PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعمیر لپ تاپ و سوء استفاده از تصاویر خصوصی دختر جوان

سرزمین
April 6th, 2015, 20:20
http://www.cyberpolice.ir/sites/default/files/imagecache/150_120/news/540496-cyber-crime.jpg

عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در شبكه های اجتماعی توسط پلیس فتا سبزوار خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار در تشریح خبر گفت ، خانمی جوان به پلیس فتا سبزوار مراجعه و تقاضای رسیدگی به شکایت خود مبنی بر افشای عکس های خصوصی و ایجاد پروفایلی با عکس هایش را داشت.
شاکی در تحقیقات به عمل آمده کارشناسان پلیس فتا اظهار داشت چند روز قبل توسط یکی از دوستانم مطلع شدم که پروفایلی در یکی از شبکه های اجتماعی با تصاویر خصوصی ام ایجاد شده که بعد از مشاهده صفحه تصاویرم شوكه شدم و به پلیس فتا مراجعه كردم.
سرهنگ قنبر علی آزادواری افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی های لازم و تحقیقات فنی پیرامون موضوع توانستند با استفاده از سرنخ هایی دیجیتالی بجامانده فرد متخلف را شناسایی و دستگیر كنند.
متهم که مردی 36 ساله بود در مواجهه با ادله دیجیتالی لب به اعتراف گشود و در بازجویی های به عمل آمده اظهار داشت مدتی قبل شاکی برای تعمیر لپ تاپ به تعمیرگاه پسرخاله ام مراجعه و درخواست بروز رسانی سیستم عامل و ارتقا ویندوزش را داشت.
من هم در فرصتی مناسب با سوء استفاده از اعتماد و بدور از چشم پسرخاله ام وارد سیستم شاکی شده و اطلاعات وی را بروی فلش کپی كردم و با ایجاد پروفایلی با عکس های شاکی در شبکه های اجتماعی خودم را با اسم مستعار یك دختر معرفی كردم.
سرهنگ آزادواری با اشاره به معرفی متهم به دادسرا از كارابران اینترنت خواست همانگونه که در فضای عادی به قانون احترام می گذارند مراقب رفتارهایمان در فضای مجازی نیز باشیم.
وی با بیان اینكه انتشار تصاویر خصوصی افراد هتک حرمت بوده و در قانون جرایم رایانه ای علاوه بر جریمه نقدی مجازات حبس در بر دارد از شهروندان خواست در نگهداری اطلاعات خصوصی خود حساسیت بیشتری به خرج دهند و برای تعمیر تجهیزات رایانه ای و تلفن همراه آن را به مراكز مجاز تحویل دهند.

منبع: http://www.cyberpolice.ir

menalgeya
April 6th, 2015, 20:37
واقعا حای تاسف داره

از اعتماد مردم سوء استفاده کردن و آبروی مردم رو بردن از آب خوردن آسون تر شده

- - - Updated - - -

واقعا حای تاسف داره

از اعتماد مردم سوء استفاده کردن و آبروی مردم رو بردن از آب خوردن آسون تر شده

Abolijoon
April 6th, 2015, 21:27
متاسفانه بعضی ها اونقدر پست هستن که تن به این کار ها میدن
کاری نمیشه کرد تا فرهنگ سازی نشه و فرهنگ های غلط از بین نره شاهد چنین ماجراهایی خواهیم بود

mohammadali3517
April 6th, 2015, 21:44
متاسفانه هنوز فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی توی ایران جا نیوفتاده

سرزمین
April 6th, 2015, 22:18
دوستان ربطی به ایران و غیر ایران نداره من نمیفهمم چرا تا از این جور کارا اتفاق میفته بعضیا سریع نشونه خودشون رو به فرهنگ و ایران و ایرانیه میبرن بالاخره طبیعیه *** و قاتل و غیره در همه جا هست و چه بسا در غرب بیشتره به عنوان مثال همین دیروز یا چند روز اخیر بود خوندم در یک کشور غربی پَستی با دادن مشروبات الکلی چند زن رو مورد تجاوز جنسی قرار داده.

