PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سونی اکسپریا زد۴ (z4) به صورت رسمی در ژاپن معرفی شد!

cpanelit
April 21st, 2015, 17:20
پس از ماه‌ها حدس و گمانه زنی و شنیدن شایعات، سونی موبایل در حرکتی عجیب، تصاویر گوشی جدیدش را در سایت ژاپن سونی موبایل (http://www.sonymobile.co.jp/company/press/entry/2015/0420_1_xperia_z4.html) معرفی کرد. Z4 دارای صفحه نمایش 5.2 اینچی با رزولوشن 1920×1080 پیکسل است، پردازنده این محصول اسنپدراگون 810 با هشت هسته پردازشی بوده که با رم سه گیگابایتی وظیفه اجرای اندروید 5 را بر عهده دارند.
حافظه داخلی این محصول 32 گیگابایت اعلام شده که از طریق حافظه جانبی تا 128 گیگابایت قابل ارتقا است. دوربین اصلی Z4 همانند دیگر گوشی‌های این سری 20.7 مگاپیکسلی است و یک دوربین 5.1 مگاپیکسلی با لنز واید وظیفه سلفی گرفتن و مکالمه تصویری را بر عهده دارد، باتری این محصول نیز 2930 میلی آمپر ساعتی اعلام شده است.
در عکس‌های منتشر شده شاهد تنوع رنگ در پرچمدار سونی هستیم و سفید، مشکی، مسی و آبی آسمانی وجود دارد. Z4 در مقابل آب و گرد و خاک مثل همیشه مقاوم است و گواهینامه‌های آن نسبت به مدل قبلی ارتقا یافته‌اند و مقاومت بیشتری از این گوشی انتظار می‌رود.
--

همانند کمپانی‌های دیگر سونی نیز به همراه پرچمدار خود لوازم جانبی مربوطه را عرضه کرده‌ است که جالب‌ترین آن‌ها کاور ضد آبی است که به شما امکان می‌دهد بدون گشودن درب قاب از اطلاعات مهم مورد نیاز خود اطلاع پیدا کنید. این کاور در رنگ‌های چهارگانه همانند Z4 تولید شده که با قیمت 59 دلار قابل خریداری است. در مورد قیمت این گوشی هنوز اطلاعاتی موجود نیست. طراحی این مدل همچنان شبیه به گوشی‌های قبلی و به خصوص اکسپریا Z3 (http://itresan.com/43792/2sony-xperia-z3-review.html) است و تنها کمی ضخامتش کاهش یافته و به زیر ۷ میلی‌متر رسیده است.

منبع : سایت ای تی رسان (http://itresan.com/68635/sony-xperia-z4-announced.html)

asrhosting
April 21st, 2015, 18:01
یه شکست دیگه برا سونی .

cpanelit
April 21st, 2015, 18:12
یه شکست دیگه برا سونی .
سونی بخش گوشیش خیلی شکست خورده جمع کنن خیلی بهتره و در بخشهای دیگه خیلی موفق تر خواهند بود

jahromweb
April 21st, 2015, 18:19
یه شکست دیگه برا سونی .
سلام
ببخشید میشه بپرسم منظور شما از شکست دیگر چیست؟

cpanelit
April 21st, 2015, 18:22
سلام
ببخشید میشه بپرسم منظور شما از شکست دیگر چیست؟

منظورشون فکر کنم از نظر ضد اب و دیگر امکانات هستش
z2 بنده آب خورد و مورد پیدا کرد
90 هزار تومان بابت سیم کشی و کارای جزئی دادم وگرنه 400 هزار تومان هزینه تاچ ال سی دی داشت.

jahromweb
April 21st, 2015, 18:32
90 هزار تومان بابت سیم کشی و کارای جزئی دادم وگرنه 400 هزار تومان هزینه تاچ ال سی دی داشت.
والا نمیدونم شاید برای شما این طور بوده
خیلی از دوستان سری t و z دارن و مشکلی هم ندارن حتی از نظر بحث زد اب

novinvps.com
April 21st, 2015, 18:34

والا نمیدونم شاید برای شما این طور بوده
خیلی از دوستان سری t و z دارن و مشکلی هم ندارن حتی از نظر بحث زد اب
سلام
جواب شما

هفته نامه عصر ارتباط: تولید گوشی های ضدآب، عرصه رقابت جدیدی برای کمپانی های گوشی ساز به وجود آورد و این موضوع که زمانی شاخص برتری برخی پرچمداران بود، امروزه حتی به گوشی های میان رده نیز سرایت کرده و شرکت ها برای جلب توجه مصرف کنندگان این بخش از بازار نیز فکرهایی در سر دارند.

