PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد vds

iacbook
August 14th, 2010, 00:33
درود

از دوستانی که مدتیه در کار vds فعالیت می کنند یک سوالی دارم.

ما میخوایم یه سرور در ovh راه اندازی کنیم و تعدادی وی دی اس روش ارائه بدیم. اما فقط یک سوالی دارم و میخوام ببینم روی وی دی اس ها دایرکت ادمین و یا سی پنل مخصوصی مجازی ها نصب میشه یا نسخه مربوط به سرور اختصاصی؟

همچنین اگر روی وی دی اس هاست بدی مشخص میشه که روی وی دی اس ساخته شده؟

RezaFH
August 14th, 2010, 00:57
درود

از دوستانی که مدتیه در کار vds فعالیت می کنند یک سوالی دارم.

ما میخوایم یه سرور در ovh راه اندازی کنیم و تعدادی وی دی اس روش ارائه بدیم. اما فقط یک سوالی دارم و میخوام ببینم روی وی دی اس ها دایرکت ادمین و یا سی پنل مخصوصی مجازی ها نصب میشه یا نسخه مربوط به سرور اختصاصی؟

همچنین اگر روی وی دی اس هاست بدی مشخص میشه که روی وی دی اس ساخته شده؟

سلام

لایسنس سرور مجازی حساب میشه ( قیمت ها حدود 15 تومن برای سی پنل و 6-7 تومن برای دایرکت ادمین)

دایرکت ادمین رو اطلاع ندارم ولی سی پنل بله ، توی پنل WHM مینویسه VPSOptimized

iacbook
August 14th, 2010, 01:05
ممنون رضا جان از جوابت

تو پنل های هاست سی پنل هم میزنه اینو؟

RezaFH
August 14th, 2010, 01:16
ممنون رضا جان از جوابت

تو پنل های هاست سی پنل هم میزنه اینو؟

خواهش میکنم
خیر ، فقط توی پنل whm هست

rn4j1m1
August 14th, 2010, 01:31
خواهش میکنم
خیر ، فقط توی پنل whm هست

اما من تا حالا دیدم که روی لوگوی cpanel هم نوشته VPSOptimized

Online24
August 14th, 2010, 01:32
VDS = Virtual Dedicated Server

میشه گفت VPS , VDS ای هست که کرنل و منابع اختصاصی داره ...

Cpanel یک نسخه ی optimize شده برای سرور های مجازی داره که اون رو به شما توصیه میکنه .

Direct admin تفاوتی نمیکنه . برای سرور ( چه مجازی ، چه اختصاصی ) یک نسخه بیشتر نداره .

در ضمن ! عبارت VPS optimized داخل Cpanel هم نمایش داده میشه ... ( اینجا مشاهده کنید (http://vpsnoc.com/images/panel/cpanel_demo1.JPG) )

البته اگر براتون مشکل ساز هست یا مایل نیستید نمایش داده بشه ، از قسمت branding میتونید با هرچیزی که مایل بودید عوضش کنید .

RezaFH
August 14th, 2010, 01:58
در مورد خود cpanel تصحیح میکنم که اشتباه از من بود و توی پنل cpanel هم این تصویر هست
البته عوض کردنش هم کار یک دقیقه هست !

اما در مورد VDS یا VPS بودن فرقی نمیکنه
در واقع چیزی که مهم هست Virtual بودن سرور هست.

اما چیزی که تست کردم و نتیجه گرفتم باز هم این هست که : هیچ سرور مجازی (چه vds و چه vps) به اندازه یک سرور اختصاصی با همان مقدار مشخصات سخت افزاری قدرتمند نیست.
برای مثال حتی سرور vds ای با 6 گیگابایت رم و 4 هسته از پردازنده روی سرور خالی با مجازی ساز hyper-v ایجاد کردم و روش سی پنل نصب کردم اما در برابر سرور اختصاصی حتی با پردازنده ضعیفتر و رم 4 گیگابایت هم حرفی برای گفتن نداشت !

پی نوشت : مطلبی که گفتم ، تجربه شخصی هست و میتونه درست یا به هر علتی نادرست باشه !

موفق باشید

iacbook
August 14th, 2010, 02:05
این حرف شما درسته - خود وی دی اس قائدتا" مقداری از سی پی یو و رم سرور رو اشغال می کنه ...
اما مگه وی دی اس ها چه کاربردی دارند؟ کسانی که وی دی اس خرید می کنند معمولا" برای چه کاری استفاده می کنند؟ یعنی روی وی دی اس هاست داده نمیشه؟!

RezaFH
August 14th, 2010, 02:10
این حرف شما درسته - خود وی دی اس قائدتا" مقداری از سی پی یو و رم سرور رو اشغال می کنه ...
اما مگه وی دی اس ها چه کاربردی دارند؟ کسانی که وی دی اس خرید می کنند معمولا" برای چه کاری استفاده می کنند؟ یعنی روی وی دی اس هاست داده نمیشه؟!

چرا ! ، اما خب هیچ وقت به اندازه یک سرور اختصاصی قوی نخواهد بود و با کوچکترین فشار و یا دی داس ... :d

Online24
August 14th, 2010, 02:21
استانداردی به نام vds وجود نداره و به نظر من یک اسم کاملا تبلیغاتی هست !

تعریف vds هم از نظر من همون چیزی هست که در پست 6# عرض کردم .

کرنل و منابع اختصاصی !

همونطور که میدونید برای مدیریت کامل و ایجاد برخی از سرویس ها(*) و اعمال امنیت نیاز به کرنل اختصاصی داره و به دنبال اون کنترل کامل سیستم عامل رو در اختیار شما میزاره

* برای مثال سرویس های چیز پی ان ! که مهمترین نیازشون داشتن کرنل اختصاصی هست .

منابع اختصاصی هم باعث میشه به قول معروف قانون جنگل بین vm ها ایجاد نشه و در نتیجه کیفیت بیشتری در اختیار شما قرار میگیره .

میشه اینطور نتیجه گیری کرد که vps با منابع و کرنل اختصاصی یا به عبارتی vds کارکرد بهتری داره . ( از بیشتر (همه) جهات از vps اشتراکی برتر هست )

---------- Post added at 01:21 AM ---------- Previous post was at 01:18 AM ----------

با کوچکترین فشار و یا دی داس ... :d

برای مقابله با این مشکل ، vds ( با تعریفی که ازش داریم ) از vps اشتراکی بهتر عمل میکنه .
ابزارهای مقابله به واسطه داشتن کرنل اختصاصی و دسترسی کامل مهیا هستش ...

RezaFH
August 14th, 2010, 02:50
البته بنده VDS رو با سرور اختصاصی مقایسه کردم و توی مثالی هم که توی پست 7 آوردم (مثال کاملا واقعی هست و تست شده) کامل توضیح دادم :)

برای مثال حتی سرور vds ای با 6 گیگابایت رم و 4 هسته از پردازنده روی سرور خالی با مجازی ساز hyper-v ایجاد کردم و روش سی پنل نصب کردم اما در برابر سرور اختصاصی حتی با پردازنده ضعیفتر و رم 4 گیگابایت هم حرفی برای گفتن نداشت !

بطور ساده اگر بخوام منظورم رو بیان کنم : بنظر میرسه مجازی ساز ، قدرت کامل CPU و RAM رو به سرور مجازی VDS نمیرسونه و برای همین بنظر من نمیتونیم یک vds با مشخصات عین یک سرور اختصاصی رو از لحاظ قدرت منابع باهم یکسان بدونیم !