1eng.ir
April 6th, 2015, 22:21
کدوم عکسا؟ لینک بدید ببینیم چقد خصوصیه!

!MihanIt!
April 6th, 2015, 22:27
کدوم عکسا؟ لینک بدید ببینیم چقد خصوصیه!

بلهههه:d

متاسفانه جدیدا اعتماد پیدا نمیشه

1eng.ir
April 6th, 2015, 22:32
بلهههه:d
میخوام بدونم به چی میگن "خصوصی"

mohammadali3517
April 6th, 2015, 22:36
دوستان ربطی به ایران و غیر ایران نداره من نمیفهمم چرا تا از این جور کارا اتفاق میفته بعضیا سریع نشونه خودشون رو به فرهنگ و ایران و ایرانیه میبرن بالاخره طبیعیه *** و قاتل و غیره در همه جا هست و چه بسا در غرب بیشتره به عنوان مثال همین دیروز یا چند روز اخیر بود خوندم در یک کشور غربی پَستی با دادن مشروبات الکلی چند زن رو مورد تجاوز جنسی قرار داده.

دوست عزیز نسبت نگاه کنین با توجه به اسلامی بودن کشورمون این مورد درصد بالایی هست برای کشور ما.

mohsen_sh
April 6th, 2015, 22:40
خداییش آدم می مونه چی بگه!!! واقعا جای تاسفه!
به دور از هر چیزی ، دختری ک نخواد عکس بی حجابش رو کسی ببینه و الان لو رفته هم سو استفاده محسوب می شه!

delta
April 6th, 2015, 22:47

چیز خاصی نیست ممد...ما تو ایران بهش میگیم خصوصی شما تو زوریخ بهش میگید خاطره...:d

سرزمین
April 6th, 2015, 23:10
دوست عزیز نسبت نگاه کنین با توجه به اسلامی بودن کشورمون این مورد درصد بالایی هست برای کشور ما.

کسی درصدی نگفت و کسی هم نمیدونه!

صحبت من اینه که اساس قانون درسته اما مربوط به زندگی فردی میشه فرض کنید من بیام و سر چیز بیخودی به شما فحاشی کنم آیا فرهنگ من و درک من از فرهنگ پایینه یا فرهنگ جامعه؟! (منظور از فرهنگ جامعه فرهنگ اسلامی و درسته)

goldenhost.org
April 6th, 2015, 23:14
فقط خدا عاقبتمون رو بخیر کنه

سرزمین
April 6th, 2015, 23:44
واقعا خدا عاقبتمونو بخیر کنه

برخی به دنبال هوس بازی تو دنیا راه افتادن، هم این دنیا و هم اون دنیاشونو به سیاهی میکشونن...

کشورمون اسلامی هست، اکثرا هم مسلمان هستیم. چند درصد به مسلمان بودن خودشون (شیعه بودنشون به کنار) عمل میکنند؟ چند درصد از مردم به نشر فرهنگ اسلامی کمک میکنند؟

البته خداروشکر تو کشور دغدغه فرهنگی زیاد داریم و خداروشکر کشورمون اسلامیه از نظر فساد با بقیه کشور ها اگه بخوایم مقایسه کنیم تقریبا وضع بهتری داریم.

یا بهتره بگیم چند نفر از مسلمان بودن خودشون افتخار میکنن، البته ملت ما در راهپیمایی ها خودشون رو نشون دادن و به ایرانی بودن خودشون افتخار کردن.

takpar7
April 7th, 2015, 00:01
اونقدر از این مسایل دیده و شنیده شده که دیگه برا خود من عادی شده هر کس باید خودش مواظب حریم خصوصیش باشه

بحث من سیاسیه که چرا در اصل این اتفاق تو یه کشور اسلامی میافته اونم تو سطح وسیع ولی نمیخوام کشش بدم

بعضی از دوستان گفتن همه جا هست بله هست ولی نباید آمریکای به قول معروف () بی دین 300 میلیونی رو با کشور اسلامی 70 میلیونی مقایسه کرد

خیلی بلاها سر جوونهای این مملکت اومده عید یه هفته چالوس-نوشهر بودیم درصد کمی از جوون های سالم رو دیدم یا خمار بودن یا سگ مست این ایرانی نیست که قرار بود داشته باشیم و ما میخواستیم!

