PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کنترل پهنای باند در Citrix

taghikhani
August 18th, 2010, 00:46
دوستان چطور میشه با نصب نرم افزار یا هر روش دیگه ای روی سیتریکس پهنای باند مصرفی مشتری یه طوری کنترل و محدود بشه؟ پورت رو میدونم میشه محدود کرد ولی ترافیک مصرفی از قرار بطور پیشفرض نمیشه.

vPsPersia.COM
August 18th, 2010, 01:52
سلام .

این امکان رو به طور پیشفرض ندیدم . اما اگه موفق شدی VPX نصب کن ! یک Virtual Apliance هست .

NetScaller VPX این طور چیزیه !

eshghe_hack
August 18th, 2010, 14:49
سلام .

این امکان رو به طور پیشفرض ندیدم . اما اگه موفق شدی vpx نصب کن ! یک virtual apliance هست .

Netscaller vpx این طور چیزیه !

ايني که ميگي نصب کنيم بايد روي وي پي اس بريزيم يا خود سيتريکس ؟

براي ريختن روي سيتريکس چه کار بايد بکنيم ؟

آخه جايي واسه ريختن نداره ؟؟

نکنه از ssh منظورته ؟ (که اصلا من بلد نيستم)

vPsPersia.COM
August 18th, 2010, 21:18
باید به عنوان یک VPS نصب بشه ! فکر کنم یا خودش یک Export از اون رو توی سایت گذاشته ( Citrix )

یا ISO داده و گفته نصب کنید

eshghe_hack
August 19th, 2010, 00:35
باید به عنوان یک VPS نصب بشه ! فکر کنم یا خودش یک Export از اون رو توی سایت گذاشته ( Citrix )

یا ISO داده و گفته نصب کنید

ميشه لينک iso اين را بدي ؟

هر چي گشتم پيدا نکردم

راستي قيمت اين برنامه چنده ؟

رايگان تا چه مدت ميشه استفاده کرد ؟

taghikhani
August 19th, 2010, 00:45
نصبش که کار سختی نیست، ولی مشکل اینه که من هرچی تو توضیحات این نرم افزار گشتم چیزی در مورد کنترل پهنای باند پیدا نکردم.

ShahreServer
August 19th, 2010, 00:55
میتوانید از Cacti جهت مانیتور استفاده کنید

taghikhani
August 19th, 2010, 01:01

این پهنای باند کل سرور رو نشون میده یا میتونه پهنای باند وی پی اسهارو هم نشون بده جداجدا؟

ShahreServer
August 19th, 2010, 01:02
این پهنای باند کل سرور رو نشون میده یا میتونه پهنای باند وی پی اسهارو هم نشون بده جداجدا؟

باید تک تک سرور ها جدا جدا ip شون بزارید مانیتور بشه

vPsPersia.COM
August 19th, 2010, 01:22

سلام ،

میشه یک لینکی چیزی ازش بدید؟

ShahreServer
August 19th, 2010, 01:27
سلام ،

میشه یک لینکی چیزی ازش بدید؟

لینک از چی بهتون بدم ؟ اموزش Cacti یا لینک دانلود Cacti ?

AftabHosting
August 19th, 2010, 02:07
لینک از چی بهتون بدم ؟ اموزش Cacti یا لینک دانلود Cacti ?

2 تاش و لطف كنيد ممنون ميشم :">

ShahreServer
August 19th, 2010, 02:11
2 تاش و لطف كنيد ممنون ميشم :">

تا فردا سعی میکنم یک اموزش کامل نحوه نصب و کانفیگ اش واستون توی یک تاپیک جدا قرار بدم.
اما اگر میخواید دانلود کنید بزنید
aptitude install cacti
تا فردا اموزش نصب تحت لینوکس Debian واستون قرار میدم

vPsPersia.COM
August 19th, 2010, 02:12
هر 2 تاش

میشه برای esxi هم استفاده کرد؟

ShahreServer
August 19th, 2010, 02:14
هر 2 تاش

میشه برای esxi هم استفاده کرد؟

بله, میتوانید همه سرور مجازی و سرور اختصاصی خود را مانیتور کنید!! حتی روتر ها و Switch ها !

taghikhani
August 19th, 2010, 04:27
تا فردا سعی میکنم یک اموزش کامل نحوه نصب و کانفیگ اش واستون توی یک تاپیک جدا قرار بدم.
اما اگر میخواید دانلود کنید بزنید
aptitude install cacti
تا فردا اموزش نصب تحت لینوکس Debian واستون قرار میدم

تحت Centos رو هم قرار بدید ممنون میشم. چون سیستم سیتریکس با فدورا یکیه.

eshghe_hack
August 19th, 2010, 08:44

تحت ويندوز نداره ؟

همش تحت لينوکسه ؟

mitikoman
April 9th, 2011, 11:56
دوستان برای مانیتورینگ پهنای باند تک تک سرور ها چه مجازی چه اختصاصی شما میتونید از برنامه های Cacti - Mrtg - Prtg استفاده کنید که اولی برای win و 2 تای آخری برای لینوکس بکار میره بصورتی که شما باید این نرم افزارهارو رو یک سرور مجزا نصب کنید ( بسته به انتخاب خودتون ، لینوکس یا ویندوز ) بعد رو هر سروری که می خواهید پهنای باند اون رو کنترل کنید یک SNMP Read Only توش تعریف کنید و در اون سرور که برنامه مانیتورینگ به عنوان مثال Cacti رو نصب کردید وارد وب پنل کاکتی می شید و IP و SNMP سرور مورد نظر رو Add میکنید و مانیتورینگ میکنه. ( میتونید هر تعداد سرور که خواستید add کنید برای مانیتور کردن ).

