PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای 80 سایت شرکتی چه سرور مجازی مناسبه؟

navid
April 8th, 2015, 16:49
سلام دوستان

حداقل رم و سی پی یو برای 80 سایت که حدود 75تای اونها شرکتی و با بازدید بسیار کم هستند حداقل رم و سی پی یو سرور مجازی مورد نیاز چقدر باید باشه؟
اون جند سایت هم بزرگترینشون روزانه بازدیدش 1000 نفر هست

ممنون

Ashkankamangar.ir
April 8th, 2015, 17:19
پیشنهاد من به شما نمایندگی هست
از شرکت معتبر
اینجوری هزینه های اضافی هم ندارید

OPENFIRE
April 8th, 2015, 17:35
پیشنهاد من اینها هست
یک سرور اختصاصی ex40 آلمان حدودا 200 هزارتومان
یک عدد لایسنس سی پنل 50 هزارتومان-- برای ماشین مجازی البته
انجام کانفیگ مناسب شما حدودا 100 هزارتومان (برای بکبار )
با این حال باید مدیریت سرور رو خودتون انجام بدید یا به کسی بسپارید براتون انجام بده ولی خیالتون راحته از بایت سرور و امنیت اطلاعات

shivahost
April 8th, 2015, 17:37
خودتون رو درگیر کارهای مدیریت سرور و پشتیبانی هاست نکنید. از یک جای معتبر هاست تهیه کنید و هزینه هم از شرکت های مربوطه بگیرید و مسئولیت این کار را به عهده دیگری بیاندازید.

aminrt4
April 8th, 2015, 17:45
گول نخورید ! :) سرور مجازی یا اختصاصی بگیر و configserver.com برو سرور یکبار کانفیگ کن تا 70 سال مشکل نداشته باش

باز میگم گول نخور :)

من زیر بار این حرف ها له شدم تا برسم به این نتیجه شما مثل من نشین

novinvps.com
April 8th, 2015, 17:48
سلام دوستان

حداقل رم و سی پی یو برای 80 سایت که حدود 75تای اونها شرکتی و با بازدید بسیار کم هستند حداقل رم و سی پی یو سرور مجازی مورد نیاز چقدر باید باشه؟

ممنون

سلام
توصیه میکنم علاوه بر توجه به سرعت هارد و رم
در صورتی که اطلاعاتتون هم مهمه به راید 10 بودن هارد سرور در صورتی که امنیت اطلاعات براتون مهمه توجه هم بفرمایید

navid
April 8th, 2015, 17:49
سلام

دوستان پاسخ شما زیاد به سوال من مرتبط نبودا !
بنده سوالم اینه که حداقل رم و سی پی یو مناسب که بتونه روی سرور مجازی 80 سایت را به خوبی جواب بده چقدر هست؟!

:)
ممنون

OPENFIRE
April 8th, 2015, 17:54
سلام

دوستان پاسخ شما زیاد به سوال من مرتبط نبودا !
بنده سوالم اینه که حداقل رم و سی پی یو مناسب که بتونه روی سرور مجازی 80 سایت را به خوبی جواب بده چقدر هست؟!

:)
ممنون
خب با توجه به سوالتون هم بنده جواب دادم چون سرور مجازی برای شما به صرفه نیست و با سروری که پیشنهاد دادم میتونید تا مدت ها کارتون رو گسترش بدید+ سایت های شرکتی رو روی سرور مجازی بالا آوردن کار زیاد منطقی نیست !
مقدار رم و سی پی یو و دیگر منابع رو نمیشه بدون بررسی برآورد کرد

RoobinaServer
April 8th, 2015, 18:54
سلام دوستان

ممنون

با سلام و احترام

اگر سایت ها کاملا شرکتی هستند با توجه به تجربه ای که در سرورهای سازمانی داریم بدون شک رم 3-4 گیگ با 2 کور پردازنده

کاملا جوابگوی شما خواهد بود.