Ashkankamangar.ir
April 7th, 2015, 00:40

بحث سر این نیست که حتما ً تصویر باید برهنه باشه تا بگیم خصوصی
همین که یه نفر عکس یه دختری رو بذاره روی پروفایلش و از طرف اون مطلب بذاره و خب دیده شده که حتی درخواست های نامربوط هم میدند یعنی با استفاده از تصاویر حتی صورت
از یک دختر اونم در زوایا و همچنین مکان های مختلف به بازدید کننده ی صفحه این موضوع رو میفهمونند که من دخترم
حالا با توجه به پایین بودن فرهنگ برخی کاربران و همچنین سن این افراد به راحتی گول این دختر نمادین رو میخورند و حتی فرد مورد نظر میتونه اخاذی کنه که همین طور هم هست
میتونم بگم حدوداً 20 درصد از پروفایلهای دختر درون نت الکی هستند و همه پسر هستند
من عکس یکی از همکلاسی های دوران لیسانسمو داخل فیس بوک دیدم ولی به اسم خیلی خیلی زشت (مریم جن....ه)

takpar7
April 7th, 2015, 02:35
جمهوری اسلامی یا اسلام مشکلی نداره

شخصی نمیخواد اینجور چیز هارو قبول کنه دیگه تقصیر اسلام و ... نیست.

زمان پیامبر(ص) هم شراب خوری میکردن ...

- - - Updated - - -

منظور شما رو نفهمیدم.

منظور بنده این بود که اکثر مردم خودشون قوانین اسلامی رو رعایت نمیکنند، وگرنه دین مشکلی نداره...

مثلا الان به همین طلبه های کشور خودمون یا حجت الاسلام های خوبمون، چقدر از مردم بهشون اهانت میکنند؟؟؟ این ها هم انسان هستند! متاسفانه فرهنگ بعضی مردم مشکل داره، فرهنگ صحیح اسلامی مشکلی توش نداره ...

اسلام که به هیچ وجه نمیتونه مشکلی داشته باشه و حرف حقه
مشکل از جای دیگه ست برادر جان!
جدا از اون :
عرب رو با ایرانی مقایسه میکنی؟! فبها!
اون زمان که عرب مست میکردو رو خواهرش میافتاد ایران جوونهایی داشت که کوه رو به تنهایی جابجا میکردن

- - - Updated - - -

بحث سر این نیست که حتما ً تصویر باید برهنه باشه تا بگیم خصوصی
همین که یه نفر عکس یه دختری رو بذاره روی پروفایلش و از طرف اون مطلب بذاره و خب دیده شده که حتی درخواست های نامربوط هم میدند یعنی با استفاده از تصاویر حتی صورت
از یک دختر اونم در زوایا و همچنین مکان های مختلف به بازدید کننده ی صفحه این موضوع رو میفهمونند که من دخترم
حالا با توجه به پایین بودن فرهنگ برخی کاربران و همچنین سن این افراد به راحتی گول این دختر نمادین رو میخورند و حتی فرد مورد نظر میتونه اخاذی کنه که همین طور هم هست
میتونم بگم حدوداً 20 درصد از پروفایلهای دختر درون نت الکی هستند و همه پسر هستند
من عکس یکی از همکلاسی های دوران لیسانسمو داخل فیس بوک دیدم ولی به اسم خیلی خیلی زشت (مریم جن....ه)

