PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تا حالا دیدید سایتی بالای 30 میلیون تومان به فروش بره ؟

-farzin-
April 15th, 2015, 12:55
با سلام ....

در حال راه اندازی سایتی هستم که به نظر میاد هزینه طراحیش زیر 20 میلیون تومان نمیشه !!

یکی از سئوالاتی که ذهنم رو درگیر کرده اینه که اگه بعد از مدتی سایت و پروژه اونطور که باید نتیجه نده ، میشه سایت رو فروخت و حداقل هزینه ی طراحی رو زنده کرد و برگردوند ؟

تا حالا دیدید یک سایت نوپا به قیمت 20 - 30 میلیون به فروش بره ؟

پروژه ای که تو ذهنم هست ، فکر میکنم پتانسیل خوبی داره ، ولی تبلیغات مداوم نیاز داره و به دلیل کمبود بودجه ممکنه نتونم از پس تبلیغات بر بیام !

فکر میکنید بازار وب ایران به جایی رسیده که این موارد رو بررسی کنه و متوجه پتانسیل پروژه بشه و به قیمت عادلانه سایت رو بخره ؟

مرسی ...

dsamyes
April 15th, 2015, 13:05
دوست عزیز اگر پروژه خوبی باشه چرا که نه

isn
April 15th, 2015, 13:08
سایت پر بازدید ( + ایده جدید ) باشد امکانش هست ...

نمونه دیجی کالا که معروف شده ...

Ex :
شاید شرکتی مایل باشد امتیاز پروژه شما رو بخره ، حالا ان قیمتی که گفتید باید خیلی چیز نابی باشد و گرنه الان دیگه برای بازی آنلاین حداقل 10 میلیون تومان برای شرکتی که می خواهد یک تیم استخدام کند تا برای وی از صفر طراحی کنند سرمایه لازم است ...

mohammadali3517
April 15th, 2015, 13:27
سلام
اگر پروژتون ارزشش رو داشته کسی علاقه مند بشه خرید میکنه ولی اینو هم باید در نظر گرفت اگر کسی به زمینه این کار شما علاقه مند بشه! شانسی هست تقریبا

takpar7
April 15th, 2015, 13:49
سلام
بستگی داره به سایت و فعالیتش و اینکه واقعا طراحیش اونقدر هزینه داشته باشه یا نه
اگه به هزینه واقعی طراحی شده باشه خب مسلما با توجه به اینکه روز به روز هزینه طراحی زیادتر میشه حتی میتونید به قیمت بالاتر هم بفروشید

ms96
April 15th, 2015, 14:22
احتمالش 1 درصده! الکی هم دلتو خوش نکن.

سایت نوپا هیچ ارزشی نداره. سایت زمانی ارزش خرید داره که به درآمد زایی برسه. پس ایده شما بهترین هم باشه ولی در اجرا یا تبلیغات یا در جذب مشتری ضعف داشته باشه اصلا ارزشی نداره. کلا وقتی 30 میلیون پای چیزی خرج میکنی باید ببینی که توجیح اقتصادی داره یا نه! اگه در آینده هم داره بهتره خودت سایت رو به یه جایی برسونی حداقل 6 ماه الی 1 سال خاک بخوری پاش! بعد با قیمت مناسب بفروشیش.
در ضمن کمتر شرکتی روی پروژه های اینترنتی و مخصوصا سایت 30 میلیون سرمایه گذاری میکنه. در واقع من هیچوقت همچین کاری نمیکنم به یک دلیل اونهم اینه که وضعیت اینترنت ما اصلا اوضاع خوبی نداره. فردا گیریم سایت رو بدلیل دستور قضایی ببندن یا ***** کنن. اونوقت 30 میلیون سرمایه هوتوتو

البته بعید میدونم هزینه برنامه نویسی پروژه 20 میلیون تومان براتون در بیاد. فکر کنم بیشتر تامل کنید با هزینه های خیلی پایینتر هم میشه ...

hamid.soltani92
April 15th, 2015, 15:15
سلام.
سایتی که درآمد ماهانه ۵ میلیون تومان داشته باشه رو میتونید به قیمت ۳۰ میلیون تومان بفروشید.
ارادتمند.

company_hosting
April 15th, 2015, 15:44
با سلام ....

در حال راه اندازی سایتی هستم که به نظر میاد هزینه طراحیش زیر 20 میلیون تومان نمیشه !!

یکی از سئوالاتی که ذهنم رو درگیر کرده اینه که اگه بعد از مدتی سایت و پروژه اونطور که باید نتیجه نده ، میشه سایت رو فروخت و حداقل هزینه ی طراحی رو زنده کرد و برگردوند ؟

تا حالا دیدید یک سایت نوپا به قیمت 20 - 30 میلیون به فروش بره ؟

پروژه ای که تو ذهنم هست ، فکر میکنم پتانسیل خوبی داره ، ولی تبلیغات مداوم نیاز داره و به دلیل کمبود بودجه ممکنه نتونم از پس تبلیغات بر بیام !

