرف میکرد

بستگی داره ، اگر فقط بلاگ باشه که نه زیاد مصرف نمیکنه ، شاید به خاطر پلاگین هاش بوده

---------- Post added at 01:11 AM ---------- Previous post was at 01:05 AM ----------

اکثر cms های اوپن سورس به خاطر اوپتیمایز نبودن کدهاشون و همچنین عدم برنامه نویسی دقیق و متعهدانه ! (به خاطر رایگان بودن این سیستم ها و نبود انگیزه مالی و ... ) مشکلات فراوانی مانند داشتن باگ های متعدد - استفاده نامعقول از منابع سرور و ... دارند که تنها چاره شون هم بهینه سازی توسط یک طراح و برنامه نویس حرفه ای هست تا حد امکان اونا رو بهینه سازی کنه ولی در نهایت مشکلاتی که گفتم در اونها کم میشه ولی از بین نمیره و در این مشکلات فرقی هم بین وردپس- جوملا - نیوک - ای 107 و ... نیست
و تنها مزیتی این سیستم های رایگان دارند آسان بودن کاربرد عمومی و راهبری اونها و داشتن پلاگین ها و ماژول و قالب های فروان و ... هست ولی چه سود که همشون شبیه هاست های رایگان هستند .... :)

خود سیستم که کمتر باگی توش هست با توجه به سابقه بلند مدت و آپدیت های فراوان که بازم خیلی سرآمد تر cms هایی هست که توسط فرد نوشته میشه ، استقبال و گسترش روزافزون کاربرانشون میتونه تاییدی باشه بر حرفای من

امنیت وقتی میاد پایین که از ماژول ها و پلاگین های تایید نشده استفاده کنیم

bestvps
August 23rd, 2010, 01:13
بستگی داره ، اگر فقط بلاگ باشه که نه زیاد مصرف نمیکنه ، شاید به خاطر پلاگین هاش بوده

اره . آخه ورد پرس و نیوک همه کاره ی نت ایرانن :)

dade24
November 19th, 2010, 21:28
فقط جوملا و بس هم قالب داره هم پلاگین های لازم

aalireza439
November 19th, 2010, 21:59
با دروپال می تونید ، یک گالری حرفه ای ایجاد کنید.
حساب دروپال نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا جداست ، یک سیستم کامل است ، هم از نظر امنیت ، پایداری ، قدرت و... تو بازدید بالا هم هیچ مشکلی نداره .
ایرانیا چسبیدن سیستم های درپیتی مثل نیوک ، دیتالایف ، وردپرس و... فقط استفاده می کنند.

arix
November 19th, 2010, 23:31
با سلام

اصولا ساخت گالری تصاویر اولین و ساده ترین چیزیه که هر سیستمی می تونه داشته باشه.حتی فروم ها هم این سیستم رو دارند.بنابراین شما گستره ی انتخاب زیادی دارید دروپال ، e107 ، زوپس ، جوملا ، دات سی ام اس ، وردپرس ،نیوک و ... انتخاب هایی اند که می تونید داشته باشید.در این بین دروپال مقام اول رو در سی ام اس ها به دست آورده ولی تیم فارسی سازی و پشتیبانی خوبی نداره، جوملا از پشتیبانی بسیار قدرتمندی برخورداره هر سوالی که به ذهنتون برسه رو انجمن مامبولرن در کمتر از یک روز خیلی عالی و رایگان پاسخ می دهد و همچنین در بین این ها با کش قدرتمندش کمترین مصرف منابع سرور را دارد و وردپرس هم که غول سئو است و رتبه تون رو در کمترین زمان ممکن میاره تو چند صفحه اول گوگل همچنین دستورات آن بسیار ساده هست و خودتون راحت می تونید تو تنظیماتش دست ببرید و به اصطلاح آن را سفارشی سازی نمایید.
اما نکته ای که باید حتما به آن توجه کنید مصرف منابع و تنظیم فشار به سرور است.چرا که اگر از تصاویر خوب و کاربر پسند استفاده کنید و لینک مستقیم بدهید اکثر وبلاگ نویسان و وب مستران از تصاویر شما در صفحات خود استفاده می کنند.به این صورت ممکنه که شما بازدید کننده ی چندانی نداشته باشید ولی به دلیل لینک هایی که به سایت شما شده و درخواست های زیادی که برای لود تصاویر شما فرستاده می شود پهنای باندتان تمام و یا سایتتان دان و ساسپند شود.برای اینکه از بیرون نتوانند به تصاویر شما دسترسی داشته باشند و تصاویر فقط در سایت خودتان نمایش داده شود باید در فایل htaccess. خود تغییراتی ایجاد نمایید.(این فایل مخصوص لینوکس می باشد،توصیه نمی شود که از هاست ویندوز استفاده نمایید):

1.
RewriteEngine On
2.
#Replace ?mysite\.com/ with your blog url
3.
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(.+\.)?mysite\.com/ [NC]
4.
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
5.
#Replace /images/nohotlink.jpg with your "don't hotlink" image url
6.
RewriteRule .*\.(jpe?g|gif|bmp|png)$ /images/nohotlink.jpg [L]

که جای عبارت خط دوم باید آدرس سایت خود را درج نمایید

همچنین مشکل دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید خراب کاری است به این صورت که یک نفر تصمیم می گیرد سایت شما را بر هم بریزد.پس همین طور روی صفحات شما ریفرش می دهد ، از اونجایی که سایت شما محتوای تصویر دارد و پروسس تصویر سنگین است این کار فشار زیادی به سرور شما وارد خواهد کرد.شما می توانید در همان فایل htaccess. دستور زیر را وارد نمایید تا وقتی یکبار عکس شما لود شد در دفعات بعد عکس از نسخه ذخیره شده در خود کامپیوتر کاربر لود شود (کش) . این کد یک جورایی معجزه می آفریند و باعث می شود سرورتان یک نفسی تازه کند:

1.
FileETag MTime Size
2.
<ifmodule mod_expires.c>
3.
<filesmatch "\.(jpg|gif|png|css|js)$">
4.
ExpiresActive on
5.
ExpiresDefault "access plus 1 year"
6.
</filesmatch>
7.
</ifmodule>

همین دو تا کد کارتان را راه می اندازد.کد های دیگری مثل استفاده از gzip و ... هستند که می توانید آن ها را در آدرس زیر ببینید:

تبدیل به بهترین کردن وردپرس از همه چیز و همه جا (http://www.cmscloob.ir/showthread.php?tid=794&highlight=%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84+%D8%A8%D9 %87+%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86)

ولی دقت داشته باشید که این کد ها محدودیت اعمال می کنند و استفاده از هر چیزی به اندازه اش خوبه.مثلا پیامد استفاده از gzip این است که سایت در IE6 نمایش داده نمی شود.ویا کدی که در مورد دوم اشاره کردم باعث می شود که اگر شما محتوای تصویر را به هر دلیلی عوض کنید ، باز هم تا یکسال همان تصویر قبلی را در کامپیوتر کاربر قدیمی شما نشان می دهد

موفق باشید