(سایت ها نباید بازدیدشان در حد سایت های شهرداری تهران و ... باشد مثلا تمام سایت ها در حد سایت شرکت خصوصی x و ... باشند چون سایت های ارگانی و سازمانی که معروف هستند مثل شهرداری ،مصارف به شدت بالایی دارند، نمونه سایت شهرداری تحت میزبانی روبینا سرور رم 24 و 8 کور پردازنده مصرف دارد و همینطور در حال افزایش روز افزون نیز میباشد چون زیرپرتال هر چند وقت اضافه میشود.)

باتشکر

007
April 8th, 2015, 19:56
سلام دوگیگ رم و یک سرور باهارد خوب براشون بسه ارادت

1eng.ir
April 8th, 2015, 21:22
رم 2 تا 4
پردازنده +3 گیگاهرتز
یه کانفیگ تر و تمیز

joomla2
April 8th, 2015, 22:03
سلام.

حتما رم 4 بگیر.

موفق باشی

Amir Soltani
April 8th, 2015, 23:02
از رم 4 و 8 کور cpu استفاده شود جهت سهولت کار !

pardishosting
April 8th, 2015, 23:03
سلام

4 گیگ رم
2 هسته اختصاصی
کانفیگ صحیح

TN Projects
April 8th, 2015, 23:43
با درود و احترام.
حداقل رم : 4 گیگابایت
حداقل سی پیو : 2 هسته ای / فرکانس هم متناسب با سیستم سایتها و...
-----------
پیشنهاد میکنم منابع بالا بگیرید برای این تعداد سایت و حتما مدیر سرور بگیرید.! چون ممکنه ناگهانی حملات هــکی صورت بگیره و مصرف منابع بالا بره و تعداد سایتهاتون بالاست نسبت به منابع !
درضمن پیشنهاد بنده برای نوع سرویس دریافت نمایندگی از فروشنده معتبر هست. دوستانی که مخالفت میکنن نظر و تجربه شخصی خودشونه استدلالی برای حرفشون ندارن و اینکه بهتره بدونید هاست های معتبر همیشه مانیتورینگ میشن.

OmidX
April 9th, 2015, 00:02
سلام دوستان

ممنون

برای این میزان سایت شرکتی ، یک سرور لینوکسی با ۴ تا ۶ گیگ رم ، دو تا چهار هسته پردازنده پاسخوگوی کار شما خواهد بود ...

company_hosting
April 9th, 2015, 00:50
سلام دوستان

ممنون

سلام

با توجه به موارد

رم 16 گیگ سرور اختصاصی = میدونم زیاده اما میدونید اختصاصی هست و برای شما هست

قیمت حدود 100 هزار تومان

هارد اینترپرایز و رید شده

کنترل پنل سیپنل حدود 43 هزار توومان
نمیخواهید هزینه کنید دایرکتادمین 20 هزار تومان

کانفیگ خوب و مناسب امنیتی حدود 150 200 هزار تومان

و در آخر همیه این موراد شما دلیل نمیشه رم 16 کم باشه یا زیاد باید برسی بشه

سایت داشتیم 10 نفر انلاین داشته اما بدلیل پلاگین ها و ... به اندازه سایت 200 نفر انلاین همزمان هم مصرف سی پی یو و رم داشته

موفق باشید

serverhaa
April 9th, 2015, 01:42
رم 6 تا 8 و 4 هسته پردازشگر پیشنهاد میشه

LIAN2
April 9th, 2015, 09:02
سلام
سایت های شرکتی معمولا استفاده خاصی ندارند ، رم ۲ گیگابایت و پردازنده ۴ هسته ای کفایت می کنه.
اما موردی که خیلی اهمیت داره تمیز بودن IP و امنیت سرور هست.

منظورم از تمیز بودن IP یعنی داخل هیچ RBL و Blacklist نباشه که بتوانند به راحتی ایمیل ارسال کنند و همه جا به خوبی دریافت شود.
اکثر حجم پشتیبانی که ما به مشتریانمان (شرکتی) مربوط به درخواست های پشتیبانی ایمیل هست.