فکر میکنید بازار وب ایران به جایی رسیده که این موارد رو بررسی کنه و متوجه پتانسیل پروژه بشه و به قیمت عادلانه سایت رو بخره ؟

مرسی ...

سلام

همان طور که دوستان فرمودند بستگی به طرح و ایده شما دارد

اگر ایده تان تک هست پس میگیرد و از الان فکر نگرفتن نباشید و یا فروش

سیدرضا بازیار
April 15th, 2015, 16:18
بستگی به نوع مشتری هم داره!
متاسفانه در ایران قیمت سایت ها رو خیلی خراب کردن و بازار خرابه. اما همیشه اینطوری نیست!
مطمءن باشید سایتی که ماهیانه 1 میلیون هم درآمد داشته باشه به قیمت 30 میلیون به فروش میره

اگه سایت جدید باشه و یه ایده جالب توی اون باشه حتما فروش میره

سایت خوب رو کسی با قیمت خوب میخره که سایت شناس باشه. نه یه عده بچه که تازه وارد فضای مجازی شدن و نمیدونن سایت چیه! (منظور من شخص خاصی نیست!)

اصلا هم به این مربوط نیست که سایت نوپا باشه یا نه!

یه سایت خوب سایتی هست که راه 1000 شبه رو با حوصله و طبق قوانین رفته باشه. نه سایتی که راه 1000 شب رو یک شبه میره و یک شبه هم به باد میره

مراقب باشید سایت رو به هر طراحی هم نسپارید و در مورد طراح و قیمت ها هم تحقیق کنید. چون من دیدم یه سایت خبری وردپرس + قالب رایگان (با یکم ویرایش در استایل) به قیمت 20 میلیون به طرف انداختن...!

این هم همیشه یادتون باشه: هر گرانی بی حکمت نیست و هر ارزانی بی علت (در اکثر مواقع)

حدود 8 سال در فضای مجازی فعالیت کردم و خیلی از اسکریپت ها و سایت ها رو خریداری کردم و به این نتیجه رسیدم که جمله بالا در بیش از 99٪ از مواقع صدق میکنه.

delta
April 15th, 2015, 16:35
تو ایران سرمایه گزاری برای هر چیزی ریسکه..با احتیاط قدم بردارید. 30 میلیون رو الکی ریسک نکنید پای چیزی که معلوم نیست میخواد در اینده پولساز بشه یا نه..

-farzin-
April 15th, 2015, 19:22
با تشکر از لطف و همفکری دوستان ...

لطفا توجه کنید که علاوه بر سایت ، نیاز به طراحی cms و پنل مدیریتی اختصاصی هست ! منظور من از فروش بیشتر قیمت گذاری روی cms هستش ! اگه یک شرکت طراحی معروف کار رو انجام بده و با توجه به اینکه cms اختصاصی طراحی میشه و قابلیت استفاده از اون در سایت های مختلف دیگه هم هست ! میخواستم نظر دوستان رو بدونم که صرفا ارزش یک cms میتونه میلیونی باشه ؟ که با سایت مثلا به قیمت طراحی بفروشم !

مرسی ...

!MihanIt!
April 15th, 2015, 19:26
دوست عزیز اگر پروژه خوب باشه چرا بفروشی ؟

mohammadali3517
April 15th, 2015, 19:32
البته میتونین به جای فروش دنبال اسپانسر باشین برای تبلیغات

taksis
April 15th, 2015, 20:17
بله ! چراکه نه
بر حسب‌مورد،خدمات و درامد تا شصت میلیون هم داشتیم و دیدیم

-farzin-
April 15th, 2015, 21:56
دوست عزیز اگر پروژه خوب باشه چرا بفروشی ؟

چون پروژه برای رسیدن به پتانسیلش ، نیاز به تبلیغات مداوم داره ! بیشتر از 2 تومان واسه تبلیغات نمیتونم بذارم ! بعد یک سال هم حداقل باید مقداری که هزینه کردم بهم برگرده ! اگه بر نگرده ، مجبورم بفروشم !

1eng.ir
April 15th, 2015, 23:46
به دنبال accelerator باشید ...

Maysam.M
April 17th, 2015, 20:20
اگه پروژه ای که دارید پول سازیش مربوط به خدمات خارج از وب باشه میشه سایت رو خوب فروخت اما اگه 30 میلیون بخواهید هزینه کنید و فکر میکنید میشه از اینترنت و از طریق تبلیغات پول دربیارید به نظرم اصلا ریسک نکنید و پول تون رو جای دیگه هزینه کنید