اما به واقع ضدآب بودن یکی گوشی چه امکانی را به کاربر می دهد، یا به عباراتی آیا ضدآب بودن یک گوشی، فاکتوری است که در هنگام خرید باید به عنوان یک مزیت بزرگ در نظر گرفته شود و اساسا مفهوم ضدآب بودن در دنیای گوشی ها به چه معناست؟

http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1393/12/7/475552_199.jpg (http://bartarinha.ir/)

معمولا میزان مقاومت گوشی های هوشمند در برابر آب و گرد و غبار با رتبه بندی IP سنجیده می شود. IP مخفف Ingress Protection به معنای محافظت در برابر نفوذ است که هم نفوذ آب و هم گردوغبار را شامل می شود و همواره 2 عدد در کنار آن به چشم می آید. به عنوان مثال یک گوشی با IP68 می تواند حداکثر تا عمق 1.5 متری و به مدت 30 دقیقه در آب شیرین دوام بیاورد و گوشی دیگر با IP67 حداکثر عمق یک متری و مدت 30 دقیقه را تحمل می کند.

پس هرچه IP عدد بیشتری را نشان دهد به همان نسبت میزان مقاومت گوشی نیز در برابر آب و گردوغبار افزایش می یابد. البته در هنگام استفاده از این گوشی ها در آب باید از بسته بودن درپوش ها اطمینان حاصل شود و نیز از به کار بردن آنها در آب شور مثل آب دریا خودداری شود. گوشی های ضدآب در برابر نوشیدنی های دیگر نظیر شربت ها و نوشابه ها امکان پذیر هستند و هر سیال دیگری جز آب شیرین، آن هم در حد دمای محیط می تواند به آنها آسیب برساند.

امکان دیگری که با این گوشی ها در اختیار کاربر قرار می گیرد، استفاده از گوشی با دستان خیس و یا زیر باران است؛ بنابراین اگر در مناطقی زندگی می کنید که از نعمت بارش باران بهره کافی دارید دیگر نگران خشک کردن دست هایتان نباشید. همچنین در مشاغلی که همواره خطر افتادن گوشی در آب وجود دارد یا در مناطق مرطوب، گوشی ضدآب کارایی دارد.

با توجه به اینکه هزینه بیشتری برای تولید گوشی های ضدآب صرف می شود و در نتیجه آنها با قیمت گران تری به بازار عرضه می شوند، بنابراین قبل از خرید گوشی های هوشمند ضدآب به کارایی آنها در زندگی خود توجه کنید. البته لازم نیست در انتخاب آنها سختگیری زیادی به خرج دهید، شاید برای شما مثلا علاقه به گوش دادن به موسیقی در حمام یا استخر هم می تواند دلیل خوبی برای انتخاب این گوشی ها باشد.

با این حال اگر سابقه درخشانی در ریختن لیوان چای یا آب روی گوشی های قبلی خود داشته اید، فکرکردن به یک گوشی ضدآب کار عاقلانه ای است، در غیر این صورت می توانید هزینه ای را که صرف ضدآب بودن گوشی هوشمند خود می کنید به قابلیت های مورد علاقه خود در گوشی های هوشمند غیرمقاوم در برابر آب اختصاص دهید!

geniune
April 22nd, 2015, 22:26
دوستان متاسفانه در داخل کشور خبری مبنی بر اینکه XPERIA Z4 سونی این گوشی هست منتشر شده
در حالی که سونی این گوشی رو فقط برای کشور خودش ارائه داده و برای نسخه ی جهانی برنامه ی دیگری داره
اگر کمی تحقیق کنید به این جملات بنده پی خواهید برد

طراحی XPERIA Z4 که منتشر شده بود خبر از یک غول اندرویدی جدید داشت
الکی که تاخیر نداشته در ارائه
http://xperian.ir/xperian/wp-content/uploads/2015/04/Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xperia-Z4-and-new-UI-2.jpg

http://xperian.ir/xperian/wp-content/uploads/2015/04/Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xperia-Z4-and-new-UI-3.jpg
http://xperian.ir/xperian/wp-content/uploads/2015/04/Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xperia-Z4-and-new-UI.jpg

منتظر نسخه ی جهانی هستیم که در شهریور ماه ارائه میشه ...