حرفتون کاملا درسته
فقط یه قسمت اشتباه کردید به نظرم اونم اینکه 20 درصد از پروفالی های دخترونه پسر نیستن و مطمئن باشید بالای 50 درصدشون پسرن

babelirani
April 7th, 2015, 03:10
سلام

متاسفانه این موارد به سرعت داره توی کشورمون رواج پیدا میکنه

جالبه متاسفانه با تمام این مشکلات خانواده ها و عزیزانی که از کامپیوتر استفاده میکنن اصلا نمیخوان سطح آگاهی خودشون رو ببرن بالا

خوب عزیزان دل نمیشه که جلو تمام این افرادی که معمولا از لحاظ روانی دارای اختلال هستن گرفت پس باید به قول معروف کلاهمون رو بگیریم که باد نبره

بارها گفته شده که عکس های شخصیتون رو جایی نزارید که قابل دسترس باشه شما روی لب تاپی میریزید و جالبه اون رو هم میبرید که تعمیر کنن براتون اونم دور از چشم خودتون ؟

یکی از دوستان بنده کلیه عکس های جشن عروسیش رو روی لب تاپ ریخته بود لب تاپ دچار مشکل شد و ایشون بردن برای تعمیر فقط خدا خیر بده که ایشون آدم درستی بود

در این مورد اگه عکس ها هم پخش میشد به شخصه بنده صاحب عکس رو 50 درصد مقصر میدونستم و اون فردی که عکس هارو منشتر کرده 50 درصد

Mihan-VPS
April 7th, 2015, 08:52
واقعا جای تاسف داره ..
خیلی هم بده که دارای رواج پیدا میکنه!
واقعا داره اون غیرت ایرانی آروم آروم از دست میره
*** هم *** های قدیم حداقل با ناموس مردم کاری نداشتن !

Yas-Host
April 7th, 2015, 10:00
چرا جای تاسف داره ؟

چرا اون خانم که اسمش رو میارین قبلش عکس هاشو حذف نکرده ؟

چرا اون خانم خودش بالای لب تاپش نبوده ؟

چرا اون خانم عکس های شخصیش رو روی لب تاپش قرار داده و مستقیم در معرض دید قرارش داده ؟

یعنی الان اون خانم اصلا مقصر نبوده درسته ؟

-------------

چند روز پیش یک خانم یک گوشی بهم داد و قرار بود از روی فلش بعضی از محتویات درون گوشیش را به سی دی انتقال دهم . . . داخل گوشی پر از عکس های شخصی ( فوق العاده بود ) اما عین خیالش هم نبود که من دارم چیکار میکنم!!!!!

الان یکی دیگه جای من بود و یک کپی کامل میگرفت تقصیر کار اصلی اون فرد بود یا شخصی که گوشی رو داده ؟

مشکل ما همینه!

اعتماد به دیگران سر چیز های بیخود این بلاها رو سرمون میاره!

LIAN2
April 7th, 2015, 10:31
الان برای بعضی از افراد اصلا مهم نیست ، نمونه زنده instagram ، چقدر عکسای فوق العاده به قول شما زیاده؟ :d

چرا جای تاسف داره ؟

چرا اون خانم که اسمش رو میارین قبلش عکس هاشو حذف نکرده ؟

چرا اون خانم خودش بالای لب تاپش نبوده ؟

چرا اون خانم عکس های شخصیش رو روی لب تاپش قرار داده و مستقیم در معرض دید قرارش داده ؟

یعنی الان اون خانم اصلا مقصر نبوده درسته ؟

-------------

چند روز پیش یک خانم یک گوشی بهم داد و قرار بود از روی فلش بعضی از محتویات درون گوشیش را به سی دی انتقال دهم . . . داخل گوشی پر از عکس های شخصی ( فوق العاده بود ) اما عین خیالش هم نبود که من دارم چیکار میکنم!!!!!

الان یکی دیگه جای من بود و یک کپی کامل میگرفت تقصیر کار اصلی اون فرد بود یا شخصی که گوشی رو داده ؟

مشکل ما همینه!

اعتماد به دیگران سر چیز های بیخود این بلاها رو سرمون میاره!