حالا برای محدود کردن پهنای باند مصرفی یک VPS در Xen Citrix :
شما میتونید این کار رو از SSH سرور در قسمت Firewall Ip table انجام بدید.
برای Louck کردن IP یک VPS روی Macc Adress کارت شبکه همون VPS که طرف خودش هی IP تغییر نده که پدر سرور رو در بیاره ، وارد SSH میشید :
iptables -t filter -A FORWARD -m mac --mac-source ! 00:00:00:00 -s ! 0.0.0.0 -j DROP

iptables -A FORWARD -m mac --mac-source ! 00:00:00:00 -s ! 0.0.0.0 -j DROP

rouhallah
July 21st, 2011, 02:26
سلام
ماجول Citrix XenServer برای WHMCS در سایت https://servarica.com ارائه شده .
این نرم افزار بسیار کاربردی و تست شده است
روی سایت خودم نصب کردم و الان هم تقریبا تمام نیاز منو در وی پی اس فروختن برطرف کرده .
در ضمن ترافیک را هم کنترل میکنه .
من می تونم لایسنس این نرم افزار را به قیمت 14 هزار تومان ( در سایت فوق 15$ ارائه می شود ) برای شما فراهم کنم .
فایل فارسی این نرم افزار هم موجود است.

mitikoman
February 1st, 2012, 12:08
آقای network123 این لینک اصلا ربطی به این موضوع ندارد، لطفآ از پست مواردی که موجب گمراهی کاربران می شود پرهیز کنید.

parisa_nikjo
September 13th, 2012, 11:50
برنامه سیتریکس برای کنترل پهنای باند خودش ابزار قدرتمندی دارد ولی برای کنترل پهنای باند شبکه - به طور کلی - ابزاری غیر از سیتریکس باید استفاده بشود

برای برنامه citrix xenapp مستندی (http://citrixhome.ir/website/download/citrix_xenapp_training_document.pdf) پیدا کردم که شاید که به زبان پارسی بود و تا حدی به فهم این موضوع کمک می کند

مستند آموزش سیتریکس citrix xenapp به زبان پارسی (http://citrixhome.ir/website/download/citrix_xenapp_training_document.pdf)

mitikoman
February 11th, 2013, 09:51
khoffashekhaste و network123 و parisa_nikjo
دوستان و مهندسان آن یکی شیر است اندر بادیه - وین یکی شیر است اندر بادیه
آن یکی شیر است که انسان می خورد - وین یکی شییییییییییییییییییر است که انسان می خورد.

به نظر من شما منظور سوال رو درست متوجه نشدید این سیتریکس اون سیتریکسی که شما فکر می کنید نیست
شرکت سیتریکس ده ها محصول دارد Citrix - Powering mobile workstyles and cloud services (http://www.citrix.com/) که بحث ما اینجا در مورد Virtualization هست.

alis2004
February 11th, 2013, 22:45
منم نیاز دارم لطف می کنید
اگه بزارید

mitikoman
February 13th, 2013, 11:30
وقتی موضوع کنترل پهنای باند مطرح میشه به دو مورد باید توجه کرد.
1. کنترل پهنای باند ( سرعت اینترنت )
2. کنترل پهنای باند ( میزان ترافیک مصرفی )

تا اونجایی که یادمه مجازی ساز سیتریکس روی لینوکس بنا شده- بنابراین میتونیم با کمی اطلاعات در مورد نحوه عملکرد iptables در لینوکس کنترل هر دو مورد را در دست بگیریم.
ولی پیشنهاد من اینه که شما یک vps بسازید و از اون بعنوان روتر استفاده کنید. بعنوان مثال رو اون vps سیستم روتر میکروتیک رو نصب کنید و گتوی تمامی ماشین های مجازی رو آدرس همین روتر قرار بدید.
حال با انجام این کار شما میتونید از امکانات بیشتری از قبیل ( فی ل تر ینک فایروال جهت بستن پورت ها و جلوگیری از اسپم و ویروس - قفل کردن آدرس آی پی کاربر به مک آدرس بمنظور عدم تغییر آی پی از سمت مشتری - مانیتورینگ آسان - محدودیت پهنای باند و ... برخوردار باشید.

parisa_nikjo
July 2nd, 2014, 13:22
مقدار پهنای باند مصرفی در نرم افزار سیتریکس citrix xenapp به ازای هر کاربر
http://www.citrixhome.ir/Dpages.asp?IDm=297

reza_rastegar
December 9th, 2014, 15:11
مقدار پهنای باند مصرفی برای نرم افزار سیتریکس به ازای هر کاربر
پهنای باند سیتریکس (http://www.vaniaco.ir/articles/Citrix%20XenApp%20Bandwidth)

- - - Updated - - -

مقاله زیر بسیار کامل می باشد و در مورد هر زمینه در مورد سیتریکس پاسخگو می باشد.
سیتریکس (http://www.vaniaco.ir/%D8%B3%DB%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%B3)