متاسفانه سایت های سامسونگ پرستی همچون دیجی کالا اکسپریا زد 4 ژاپنی رو در لیست به زودی قرار داده در حالی که نسخه ی جهانی در ماه آینده یا در شهریور ماه ارائه خواهد شد و این گوشی که به نام اکسپریا زد 4 ارائه شده با نام دیگر XPERIA Z3 NEO در بعضی کشور ها شاید بفروش برسه و XPERIA Z4 جهانی نیست ...

یا حق

cpanelit
April 23rd, 2015, 00:40
دوستان متاسفانه در داخل کشور خبری مبنی بر اینکه XPERIA Z4 سونی این گوشی هست منتشر شده
در حالی که سونی این گوشی رو فقط برای کشور خودش ارائه داده و برای نسخه ی جهانی برنامه ی دیگری داره
اگر کمی تحقیق کنید به این جملات بنده پی خواهید برد

طراحی XPERIA Z4 که منتشر شده بود خبر از یک غول اندرویدی جدید داشت
الکی که تاخیر نداشته در ارائه
http://xperian.ir/xperian/wp-content/uploads/2015/04/Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xperia-Z4-and-new-UI-2.jpg

http://xperian.ir/xperian/wp-content/uploads/2015/04/Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xperia-Z4-and-new-UI-3.jpg
http://xperian.ir/xperian/wp-content/uploads/2015/04/Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xperia-Z4-and-new-UI.jpg

منتظر نسخه ی جهانی هستیم که در شهریور ماه ارائه میشه ...

متاسفانه سایت های سامسونگ پرستی همچون دیجی کالا اکسپریا زد 4 ژاپنی رو در لیست به زودی قرار داده در حالی که نسخه ی جهانی در ماه آینده یا در شهریور ماه ارائه خواهد شد و این گوشی که به نام اکسپریا زد 4 ارائه شده با نام دیگر XPERIA Z3 NEO در بعضی کشور ها شاید بفروش برسه و XPERIA Z4 جهانی نیست ...

یا حق

ممنون از پستتون ولی ما هم تاکیید کردیم در ژاپن رونمایی شده :دی

geniune
April 23rd, 2015, 01:18
ممنون از پستتون ولی ما هم تاکیید کردیم در ژاپن رونمایی شده :دی

ممنون تاکید کردید ولی بنده هم نگفتم شما :دو
متاسفانه سایت های زیادی مانند دیجی کالا و... از این گوشی به نام اکسپریا z4 جهانی نام بردند هدف آنها بودند
موفق باشید...

TheEnnd
April 23rd, 2015, 01:21
سونی اصلا ارزش خرید نداره :|

ali0000
April 23rd, 2015, 01:32
گوشی های جدید سونی = پشیمانی زود هنگام از خرید

geniune
April 23rd, 2015, 01:37
اگه سری z2 به بعد سونی رو داشتید لطفا نظر بدید ...

کسی که زده پایین ( امثال گوشی های xperia u و ... ) و میان رده ی سونی رو دستش گرفته نباید پرچم دارش رو زیر سوال ببره

شما یک ماه با گوشی مثل z2-z3 کار کن بعد سامسونگ و الجی دستت میگیری فکر میکنی توپ پلاستیکیه ...

از ما گفتن بود چون تجربه کردیم

یا حق

ali0000
April 23rd, 2015, 01:54
اتفاقا من 1 ماه میشه z2 گرفتم که با توجه به گوشی های همرده موجود تازه فهمیدم چه اشتباه بزرگی مرتکب شدم داغ شدن پشت گوشی هنگام استفاده سنگین طوری که دست اذیت میشه بماند کلا پشیمونم از خریدش از طرفی خلاقیت در سری های zوجود نداره یه قاپ برداشته info تغییر داده سونی نباید به دنیای موبایل وارد میشد از نظر من برندش در حال سقوط آزاده حالا هر ماه گوشی جدید رو کنه...

hostfire
April 23rd, 2015, 01:57
اگه سری z2 به بعد سونی رو داشتید لطفا نظر بدید ...

کسی که زده پایین ( امثال گوشی های xperia u و ... ) و میان رده ی سونی رو دستش گرفته نباید پرچم دارش رو زیر سوال ببره

شما یک ماه با گوشی مثل z2-z3 کار کن بعد سامسونگ و الجی دستت میگیری فکر میکنی توپ پلاستیکیه ...

