PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معاني دامنه ها

saeidj
August 19th, 2010, 17:05
سلام
چند وقت پيش بود كه با بچه هاي وب هاستينگ تاك تو اصفهان نشسته بوديم با چند نفري داشتيم بحث دامنه مي كرديم كه ديدم دارند اشتباه مي كنند وقتي هم گفتم چون اونا تعدادشون بيشتر بود نتونستم كاري كنم:d

بگذريم. موضوع از دامنه ي ws شروع شد كه گفتند مخفف web site هست.. اما كاملا در اشتباه هستنند كسايي كه همچين فكري رو مي كنند.. همينجور .tv براي شبكه هاي تلويزيوني هست كه چند بار ديدم بچه ها انجمن هم همينو گفتن و بيشتر افرادي رو كه ديدم همين فكرو مي كنند ولي كاملا در اشتباه هستند. ويا دامنه ي .it كه فكر مي كنند مربوط ميشه به مسائل فناوري اطلاعات و اشتباهه... يا فكر مي كنند bz همون biz هست و حالا يكم كوتاه شده:d

حالا تصميم گرفتم با سند و مدرك معتبر حرفم رو ثابت كنم...
در واقع تمام دامنه هاي بالا براي يك كشور خاص هست كه اول اسمشونو ميزارم بعد ميريم سراغ مدركم:d

WS : Samoa
TV : Tuvalu
BZ : Belize
IT: italy
حالا ميشه ثابت كرد دامنه هاي فوق براي كشور هايي هست كه جلوشون نوشتم؟ چه مدركي معتبر تر از گوگل

مي دونيم كه گوگل هر كشوري رو با دامنه ي خودش اگه بزني باز مي كنه. مثلا دامنه ي .de كه براي germany هست رو وقتي ميزني google.de مخصوص همون كشور با زبان همون كشور باز مي كنه.

حالا گوگل رو با تك تك دامنه هاي فوق باز كنيد ميبينيد كه پايين لوگوي گوگل اسم كشور ها رو نوشته(همونايي كه بالا مشخص كردم)
google.ws
google.bz
google.it

فقط مي مونه .tv كه اونو ميزام به عهده ي خودتون يكم فعال بشيد. اگر هم نخواستيد باشه توي گوگل سرچ كنيد

.tv domain is for which country
همون نتيجه ي سومي رو بخونيد كافيه نمي خواد تو سايتي بريد
Google (http://www.google.com/#hl=en&&sa=X&ei=7SBtTIi2J9jNjAfZvOT6CA&ved=0CCMQBSgA&q=.tv+domain+is+for+which+country&spell=1&fp=7db4f7af4a13aa89)

موفق و پيروز باشيد

kingoftehran
August 19th, 2010, 18:40
با سلام
خیلی جالب بود من خودم سایت هاست (http://www.parmishost.com) و دامین دارم 4 سال ولی حتی 1 بار هم راجب اینها تحقیق نکرده بودم.

ShahreServer
August 19th, 2010, 22:02
gogole.ir پس چی شد :D ?

saeidj
August 20th, 2010, 01:40
gogole.ir پس چی شد :D ?

ما ایرانی ها نخودی هستیم بازیمون نمیدن:d

kingoftehran
August 20th, 2010, 02:22
حالا بازی هم که بدن شرکت nic بخواد یک دامنه به گوگل بده کاری با هاش می کنه که گوگل از خیر دامین .کامشم بگذره.

Sajad
August 20th, 2010, 02:32
تا جایی که یادمه قبلا .ir هم فعال بود. الان هم ثبت شده هست و dnsهاش هم روی گوگل هست اما چرا کار نمیکنه رو نمیدونم.

bestvps
August 20th, 2010, 09:43
چون ایران تحریمه دیگه !! :)
البته گوگل اگه تحریم ها شدید نمی شد بزودی روابط بهتری برقرار میکرد ولی خب ... :)

---------- Post added at 08:43 AM ---------- Previous post was at 08:39 AM ----------

For the former British television channel, see .tv (TV channel).
.tv is the Internet country code top-level domain (ccTLD) for the islands of Tuvalu.

delta
August 20th, 2010, 15:08
اینو میدونستم.. برای همین برای ثبت دامنه یک کشور همیشه از همون پرچمهای گوگل استفاده میکنم :d