PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی در خصوص سرور مجازی یا ابری برای node.js

serialbaran
April 22nd, 2015, 07:23
با سلام
دوستان برای بستر node.js نیاز به سرور دارم. ممنون میشم اگر به این سوالات پاسخ بدید. برای اینکه نظم تاپیک هم به هم نریزه بعد از به نتیجه رسیدن این تاپیک برای آفر یک تاپیک جدید در بخش فروش ایجاد میکنم که اینجا فقط سوالات بررسی بشه.

(ممنون میشم با ذکر شماره جواب بدید)
1) سرور مجازی پیشنهاد میدید یا سرویس های ابری که خودشون زیرساخت کانفیگ شده و مدیریت شده دارن؟؟
2) من تا الان سرور مجازی نداشتم راه انداختن زیرساخت های لازم روی سرور مجازی با کاری که رو سیستم خودم به صورت لوکال انجام میدم چقدر تفاوت داره؟؟ کار دشواری هست یا میشه انجام داد؟
3) کدوم مجازی ساز رو پیشنهاد میدید؟؟
4) سورس کدهای مربوطه روی سرور مجازی مشابه هاست های اشتراکی برای شرکت سرویس دهنده قابل دسترس هست یا امنیت سورس کدها بیشتره؟؟ اگر توضیح بدید به چه صورت ممنون میشم.
5)‌ برای بستر node.js و mongoDB سرور با چه کانفیگی رو پیشنهاد میدید که تقریبا جوابگو باشه برای شروع؟؟ (از نظر رم و پردازنده و ...)

iFire
April 22nd, 2015, 08:10
سلام
۱.بستگی به نیازتون داره .. قطعا سرورهای ابری بهتر هستن و البته خیلی گرونتر
یک نمونه از سرویس دهنده ها : http://heroku.com/pricing
۲.بستگی به سیستم عامل شما و سیتم عامل سرور داره … میتونید یاد بگیرید مطالب عمومی تو اینترنت زیاد هست. البته واسه nodejs لینوکس خیلی خیلی بهتر از ویندوز جواب میده. ولی اگر از سرویس دهنده های ابری استفاده کنید هم کانفیگ بهتری دارید هم اینکه نیاز نیست خودتون رو درگیر کارای سرور و …. کنید! پروژه رو آپلود می کنید رو Git و بقیه کارهارو خوشون انجام میدن ;)
۳.تو این زمینه تخصص آنچنانی ندارم دوستان بهتر می تونن راهنمایی کنن
۴.امنیت بالاتری رو داره نسبت به هاست اشتراکی
۵.کانفیگ خاصی نمیخواد nodejs به اندازه کافی پرفرمنس بالایی داره که نیاز به سخت افزار قوی نیست شاید واسه شروع رم یک گیگ با یه سی پی یو معمولی جواب کارتون رو بده (‌شایدم کانفیگ کمتر )
موفق باشید...

serialbaran
April 23rd, 2015, 19:00
سلام
۱.بستگی به نیازتون داره .. قطعا سرورهای ابری بهتر هستن و البته خیلی گرونتر
یک نمونه از سرویس دهنده ها : http://heroku.com/pricing
۲.بستگی به سیستم عامل شما و سیتم عامل سرور داره … میتونید یاد بگیرید مطالب عمومی تو اینترنت زیاد هست. البته واسه nodejs لینوکس خیلی خیلی بهتر از ویندوز جواب میده. ولی اگر از سرویس دهنده های ابری استفاده کنید هم کانفیگ بهتری دارید هم اینکه نیاز نیست خودتون رو درگیر کارای سرور و …. کنید! پروژه رو آپلود می کنید رو git و بقیه کارهارو خوشون انجام میدن ;)
۳.تو این زمینه تخصص آنچنانی ندارم دوستان بهتر می تونن راهنمایی کنن
۴.امنیت بالاتری رو داره نسبت به هاست اشتراکی
۵.کانفیگ خاصی نمیخواد nodejs به اندازه کافی پرفرمنس بالایی داره که نیاز به سخت افزار قوی نیست شاید واسه شروع رم یک گیگ با یه سی پی یو معمولی جواب کارتون رو بده (‌شایدم کانفیگ کمتر )
موفق باشید...

ممنون از توجهتون
در مورد امنیت کدها (سوال چهارم) ممنون میشم یه مقدار بیشتر توضیح بدید. از چه نظر امنیت بیشتره؟؟ یعنی شرکتی که vps میده به فایل های داخل سرور مجازی مشتریش دسترسی نداره؟؟

iFire
April 23rd, 2015, 19:23
خواهش می کنم
ببینید در دو حالت که مدیر سرور دسترسی داره
ولی روی هاست اشتراکی اگه کسی یه هاست بخره و سرور هم خوب کانفیگ نشده باشه براحتی میتونه به سایت های دیگه روی سرور دسترسی پیدا کنه و …
در کل امنیت هاست اشتراکی کمتر از سرور مجازی هست ( این موارد برای سرورهای لینوکس با کنترل پنل سی پنل هست )
اگر برای نود مدنظرتون هست قضیه اونها کمی فرق می کنه و چون توسعه دهنده و برنامه نویس در این زمینه کم هست امنیتشون بالا هست البته فعلا
مثل ویندوز و مکینتاش میمونه! چون کاربران ویندوز خیلی بیشتر از مکینتاش هست هکر هم وقتش رو واسه وندوز میذاره تا کاربران رو هک کنه و این دلیل بر این نمیشه که بگیم مکینتاش یا لینوکس ویروسی نمیشن!
البته یه سری مباحث هم مربوط سیستم عامل و … میشه که بحثش جداست …
سوالی باشه درخدمتم

serialbaran
April 24th, 2015, 06:53
خواهش می کنم
ببینید در دو حالت که مدیر سرور دسترسی داره
...

ممنون از توجهتون
من همیشه فکر میکردم وقتی از VPS استفاده میکنیم دیگه ادمین سرور به فایل های ما (و کلا سیستم ما) دسترسی نداره چون کلا سیستم عامل واس ماس و پسورد و اینجور مسائل رو نداره طرف و نهایت میتونه ریست کنه یا خاموش کنه و کارهای اینجوری.
پس اشتباه فکر میکردم؟؟ #-o