از ما گفتن بود چون تجربه کردیم

یا حق

من کلا گوشی های ال جی دستمه... از گوشی 200 تومنیش تا 1400000 تومنیش
شما تنها شخصی هستید که اینجوری طرفداری میکنید از سونی ، الان تو بازار موبایل کلا کسی سمت سونی نمیره دقیقا بر عکس حرف شما من از همه چه فروشنده چه گوشی باز های بازار موبایل شنیدم که سونی حتی z3 هم کیفیت ساخت پایینی داره..
لطفا در برار من موضع نگیرید من خودم حتی دست نگرفتم فقط نقل قول کردم از فروشنده ها و چند تا دوست گوشی بازم که کمه کم تو هفته 7-8 تومن گوشی جا به جا میشه تو دستشون !!
لطفا هم اینطور در مورد ال جی قضاوت نکنید دوست من ، g3 ال جی شاهکاره !! تنها بدیش اینه صاحب اول و اخر گوشی خودتونید....

geniune
April 23rd, 2015, 03:01
شما تنها شخصی هستید که اینجوری طرفداری میکنید از سونی ، الان تو بازار موبایل کلا کسی سمت سونی نمیره دقیقا بر عکس حرف شما من از همه چه فروشنده چه گوشی باز های بازار موبایل شنیدم که سونی حتی z3 هم کیفیت ساخت پایینی داره..
لطفا در برار من موضع نگیرید من خودم حتی دست نگرفتم فقط نقل قول کردم از فروشنده ها و چند تا دوست گوشی بازم که کمه کم تو هفته 7-8 تومن گوشی جا به جا میشه تو دستشون !!
لطفا هم اینطور در مورد ال جی قضاوت نکنید دوست من ، g3 ال جی شاهکاره !! تنها بدیش اینه صاحب اول و اخر گوشی خودتونید....

اگر بخوام اولویت بندی کنم برند ها رو از لحاظ کیفیت و سخت افزار و سرعت

1- ایفون
2- سونی - الجی
3- اچ تی سی
4- سامسونگ
و ...

دوست عزیز بنده جدا از اینکه یکی از استفاده کنندگان از محصولات سونی هستم بخش نرم افزاری یکی از فروشندگان رو برعهده دارم و جدا ازبخش کیفی محصول که سورس رام ها و بخش های اموزشی و ... در بین تولیدات مختلف و پشتیبانی های برنامه نویسان هر برند بخش های فروش و ... از مسائل پشت پرده ی فروشندگان تلفن همراه با خبرم ...
فروشندگان متاسفانه به دلیل سود زیادی که در بحث فروش گوشی های سامسونگ دارند طبیعتا اولین برندی که بهتون پیشنهاد میکنند سامسونگ هست ...
خب طبیعیه وقتی گوشیی میاد اینجا یک نفر آدم ساده میاد میگه یه گوشی میخوام فقط لاین باز کنه :دی توی رنج قیمت مشخص خودش خب مستقیم میبریم سراغ گوشیی که 70- 110 تومن توش استفاده ست (سامسونگ ) و لاین رو هم باز میکنه :d نه اینکه بریم سراغ گوشی که نهایت سودش 30 تومن باشه (سونی )

در هر حال بنده خواستم تجربیاتم رو در این مورد مطرح کنم ...
در مسئله ی داغ شدن گوشی که دوستمون مطرح کردند بله درسته ولی در اندروید 5 این مشکل برطرف شده در فیلمبرداری 4K قبلا 5 دقیقه فیلمبرداری میتونست کاربر کنه ولی حال با اندروید 5 خودم 10 دقیقه تست کردم و بیشتر هم مموری نمیکشه
امیدوارم تعصبات کنار گذاشته بشه
خودتون بگید جدا از آیفون که در عالی بودنش شکی نیست سامسونگ آیا غیر از صفحه نمایش خمیده ی خودش نواوری دیگری داشته ؟
اچ تی سی هم که جنس بدنه و همچنین صداش عالیه ولی در بخش نرم افزاری و ... آیا ارتقایی داشته !
نواوی سونی :
ضد آب بودن که در اس 5 سامسونگ کپی کرد
لنز های دوربین اختصاصی خودش که سامسونگ در گوشی هاش داره استفاده میکنه (کافیه جزئیات دوربین سامسونگ رو بدست آورید )
بدنه ی فلزی و شیشه ای که سامسونگ در اس 6 حال بکار برده
سنسور خمیده ی دوربین که آیفون برای آیفون 7 مشتری شد
در هر حال خواستم اطلاعاتی در این مورد به دوستان منتقل کنم که امیدوارم مفید بوده باشه ...