MehrganWeb
April 9th, 2015, 12:05
درود
شما سعی کنید ابتدا میزان استفاده وبسایت ها را بسنجید سپس میزان منابع در خواستی را تغریبا 40% بالاتر از منابع اعلام شده در نظر گرفته و سفارش ارسال کنید
معمولا وبسایت های شرکتی برای معرفی محصولات ، ارائه کاتالوگ به ویزیتور ها و ... استفاده میشوند . که مصارف حافظه و پردازنده با توجه به تعداد سایت های میزبانی شده به شرح زیر است
حافظه : 4 تا 8 گیگ
پردازنده : 2 هسته تا 6 هسته بصورت اختصاصی با فرکانس بالای 2.8
ترجیحا برای بالا بردن کیفیت کار خود سعی کنید از هارد دیسک های پر سرعت ssd استفاده کنید .
ضمنا انجام یک کانفیگ مناسب و یا کیفیت میتواند به شما در این زمینه کمک کند.
موفق باشید

behzad2015
April 9th, 2015, 15:21
با سلام خدمت شما دوست عزیز

RAM - 2560MB
Storage - 150GB SSD-Accelerated RAID-10
CPU Priority - Equal Share
Bandwidth - 8TB

این مشخصات کار شما رو راه میندازد, ولی خب هرچه سخت افزار قوی تری بگیرید امکان خوردن به مشکل برای شما کمتر است

navid
April 14th, 2015, 13:05
سلام

ممنون از همه دوستان

پاسخ ها متفاوت بود و این به دلیل تجربه کاری هر کس بر اساس سایت های میزبانی خودش هست
البته یه سری موارد بیشتر را بهش رسیدم که مهمه و برخی شما دوستان با توجه به تجربتون نه بیان کردین و نه پرسیدین، اما برای دیگر دوستان میگم شاید مفید باشه.

- چه کنترل پنلی؟ مثلا سی پنل خودش رم می گیره
- کد نویسی و زبان برنامه نویسی سایت ها؟ اگه همش html باشند خوب مصرفی زیاد نیست ولی داینامیک منابع مصرف میکنه
- نوع سی ام اس قالب سایت ها؟
- وب سرور چی باشه؟
- از سیستم کش استفاده میشه یا خیر؟
- کانفیگ خوب

نظر بنده اینه که فقط خود فرد می تونه بهترین تصمیم را بگیره، بر اساس مشخصات کامل سایت های میزبانی شده

فکر می کنم رم 2 ،سی پی 2 هسته ای و هارد sdd جواب بده
به نظر شما اگر جواب نداد سخت افزار ارتقا داده بشه یا وب سرور از آپاچی به لایت اسپید یا اینجین ایکس تغییر پیدا کنه؟
اصلا این پارامتر مهم هست یا خیر؟

چندسوال دیگه:
- مگه مقدار مصرف منابع برای هر اکانت محدود نمیشه؟ مثلا روی 3 درصد، خوب اگه رم و سی پی یو هم نا محدود باشه چه فرقی می کنه برای هر اکانت؟
- کنسول منظور چیه؟
- آیا هارد ssd باشه بهتره یا منابع را دو برابر کنیم؟
- اگر سی پنل بخوام نصب کنم باید 1 گیگ رم را بعد از انتخاب رم مناسب به مقدار منابع اضافه کنم؟

ممنون از همگی

sssoheil
April 14th, 2015, 13:35
درود

رم 4 گیگ و سی پی یو 2 هسته اختصاصی با هارد اس اس دی به شرط کانفیگ حرفه ای و اصولی به خوبی میتواند جوابگوی مصرف شما باشد.البته برای کنترل پنل سی پنل و وب سرور آپاچی.
استفاده از آپاچی و لایت اسپید و انجینکس به نظر بنده فرق چندانی ندارد چه بسا اگر آپاچی را حرفه ای کانفیگ کنید بسیار بهتر از لایت اسپید و انجیکس عمل خواهد کرد.