ممنون مطالعه کردید
موفق باشید ... :53:

hostfire
April 23rd, 2015, 10:30
اگر بخوام اولویت بندی کنم برند ها رو از لحاظ کیفیت و سخت افزار و سرعت

1- ایفون
2- سونی - الجی
3- اچ تی سی
4- سامسونگ
و ...

دوست عزیز بنده جدا از اینکه یکی از استفاده کنندگان از محصولات سونی هستم بخش نرم افزاری یکی از فروشندگان رو برعهده دارم و جدا ازبخش کیفی محصول که سورس رام ها و بخش های اموزشی و ... در بین تولیدات مختلف و پشتیبانی های برنامه نویسان هر برند بخش های فروش و ... از مسائل پشت پرده ی فروشندگان تلفن همراه با خبرم ...
فروشندگان متاسفانه به دلیل سود زیادی که در بحث فروش گوشی های سامسونگ دارند طبیعتا اولین برندی که بهتون پیشنهاد میکنند سامسونگ هست ...
خب طبیعیه وقتی گوشیی میاد اینجا یک نفر آدم ساده میاد میگه یه گوشی میخوام فقط لاین باز کنه :دی توی رنج قیمت مشخص خودش خب مستقیم میبریم سراغ گوشیی که 70- 110 تومن توش استفاده ست (سامسونگ ) و لاین رو هم باز میکنه :d نه اینکه بریم سراغ گوشی که نهایت سودش 30 تومن باشه (سونی )

در هر حال بنده خواستم تجربیاتم رو در این مورد مطرح کنم ...
در مسئله ی داغ شدن گوشی که دوستمون مطرح کردند بله درسته ولی در اندروید 5 این مشکل برطرف شده در فیلمبرداری 4K قبلا 5 دقیقه فیلمبرداری میتونست کاربر کنه ولی حال با اندروید 5 خودم 10 دقیقه تست کردم و بیشتر هم مموری نمیکشه
امیدوارم تعصبات کنار گذاشته بشه
خودتون بگید جدا از آیفون که در عالی بودنش شکی نیست سامسونگ آیا غیر از صفحه نمایش خمیده ی خودش نواوری دیگری داشته ؟
اچ تی سی هم که جنس بدنه و همچنین صداش عالیه ولی در بخش نرم افزاری و ... آیا ارتقایی داشته !
نواوی سونی :
ضد آب بودن که در اس 5 سامسونگ کپی کرد
لنز های دوربین اختصاصی خودش که سامسونگ در گوشی هاش داره استفاده میکنه (کافیه جزئیات دوربین سامسونگ رو بدست آورید )
بدنه ی فلزی و شیشه ای که سامسونگ در اس 6 حال بکار برده
سنسور خمیده ی دوربین که آیفون برای آیفون 7 مشتری شد
در هر حال خواستم اطلاعاتی در این مورد به دوستان منتقل کنم که امیدوارم مفید بوده باشه ...

ممنون مطالعه کردید
موفق باشید ... :53:

تشکر از اطالاعاتتون
درسته واقعا سامسونگ یه بار اپل شکایت میکنه ازش یه بار سونی شکایت میکنه ازش یه بار ال جی .....
من چند روز پیش رفته بودم گوشی بگیرم خیلی جالب بود برام که سامسونگ گوشی ارزونش با گرونش فرق ظاهری نداشت اصلا !!!! ینی یکم بزرگ کوچیک و دکمه هارو جا به جا کرده بودن !!!

این تیکه که بلد کردم خیلی باحال بود و واقعیته جدی....
تشکر از توضیحات کاملتون:53:

asrhosting
April 23rd, 2015, 10:40

کلا وقتی ال جی کار کنی طرف سونی و سامسونگ نمی ری :دی
با یه بار شارژ شده تا 5 روز هم کار کردم با گوشیم در حالی که سامسونگ به دست ها یه شارژر هم دستشونه همیشه :65:

cpanelit
April 23rd, 2015, 11:30
کلا وقتی ال جی کار کنی طرف سونی و سامسونگ نمی ری :دی
با یه بار شارژ شده تا 5 روز هم کار کردم با گوشیم در حالی که سامسونگ به دست ها یه شارژر هم دستشونه همیشه :65:

حالا از همه اینا گذشته من بعد از z2 که مورد پیدا کرد یه هواووی دارم لامصب از z2 هم بهتر کار میکنه :دی شارژشو که نگو نسبت به قیمت و کییفیتشون عالی هستن.